Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Vandalicus »

Eberron je v tomhle pekne sjednoceny a ma historii dost volnou ale zaroven propracovanou, aby se tam tohle dalo nacpat, imo. Ale neni to uplne genericky fantasy.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Stařec »

Mizy: ten je už venku?

Vandalicus: Eberron už relativně znám, to je dobrá volba, ale je to jeden z těch světů, který má příliš mnoho materiálů.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Mizy »

Bude co nevidět, počítám. Imago ho vydá česky. Ale setting je stejný i v tom systému od FL. Vedu v tom teď kampaň a ten feeling (v tom obřím hvozdu jsou ruiny prastaré civilizace, na kterých stojí i naše dnešní města) je tady pro mě naprostý top notch. :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Bifi »

Wilderlands od Judges Guild
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Markus »

Bifi píše: 7. 2. 2022, 19:50 Wilderlands od Judges Guild
Stařec vedle zmínil, že hraje Pathfinder, takže by pro něj nemusel být blbý nápad kouknout na tuhle verzi pro d20. Akorát je to teda mnohonásobně větší, než chtěl :) 450 stran... je to nicméně hexcrawl, takže stačí přečíst nějaké ty úvody a pak se zaměřit jen na oblast, kterou chceš.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG setting zaměřený na ruiny

Příspěvek od Selhan »

Numenera? Taky Crawfordův Godbound myslím dělá něco podobného, ale ten je asi ještě více navázaný na pravidla.

No a pak samozřejmě Středozem.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Quentin »

Iwas Passingby píše: 27. 10. 2022, 09:52 (A to píšu jako někdo, pro kterýho většinu OSR zabíjí class&level, a samotný termín OSR považuju za zhruba stejně přesný, popisný a vypovídající - tzn. tak široký, až je skoro k nepoužití - jako samotné RPG. :wink: )
A co hraješ? Za předpokladu, že hraješ fantasy.


Nemáte někdo tip na heroic fantasy bez levelů (classy tolik nevadí, ale taky nemusi byt)? Ideálně se soubojakem na gridu s figurkami.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Passingby »

Quentin píše: 27. 10. 2022, 18:48 A co hraješ? Za předpokladu, že hraješ fantasy.
Mám odehraných dost her v Markyho Dětech Mraků, ale to je dost specifický a určitě bych to neoznačil jako OSR. Je to spíš taková ochutnávka směsice všech možných modulů (starých i novějších, z různých her). OSE/ODnD jsem párkrát zkoušel a moc mě to nebavilo (nechce se mi počítat zkušenosti; postavy jsou na začátku dost neschopné, i když fighteři chodí v plátovkách; nesnáším tu slotovou magii; atdatdatd... dungeoncrawl podle mě musí jít udělat i líp). Zajímavě vypadá Symbaroum (OG, ne 5e konverze), hlavně kvůli settingu, ale to teprve začínáme (a už to začíná klasicky havarovat na termínech...).

Boj mi stačí přibližný (načmárat pozici postav do aspoň hrubé mapy, přibižná délka kol podle toho, co se zrovna děje), takže na hry s gridem tipy nemám.

A OSR je pro mě hlavně o otevřené kampani a hraní s více postavama (který se průběžně léčí, trénujou, dělají nějaký projekty atd. a do dobrodružství jde vždycky jenom jedna).
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Quentin »

Nemluvím teda ani o OSR, klidně bych bral něco s trvanlivejsimi postavami. Ale s plossim power lvlem a gridem znám jen savage worlds.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Passingby »

Nevím, já jsem spíš teoretik a mám fetiš na non-DnD oldschooly reinterpretovaný prizmatem moderní doby... :-)

Nějaký (polo)tipy můžu mít, ale nebudou podložený praktickou zkušeností.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od York »

Quentin píše: 27. 10. 2022, 18:48Nemáte někdo tip na heroic fantasy bez levelů.
Quentin píše: 27. 10. 2022, 19:31 Ale s plossim power lvlem a gridem znám jen savage worlds.
Tím "bez levelů" myslíš bez DnDčkovýho růstu životů s úrovní?
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Quentin »

York píše: 28. 10. 2022, 14:41 Tím "bez levelů" myslíš bez DnDčkovýho růstu životů s úrovní?
Jop.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Passingby »

Napíšu, co bych chtěl zkusit, a přeber si to jak chceš :-) Tyhle věci jsou hodně provázaný se settingem a může být problém z nich jednoduše vypreparovat nějaký jednoduchý jádro. Většinou to jsou dost oldschooly...
  • Symbaroum (někomu vadí možnost brutus buildů, schopnosti postav jsou hlavně bojové, nemá skilly, ale traity)
  • Star Wars d6 1e (sčítací dice pooly :( ; Jediové jsou podobně jak wizardi v ODnD napřed slabí a pak hafo silní; je potřeba trochu pohouseruleovat a poerratovat)
  • Talislanta 4e (předchozí edice mají levely, ale myslím, že jim nerostou životy; mě se líbí hlavně ta d20 mechanika)
Spíš minimalistický:
  • EZD6 (o tom tu a na kostce byly docela funny debaty)
  • ICRPG (tohle má divný pravidla pro damage a je to takový videoherní, s mechanikou z Talislanty by se to možná i dalo; na druhou stranu je to v zásadě asi dost podobný jako Knave...)
A jinak univerzální odpověď je samozřejmě GURPS (boj na hexgridu, pár taktických manévrů - velký útok, normální útok, obrana, velká obrana, finta, ... ; teoreticky se tam dost věcí dá zjednodušit, ale asi to nestojí zato). Ale to je jenom takovej vtip...
Za tento příspěvek děkují uživateli Passingby:
Quentin
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Rillae »

Quentin píše: 27. 10. 2022, 18:48

Nemáte někdo tip na heroic fantasy bez levelů (classy tolik nevadí, ale taky nemusi byt)? Ideálně se soubojakem na gridu s figurkami.
Class&Level nechceš proč přesně? Protože možná by se ti mohlo líbit Classic Fantasy který emuluje class&level systémy (teda konkrétně DnD), ale je to D100/BRP, konkrétně RQ6 (Mythras)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od smrq »

Rillae píše: 29. 10. 2022, 09:33
Quentin píše: 27. 10. 2022, 18:48

Nemáte někdo tip na heroic fantasy bez levelů (classy tolik nevadí, ale taky nemusi byt)? Ideálně se soubojakem na gridu s figurkami.
Class&Level nechceš proč přesně? Protože možná by se ti mohlo líbit Classic Fantasy který emuluje class&level systémy (teda konkrétně DnD), ale je to D100/BRP, konkrétně RQ6 (Mythras)
Ehm... Jsem prostě hráč. Hraju hry pro zábavu. Začal jsem v roce 1993. Od té doby jsem prošel několik systému...
...a stále nechápu tuto teoretickou rovinu. Je to vědecká debata o teorii relativity nebo se stále bavíme o RPG??? What??? Mohu poprosit o trochu civilněji znějící odpověď a ne vědeckou diskuzi mononukleárních teoretiků?
Začínám být alergický na podobné odpovědi, které uspokojí 2% lidi na fóru.
(Druhá možnost je, že jsem úplný debil. Samozřejmě.)
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
strucky
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů