Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Eleshar_Vermillion píše: 14. 1. 2023, 11:21
To jo, ale u Wednesday mi to přišlo takové lacině snadné, skoro jako horoskop.
Tady si nejsem úplně jistý, jak jsi to myslel.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Pan Bača »

Tak jsme včera doma viděli první díl Prstenů moci a...

musím říct, že oproti očekáváním mi černí hobiti a elfové nijak výrazně nevadili. Ne, že bych z toho byl nadšený, ale nerušilo mě to.

Co mě naopak rušilo výrazně a s každou další minutou víc a víc, bylo ztvárnění elfů. Když se objevil Elrond, začala se dvanáctiletá dcera smát, co že to je za divného fotbalistu (myšleno co to má na hlavě). Čímž vyjádřila pocity celé rodiny, protože většina elfů vypadá, jako kdyby se chystali na natáčení Quo vadis místo příběhů ze Středozemě. 90 % elfů, kteří vypadají, jako kdyby prošli sekačkou na trávu, je vážně děsné (a mě osobně ruší fakt dost... uvidím, jestli se to zlepší, nebo budu trpět celý seriál).

Jinak exteriéry pěkné, což se sice dalo čekat, ale tady palec nahoru.

PS: bojový styl, kdy si Galadriel naskakuje na spojencův meč, mě ruší taky, ale holt mám asi rád usedlejší vizuál.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pan Bača:
Jezus
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jo, elfy tam stylisovali trochu do římské říše, jen Gil-Galad z toho nepochopitelně vypadl. Taky preferuju ty máničky. Nejhorší byl Finrod Felagund, na zbytek jsem si zvykl.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

V druhom veku bola taka moda...
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 2):
Eleshar_Vermillion, Winnie
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Díváte se někdo na Rozčarování?
Na to být něco jako fantasy Futurama, kterou jsem měl velmi rád, ale tohle mě za tři díly nějak nechytlo.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 16. 1. 2023, 09:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Tvl ty český překlady.

Neříkám, že je nutně špatný, ale i tak mi to rve uši.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Muzzug »

Jo, sledovali jsme.
Jdou tam dost vidět inspirace postavami z Futuramy/Simpsnů, ale jako seriál k večeři nám to přišlo v pohodě. :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Muzzug:
Winnie
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sarsaparillos »

Taky jsem na to koukal. Nechytlo mě to tak, jako Futurama, páč to není tak pitomě humorné, ale časem si to vybuduje solidnější příběhovou linku a celé to zajímavě zvážní (ve Futuramě bylo vyloženě vážných dílů málo, občas jen nějaké hezky dojemné). Pro mě to mělo jiné kvality, než ta Futurama, ale trvalo mi, než jsem je v tom našel. Chápu, že po prvních dílech je to na vypnutí, měl jsem to podobně a mohu jen doporučit, abys tomu dal čas.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bifi »

Ja som to skúsil a nechytilo ma to, videl som dve epizódy (Futuramu celú).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jezus »

Souhlas se Sarsem - není to tak našlapané vtipy, ale zase to má nějaké motivy táhnoucí se skrze sérii, které člověk může ocenit. Rozhodně horší než Futurama, ale zároveň natolik jiné (a v něčem i lepší), aby si to zasloužilo šanci. Pokud vás to ale do půlky první série nechytí, asi nemá cenu pokračovat.

Já na to koukal rád, ale bohužel mi přišlo, že to ve třetí serii už dost zadrhává a tak nějak nevědí, co s tím. Poslední serii jsem zatím ani nerozkoukal.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Ja som videl dve serie, je tam urcity pribeh, ktory sa postupne rozbaluje, na charaktery si zvyknes a dostanu sa ti pod kozu. V ziadnom pripade to ale nie je nasup ako rick a morty alebo futurama. Clovek nema pocit ze si potrebuje pozriet dalsi diel aj oed by potreboval ist spat aby nezomrel v praci. Je to proste lahke pozeranie na dlhe zimne vecery a lepsie to nebude.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vaarsuvis »

Jerson píše: 16. 1. 2023, 07:51 Díváte se někdo na Rozčarování?
Na to být něco jako fantasy Futurama, kterou jsem měl velmi rád, ale tohle mě za tři díly nějak nechytlo.
Koukl jsem a nezaujalo, ani z hlediska postav, ani z hlediska humoru.

Doporučuji spíš Piklírnu/Inside job pro fanoušky konspiračních teorií (bohužel to prý Netflix po 2 sériích utnul :( ).
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

The Last of Us je opravdu dobre. A duvod? Craig Mazin (Cernobyl) a Neil Druckmann (autor hry), kteri to udelali. To jen kdyby nekoho zajimalo, jak udelat dobrou adaptaci hry. Prekvapive kombinace typka co umi filmarinu a autora puvodni veci je naprosto super. Kdo by to cekal. Nikdo. A samozrejme taky skvely Pedro Pascal.

PS. Craig zda se dela taky adaptaci Borderlands s Cate Blanchett a Jackem Blackem. O M G (jako film teda, ne serial, ale i tak)
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Jo, kdo by to byl čekal, že lady Mormont skončí s Oberynem...:D
Za tento příspěvek děkují uživateli Vallun:
Resurrection
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Prva epizoda je brutalne dobra, aj ked yen uvod sa mi ako otcovi dvoch dievcat vo veku Joelovej dcery pozeral velmi tazko
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů