[RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

Obrázek
DRAKKAR V TME
Oheň v kozube veselo praská a šíri príjemné teplo do celej krčmy. Ľudia sediaci okolo starého skalda takmer nemyslia na zimu a nečas, ktorý vládne za stenami mohutnej drevenej stavby. Starý skald sa napije medoviny z rohu, ktorý mu ktosi vtisne do ruky a začne rozprávať: „Toto je príbeh o Gunnarovi Ľadovom Vlkovi a jeho posádke berserkrov, ktorých nikto nenazval ináč, ako Gunnarovi Vlci..“

Z ťažkých mrakov, ktoré sa na oblohe zbierali, sa spustilo husté sneženie, vietor skuvíňal v lanoví Ľadového Vlka ako zmyslov zbavení.
„Zasratá búrka!“ uľavil si Thorsten smerom ku Gunnarovi a zotrel si sneh ktorý mu namŕzal na brade a fúzoch. „Budeme musieť čím skôr pristáť, lebo to už loď ani vlci dlhšie nevydržia.“
„Hovno nevydržia, musia. K Bjørnborgu je to ešte dve, možno tri hodiny plavby. Moji vlci vydržia všetko. Aj zasratú búrku!“ odvrkol Gunnar a ďalej uprene zízal do snehového pekla, ktoré sa rozpútalo všade naokolo. „Len či vydržia aj medzi ľuďmi...“ pomysel si Thorsten, „sme na mori už dva týždne, určite potečie červená, vlci sú hladní.“
* * *
„Blíži sa loď, drakkar!“ vtrhol do siene Erik Horúca Hlava, sneh z neho padal na všetky strany ako sa predieral ku jarlovi.
„Nemožné, v takejto búrke by sa potopil aj Naglfar. Zase si pil?“ prekvapil sa jarl.
„Pri Odinovom oku prisahám jarl, nepil som! Ešte... K prístavu sa naozaj blíži drakkar.“ ohradil sa Erik. Jarl ho len provokoval, už počas Erikovej obhajoby si prehodil cez plecia ťažký plášť z bieleho medveďa, zobral sekeru opretú o stoličku, upravil si meč na páse a vyrazil k dverám.
* * *
„Mal si pravdu Erik, drakkar. A nie hocijaký. Ľadový Vlk. Choď upozorniť ostatných.“ rozkázal jarl Olaf Železná Päsť. Erik zbledol a rozbehol sa z hradieb spať do dediny.
„Gunnar a jeho vlci, tých sem určite priviedol sám Loki. Ako keby nestačila tá hnusná búrka, určite slnko neuvidíme aspoň týždeň.“ povzdychol si Olaf.


O KOM JE TÁTO HRA?
Gunnarovi Vlci je RPG hra o Vikingoch – upíroch situovaná do 11. storočia. Hráči predstavujú elitných bojovníkov v posádke Gunnara Ľadového Vlka, sú jeho osobnou gardou. Pri návrate z letnej výpravy za korisťou a krvou ich zastihne snehová búrka a musia pristáť v Bjørnborgu, malej pevnosti na konci fjordu, ktorej velí Olaf Železná Päsť, Gunnarov priateľ. Musia sa tváriť, že sú obyčajní ľudia, skrývať pravdu o svojej skutočnej podobe a nezabíjať Olafových ľudí.

Posádka Ľadového Vlka vrátane Gunnara sú ľudia. Hráči vystupujú v roli berserkrov – zúrivých bojovníkov vo vlčích kožušinách, nemilosrdných a smrteľne nebezpečných krvilačných zabijakov, ktorí v bojovom vytržení pijú krv nepriateľa. Povráva sa, že im v boji narastú pazúry a vlčie zuby a necítia bolesť.

V skutočnosti sú to upíry, ktorí uzavreli dohodu s Gunnarom. Gunnar ich kryje pred ostatnými ľuďmi, necháva im zajatcov alebo otrokov, aby si s nimi robili, čo chcú. Získal takmer neporaziteľnú elitnú družinu zabijakov, ktorých využíva na nočných prepadoch. Ostatní vikingovia v posádke divné správanie, vyhýbanie sa slnku a nadľudské schopnosti pripisujú požehnaniu od Odina.


Odoslane originalne pravidla
Font na nadpisy

Gunnarovi Vlci - farebne PDF, skoro 4MB
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

Napad som mal za prvu noc, napisane z piatku na sobotu pred tyzdnom za asi 12 hodin, viac casu zial nevydalo tento rok. Mam este velmi dlhy TODO list veci, ktore som tam chcel dat ale nevysiel cas.

Tak sem sa s pripomienkami a navrhmi, co zlepsit atd!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od ilgir »

Tak jsem to přečetl. Líbí se mi jednoduché, ale přitom široce uplatnitelné mechaniky. Systém atributů postav je srozumitelný a bohatý. Setting je taky fajn.
Co mi tam chybí, je alespoň naznačení j nějakých příběhových možností. Začíná to konkrétním příběhem o příjezdu upírů do vesničky, pak následují mechaniky a pak... nic. Žádné příklady pro inspiraci, žádné podrobnější rozpracování vesnice a jejích obyvatel, možností, které se tam budou naskýtat... Nebo jsem to jen špatně pochopil?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

pochopil si to dobre, na tie veci zial neostal cas, tento termin sutaze mi maximalne nevyhovoval, druhy tyzden som nemal pristup k PC, cele som to napisal za asi 11-12 hodin cez noc na ukor spanku, lebo sa mi nahromadilo vela inych povinnosti. ale planujem dopracovat
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od ilgir »

Nojo, je mi to jasné... :lol:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od Ecthelion »

crowen: Pravidla jsem zatím jenom prolistoval, ale vypadá to vážně pěkně. Dovolím si ale jedno rýpnutí z hlediska osobních preferencí. :wink:

Velice pěkné nastínění vikingského prostředí - bouře, Gunnarovi vlci, berserkeři, noční přepady... prostě vynikající atmosféra. Jako palice mě ale praštilo do oka slovo "upír", které je mi v tom prostředí úplně cizí. Možná je to jen můj problém, ale prostě mi tam brutálně nesedí a nevidím moc důvod, proč ho tam dát (nehledě na to, že povahou byli berserkeři spíš vlkodlaci).

Za sebe bych ponechal variantu, že hráči jsou jen berserkeři, Úlfhéðnar - prokletí nebo požehnaní Ódinem. Jejich legendární zuřivost a výdrž je způsobena posednutím zvířecím duchem vlka nebo medvěda. Berserkeři dokážou ovládnout schopnost dovolit zvířecímu duchovi aby ovládl jejich tělo během boje a využívají jeho zuřivost, odvahu a sílu. Za tuto schopnost platí nutností pít lidskou krev a pojídat maso padlých nepřátel. Jsou spoutáni se svým vlčím duchem a ten škube řetězy, aby se dostal na povrch a válečníka ovládnul. Pokud je mu příliš dlouho odepíráno lidské maso a krev, jejichž síla je drží v odpovídajících mezích, může duch přetrhat řetězy a vzít si to, co chce sám... ale to je jenom můj osobní názor. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

hmm ano, ale ja som chcel spravit nieco z prostredia 30 days of night ale nie zo sucasnosti. Upiri sa len maskuju za berserkrov ale nie su pravi berserkri, je to ich krytie -> podvod :-)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od Ecthelion »

Crowen: Jasně - je tvoje hra a tvůj autorský záměr :wink:.
Je to pěkné tak jak to je a rozumím tomu, jen jsem připsal svou volnou asociaci na dané téma. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od ilgir »

Sice upíry nemám rád obecně, ale tady mi kupodivu nijak nevadí. Je fakt, že to slovo je strašlivě zprofanované, a pro lidi nakrmené Underworldem a Bladeem (není myšleno na Ectheliony!) to může být v téhle hře fakt zvláštní. Jenže upíři se vyskytovali napříč všemi kulturami, takže mně osobně nevadí jejich adaptace do jakéhokoli prostředí.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od Sammael »

Gunnar OLaf nieje to z gw?
Inak super napad
Velice pěkné nastínění vikingského prostředí - bouře, Gunnarovi vlci, berserkeři, noční přepady... prostě vynikající atmosféra. Jako palice mě ale praštilo do oka slovo "upír", které je mi v tom prostředí úplně cizí. Možná je to jen můj problém, ale prostě mi tam brutálně nesedí a nevidím moc důvod, proč ho tam dát (nehledě na to, že povahou byli berserkeři spíš vlkodlaci).
Osobne s tymto nesuhlasim, prave ty vikingsky upiry ma okamzite zaujali konecne nieco nove, mne to pre toto prostredie zimi a chladu neskutocne sedi. :clap:
EDIT: Osobne to povazujem za naj vec kuchyne
Naposledy upravil(a) Sammael dne 24. 2. 2009, 17:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

Sammael píše:Gunnar OLaf nieje to z gw?
??? nie, nie je, ani neview co pod GW myslis
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od Sammael »

V guid wars je gunnars hold a olaf olafson ale to je jedno su to predsa nordicke nazvy, takze taketo nahody su pri tychto veciach bezne.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

Konecne som si nasiel cas a SW na zalomenie poriadneho PDF, oproti sutaznej verzii je pridany jeden obrazok. Ale sukromny ToDo list sa mi pekne rozrastol :-)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od Sammael »

Inak vinikajucim sourcebookom pre tuto hru je prirucka wolves of the sea ku vampire dark ages
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuychyně 2009] Gunnarovi Vlci

Příspěvek od crowen »

Sammael píše:Inak vinikajucim sourcebookom pre tuto hru je prirucka wolves of the sea ku vampire dark ages
vdaka za tip, to som este nevidel, skusim to niekde splasit a precitat
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti