Otevřené hraní v Brně - Hrstka

Vložil(a) boubaque dne 23.10.2013, 16:45

Píše se rok 1940 a Hitlerovy nacistické hordy převálcovaly Evropu, roztrhaly Československo, Polsko si rozdělily s bolševiky a bleskově rozdrtily Francii a britský expediční sbor. Po evakuaci u Dunkerque nyní stojí Velká Británie osamocena v boji proti nestvůrnému režimu. Na březích severní Francie připravují Němci vylodění do Anglie a shromažďují zde ohromné armády. Piloti britské RAF zoufale brání anglická města a bojují o vzdušnou nadvládu. Proti nim stojí doposud neporažená nacistická válečná mašinerie. Pokud letci selžou, hrdý Albion padne. Začíná slavná Bitva o Británii. Jen málo letců se ale dožije jejího konce, protože ztráty v řadách mladých pilotů jsou vysoké.

Na začátku si všichni hráči (kromě Vypravěče) vytvoří postavy svých pilotů, s nimiž se účastní bitev. Poté se ve hře pravidelně opakují dvě sekvence – Mise (kdy piloti ve svých Spitfirech bojují proti nepříteli) a Základna (kde piloti odpočívají, prožívají obyčejné lidské strasti a drobné radosti a snaží se vyrovnat s hrůzami války)

Ale pokud podlehneme, pak se celý svět, včetně Spojených států, včetně všeho, co známe a na čem nám záleží, ponoří do propasti nového Temného věku, jenž bude zásluhou zvrácené vědy ještě pochmurnější a možná mnohem delší. Chopme se proto našich povinností a chovejme se tak, aby pokud britské impérium a Commonwealth přetrvá tisíc let, lidé mohli stále říkat: „Byla to jejich nejskvělejší hodina.“
-- Winston Churchill, 18. červen 1940

 

Datum: 27. října 2013, 16:00 (skončíme nejpozději v 22:00)
Místo: čajovna Za zrcadlem, Jiráskova 55 (salonek na jméno Maruš)
Systém/hra: Hrstka (hra z RPG Kuchyně 2012, v nejnovější verzi)
Vypravěč: boubaque
Kapacita: 5 postav/hráčů + diváci vítáni (můžou při misích hrát za německé piloty)

Nahlaste se prosím předem buď v diskusi, nebo na mailu marusjakub@gmail.com. (Průběžnou zaplněnost budeme hlásit v diskusi.)