Magic the Gathering

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Znáte / hrajete někdo Magic the Gathering ? Včera jsem zkoušel novej balík proti kamarádovi... Poslední kolo poslední hry mi zabil všechny kreatury a zaútočil na mě jedinou kreaturou za 76. Pokud bych to náhodou blokoval, zabije mě v příštím kole sto čtyřiceti čtyřma 1/1 tokenama, který mu přišli v tom kole do hry.
To jsem ještě nežral.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Faskal »

Já se hlásím. A mám nejradši slivery. (Akorát jsem přestal sledovat dění v Magic the Gathering s Fifth Dawn)
Jo, hromada potvor, především 2/2, každá má
+x/+x (ve střední části hry x=8)
first strike
flying

karty hrabající se z balíku a vytahující dle potřeby:
tahání životů za dmg
tahání karet za útok potvory na hráče
imunita na vybranou barvu

karty:
všechny potvory vybraného typu mají +1/+1
1x artefakt: potvora dostane +x/+x (x= počet potvor daného typu ve hře -1)
instant X2GG: potvory daného typu dostanou +x/+x
nějaké countery, kdyby protivník dělal problémy.

A hlavně: Sliveři mají hivemind (a jsou hrozně biologičtí)
Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od skew »

Faskal: Slivery znám velice z blízka, ten samej kamarád co mě včera sejmul hraje bílo-zelený. To čím mě sejmul jsou fungy, taky hodně biologičtí - kamarád říká, že se mu na tom balíku líbí to pěstování.
Prakticky každá funga má schopnost ve stylu "V upkeepu si sem polož spore counter, za odstranění 3 spore counetrů si vytvoř 1/1 saproling token" - a k tomu obvykle ještě nějaká schopnost stylu "obětuj Saproling creature: ...". Umí ledacos, +1/+1, -1/-1, +mana a tak. To kombo, kterým mě sejmul, bylo následující:
ObrázekObrázek
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Faskal »

Že bych prodal slivery a šel do hub?

Hm, jsou hrozně biologické. To kombo je moc hezké. Trochu mi připomíná podobnou zombií vychytávku, kterou můj psychiatr komentoval slovy:
"koloběh zombií v přírodě"
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Lemmy »

MTG...
Občas jsem hrával s kamarády (a možná si v blízký budoucnosti zase zahraju).
Trochu sbírám (dávám dohromady Kamigawu a Coldsnap)..

Oblíbená kombinace barev:
černo/zelená, modro/černá, zeleno/modrá, modro/bílá a červeno/bílá...

Sliveři jsou fajn... v akci jsem je viděl snad jednou.

Asi si udělám balík, až budu mít čas a zase dám hru. :)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Lituji, znám akorát Pazaak a Tragic: The Garnering
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Antharon »

tragic: the garnering... na tom sa ale vytvara zavislost... vzdy som to dostal od ghulov...
inak magic hra brat celkom ako na profi urovni, ja som s tym skoncil pri odyssey ale minuly tyzden doniesol taky jeden pak, kde boli dva preconstructed decky, jeden anjelsky a jeden demonicky, vyzeralo to epicky keď proti sebe hrali...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Bajo »

No ja to kdysi hral i zavodne (jako ze jsem obcas sel i na turnaj), takze jsem se o to dost zajimal, o deckbuil, ruznestrategie a komba, ale nekdy kolem Nemesis jsem to prestal hrat a vratil jsem se k RPG :)

Hra to bylo dobra, ale starsi podoba Magicku mi sedla vic, bylo tam vic brutalnich karet a brutalnich balicku.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Lemmy »

Bajo píše:Hra to bylo dobra, ale starsi podoba Magicku mi sedla vic, bylo tam vic brutalnich karet a brutalnich balicku.
Mě sedí nejvíc jeden formát: all common (čistě common, bez omezeného počtu uncommon).
Bohužel jsem se ještě nedostal k tomu, abych si s někým zahrál.

Výhody tohodle formátu jsou jasný:
Balíček je podstatně levnější, je víc založený na taktice a všichni mají (řekněme) stejnou šanci na výhru - spíš než štěstí tu rozhodují hráčovi schopnosti... Navíc můžou být účinné a dobře hratelné všechny strategie, nejen pár vybraných (jako ve své době byla affinita, rock, atd...) + člověk konečně využije ty mraky commonů, co má doma :D
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Bajo píše:bylo tam vic brutalnich karet a brutalnich balicku.
Neřekl bych že karty slábnou, spíš naopak mi připadá, že postupně vycházejí čím dál brutálnější. Ačkoliv některá prvenství zůstala pořád nepřekonána, Lightning bolt, dual landy, moxy a Black lotus... ale to je všechno už tak nějak jiná liga, tohle většina lidí nepocítí.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Markus »

Mám doma doslova tisíce karet. "Moje" bloky byly Oddysey a Onslaught, pak už jsem s Magicem pomalu končil... sporadicky jsem hrával až do Time Shiftu.

Můj nejoblíbenější herní formát je "krabice náhodných karet". Mám doma velkou krabici promíchaných commonů a uncommonů. Dřív jsme z toho s kamarády draftovali, ale nedávno mě Jonka naučil svůj "assassin" formát. To se takhle vezme hromada náhodných karet, každý hráč si z hromádky vytvaruje náhodný balík (aniž by se na ty karty díval) a hraje se. Má to samozřejmě pár nutných úprav (landy se tahají extra, nejsou součástí balíku; musíš ze zásoby vyházet nepoužitelné karty, atd.), ale podstata je taková, že hraješ Magic s naprosto náhodnými kartami a sám nevíš, co máš v balíku.

Je to prča, baví mě to. Vždycky jsem na Magicu měl nejradši různé omezené formáty, náhodné hraní, atd. Deckbuilding jsem nikdy neměl rád... a když už, tak pouze s omezeným výběrem karet (mám rád drafty). Varianta "hrajeme z krabice" mě baví asi ze všeho nejvíc.

Bohužel to se mnou moc lidí nechce hrát, takže Brňáci, berte tohle jako nabídku.
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Hchkrdtn »

Lemmy píše:Mě sedí nejvíc jeden formát: all common (čistě common, bez omezeného počtu uncommon).
Bohužel jsem se ještě nedostal k tomu, abych si s někým zahrál.
To je taky můj oblíbenec:D Škoda, že teď nebudu v Praze, mohli sme si zahrát...
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

To já zase pořádně neznám nic než deck building. Člověku to kolikrát zabere spoustu času, přemýšlet nad balíkem a sehnat karty, ale osobně mám možná největší radost, když vidím, že balík dobře funguje.
Bohužel to se mnou moc lidí nechce hrát, takže Brňáci, berte tohle jako nabídku.
Někdy ve školním roce si vzpomenu.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
yossarian
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 7. 2006, 11:13

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od yossarian »

ahoj. jsem úplné ucho (tedy co se týče mtg), mtg znám hlavně z learning dema, co je k stažení na netu, ale celkem mě to zaujalo. rád bych si zahrál. jsem z prahy a mohu až ve večerních hodinách (21+). na netu jsem našel jen odpolední herny pro náctileté (nic proti náctiletým, ale ta doba, kdy hrají...), ale nic takhle po večerech.
poradíte? doporučíte? zahrajete si?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od ilgir »

Z pražských hráčů MtG z tohoto fóra ti můžu nabonzovat uživatele: Jonka, Trevenorboven, Ebon-Hand. Zkus se na ně obrátit skrze PM.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti