Náplň stránek

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Lidi, na baziliska dodavam zhruba pet polozek (clanku) mesicne, takze to nebude problem dodavat neco na CzechDnD i kdyby jen simultalne nebo ze zasob. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Myslím, že jednou měsíčně snad určitě něco vyplodim :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dark Shadow: Až nás přejde nadšení, začneme překládat články z Dragona 8)
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Markus píše:Dark Shadow: Až nás přejde nadšení, začneme překládat články z Dragona 8)
A proč by ne? :think: $D
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Mno, Markusi, tak jsem si přečetl tu tvou kocepci a musím říci, že není špatná, ba je dokonce dobrá. :clap: Jeden článek měsíčně vydím optimisticky a reálně... V tom by neměl být problém... :wink: Jinak, nezlob mě s těma Drójama... :-)=
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zkusil jsem dát do kupy návrh na menu:

-------MENU:---------
- Novinky
- Projekt CzechDnD
- RPG? DnD?

- Články
- Knihovna
- Překlady
- Herní materiály (viz. mnou sepsaný koncept)

- Beletrie
- Elektronické drobnůstky
+ Další kravinky

-----SVÌTY-----
zatím neřešit, přijdou, až bude hotové CDnD v2.

----------------
logo RPG FÓRUM + CHAT
----------------

Všimněte si, jak jsou jednotlivé "bloky" v menu odděleny mezerou. Podle mě je to o poznání přehlednější, než kdyby to byl jednolitý celek. Pracovně by se tyhle bloky daly označit jako:
Administrativa
Hlavní náplň CzechDnD
Vedlejší náplň CzechDnD

Smyslem je mít menu co nejpřehlednější.

Bráním se tomu, aby bylo podrobnější. ANO, dala by se tam narvat spousta dalších věcí. NE, není to potřeba. Jenom u překladů by to mohly být hotové překlady, chystané překlady, překladové klíče...
Tímhle stylem by se menu krásně znepřehlednilo.
Takže jsem pro tuto krásně jednoduchou variantu. "Pododkazy" se můžou buď řešit nějakou vysouvací lištou (což se mi nepozdává), nebo prostě a jednoduše až v samotné sekci (preklady.czechdnd.cz, atd.)

Tohle menu by mělo být nádherně funkční a zároveň přehledné. Jenom vás zbožně prosím, nesnažte se mermomocí vymyslet dalších X blbin, které v menu "chybí" ("Kde je sranda? Kde je galerie?)
Tohle jsou funkce na které můžeme zatím s klidným srdcem zapomenout. Teprve až bude CDnD hotové, můžou se snadno a rychle přidat. (Samozřejmě do bloku "vedlejší funkce")


---Tohle by mohlo patřit do technických vylomenin, ale píšu to sem 8)---

Články jsou všechny v sekci články - aby byly všechny hezky pohromadě. Samozřejmě je možné všelijak je filtrovat
+
V jednotlivých sekcích jsou odkazy na příslušné články, například v sekci
Překlady bude položka: "Všechny články na téma Překlady",
Po kliknutí na tento odkaz se přefiltrují všechny články, které mají zadáno téma "Překlady" a jejich seznam vyjede na obrazovce.

Tímhle stylem jsou všechny články jednak pohromadě, jednak je možné dostat se k nim i přes příslušnou sekci.

Taky mě napadlo dát ke každé příručce malou kolonku: "Články o této příručce", kde by se stejným způsobem filtrovaly články, které se této příručky týkají (resp. Jejich nadpisy s odkazem na článek).

Mohlo by to fungovat asi takhle....

Každá přírručka X má své číslo Y.

Příručka FR: CS má číslo 87
Já napíšu článek "Recenze na Forgotten Realms Campaign Setting". Navolím tomu témata Originály 2e + Forgotten Realms. Navolím, že článek se váže k příručce číslo 87.
Článek se tím pádem zobrazuje:
- V sekci články
- V sekci Originály 2e (odkaz na seznam tématu "Originály 2e")
- V sekci Forgotten Realms (odkaz na seznam tématu "FR")
- U příručky FR:CS (nadpis článku a odkaz přímo na něj)


Snad jsem to podal nějak srozumitelně.
Otázkou je, jestli to jde udělat právě takhle. Filtrování je vyřešeno, to půjde. Jestli půjde přiřazování článků k příručkám podle čísla (jinačí řešení mě nenapadá), to už je otázka na techniky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hu?
člověk je 14 dní v trapu a ona žádná reakce?
Lidi, vy se flákáte!
:wink:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

My jsme taky v trapu $D

S tím menu to vidim trochu jinak, zkusím to pak rozepsat.

S těma článkama to bude skoro přesně takhle, s tím, že nejnovější články z té sekce už tam rovnou budou vylistované.

S přidáváním článků k příručkám to bude úplně přesně takhle, je to dokonce napsané ve specifikaci, tys jí nečet???? :P :-)=
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Slíbil jsem se rozepsat o menu, tak hurá do toho:

Napřed nastínim jak bude menu udělané vnitřně. Navenek to nemusí být moc vidět, ale je dobré to vědět.

Za prvé tu budou sekce - články, překlady, knihovna, forum, materiály(?), časem snad světy. Z nich bude vytvořené to úplně nejhlavnější menu.

Dál menu pro procházení kategorií - v článcích kategorie pro články atd.
Tohle menu bude v každé sekci jiné (a nemusí tam být vůbec).

A nakonec "menu statického obsahu". Tenhle divný název skrývá články (knihy, soubory), které budou nezávisle na svém stáří nebo na kategorii přístupné na úvodní stránce sekce. Takhle se vyřeší právě věci jako "co je DnD", "autoři" a vůbec cokoliv co budeme chtít vypíchnout. I v tomhle menu toho bude prostě tolik, co si navymýšlíme, nemusí tam být vůbec nic a může to být strukturované.
Počítám s tím, že statický obsah se bude v těch normálních sekcích používat docela skromně a že hlavní použití přijde ve světech, kde se takhle bude realizovat nejspíš všechen obsah. Protože uznejte, dávat tam seznam nejnovějších článků o FR by vypadalo nejspíš dost směšně. Pokud si s tím vyhrajeme, nemusí to vlastně ani moc vypadat jako menu a dovolí nám to udělat třeba nějakou úplně designově ulítlou sekci pro Planescape (významně mrkám $;) )

Druhá dvě menu budou zřejmě zobrazená jenom dokud se člověk nedostane "na dno" k samotnému obsahu. Pak už tam zůstane jenom cesta ("Články=>Povídky=>O červené karkulce") po níž se bude moct vynavigovat zpátky o tolik kroků, kolik si zamane.


Když tak na to koukám, zamotal jsem do toho skoro všechno, co jsem měl na srdci :-)

Snad jenom: nemám úplně jasno o tom, jestli oddělit novinky a články, nebo je nechat pohromadě. Asi si to budu muset nakreslit, abych zjistil, kolik by se tam vlastně mělo vejít věcí.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Ještě něco vlastně patří do menu:

- Přidat (článek, překlad - v závislosti na navštívené sekci). Nevím jestli ho zařazovat (vizuálně) do některé z ostatních skupin, technicky bude stand-alone

- Přihlášení, respektive správa účtu (jediný odkaz, kterým uživatel přejde na nastavení, svoje články atd, cokoliv si vymyslíme). Pokud bude přihlašovací formulář tak vizuálně oddělený od zbytku, jak je to na Sylvaenově návrhu, bude asi nejlepší po přihlášení tamtéž zobrazit "Přihlášen XY, správa účtu"

- Vyhledávání - ať už jako jeden chlíveček, nebo jako odkaz na vyhledávací stránku s komplikovanějším vyhledáváním

- Administrace - odkaz na stránku, kde bude pěkně na hromádce všechno pro redaktory.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

A ještě něco trochu odjinud, ať máte o čem přemýšlet )

Kromě toho, že redaktoři budou moct přejít na redakční stránku, odkud půjde nastavit úplně všechno, půjde taky zobrazit stránky v "redakčním režimu". To znamené prohlížení úplně normálních stránek, akorát že oproti normálním uživatelům tam redaktoři budou moct hned upravovat obsah.
Tak třeba články: uživatel je může prohlížet, komentovat. Redaktor tam navíc bude mít ikonky pro editaci, smazání, detailní informace, přesunutí a co já vim ještě.

A zajímá mě, jestli milí redaktoři chcete na stránky koukat jenom v tomhle redakčním režimu, nebo chcete mít možnost přepínat mezi ním a normálním zobrazením.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Myslím, že pro nás stačí čistě redakční režim.
Pokud nebudu chtít stránky vidět v redakčním režimu, tak se prostě nepřihlásím, což? Tak proč bychom ti zbytečně přidělávali práci... :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pjotr: Jo a jinak, jak postupuješ? Nepotřebuješ něco? Začínám mít předsudky z toho, že nic nedělám, takže kdybys něco potřeboval.. :wink:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Jo, souhlas s Markusem, já když už se někam přihlašuju, tak abych něco dělal, prohlížim bez přihlašování (taky proto mě tak hnípe, že i jen na prohlížení tohodle se musim porád přihlašovat, himl hergot..!) :))))
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Lidi, teď mě napadla docela podstatná věc. Budem uživatelům tykat, nebo vykat?

Markus: Zatím se vzdělávám a při tom promýšlím co a jak. Programovat začnu začátkem srpna. Takže pomoc typu testování nebo plnění daty zatím nehrozí. Doufám že koncem prázdnin celá Crew nezmizí :-)
Ale hodilo by se už promyslet pořádně kategorie článků - kolika způsoby se budou kategorizovat, do kolika skupin, jak hluboko se to bude větvit - to už by se mi docela šiklo.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti