Vychází nový modul - Neviditelná kniha: Neklidný Tauril

Neviditelná kniha je původní český fantasy svět, vytvořený především pro hraní RPG her. Zaměřuje se na roleplaying a silné postavy, ale nevynechává ani prostor pro akční dobrodružství. V nakladatelství Mytago nyní vychází první modul z tohoto světa s podtitulem Neklidný Tauril.

neviditelna kniha neklidny tauril 33121 0 1000x1000

Příručka Neklidný Tauril popisuje fiktivní světadíl Tauril v době, kdy technický pokrok pokročil zhruba na úroveň středověku před vynálezem knihtisku a rozšířením střelného prachu, existuje zde však i magie. Před čtyřmi dekádami se rozpadla monstrózní církev, která ovládala většinu světadílu, a nyní se Tauril ocitá v době chaosu a nejistot. Hráčské postavy jsou vrženy do této bouřlivé doby a budou moci ovlivnit, kam se bude Tauril dále ubírat. Jenže která řešení jsou dobrá a která zlá, to vůbec není jasné. Občas se těmi nejlepšími úmysly dají napáchat obrovské škody...

Většina knihy se soustředí na popis tří konkrétních říší Taurilu – pyšného Thurenského království, městského státu Kalus a divokého kraje Agol Zar. Mimo jiné tu čtenáři najdou přes 60 cizích postav, se kterými budou moci hráči interagovat. Některé z postav jsou součástí určitých frakcí, které mezi sebou mají konflikty, a udržet dobré vztahy se všemi bude extrémně obtížné, ne-li nemožné. Pán jeskyně či jak jste zvyklí nazývat toho, kdo připravuje a vede hru, ocení náměty na dobrodružství, kterých v knize najde celé desítky. Kniha dále obsahuje mapy, plánky, „náhodné“ tabulky s příběhovými a atmosférickými střípky, vzorové hráčské dobrodruhy a další pomůcky k hraní.

Pravidlové implementace pro známé RPG systémy, jako Dračí doupě 1.6, Dračí doupě II a další, vyjdou zvlášť jako pdf a najdete je ke stažení zdarma na oficiálních stránkách projektu.

Užitečné odkazy:

Oficiální web http://neviditelnakniha.cz/ - zde najdete mimo jiné herní doplňky ke stažení a info o autorech

Facebooková stránka

Nákup knihy Neklidný Tauril na Fantasyobchodě nebo Tomových hrách

Web nakladatelství Mytago