[Urban Shadows] Moskevské stíny - zápis

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

[Urban Shadows] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 4. 9. 2015, 15:12

Moskevské stíny

Obrázek
Použitý obrázek - Mysleli jste si, že tu bude krásný obrázek z centra? A víte, kolik tam stojí byty? :)

Město hladoví. Staneš se jeho potravou? Ulice pokrývá krev, jak nadpřirozené mocnosti politikaří a soupeří o moc nad ním. Zemřeš jako hrdina — ochránce slabých a bezmocných — nebo přežiješ dost dlouho na to, aby ses stal padouchem? Budeš s temnotou bojovat, nebo se oddáš její síle? Rozhodnutí je na tobě.

Postavy
Panagiotakis Papas - Immortal - muž, běloch (kind of), elegantní a drahé oblečení. Odtažitý.
Nika Tarasova - Specter - žena, běloška, krví potřísněné, každodenní oblečení. Trpělivá.
Ariana Kurylenko - Oracle - žena, běloška, teplé oblečení. Náladová.
Christine Keito - Wizard - žena, černoška, pohodlné oblečení. Těkavá.
Sergej Boutenko - Hunter - muž, běloch, tmavé oblečení. Nestranný.

Prostředí
Moskva - viz Wikipedie
Naposledy upravil(a) fenikso dne 5. 11. 2015, 13:38, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 4. 9. 2015, 15:13

Intro

Panagiotakis Papas
» Who are you?
» How long have you been in the city?
» What can’t you live without?
» Why do you hate yourself?
» What do you desperately need?

Nika Tarasova

» Who are you?
Mladá ženská, za života hezká, bledá a hubená. Teď čerstvě zesnulá, je to jen pár dní.
Vzhled: pod bílou, skoro průsvitnou kůží slabě prosvítají namodralé žilky a za hubeným obličejem s propadlými tvářemi si lze celkem dobře představit tvar lebky. Vypadá ale pořád spíš jen křehce než nějak děsivě, no ta díra v krku po kulce teda nevypadá moc hezky.
Pracovala v dětském domově, vběhl tam týpek s pistolí, postřílel asi 15 děcek. Zemřela, když se snažila zachránit Sáru, chovankyni, kterou si hodně oblíbila. Ukryla ji a pak se snažila odlákat střelce od ní pryč. Zemřela v křížové palbě mezi střelcem a ozbrojenými složkami. Má s sebou vždy jen to, co měla v okamžiku smrti - klíče a velký střep.
» How long have you been in the city?
Vyrůstala tady.
» Who do you still love?
Tu holku, kterou zachránila. No, i posedlost Sergejem by se možná dala hodnotit jako něco blízkého tomu "still love".
» What makes your afterlife worth living?
Někdo se o Sáru postarat musí.
» What do you desperately need?
Cigarety! To, že je totální blbost, aby měla stále fyzickou závislost na nikotinu, neznamená, že jí nechybí.
A teď vážně: potřebuje někoho, komu může věřit, v tomhle světě se vůbec nevyzná.

Ariana Kurylenko

» Who are you?
» How long have you been in the city?
» How do you cope with the visions?
» What are the nightmares like?
» What do you desperately need?

Christine Keito

» Who are you?
» How long have you been in the city?
» What keeps you up at night?
» What have you sacrificed for your power?
» What do you desperately need?

Sergej Boutenko

» Who are you?
Jsem ruský chlapec Sergej Boutenko, matka je Estónka, otec je Rus. Chodím v tmavém oblečení a nejsem přehnaně přátelský. Když mi byly 4 roky, tak se naše rodina odstěhovala do Ameriky, kde jsem vyrůstal. V 18 letech jsem se dal k policii. Rychle jsem postupoval a dostal jsem se k jednotce SWAT.
» How long have you been in the city?
2 roky. Po smrti otce jsem se rozhodl vrátit do vlasti.
» How did you become a hunter?
Dělali jsme zátah na drogové dealery, ze kterých se vyklubali vlkodlaci, kteří zabili celou mou jednotku, a já jediný přežil.
What do you hunt primarily?
» What do you hunt, primarily?
Hlavně vlkodlaky.
» What are their strengths and weaknesses?
Jejich silnými stránkami jsou rychlost a síla. Jejich slabostí je stříbro.
» What terrible thing have you done to yourself to help even the playing field?
Bílé tetování se stříbrem po celém těle (proti vlkodlakům moc nepomáhá). + TBD
» How are you like them?
Jsem silný a rychlý a mám raději noc než den.

Gabdulla Tuqay

» Who are you?
Bývalý chirurg a specialista na špionáž, v současnosti důchodce, který si rad k důchodu přivydělá.
» How long have you been in the city?
Zhruba 5 let.
» What was your greatest accomplishment in the city?
Vyléčil jsem par zraněných, jak k tomu přišli mně nezajímalo.
» Why did you stop?
Bylo na čase zmiznout, začalo se o mně zajímat moc lidí pro mou činnost v GRU. A protože pod svícnem bývá nejvíce tma, schoval jsem se v Moskvě.
» What do you desperately need?
Něco dělat, nerad nic nedělám. A alespoň 2x denně (ráno a večer) se pomodlit k bohu. Já vím, správně bych se měl modlit pětkrát denně, ale tak nějak pomalu ztrácím víru.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 21. 9. 2015, 16:00, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 4. 9. 2015, 21:32

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola I.

Takis se dozvídá od Vasyla, známého zbohatlíka a sběratele, že plánuje krádež uměleckého díla. Potřebuje nějaké "silné a blbé" jako ochranku pro tuhle prácičku. Takis se moc neptá, protože mu dluží maličkost, rovnou zajede k "rodinnému" právníkovi aby domluvil nějaké lidi. Mafián slíbí, že všechno zařídí, ale nějak se nezmíní o ceně. Jen podotkne, že to nebude nejlevnější, čemuž Takis nevěnuje pozornost, protože mu jaksi nedochází, že se zrovna nebaví o penězích.

V tom mu volá jeho známá novinářka Naděžda, aby mu poděkovala za tip, že článek o miliardáři Dimitrosovi, který navštíví Moskvu, je připravený do večerního vydání. Chudák netuší, že ji právě zatáhl do svých dlouhodobých plánů. Poté ještě Takis zavolá lovci Sergejovi a přemluví ho, aby danou akci pro jistotu kryl z dálky. Pohodová práce za slušnou odměnu. Sergej souhlasí, když už ho Takis zásobuje vybavením.

Obrázek
Rodinný právník / Mafie / Mortality - Použitý obrázek

Nika si ani nestihla zvyknout na svou mrtvou podobu a už se dozvěděla, že nějaký náboženský fanatik se chystá zakročit v místech dětského domova, kde zemřela, aby dům očistil a zbavil ho všech temných vlivů. Což znamená hlavně jí. Přece jen, se po té strašné události několikrát zjevila a to nezanechalo na psychice jeho obyvatel zrovna pozitivní stopy. Známý vymítač duchů mezi posmrtnými bytostmi prý rozdíly nedělá.

Nika hledá pomoc mezi duchy na hřbitově, který se jí stal novým domovem, až narazí na starého kněze z počátků dvacátého století. Ten jí rád slíbí pomoc, ale upozorní ji, že jeho hrob bude v rámci renovace hřbitova zítra odstraněn a on konečně dojde pokoje.

Obrázek
Hřbitov, kde odpočívá Nika, tedy když odpočívá - Použitý obrázek

Ariana si užívá svůj věštecký večer u telenovely s flaškou vodky. Vyruší ji zvonek a když nahlédne kukátkem, zrovna se jí nechce otevírat. Za dveřmi stojí dva upíři z Černého dvora, pro jejichž bose Ilju už pracovala. Tehdy se to nevyvinulo zrovna nejlépe a její odměna nebyla zrovna adekvátní vynaloženému úsilí. Možná byla přiměřená věštěnému osudu, ale takhle by přece přišla na mizinu.

Když se snaží hrát, že doma není, Ruslan začíná vyhrožovat vylomením dveří. Ariana se posilní česnekovou pomazánkou, panákem vodky a do ruky bere kříž. To už ale ta otravná babka od vedle vyleze ze dveří a prudí upíry dost na to, aby mohla bez povšimnutí v županu a boso přelézt k sousedovi Evženovi po balkonu a utéct. Dluží mu za to. Pak se sama na ulici snaží dovolat svému kamarádovi Sergejovi, aby ji přijel vyzvednout.

Obrázek
Vlada a Ruslan, "vyjednávači" z Černého dvora / Upíři / Night - Použitý obrázek

Sergejovi volá jeho kamarád ze skupiny lovců, Šedých plášťů, z Ameriky. Prý po něm jde skupina vlkodlaků, která si je jistá tím, že se zapletl do nějaké krádeže nebo tak něco. Celé to moc nedává smysl, ale klade Sergejovi na srdce, ať si dává pozor. Jistě, Sergej sebere své věci a při večeru se jde v rámci tréninku proběhnout po střechách. Když už skoro končí, narazí na skupinu vlkodlaků, co ho sledovali.

Bohužel na sebe upozorní a pochopí, že být sám na střeše nízkého paneláku, v noci v jedné z horších čtvrtí Moskvy, může být problém. Vlkodlaci se ihned promění a někteří vyrazí dole dveře a berou to po schodech, jiní lezou po stěně. Sergej je hrdinně kropí samopalem se stříbrnými kulkami, ale s každým dalším nepřítelem je blíže a blíže okraji střechy. Když mu dojdou náboje a skočí po něm poslední vlk, nezaváhá ani vteřinu. Pevně ho chytí a skočí s ním ze třetího patra.

Nebyl to úplně nejlepší nápad, proběhne mu hlavou, když tvrdě dopadne. Sám má otřes mozku, zlámaná žebra a nějaké vnitřní poranění. Vlkodlak na tom také není nejlépe, sice ani tento ani žádný z postřelených nevypadá mrtvý, ale rozhodně dále bojovat nebudou. Sergej odkulhá do vedlejší uličky a konečně zvedne mobil, který už dlouho vyzvání. Arianě nepomůže, naopak ji požádá o pomoc. Protože ta ale nemá čas, jen mu zavolá záchranku.

Obrázek
Smečka z klanu Následníků noci / Vlkodlaci / Night - Použitý obrázek

Christine má vlastní problémy. Pánové z ministerstva před včera dotáhli a zavřeli zdrogovanou ženskou, že ji chtějí vyslechnout. Akorát Christine ví, že dívka je fae ze skupiny odpadlíků vyhnaných z Faerie, kteří se skrývají před denním světlem pod zemí a v hlubinách - z frakce Fomor. A protože překrásná zajatkyně bude určitě patřit k sídhe, někdo se po ní bude shánět. A Fomor není zrovna známý dobrými vyjednavači.

Když odchází, narazí na jejich sekretářku Soňu, jak naštvaně i v tak pozdní hodinu přerovnává složky a dokumenty. Když se s ní dá do řeči, vyjde najevo že ji muž podvádí a tak jí nabídne, že se spolu zajdou napít. Skončí v nočním klubu Rudá hvězda, kde pracuje jako manažerka Miriam, fairy, kterou Christine zná (a kromě toho víle dluží, že ji schovala před radou mágů, když opouštěli město a chystali se do války).

Bohužel, když se dostane k možnosti mluvit s Miriam, už ji předběhli vyslanci z Fomoru. Miriam s nimi viditelně uzavřela nějakou dohodu a nic Christine neprozradí. Jen jí doporučí, ať zajatou fae rychle dostane co nejdál od sebe. Pak už se nechá čarodějka odvézt drink-and-drive službou. Všimne si, že je sleduje černé BMW, tak nechá řidiče zastavit s její starou Volhou na benzínce a jako nejlepší nápad jí přijde ukrást tahač. Když se jí poté ozve Ariana, zamíří pěšky zpět k benzínce, kde nechala řidiče s autem.

Obrázek
Miriam, aes sídhe z Hromové rokliny / Fairy / Wild - Použitý obrázek

To ten večer dobře začíná... :-)=


Hláška:
Christine: Mě se líbí být jednostranně založená
MC: >Škodolibý úšklebek :>;o)<
Naposledy upravil(a) fenikso dne 8. 8. 2016, 22:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 11. 9. 2015, 09:55

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola II.

Nika po chvíli bloumání kolem vstupuje do prázdného dětského domova, policejní páska, která tu před pár dny nebyla, je porušená. Chvíli prochází chodbami, listuje návštěvní knihou a nahlíží do pokojů (jako správný přízrak). Pak ji ale upoutá hluk v kanceláři ředitele. Když tam přijde, nachytá muže a ženu v černém přiléhavém oblečení, jak se prohrabují složkami a smlouvami z trezoru. Podle všeho je zajímá složka Sáry a ještě něco dalšího hledají.

Nika se je pokouší společně s duchem kněze vyděsit (kněz se ukazuje jako poměrně neschopný) a překvapivě zjišťuje, že ačkoli muž o její přítomnosti neví, žena poměrně přesně tuší, kde je. Když se Nika rozmachuje plechovým stojánkem na tužky, dostane několik zásahů z pistole. Začíná jít do tuhého. Kněz na její povel alespoň smete složku, pro kterou přišli, ze stolu pod skříň. Pak už se dvojice zlodějů dá na ústup oknem, aniž by zanechali jakékoli stopy.

Takis si užívá klidu v hotelu a na internetu se poohlíží po nějakém pěkném kousku starožitného umění, které by rozšířilo jeho sbírku a potěšilo jeho ješitné srdce. Ještě netuší, že klidný večer se sklenkou vína se nekoná...

Sergeje potká neznámý muž v kvalitním baloňáku a s kloboukem. Kromě toho, že mu nabídne cigaretu, pomůže mu vyhnout se policii, případným vlkodlakům i dalším problémům a podpírá ho celou cestu k jeho známému veterináři Petru Petroviči, který ho dá dohromady. Nakonec zavolá Takisovi, že potřebuje pomoc - ideálně odvézt.

Obrázek
Petr Petrovič, veterinář / Nezávislý / Mortality - Použitý obrázek

Adriana, která postává na ulici bosa a v županu, také volá Takisovi, ze kterého se stává nedobrovolné taxi. Oba ubytovává u sebe v hotelu. Takis se vyptává, kdo po ní jde, a není zrovna nadšený, protože místnímu vůdci upírů Černého dvora, Iljovi, dluží maličkost.

Nika si prohlíží složku a dokumenty, mezitím si vzpomíná, že někdy brzy po smrti zabloudila do nočního klubu, kde ty dva viděla. Je to podnik madam Alexandry, kam chodí politická smetánka města a jasní mafiáni domlouvat své kšefty. Pamatuje si, že ti dva měli docela nepříjemný rozhovor s jedním z mafiánů ve sklepě.

Nika ucítí, že její link (Sára) je v nebezpečí právě ve chvíli, když zjistí, do které ubytovny se děti z domova přestěhovaly. Zburcuje Takise a sama míří na místo. Je tam jako první a vidí před budovou zaparkovanou sytě modrou limuzínu kterou, stejně jako vchod po dlouhých betonových schodech z dob socialismu, hlídá nafintěný týpek lehce nelidského vzezření - v modrém obleku a stříbrné košili. Trochu vypadá, jako by patřil na diskotéku z osmdesátých.

Když mu vyjde vstříc, nelení, a hodí na ni něco jako pavoučí síť, která ji zamotá a srazí k zemi. O něco později vychází z budovy žena v modrých večerních šatech podobného ražení a za ní, naprosto bez odporu, spíše omámená, jde holčička. To už ale doráží Takis s Arianou v autě. Oba ví, že mají co do činění s fae ze Zimního dvora. Lady v modrém je známá svou "praktičností" při jednání s lidmi, kdyby nebyla fairy, tak by člověk řekl, že je prostě krutá. Její společník, který při pohledu na přesilu tahá namachrovaný meč jako z nějakého anime, naopak Arianě něco dluží.

Obrázek
Lady v modrém ze Zimního dvora / Fairy / Wild - Použitý obrázek

Ariana úspěšně přesvědčí bojovníka sidhe, že Sára je jejich a má jim ji nechat. Jenže jako každé jednání s fairy se to prostě zvrtne, ačkoli jim v tom elf nehodlá bránit, jeho závazek na Lady neplatí. Do té se už ale pouští naštvaná Nika a dává jí pořádnou nakládačku střepem, který má ještě z místa činu. Fae to nečeká a je čím dál víc rozzuřená. Přidává se Takis a žena předvádí své schopnosti, když vrženou dýku odrazí tak, že projde Nice hlavou.

To už dvojice začíná vyklízet pole, protože Nika sahá po své temné stránce a začíná vypadat nebezpečně. Jejich limuzína se promění na obrovskou Kelpii a s ní mizí i Sára, kterou Lady stihla nacpat do auta. Ariana pomocí svých schopností zjistí, že dívka sedí na hřbetě bestie skrytá magickým závojem, a křikem ji přesvědčí, ať seskočí. Při tom ji Kelpie kopne předními nohami do hrudníku. Někdo bude potřebovat doktora.

Všechny bytosti z Faerie mizí, jak nejrychleji dovedou, obvykle útěkem a rychlou proměnou na oblak jemného deště. Lady v modrém ještě nezapomene Nice věnovat pohled: něco mezi já si tě najdu a budeš litovat. Pro Sáru přibíhá zřízenec, který se probral z magického omámení nebo naprosto přirozeného spánku. Ariana ještě stihne sáhnout na Sáru a přečíst si její myšlenky, když hlídače rozptyluje Takis s nabídkou peněz za dítě.

Obrázek
Kelpie / Wyldfae / Wild - Použitý obrázek

Hláška:
What do we say to the god of death?
Takis, immortal: Oh, shit, not again!

Nika k Takisovi: Vypadáš, že od hlídače dětského domova chceš koupit sedmiletou holčičku.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 11. 9. 2015, 21:30

Urban Shadows Liebesbrief Time!

Od vaší poslední akce uplynuly dva dny. Všichni jste si vyléčili faint a greivous harm. Critical harm zůstává. Celou dobu jste hlídali Sáru, a nikdo se o nic jiného nepokusil. Pokud byste chtěli dělat něco dalšího, vyřešíme to na začátku hry.

Drahý Takisi,
Dostal jsi dopis ze Zimního dvora fae. Jsi předvolán ke dvoru, abys podal vysvětlení k útoku na Lady v modrém. Vzhledem k tomu, že mezi Zimním dvorem a tebou nikdy nepřátelství nebylo, princ tě předvolal na audienci. Podle pozvánky máš zajištěn bezpečný průchod do sídla zimních fae v Moskvě (momentálně v Bitsevském lese) a můžeš si s sebou vzít jednoho společníka.
Tvůj MC.

Drahá Niko,
Exorcista se chystá "očistit" dětský domov. Jeho přítomnost a média naštěstí způsobila dostatečný poprask, aby se rušení hrobu tvého ne-mrtvého společníka odložilo. Otázkou ale je, jestli se mu chceš stavět do cesty, když teď jsou děti z domova přestěhované? Nebylo by lepší starat se o fae a upíry?
Tvůj MC.

Drahá Christine,
Když ses dostala zpět na benzínku toho večera, už tam byla policie vyslýchající chlápka z drink-and-drive a řidiče zmizelého tahače. Když jsi pozorovala situaci ze stínů, připojil se k tobě tichý společník v baloňáku a s kloboukem. Něco na něm tak docela nehraje, navíc se nemůžeš zbavit dojmu, že na tebe čekal... Nabídl ti cigaretu a že ti pomůže vyřešit problémy se zákonem. Myslí to určitě vážně, ale můžeš mu věřit?
Tvůj MC.

Drahý Sergeji,
Vůdce vlkodlaků klanu Šílených psů se s tebou chce sejít, nechal ti doručit vzkaz na telefonní záznamník. Prý máte "společné nepřátele" a "můžete si navzájem pomoci", pokud "odložíte vzájemné antipatie". Máš se s ním sejít v psím útulku "Volání divočiny" na charitativní akci. Jo a mimochodem, léčíš se ve svém safe housu, nebo raději u Takise?
Tvůj MC.

Drahá Ariano,
Tady máš odpovědi na své otázky:
• What is your character thinking about right now?
Au, bolí to. Proč se mi to děje? Maminka říkala, že příšery nejsou, ale já je vidím. Chci být jenom sama.
• Why are you keeping secrets?
Nikdo mi nevěří. Já je vidím. Chodí za mnou. Nika, která zemřela. Zahlédla jsem ji. Ale ve stínech jsou i horší věci. Oni. Také za mnou chodí. Jsem jiná. A nikdo mi nevěří.
• What is your character’s hidden pain?
Proč nejsem jako ostatní? Proč mě plamen nepálí, ale napít se malinovky s ledem je utrpení? Chci být jako ostatní děti.
Tvůj MC.

Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od Oberon » 14. 9. 2015, 17:22

fenikso píše:Drahý Takisi,
Ha! Ja to vedel, ze Takis se nakonec ujme. Jen nechapu co se lidem nelibi na Panagiotakisi? :)

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 21. 9. 2015, 15:53

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola III.

Flashback: Christine odmítá pomoc neznámého muže v baloňáku s cigaretami (i když cigaretu ne). Chlápek moc smrděl sírou a věčným zatracením duše. Nebo tak nějak. Proto se Christine chystá se vyřešit problém s policií po svém. V Rusku se dá každý policista uplatit, že? Omyl. Christine stráví dva dny v cele předběžného zadržení, než se všechna "nedorozumění" vysvětlí (čti "než se najde dostatečně úplatný policista").
***
Takis navštěvuje Zimní dvůr sidhe v Bitseveském lese. Chce jít sám (i když ho od toho všichni odrazují), ale nakonec se k němu tajně přidá Nika. Od parkoviště, kde ho čeká elf, je to asi čtvrt hodinky pěšky. Mezitím přejde plynule z brzkého podzimu do tuhé zimy - všude je sníh a pěkně mrzne. Takis dorazí k trůnu, na kterém sedí princ z Faerie znuděně sledujíc rej maskovaných tanečníků a tanečnic. Hudbu produkuje jediná uvězněná tanečnice a muzikantka v jedné osobě, od pohledu nešťastná lidská dívka, která brzy odpadne. Dalším členem dvora, který je nepřehlédnutelný, je ledový obr, který se trochu stranou od ostatních baví mučením zajaté víly. Nika vše sleduje zpovzdálí.

Princ Irvin osočí Takise z útoku na lady Isabelu (ocelovou zbraní, jak si to mohl dovolit?!). Takis se brání, že chtěl jen upozornit na nebezpečí, protože samozřejmě věděl, že lady nemohl ohrozit. Irvin mu to nebaští :) a navrhuje válku mezi Zimním dvorem a Takisem. Vidina "drobné" přesily se nelíbí ani nesmrtelnému, a tak přistupuje na dohodu, Zimnímu dvoru bude dlužit za řešení tohoto problému. Nakonec přichází na výměnu dárků. Jasný to zvyk sídhe, že... Takis s sebou nic nemá, takže princi daruje jeho Jaguára, kterým přijel. Na oplátku dostane notně podchlazenou zajatkyni (respektive její život), která upadá do bezvědomí, vílu z Hromové rokliny. Celý zimní dvůr se dobře baví, jak ji musí pěšky odnést v náruči až na parkoviště.

Nika mezi tím nebohé hudebnici pomůže utéct. To, že je nikdo nepronásleduje, je podezřelé, protože Nika si je jistá tím, že minimálně několik členů dvora ji zahlédlo. Od dívky se dozvídá, že podepsala jakousi smlouvu (o které se jí nechce moc mluvit) a že si nevšimla drobného dodatku - nebo ho nebrala vážně.

Christina navštěvuje zajatkyni v jejich výzkumném centru. Z výslechové místnosti je jí vyptává, proč tam je a jestli by něco nechtěla. Žena z Fomoru se neomylně otočí za polopropustným zrcadlem a Christine by přísahala, že poměrně přesně tuší, kde je. I když hlas jde z reproduktorů. To, že si při tom vykroutí krk jako sova na příjemnosti konverzace nepřidává. Fomorka si řekne o vodu, ale nic neprozradí, takže ji Christine nechává jejímu osudu a vodu jí nedá...

Jenže, to už si pro ni přišli její kumpáni. Dva týpci v divně padnoucích oblecích, s ulízlými vlasy a nelidskými pohledu. Na to, že by měli být minimálně podobní fairies překvapí svou znalostí moderních zbraní a samopalem odpraví dva nudící se hlídače. Když ohrožují i recepční Soňu a vyptávají se na zajatkyni, vloží se do toho Christine zahalená zaklínadlem závoj. Bohužel to zrovna nedopadne, Soňa je postřelená a Christine utíká před kulkami (občas nějakou i koupí) až do své pracovny, odkud ji kryje Arkady a tak nejen přežije, ale pronásledovatelé se jdou věnovat svému původnímu cíli. Christina Arkadymu za záchranu v pravou chvíli tak nějak dluží.

Jakmile jsou Fomoří teroristi z dohledu, Christine spouští poplach. Na odchodu je zpomalí skupina strážců, to už se do toho zase vloží maskovaná Christine s mečem. Jednoho z útočníků dostává armáda ostrýma, zbylé dva vyřídí Christine mečem pěkně na férovku. Co to ty holky v Ugandě učí?! Soňu odváží záchranka.

Takis volá mafiánskému doktorovi a později podchlazenou ale stabilní vílu uloží u sebe doma v hotelu. Pak se naštve a shání nějaké drobnosti - stříbrné vrhací nože či nastřelovač hřebíků. Asi nějak moc nevěří, že v dohodě s Irvinem není další klička. Pak volá svému realitnímu makléři Genadijovi a jménem jeho alterega (Dimitrose) skupuje byty. Protože tak udělal makléři výborný kšeft, ten mu za to dluží.

Nika volá Christine, chce aby se podívala na Sáru, protože jí přijde divné, že po malé holčičce z dětského domova všichni tak jdou. Ještě do toho zatáhnou Sergeje, protože ten se chce beztak projít, aby rozchodil svá nedoléčená zranění. Když se potkávají před dočasným dětským domovem, Christine volá Bob. Robert, také známý jako Bob, je vlastník esoterického antikvariátu, původem z Česka. Varuje ji před mužem, který se na ni vyptával, podle popisu se Rada mágů vrací do města. Určitě je bude zajímat, proč se před nimi ukryla a nepřidala se jako pěšák do jejich války.

Nika se bez problémů dostane dovnitř dětského domova, což o to, ale černoška a muž se zbrojnicí pod kabátem mají problém. Proto navštíví nejbližší hračkářství, přestrojí se za dvojici klaunů, nakoupí plyšáky a dělají v dětském domově dobrý skutek (zvláště Sergej si to "užívá"). Nice se mezi tím nechtěně povede vyděsit Sáru, které vychovatelka bez mrknutí oka píchne sedativa. Že by se její stav v poslední době tak zhoršil? Christina se dostává do pokoje (veškerá pozornost je upřena na Sergeje žonglujícího na chodbě a odrážejícího útoky harantů) a prohlíží auru Sáry. Zhodnotí to jako solidní talent na elementální magii, holčička je nadaný pyromancer (Nika přemýšlí jak moc se to rovná časované bombě).


Pár hlášek:
Sergej komentuje zranění Soni: To nezachráníš, jestli jí jde z pusy krev.
Nika: Jasně, kousla se do rtu a je vyřízená!

Někdo komentuje úroveň ochrany dětského domova: Tady ji hlídat nemůžeme, protože se sem dostanou i dva klauni s medvídkama.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 27. 9. 2015, 20:52, celkem upraveno 1 x.

Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od Oberon » 21. 9. 2015, 16:07

Jen bych opravil malou drobnost, ze Takis daroval princi Jaguara a ne Ferrari... Protoze s tim chtel jezdit tuhle hru :)

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 27. 9. 2015, 22:52

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola IV.

Dozvídáme se pár věcí o bývalém tajném agentovi z Tatarstánu, Gabdullovi Tuqay. V první řadě víme, že k nadpřirozeným bytostem se dostal tehdy, když měl sledovat společníka jedné velké stavařské firmy. Zjistil, že je to upír, a dokonce při tom ani nezařval, nýbrž byl uveden do upírské společnosti aristokratických dvorů, kterým později chtě i nechtě pomáhal s legalizací a domlouváním různých kšeftů se smrtelníky.

Také už víme, že Rada mágů je dozajista ve městě, dva mocní mágové se jako předvoj ubytovali v hotelu Marriott Royal Aurora. Podle znalostí jeho informátorů chystají velký nástup na scénu a nový pokus dostat město pod svou nadvládu.

Nika navštěvuje Takise v jeho sídle a konečně si i prohlíží jeho bydlení a styl. Všimne si, že celé patro má zařízený drahým starožitným nábytkem z konce 19. století. Pak se ho vyptává na podnik, ve kterém viděla ty dva, co se snažili něco najít v ředitelně dětského domova. Takis jí prozradí, že noční klub Černý diamant je místo, kde se setkávají mafiáni a politici s představiteli upírů rudého dvora a také jinými nadpřirozenými hráči. Takis se pokouší ve světle nepříjemné návštěvy na vílím koberečku vyptávat na Sáru, ale Nika prozradí jen málo.

Nika s Takisem vyrážejí do Černého diamantu, budova je samostatně stojící v zástavbě starých budov, na noční klub tichá a okázalá. Ochranka Takise dovnitř nepouští, ani když se zmíní, že ho pozval hlavní moskevský mafián Nikolaj Dobrovský. Nika mezitím krade pozvánku jinému hostovi, ale s Takisem zklamaně zjistí, že je na jméno. Tou dobou dovnitř projdou Isabela (lady v modrém) se svým elfským doprovodem a Takisovi věnují dvojici znuděný / opovržlivý pohled. Nakonec Takis volá svému známému Gabdullovi, který slíbí, že přijede a s Alexandrou, šéfkou Černého diamantu, je seznámí.

Nika si dodává odvahy a slídí po budově. Ve sklepě narazí na sadistu, který ubližuje mladé ženě, a už už se chystá zjevit a zakročit, naštěstí zaváhá a tak stihne pochopit, že se jedná jen o zvrhlé erotické hrátky upírky s jejím partnerem. Bohužel, jak už bývá zvykem, si jí žena všimne a vrhne se do jejího pronásledování.

Gáby (Gabdulla) s Takisem se dostávají dovnitř a čas nutný k čekání na audienci u Alexandry si krátí ve společnosti dívek z klubu, Jany a Dáši. Nutno podotknout, že společnost je to dosti intimní.

Pak Nika ještě stihne udělat chaos při vážném rozhovoru Isabely s Alexandrou - někdo si jí tam všimne, tajným vchodem do kanceláře vpadne ochranka, a upíři s vílami se navzájem obviňují z podrazu. Pak ještě vyruší pět upírů lačně hodujících na jednom nešťastníkovi v patře, skrytém před očima návštěvníků. A nakonec ji dožene upírka ze sklepa, takže se rozpoutá slušný chaos, při kterém Nika ztrácí kontrolu nad svým zjevením a proskakuje oknem (a rozbíjí ho) v prvním patře.

Když se konečně Takis s Gábim dostávají k Alexandře, ta je naštvaná z nedostatečné bezpečnosti svého útočiště a posílá pro Ritu. Gábi Ritu zná, je to warlock, čarodějnický odpadlík, a dělá pro rudý dvůr jako velitelka ochranky. Má černé na krátko ostříhané vlasy a chodí vždy v černém koženém kabátu vyzdobeným pentagramem z chirurgické oceli. Gábi poznamená v Takisovi, jak závažná situace je, reputace Rity říká, že dokázala vyřídit dva bojové mágy z Rady mágů najednou. Co už mu ale neprozrazuje, že to dokázala hlavně proto, že ji včas varoval. Při krátkém představení se Takis dohodne na alianci s rudým dvorem upírů.

Nika odpočívá u svého hrobu, když se zvedne mlha a navštíví ji princ ze Zimního dvora s dvěma společníky na koních a s kopími. Viditelně jsou připraveni, do krví podlitých očí mají vpravenou nějakou mast (abych tě lépe viděla), koně jsou určitě z Faerie, a tak se nedají snadno vyplašit, a kopí mají hroty z elfích slitin (abych tě mohla lépe nabodnout). Irvin jí spokojeně sdělí, že mu něco ukradla a tak on teď může něco vzít jí. Tedy, pokud mu "to" nevrátí. Nika se brání, že houslistka Irvinovi nikdy nepatřila, že člověk mu patřit nemůže, on se jí vysměje, že nerozumí jejich zákonům a vlastně ani zákonům lidí.

Do rozhovoru se přimíchá fousatý chlap v kožené bundě, kterého po boku provází velká rezavá vlčice (od pohledu rváčka, natržené ucho a tak). Docela si na Irvina dovoluje a vyhazuje ho jako nezvaného hosta poměrně sprostě, Irvin se nedá a říká, že bude litovat. Když už to vypadá na potyčku vlkodlaků s Fairies, tak se Nice podaří vytrhnout z nedalekého hrobu kus rezavého železa ze zábradlí, na což zareagují elfové strategickým úúústupem. Ale Irvin si najde čas na to, aby Nice řekl, že s ní ještě neskončil. Nika se seznámí s Antonem a dalšími vlkodlačími ochránci hřbitova a přilehlého sídliště.

Obrázek
Stará rezavá vlčice z Antonovy smečky / Vlkodlaci / Night - Použitý obrázek

Takise doma z přemítání nad situací vyruší nahá (a nestydatá) víla z Hromové rokliny, která se už nejspíše celkem zotavila. Poděkuje za záchranu a nabídnutý župan (který podle všeho bere skoro stejně vážně). Naprosto vážně mu slíbí, že pro něj udělá cokoli si bude přát (Takis na chvíli zalituje nedávné společnosti Dáši v nočním klubu). Když se chvíli pobaví a ona se představí jako Elen, Takis ji požádá, jestli by ho mohla představit někomu z vedení Hromové rokliny.

Kdyby to Takis čekal, rozhodně by se oblékl reprezentativněji, než jen kalhoty a pomačkaná košile. Nemyslel totiž hned. Ale to už ho Elen vezme za ruku a za zahřmění, které určitě vybilo v hotelu všechny okna, se ocitnou ve Faerii, vysoko ve skalách nad skrytým údolím. Obloha je jasně žlutá s ocelovými bouřkovými mračny. Elen je provede strmými stezkami až k obrovské budově z kamene, v goticko-antickém stylu, hlídané dvěma kamennými trolly. Od místní královny Iásy se Takisovi dostane vřelého přivítání. Oproti Zimnímu dvoru jsou obyvatelé Hromové rokliny méně na očích, schovávající se mezi stíny vysokých sloupů.

Obrázek
Hromová roklina, Faerie - Použitý obrázek

Až když se trochu osmělí, uvidí Takis Sidhe i malé okřídlené sprity létající vysoko v klenbách. Může obdivovat hromosvody z jemných drátků, které tu mají místo tapisérií, oděv královny dvora tvořený výboji, i vnady Vichřice, víly, která mu nabízí občerstvení (a které jí Elen sebere a nabídne je Takisovi sama). Nakonec se ještě seznámí s elfem hrajícím na harfu ve věštební místnosti a vyzkouší si místní orákl ve tvaru obrovské mísy s vodou (věštba, která tak trochu vypadá, že ho v hlubině sežere žralok, ho zrovna nenadchne).

Když se s Elen vrátí zpět do hotelu, pořád mu nějak vrtá hlavou, jak to královna Iása myslela, když říkala: "Elen je milé děvče. A šikovné. Jen se občas nechá chytit. A někdy schválně..." A proč se Elen neznatelně pousmála...


Pár hlášek:
Nika začíná vážný rozhovor: Slyšela jsem o tobě...
Takis kontroluje situaci: Fámy!

MC poznamená směrem k Takisovi (Immortal): Za pár her mu budeme říkat Kenny.

MC k Takisovi: Elen se od tebe nehne, ještě by ses nechal otrávit.
Takis, který si před chvílí málem dal občerstvení od Vichřice, vykulí oči.

MC vysvětluje, jak těžká by pro Takise samotného byla cesta Faerií: Dostal by ses tam, což o to, stezku by jsi nenašel, ale ty skály by jsi slezl. Ale trvalo by ti to o dost déle. Co deset minut by ses totiž zabil.

Oberon
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2013, 20:59

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od Oberon » 5. 10. 2015, 18:49

Mozna je to jen nahoda, ale skoro to vypada, jako by sis z Takise delali vsichni jenom srandu:) A to u nej vetsina hracu bydli :D

Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 334
Registrován: 17. 8. 2012, 18:07

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od komi » 5. 10. 2015, 21:14

No ono je těžké si ji nedělat, když si čtyři sta let starý chlápek běžně plete vílu s upírem. Ale nic si z toho nedělej, neděláme si srandu jenom z něho, ještě lepším terčem je totiž jeho hráč. A to u něj ani většina postav nebydlí :-)

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 22. 10. 2015, 13:43

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola V.

Dozvídáme se (konečně :)) za co Takis sám sebe nenávidí. Před lety žil se svou milovanou, vílou Jasmínou. Během doby, kdy vyřizoval obchodní záležitosti, byl jeho dům zničen a Jasmína zmizela neznámo kam - její tělo nenašel.
***
Christine jede do nemocnice se svými zraněními, kde ji posléze vyzvedává Gábi (představí se jako nový "krizový manažer") a zažehluje všechny stopy. Zdá se, že i v Rusku se střelná zranění hlásí policii, což se zrovna nehodí. Docela těžko by se vysvětlovalo, že k nim přišla při střetnutí s odpadlíky z Faerie.

Cestou se baví o Radě mágů a jaké problémy je nejspíše čekají, na ošetřovně Gábi ošetří Christine a doumlová jí, aby příště s takovými věcmi nechodila na veřejnost.

Nika míří do dětského domova, kde Sáru nenajde (je ve škole) a tak si lehne na postel s tím, že počká a taky se prospí. Mezitím volá Christine Arianě, která ji vyděsí věštbou zahrnující Sáru, dětský domov a spousty plamenů. Nikoho to příliš nepřekvapuje.

Takis je na cestě za Arianou, když ho odchytí dva pánové v hotelovém lobby. Postarší Leon a menší zavalitý Jacob se hlásí k Radě mágů a ujasňují si s Takisem, že nestojí o žádný střet zájmů mezi ním a Radou. Jakmile dokončí rozhovor a konečně se dostane k Arianě, zjistí, že ta už je na šrot. Bude jí muset nejspíše zamezit přístup do hotelového baru.

Christine, Takis a Ariana dojednou do dočasného dětského domova, kde je odchytí na vrátnici aktivní bezpečák, který nemá v úmyslu je pustit. Takis se pokouší proklouznout směrem k Sářinu pokoji, Ariana zabavuje bezpečáka a Christine kontroluje situaci zpovzdálí. A dobře dělá, protože před budovou zastavuje černé BMW s kouřovými skly a Vlada s Ruslanem, upíři Černého dvora, vcházejí dovnitř.

Christine se vyhýbá upírům a utíká do auta pro meč. Ariana strhává ze zdi kurifix a dává Vladě strašnou nakládačku - upírka to nečeká a než se stihne postavit na odpor (a vědmě nejspíše zlomit vaz jako větvičku), už se krčí s těžkými pomáleninami od kříže v koutě. Takis se mezitím stihne dostat do patra a připojit se k Nice, která tentokrát úspěšně přesvědčila Sáru, že tady není v bezpečí a musí jít s nimi. Ani ji moc nevyděsila :lol:...

Což se o Ruslanovi, který dojde do patra také a vytáhne samopal, říct nedá. Jenže, jeho parťačka utíká (poté, co ji Ariana nechá) a ostatní ho obklíčí, takže se raději promění na mlhu a utíká také. Na rozdíl od jeho kolegyně je přesvědčen, že je to bude hodně mrzet, až se vrátí. Gábi ještě při příjezdu upírům nabourá auto, ale úspěšně se pohybuje "v záloze", takže oni o něm neví a jeho dobré vztahy s dvorem upírů to nenaruší. Gábi také zavolá na policii a uklidní je, že volání od bezpečáků je planý poplach.

Takis využívá jednu z koupených nemovitostí, plně vybavený, ale ještě nezabydlený dům na předměstí. Tam ubytují Sáru a prozatím zvažují, jak ji budou hlídat a jak zjistí, proč po ní všichni jdou. Jen proto, že má nadání na ohnivou magii, asi ne. Ještě ji nechají ukázat, jak si umí hrát s plamenem svíčky (po pravdě, žádné překvapení ani ohňová show se nekoná, ale opravdu dívka nemá spáleniny).

Gábi plánuje kontaktovat Rudý dvůr upírů.

Hláška:
Sára se chystá předvést ostatním, co umí s ohněm.
Takis: Pustím plyn na sporáku.
Nika: Tak já ho zase vypnu.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 29. 10. 2015, 17:11

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola VI.

Ariana se dočasně stává chůvou a hlídá Sáru. Děvčeti dovoluje nezdravé potraviny (křupky) a televizi, čímž se rychle stává nejoblíbenější tetičkou. Sama nasává v kuchyni.

Takis mezi tím plánuje velký večírek Dimitrosovým jménem. Docela oříšek je, koho vše z nadpřirozené komunity pozvat, aby nikoho neurazil a aby se nepozabíjeli mezi sebou. Neřešitelnost daného problému je sice záludná, ale Takis si pohrává s myšlenkou udělat dva oddělené rauty (nebo tak něco) a na obou tvrdit, že s těmi druhými, podřadnými hosty, se nechtějí setkat. Chystá tedy pozvánky pro oba vílí dvory, pro Rudý dvůr upírů, mafiány, politickou smetánku města. Možná i Radu mágů, ale není si jist a tak se Elen vyptá na vhodného spojence proti nim. Ona mu dá adresu.

Nika si všímá podezřelého chlápka před domem, jak okukuje okna a docela dlouho tam stojí ve strnulé pozici. Jde ho omrknout a když se přiblíží, tak začichá ve vzduchu a odkulhá pryč. Vypadá trochu jako vágus a trochu jako něco nepřirozeného, proto ho Nika sleduje.

Když už je cesta příliš dlouhá a nudná (a taky vede Niku dost daleko od Sáry), tak se Nika zjeví a chce si promluvit. Ghůl zavyje, vrhne se na ni, ale proskočí ní. Jenže to už se z okolních domů vynoří upíři Černého dvora a po krátké výměně názorů do ní (respektive skrz ni) vyprázdní zásobníky pistolí. Samozřejmě to mělo jen odlákat pozornost, do zad jí vběhne Ruslan se starobylou katanou a když se k němu otočí, tak jí jeho poskoci hodí na záda něco, co je hmotné i ve světě duchů. Se škodolibým potěšením a komentáři ji zmítající se na zemi upír rozseká.

Démonický lovec Crowley plní zadaný úkol, vyráží pátrat po sběhnutém démonovi, který se usídlil na městské skládce odpadu. Dorazí na místo a vytáčí hlídače k nepříčetnosti, pak se rozhodne vniknout na skládku zadem a tajně. Chvíli se prochází horami odpadků, pak se použije své nadpřirozené smysly, aby dokázal démona najít. Nevyjde to úplně tak, jak chtěl, démon ho očekává a stáhne ho do jeskyně v hromadách odpadků.

Ariana vycítí, že Nice se něco strašného stalo, a tak volá Sergejovi a Takisovi, ať jí pomůžou. Naštěstí dorazí včas, ale když sedí v obýváku a přemýšlejí, co dál, Sergej zahlédne černé BMW, jak se přiřítí před dům. Ariana s dítětem utíká zadním vchodem, Sergej s Takisem se staví na odpor. Ruslan vytahuje raketomet (asi se naštval). Sergej ho zasahuje puškou se svěcenými náboji v poslední chvíli a upír tak promění v hromadu trosek vedlejší dům místo toho jejich. Když ho jdou dorazit, zjistí, že tam nebyl sám, a z ulice opodál po nich někdo štíhlý (Vlada?) bez váhání také střílí z raketometu. Upíři asi někde vybrali vojenský sklad. Sergej se stihne ukrýt a Takis ... to nějak přežije. Rychle utíkají, Sergej krade auto a ujíždí směrem ke svému úkrytu. Cestou naberou Arianu se Sárou, naštěstí upíři zadní vchod nehlídali.

Crowley v jeskyni z odpadků dostává pořádnou nakládačku a proměňuje se do své démonické podoby - postavy s kamenitou kůží planoucí ohněm (Balrog anyone? :)). Ačkoli se snaží, lepí se mu smůla na paty a jeho ohnivé výpady na nestvůru připomínající hybrida mezi chobotnicí a obřím švábem či kudlankou nestačí. Navíc se mu ještě na halvu snaží shodit strop z odpadků, což krizi jen prohlubuje. Crowley nakonec z místa utíká poražen s ošklivými zraněními. Využije toho, že mu Sergej dluží, a objeví se přímo u něj ve skrýši. Jeho nadšení z polomrtvého krvácejícího démona děsícího Sáru nezná mezí :-)=.
***
Uplynou dva dny, během kterých se Nika znovu sformuje. Takis dostává objednané stříbrné dýky a svěcenou vodu. Ariana likviduje v drtiči odpadků podezřelou sponu do vlasů s modrými kameny, kterou Sára před pár dny "našla".

Crowley se seznamuje s démonem Kirillem, který vede autoservis pro sobě blízké - nelegální úpravy a pořádání nočních závodů na denním pořádku. Chce se dozvědět o slabinách démona, kterého naháněl (neúspěšně) na skládce. Kirill mu je slíbí, pokud vyzvedne jeho dceru v rokovém klubu kdesi na severu města. Co by se mohlo stát? Souhlasí a tak se dozví, že pokud démon nebude zničen do úplňku (3 dny), zesílí tak, že už bude velmi těžké jej porazit konvenčním způsobem. Také mu řekne o artefaktu, kalichu s jednoho kláštera, který je jeho slabinou. Nabídne mu i že jeho parta zařídí jeho "vypůjčení", pochopitelně za protislužbu.

Nika také navštěvuje Kirilla, dozvídá se o věštbě, ke které se dostal Černý dvůr, a která označuje Sáru jako původce strašné katastrofy pro Černý dvůr upírů. A tak, když si ji nemají jak ověřit (věštkyně odmítla spolupracovat :>;o)), rozhodli se pro nejjednodušší řešení. Odstranit ji. Na oplátku Kirill chce, aby ho zbavila mága z Rady, Leona, se kterým má asi nějaké nevyřízené účty.

Hláška:
Sergej ke Crowleymu: Nemůžeš nosit sportovní tašku K OBLEKU!

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [US] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 5. 11. 2015, 13:37

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola VII.

Takis má v rukou adresu někoho, kdo by mu měl být schopen co nejvíce říct o radě Mágů. Ne, že by informaci nevěřil, ale přece jen, dostal ji od víly, a tak poprosí Niku, aby se na místo podívala. Ta mu ještě prozradí informace od Kirilla ohledně věštby, která je nejspíše jediným důvodem, proč se Černý dvůr snaží Sáru zabít a s ní klidně vyhodit pár okolních domů do povětří.

Nika dorazí na určenou adresu a objevuje řadový rodinný dům, který je chráněný proti nezvaným hostům spirituálního charakteru brnící bariérou, kterou by snad šlo projít, ale nevypadá to jako dobrý nápad. To už ale zahlédne čarodějku Ritu (jak se později dozví), jak vyjde ve svém obvyklém černém oblečení, dlouhém kabátě a s pentagramem na hrudi, a odjede taxíkem.

Takis mezitím navštěvuje Alexandru, vládkyni Rudého dvora upírů v Moskvě, aby se od ní něco dozvěděl o Černém dvoru. Alexandra ho už čeká a nabídne mu pomoc proti konkurenčním upírům, pokud zachrání vězněného upíra, kterého Černý dvůr drží jako rukojmí. Takis se vykrucuje, protože popis místa jako "kam se žádný smrtelník nedostane" nezní jako snadný deal. Alexandra dává najevo, že nikam nespěchá, ale že ve chvíli, kdy na ně Černý dvůr zaútočí, už může být pozdě. Že záchranu rukojmí by spíše měl brát jako předplatné, dokud nebude osoba v bezpečí, proti Černému dvoru nic nepodniknou.

Ariana hlídá Sáru, pomalu zjišťuje, že dítě asi nemá své schopnosti ovládat oheň úplně pod kontrolou a rapidně se to zhoršuje. Sice ji pro tentokrát uklidní, ale jak to dopadne příště? Nika po příchodu uklidňuje děvče, které se už v Sergejovu úkrytu nudí (dokonce už chce do školy :)) a slibuje návštěvu ZOO na zítra.

Crowley se Sergejem vyrážejí na sever Moskvy vyzvednout neposlušnou Kirillovu dceru. Najdou na adrese zaplivaný rockový klub v podzemí s pěkně nevrlým vyhazovačem. Už se zdá, že ho přesvědčili, ale vyhazovač je vtipálek, než jim to dojde, vyšoupne je zadním vchodem z budovy ven, někde mezi odpadky. Buší znovu na dveře a když vyhazovač otevře se slovy "co sakra zase chtěj", Crowley ho střelí do hlavy. Konec vtipů.

Obrázek
Mechanik Kirill / Démon / Wild - Použitý obrázek

V klubu je jasné, že najít holku i podle fotky bude problém. Dívce je totiž nějakých 17 a podle všeho je fakt dost divoká 8). Pokoušejí se podplatit barmana, ale než ten něco stihne prozradit (respektive, než stihnou trochu přitlačit na penězích), holka se prozradí sama a utíká ke schodům. Cestou jim ještě postaví do cesty tlustého kamaráda s řetězy, kterému asi nakecala, že jsou to nějací úchylové, kteří ji pronásledují. Než se to "vysvětlí", je dávno z klubu venku.

Jakmile se Sergej s Crowleym dostanou nahoru, holčina už si sehnala dalšího kamaráda, tentokrát s motorkou, a ukazuje oběma univerzální prostředníčkové gesto. Crowley vytáhne bouchačku a chce prostřelit zadní pneumatiku motorky, moc mu to nevyjde a tak místo motorky trefí Kirillovu dceru. Ta skončí pěkně naštvaná a domlácená na zemi, motorkář ujíždí (tady jde o život, kašlat na pěkný holky!), démonka se zvedá a chystá k odporu.

Sergej ji dobíhá a nečekaně jí dává polibek, to zapůsobí ... skoro ... dostane kolenem do rozkroku. Přesto se jim podaří dívčinu zpacifikovat (čistý průstřel dělá svoje), nasadit jí kravatu a dotáhnout do auta a později k tatíčkovi. Tam, když začne s "ale oni..." tak ještě dostane od táty facku a je poslána do svého pokoje. Sergej s Crowlym se stávají Kirillovými "dobrými příteli". Trochu se ale bojí, že je bude volat na vyzvedávání dětí častěji.

Obrázek
Kirillova dcera Zoya / Polo-démon / Wild - Použitý obrázek

Poslední věc, kterou je třeba vyřídit. Crowley, tentokrát už ne sám, ale s Nikou, Sergejem a Takisem vyráží na skládku odpadu vyřídit démona. Pod příkrovem noci, kdy na skládce nikdo nepracuje 8). Bitka se tentokrát odehraje na otevřeném prostranství, dokonce i protivník si přivedl kamarády: démonického žoldáka Bogdana (který vypadá dost jako archetypální čert) a nějakého ulízlého týpka, vizáží dost připomíná Fomor.

Společnými silami a buldozerem, který na Fomorovi zaparkuje Nika, jsou nepřátelé udolání. Pravda, napomohlo tomu i to, že Bogdan byl rychle přesvědčen, že jeho strana nejspíše nebude vítězná. Dokonce ani nikdo nebyl vážně zraněn. Hurá!


Pár hlášek:
Takis (immortal): Co je to zabít, to není argument!

Takis: Zabít démona, ukrást kalich, osvobodit upíra, mi je to jedno. Ale zítra jdu do ZOO.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 12. 11. 2015, 15:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 714
Registrován: 11. 10. 2009, 09:58
Bydliště: Brno

Re: [Urban Shadows] Moskevské stíny - zápis

Příspěvek od fenikso » 5. 11. 2015, 14:27

Drahá Niko,
Kdo se moc ptá, moc se dozví. Takže něco o mágovi, kterého se chce Kirill zbavit:

Leon Maksimov, původním jménem Valentin Maksimov. Věk 135 let. Jeho manželka zemřela v roce 1905 při krvavé neděli. Znovu se neoženil.

Podle všeho byl z počátku přítelem Grigoriho Rasputina, později jeho odpůrcem a nakonec v roce 1916, kdy se tehdy Rada rozhodla Rasputina zbavit byl takzvaným Vykonavatelem - čarodějem, který nemusel dodržovat zákony Rady pro "vyšší dobro" - a na Rasputina seslal silnou kletbu, která později zapříčinila jeho smrt.

Během socialistické éry byl patrně z důvodů rozporu s režimem na mnoho let v Tibetu, když se roku 1989 vrátil, tak už jako Leon Maksimov. Protože během té doby Rada přišla o mnoho silných a zkušených mágů, dostal se do Užšího kruhu. Jako jeden z vůdců Rady schválil několik nepopulárních rozhodnutí, které podle některých omezily sílu Rady a vedly až k válce s Rudým dvorem minulý rok.

Když v roce 1992 zradil Pyotr Lukashenko Radu a vytvořil Sabat společně s dalšími Warloky a Nekromanty, Leon z toho byl viněn, protože s Pyotrem měl intimní vztah (je bi- nebo homosexuál tudíž :-)). Leon byl uvězněn pod jezerem Labynkyr. Ačkoli byl asi Pyotr proti, Sabat se pokusil Leona zavraždit, přičemž se mu podařilo uprchnout ale také trvale přišel o většinu svých magických sil.

Nyní je očištěn od všech obvinění a působí pro Radu jako diplomat. Jeho společník je Jacob, bojový mág. Říká se, že za Leonovým pádem je Feodosiya, Rasputinova sestra, která se někde skrývá a mnoho desetiletí sofistikovanými prokletími ničí Leonovi život a chystá poslední pomstu.


Tvůj MC.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host