IT pro otrlé

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Sarsaparillos »

Jak dlouho ti vlastně trvá ten samotný export dat do excelových souborů? Jestli to trvá podobně dlouho, jak běh tvého hada, tak bude python ve výsledku efektivnější. Na mojem postupu už není myslím prostor pro zrychlení.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Faskal »

To ještě nevím, odhaduju tak půl hodiny exportu. Svou nepozorností jsem měl nastaveno, aby se to zastavilo dřív, než mělo, teď už by to mělo být OK. Vstupní soubory mají skoro 200 mega, ale je fakt, že ten třetí list, co jako jediný exportuju, je jenom zlomek celkových dat. Originální soubory se generovaly... pár hodin?, ale samotný export byl bezpochyby malá část celkového času.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Aha, špatně jsem četl, netřeba buňka, nýbrž sloupec. PowerQuery vypadá určitě nejvhodněji. Je teda samozřejmě otázka, jestli chceš řadit data pod sebe, nebo jak jsem z bůhvíjakého důvodu (chybí nám BRM) pochopil já, dávat do sloupců vedle sebe. Taky bude rychlé jak průjem, a nepletu-li se, pokud se připojí na složku (nikoliv soubory), tak to kdokoliv může znovu spustit na nových datech, když ve výsledné tabulce otevře pravým myšítkem menu a dá refresh.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Herald pravdy
Příspěvky: 66
Registrován: 27. 10. 2022, 09:23

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Herald pravdy »

Faskal píše: 5. 6. 2023, 22:42 To vypadá zajímavě, díky za návod!
Uložil jsem si to, a až dochroupe můj přístup, tak to vyzkouším.

Ten Python to zpracovává dost pomalu, protože se mi nepovedlo přijít na to, jak v paměti udržet (a odkazovat) všechny potřebné dokumenty, takže to jak v pravěku přečtu, změním a uložím.
Kdybys chtěl, tak se na ten tvůj kód můžu zkusit kouknout a vymyslet, jak s těma dokumentama pracovat efektivnějc (programování v pythonu mě živí :-) ). Ale je to jenom náhodná nabídka, u které očekávám odmítnutí. :-)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Faskal »

Díky moc,
určitě bych tady nechtěl nikoho obtěžovat s implementačními detaily 8)
Ale rozhodně jsem si rád přečetl, jakými nástroji by se do podobného problému kdo pustil.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Když mám nějaký web, dejme tomu třeba korporátní sharepoint (evilcorp.sharepoint.com/sites/myweb), je nějaký rozumně snadný způsob, jak si udělat "appku" na PC, která by umožnila prohlížet výhradně jeho obsah? Vyrozuměl jsem, že existují "browser apps", které vlastně víceméně na tomhle principu fungují (ve skutečnosti je to jen blbý browser, možná osekaný a zamknutý k nějakému specifickému obsahu), ale vůbec nevím, po čem mám koukat a jestli je něco takového v dosahu mých technických dovedností.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od York »

Tohle by určitě mělo jít udělat v Electronu, ale netuším, jak to bude jednoduchý.

edit: Nestačilo by ti Nastavit Chrome, aby zobrazoval jen jeden web?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Už jsem na to asi přišel, umí to Edge a má přímo nástroj, který říká, že z toho "udělá aplikaci" a víceméně asi i jo - vyrobí to ikonku, ve které se otevře jakoby nová instance prohlížeče v separátním okně, je to očesané o běžné prohlížečové rozhraní atd. Ještě bych potřeboval, aby to všechny externí linky otvíralo v defaultním prohlížeči. Jinak nejde mi o omezení přístupu uživatele, ale o tu separátní aplikaci na specifický web.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Passingby »

Říká se tomu "kiosk mode," jestli jsi to náhodou už nezjistil, Firefox by ho měl mít taky. Jestli to potřebuješ jenom pro sebe, možná stačí udělat novej profil pro prohlížeč a spouštět ho baťákem (aby používal ten nový profil, a možná už konečně funguje i parametr pro otevření ve fullscreenu). Ale otevírání linků je otázka, možná by to šlo pořešit nějakým addonem? Nebo prostě na dementa "zkopírovat odkaz", pokud toho není moc.

Jinak když jsem kdysi v práci musel používat asi 4–8 (hlavně) webových appek (a v každé jsem měl otevřených několik položek, když jsem něco hledal nebo porovnával), měl jsem je rozhozený po virtuálních pracovních plochách (takže žádný hledání přes 100x alt+tab, ale přesný skákání přes Win+číslo) a vystačil jsem si s baťákem, co na jejich hlavní stránce otevřel novou instanci prohlížeče (na to je taky nějakej parametr) a hodil ji na pro ně určenou pracovní plochu. Ale ty appky nebyly prolinkovaný přímo, jenom přes part numbery.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Joe »

Damy a flamy, otazocka z ineho sudka - do Android telefonu som si nahodil druhy gmail ucet (od krstnej, kvoli spravovaniu) a zosynchronizovalo mi to aj jej kontakty. Tym som medzicasom zrusil zobrazovanie v Kontaktoch (volanie/sms/atd.), ale Whatsapp mi teraz ukazuje tie kontakty, ktore mame spolocne, pod jej menami, a nie mojimi povodnymi. Da sa to nejak zmenit, okrem manualneho premenovania daneho kontaktu vo Whatsappe? Asi velmi okrajova zalezitost, ale mozno motyka vystreli...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Když mám HTML5 a UTF-8 kódování, znamená to, že když dělám stránku ve francouzštině, mám psát normálně é, è, ê, a nikoliv é, è, ê?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Antharon »

Ano
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Sosacek »

Ten Rust je celkem zajimavy zazitek.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od York »

Sosacek píše: 21. 1. 2024, 17:00 Ten Rust je celkem zajimavy zazitek.
Chce se ti o tom napsat víc? Rád si počtu.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Resurrection »

Ja jsem na Rust presel pred dvema lety a muzu jedine doporucit. Dost pomaha, kdyz mate zkusenost s tim, co Rust vlastne resi (tzn. C nebo C++), ale doporucil bych to kazdemu.

Abych to nicmene upresnil. Po vic jak dekade profesionalniho programovani uz mam takove to zdrave sebevedomi, ze vim velmi dobre co delam. Nicmene clovek je porad clovek a kdyz Rust compiler rika, ze si debil a mas to blbe, tak ma obvykle pravdu. Budete na to chvili zirat, ale nakonec to pochopite. A pokud ne, tak nevite co delate. A pokud to pochopite a jste si naprosto jisti, ze to je v pohode, pouzijete "unsafe {}". Zatim jsem to nicmene nepotreboval. Coz je ten hlavni takeaway. V cemkoliv jinem byt me to ten jazyk nechal napsat a strelit se do nohy - memory leaky, race conditiony, unsound patterny... Clovek dela chyby at ma jakekoliv zkusenosti a know-how, takze cokoliv mu neumozni chyby delat, je proste super hands down. "Ale spravny a bezpecny kod jde psat v cemkoliv" je akorat bullshit. Jasne ze jde, ale otazka je, proc to teda nikdo nedokaze? A i pokud to jednotlivec dokaze, tak to proste neskaluje. Viz Microsoft a jeho miliardy dolaru placanych na nekonecne memory problemy. Nic nepomuze, nez proste mit dane problemy zakazane.

Opet, pokud nemate zkusenost s tim co Rust resi, treba kdyz jste primarne webari, tak vam to muze pripadat zbytecne/esotericke/podivne apod. Pak tomu asi musite spis verit. Pokud jdete z te druhe strany, tak je to jak zjeveni. Nekdo se fakt zamyslel a udelal to spravne. A vy vite ze to je spravne, protoze mate primou zkusenost s tim jak to vypada, kdyz to tak neni.

Klidne se ale ptej konkretne jestli te neco specificky zajima. :-)
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: hanss a 11 hostů