Váš názor na {insert problem here}

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od skew »

Manuál k použití:
  • Postněte nějaký problém, záležitost, nebo třeba nějakou osobní zkušenost z některé vaší hry.
  • Zeptejte se na názor ostatních na danou věc.
  • Reagujte na otázky ostatních.
  • Pointou každopádně je, že daná záležitost nemá potenciál uživit samostatnou diskusi - tohle téma má zastřešovat právě ty témata, kvůli kterým vám ani nestojí za to zakládat vlastní, protože by pravděpodobně shořela jako papír.
  • Pokud se jak na potvoru diskuse rozproudí, asi nebude od věci odstřihnout ji do samostatného tématu (nebo preventivně založit nové).
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

V češtině znamená "podtlak" a "vakuum" své různé věci, nevím jak ve slovenštině. Nicméně podtlak přichází až po tom prvním výbuchu, který vytváří hodně velký přetlak, a který zajišťuje ten vysoký ničivý účinek.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 7. 3. 2023, 03:40 "Shořet" neznamená "nechat hmotu zmizet za vzniku vakua", ale "přeměnit pevnou nebo kapalnou látku do plynné o mnohem větším objemu".
Toto je riadny bullshit. Horenie je definovane ako prudka exotermicka oxidacia.

Napriklad ja som tak nedavno pouzival kuchynsky sporak a tam hori plyn (propan-butan). A vytvara sa pri tom co2 a voda.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Selhan »

Nicmene je pravda, ze termobaricke zbrane neucinkuji tak, ze spali neco na nic a tim vytvori vakuum, ktere je jejich hlavni niciva slozka.
Termobaricke zbrane produkuji pomerne velky vybuch s velkou ohnivou kouli, ktera nejdriv udela tlakovou vlnu ven, a po rychlem ochlazeni a snizeni tlaku druhou zpet dovnitr.
https://en.wikipedia.org/wiki/Thermobar ... #Mechanism
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 7. 3. 2023, 04:25V češtině znamená "podtlak" a "vakuum" své různé věci, nevím jak ve slovenštině. Nicméně podtlak přichází až po tom prvním výbuchu, který vytváří hodně velký přetlak, a který zajišťuje ten vysoký ničivý účinek.
Přesněji řečeno, i v češtině jsou podtlak a vakuum tatáž věc, jen v různé míře, angličtina to akorát splácla úplně dohromady, takže to při překladu navádí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Antharon »

Vakuum je absencia hmoty. Ak je vakuum obklopene hmotou snazi sa vyrovnat tlak medzi jednotlivymi oblastami tym, ze nasaje hmotu zvonka do seba. Tym sa podtlak vyrovna avsak vytvori sa kineticka energia ktora pohybuje hmotou smerom dnu.

*Vakuum nemusi byt (a spravidla nie je) stopercentne.

A teraz je otazkou, ci sa imploziou/exploziou nenazyva nahodou az ten jav, kde sa tlak vyrovnava tym, ze sa hmota dava do pohybu...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Nechci slovíčkařit. Prostě ternobarická bomba funguje kvůli účinků exploze, nikoliv imploze. Pro správném nastavení by fungovala třeba i na Marsu nebo na Měsíci. Vytvoření podtlaku pro její ničivý účinek není potřeba.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 7. 3. 2023, 12:34Nechci slovíčkařit. Prostě ternobarická bomba funguje kvůli účinků exploze, nikoliv imploze. Pro správném nastavení by fungovala třeba i na Marsu nebo na Měsíci. Vytvoření podtlaku pro její ničivý účinek není potřeba.
Počkej, ale to mluvíš o správném nastavení, které zahrnuje vytvoření atmosféry na Marsu nebo Měsíci. To je na přípravu jedné exploze poměrně dost práce.
Nemluvě o tom, že by ta atmosféra měla být kyslíková, jinak bys tu samotnou termobarickou bombu musel hodně upravit, aby vůbec fungovala.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta:
Antharon
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Argonantus »

Rillae píše: 6. 3. 2023, 03:12
Markus píše: 5. 3. 2023, 21:48 Můžete mi prosím potvrdit (příp. vyvrátit), že střelný prach jen hoří, ale nevybuchuje? Tj. není možné koupit "soudek střelného prachu" a doufat, že to bude fungovat jako bomba?
ka-BOOM
Je to tak. Moji vojáci si občas rozebrali tankový granát a udělali ohynek. Fakt to nevybočuje, když je to v otevřeném prostoru.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Quentin »

Hrál tu někdo uspokojivou DM+1 kampaň delší než třeba 3 sezení? Mám pocit, že jsem hrál zábavná sezení, ale nikdy se to nerozjelo v pravidelnou kampaň, a vlastně ani nevím proč.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Počítá se hraní s jednou postavou, která byla součástí hry ve skupině, ale soukromě si odehrávala vlastní linky mimo tuto skupinu (které by ostatní hráče nezajímaly)?
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Passingby »

1-on-1 TTRPG jsou divný... "Něco" jim chybí (hint 1-on-1 vs 2 hráči vs 1 GM; nebo taky porovnání s dynamikou jiných 1-on-1 her) a jsou dost plýtvání vzácným GM materiálem.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Sparkle »

Quentin píše: 16. 3. 2023, 13:39 Hrál tu někdo uspokojivou DM+1 kampaň delší než třeba 3 sezení? Mám pocit, že jsem hrál zábavná sezení, ale nikdy se to nerozjelo v pravidelnou kampaň, a vlastně ani nevím proč.
Hrála, několik let, fungovalo dobře. Základem je mít tam spoustu výrazných a cool NPC, která zasuplují interakci s družinou.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle:
Quentin
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od MarkyParky »

Quentin píše: 16. 3. 2023, 13:39 Hrál tu někdo uspokojivou DM+1 kampaň delší než třeba 3 sezení? Mám pocit, že jsem hrál zábavná sezení, ale nikdy se to nerozjelo v pravidelnou kampaň, a vlastně ani nevím proč.
Já.

Mám jednoho fanatického hráče, co chce hrát kdykoliv cokoliv a mívám občas prostoje, kdy dává hra 1-1 smysl, protože jinak by mi zbylo už jen sólo hraní nebo jiná solo aktivita.

Zkoušeli jsme různé věci, teď máme už asi dva roky rozehrané KŠM v DrDII, je v osmém patře. A je to naše třetí kampaň v tomhle stylu...a i předtím, za časů 1.6, si dával sólo bokovky (hrál zloděje a nechtěl zdržovat ostatni na sezeních sólo vykrádačkami).

Není to zábava, kterou bych aktivně vyhledával, ale není to úplně marné. Každopádně, aby mi to fungovalo, dost potřebuju, aby hráč hrál za celou družinu postav, ne za jednu postavu. Hlavně kvůli spotlightu.

Ale, třeba když jsem zkoušel stejný formát s manželkou, tak ji to nebralo. A nevím, zda by mě to bralo jako hráče. Je to prostě uzkoprofilová věc.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Quentin
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Selhan »

Čerstvě 4! :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 16. 3. 2023, 14:41 Čerstvě 4! :D
Pochlub se trochu :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: hanss a 10 hostů