[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

České RPG, které vás zavede do fascinujícího světa 19. století, který se proplétá s kouzelnou Férií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11273
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Příběhy Impéria
Autorský tým Ecthelion^2

Už jste někdy po přečtení knihy toužili po tom, aby měla ještě jednou tolik stránek? Přáli jste si, aby film, který jste právě viděli, neskončil a vy se mohli dívat dále? Chtěli jste shlédnout hry skryté za oponou divadla?

Příběhy Impéria jsou novou českou hrou na hrdiny, hrou, která vám nabízí příběhy, jež můžete prožívat vy sami. Neobyčejné osudy a tajemná vyprávění, která můžete odhalit se svými přáteli. Na vlastní kůži prožijete dobrodružství, která jste si vždy přáli zažít!


Obrázek
Obrázek

Příběhy Impéria se odehrávají v tajemném a čarovném viktoriánském světě devatenáctého století, v době, kdy britské Impérium vládne mořím a pevninám. Londýn zakrývá dusivý dým továren a výhní, pára roztáčí kola průmyslové revoluce. Stará magie však stále proudí zemí. Anglickými ulicemi, studenými a vlhkými v nočním vzduchu, procházejí mágové, skřítci provádějí své kousky a mezi lidmi žijí své životy v kabátech a cylindrech skřeti, faunové a další stvoření, která dnes známe jen z vyprávění.

Ponořte se do světa plného kouzel a tajemna, vydejte se do cizích krajů, objevte podivné země a zažijte podivuhodná dobrodružství. Příběhy Impéria Vám otevírají brány k nesčeným příběhům. Můžete prozkoumat tajuplnou Zemi kouzel, kde vládnou Sídhe, a zapojit se do sporů jejich knížat a lenních pánů nebo jen odhalovat tajemství Férie, kde doposud nestanula noha člověka. Můžete se postavit do čela armád Jejího Veličenstva a bojovat pro slávu Impéria, pod plnými plachtami pronásledovat arabské korzáry, či vést lodě do sevastopolského přístavu vstříc ruské flotile, zatímco kanony pálí plné boční salvy. Můžete se vžít do role detektivů Scotland Yardu a pustit se po stopách temného přízraku Jacka Rozparovače nebo naopak naplánovat a uskutečnit velkou vlakovou loupež.

Hrabě Drákula přijíždí ze zasněžených transylvánských hor do Londýna, profesor Frankenstein pracuje na oživení svého netvora a Fantom, krytý maskou, prochází podzemím pařížské Opery. Vraždy, tajemná zmizení, podivné rituály, zlá magie a bytosti, které obcházejí ulice i prastaré anglické hvozdy, jsou zde na denním pořádku. Mocné domy mágů vedou své spory a občas i boje v sychravých britských ulicích i na podivných stezkách kouzel. Různé frakce v parlamentu a Sněmovně Lordů se snaží získat vliv a prosadit své záměry a často se za politikou skrývají smrtící a nebezpečné intriky a konspirace.

Svět Impéria je světem tajemných britských ostrovů, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny. Za nocí se hvozdy a údolími rozléhá vytí vlkodlačí smečky a měsíční světlo se odráží od hřív jednorožců. Duchové, kteří nenalezli pokoje, se vrací zpět mezi lidi a jejich příbytky, čarodějnice se připravují na sabat a démoni a andělé se objevují na Zemi, aby jednali jménem svých vládců.

Příběhy Impéria vychází jako barevná, plně ilustrovaná, téměř dvousetstránková kniha, s více než stovkou původních ilustrací. Krom samotných pravidel hry zde naleznete popis viktoriánského světa, pojednání o vedení hry a příbězích, téměř tři desítky zápletek připravených pro vaše hry, vzorový příběh a mnoho dalšího!

Kniha vychází tiskem v listopadu 2009!

Obrázek

Ke stažení:
kniha Stories of the Empire (25,8 Mb)
Osobní deník (1,0 Mb)

Komiksy:
:arrow? První komiks
:arrow? Druhý komiks - Benátky
:arrow? Třetí komiks - Vánoce, Ďáblovy šlépěje a Lov
:arrow? Čtvrtý komiks - Upír
Plná kniha obsahuje:

- 164 stran textu
- okolo 100 barevných ilustrací
- popis 11 základních ras a bytostí
- 22 příkladových příběhů
- komplexní a vylepšený herní systém Fate
- originální viktoriánský svět 19. století plný kouzel a tajemství
- pohádkové i vážné příběhy
- tipy pro vyprávění i hraní
- komentovaný zápis ze hry
- a mnoho dalšího...
Obrázek

Léta Páně 1869 dosáhlo Spojené království Velké Británie a Irska pod vládou Jejího Veličenstva královny Viktorie největšího rozmachu ve své historii. Poháněno parou a zlatem průmyslové revoluce vytvořila Británie největší impérium, jaké kdy dějiny poznaly, a ovládá ohromné oblasti známého světa - Irsko, Indie, Austrálie, Nový Zéland, Kanada i nespočetné kolonie Afriky a Asie se klaní Jejímu Veličenstvu. Nad britským Impériem slunce nezapadá... a toto jsou jeho příběhy...

Toto je doba Impéria, jaké nikdy předtím nebylo a už nikdy nebude...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Corvus »

waw. vyzera to zaujimavo. som zvedavy na vysledok.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 15452
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Markus »

:clap:
Gratuluji k veřejnému oznámení. Těší mě, že už se o Stories of the Empire ví veřejně a už to nemusíme tutlat. Četl jsem jen některé části, a když jsem koukal na ten váš obrázek, tak mě napadlo: jak máte vyřešenou magii a její adaptaci do FATE?
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Mrcek »

Wow, uff, yaeh, no ty vole... Zas a znova, jako vždy, žasnu nad layoutem, ilustracemi, no prostě nádhera. V tomto ohledu jste špička, z toho, co RPGF má. Taky mě velice těší, že jste to zveřejnili, ovšem co z toho vyplývá?
  • Je hra už ve fázi testování? Podle toho, jak máte zpracovanou knihu, jsem přesvědčený, že nějaké testování už to podstoupilo. Bude hra k dispozici zdarma, nebo se chystáte ji prodávat? Hledáte případně další testery? Nebo se nás snažíte jenom navnadit a nalákat? Tak či tak, těším se, až bude hra hotová.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Aljen »

vyzera to vyborne :)
Aky je stupen magie?
low-middle-high
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11273
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Ecthelion »

Všem děkujeme za jejich reakce. :wink:

Corvus: My taky... $D

Markus: Systémové řešení magie se mechanicky neliší od ostatních konfliktů - hráč si pro něj vybere jedenu z dovedností popisujících jeho magické schopnosti nebo obor, ve kterém se specializuje, popíše čeho chce dosáhnout a jakým způsobem a pak následuje mechanické vyhodnocení konfliktu.

"Chci uniknout svým pronásledovatelům... a proto používám svou dovednost Florální magie a hned poté, co proběhnu nepoužívaným zadním dvorkem, zastavím se a přibouchnu za sebou staré dveře bez kliky. V rychlosti vytáhnu z kapsy křídu a na dveře nakreslím symboly Gaie, Persefoné a Flóry a pod stříbrný měsíc trojjediné bohyně uzavírací runu. Křídu schovám, dýchnu na břečťan, který pokrývá cihlovou zeď vedle dveří a pak se dám zase do běhu. Za sebou slyším šelest, když břečťan ožije a jeho šlahouny porostou dveře tak, jakoby tam žádné nebyly, a drží je z vnitřní strany proti pronásledovatlům... teď uvidíme, jestli to bude stačit..."

Popisování průběhu a mechaniky magie je hodně přenášeno na bedra hráčů, ale v knize bude hodně textu, který jim k tomu dá podklad a na kterém mohou stavět. Jak je vidět ze zveřejněné dvojstránky o magii, která už je hotová, probíráme jednotlivé historické tradice a magické tendence jako takové - a hráči se jimi mohou inspirovat a dál je volně rozvíjet.

Mrcek: Hru jsme několikrát testovali a dva zápisy je dokonce možné přečíst si i na Fóru:

[SotE] [Brněnský klub] Férie
[SotE][Brněnský klub]Vánoční příběh

Hru vyvíjíme jako nekomerční a až ji někdy dokončíme, tak bude na fóru ke stažení zdarma. :wink:

Aljen: Magie je postavena na historických základech a příbězích magie, jakou známe v našem světě - severská magie run a galdrů, antická a římská magie, tradice renesanční magie, středověké grimoáry, andělologie a démonologie, perská magie ohně, magie dervišů...
Magie je směřována spíše na rituály a složitá kouzla podobná řeči s mrtvými, vyvolávání démonů a andělů než na efektní triky jako ohnivá koule. Stát se mágem rozhodně není jednoduché a v Impériu jsou mágové většinou zámožní členové nejvyšších vrstev nebo nejhůřes střední třídy, kteří si mohou dovolit strávit život studiem knih a tajů kouzel.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Erric »

Vypada to zajimave, jsem zvedavy jak to dopadne.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4573
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Joe »

Erric píše:Vypada to zajimave, jsem zvedavy jak to dopadne.
A že pracuje... Tu to všetko číta a vyhovára sa, šelma jedna červená! :-)=
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Lemmy »

Uberperfekt... nemám co dodat. :clap:

EDIT: Snad jen malý dotaz - plánujete ve Stories magii a rasy veřejné (je běžnou součástí života, každý o ni ví) nebo utajené (jsou sice běžnou součástí života, ale o tomto ví jenom vyvolení jedinci)?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11273
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše:Snad jen malý dotaz - plánujete ve Stories magii a rasy veřejné (je běžnou součástí života, každý o ni ví) nebo utajené (jsou sice běžnou součástí života, ale o tomto ví jenom vyvolení jedinci)?
Bytosti světa Kouzel jsou běžnou součástí života ve světě Impéria a v podstatě každý o nich ví, bez toho, aby cítil potřebu o tom nějak mluvit. Skřeti a trolové jsou členy nejnižších tříd a běžný člověk necítí potřebu je nějak oddělovat od "těch špinavých Irů" nebo "venkovanů", kteří pracují do úmoru v továrnách - pro vyšší společnost je to stejný póvl, kterým se nepotřebují nijak zabývat. Sídhe se už neobjevují tak často jako dříve a většinou volí podobu blízkou lidem - podobně jsou na tom i ostatní. Kdo může říct, jestli ten malý obchodník v krámku byl trpaslík, gnóm nebo jen malý člověk? Ostatní rasy se snaží nějak koexistovat s lidmi a třeba skřeti a trolové se už prakticky úplně asimilovali (nosí viktoriánské oblečení a vlastní kulturu už zapomněli). Ve viktoriánské Anglii tohle ale není vhodný námět na rozhovor, stejně jako se veřejně nebaví třeba o sexu... je to prostě nevhodné.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Corvus »

este ma napadlo: preco anglicky nazov?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše:Bytosti světa Kouzel jsou běžnou součástí života ve světě Impéria...
Viktoriánská fantasy v češtině, paráda :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11273
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Ecthelion »

Corvus: Česká varianta je "Příběhy Impéria" a občas ji používáme, ale Stories of the Empire máme ze zvyku a navíc je to kniha o viktoriánské Anglii, takže anglický název má své jisté opodstatnění. :wink:

Lemmy: Naše rasy se drží evropské tradice ze které fantasy vychází, ale drží si svá specifika.

Můžu na ukázku přidat dokončený text pojednávající o Daoine Sídhe. :wink:
Daoine Sídhe (Angličany neobratně vyslovováno jako „déna ší“ nebo „déna sídhe“) jsou národem Férie, kteří bývají Angličany nejčastěji označováni jako Elfové nebo Skřítci (Podobně je tomu i v jiných zemích – s Elfy se setkávali Skandinávci i Němci – avšak soužití s nimi je v Anglii asi nejtěsnější – v obou zmíněných zemích si Daoine Sidhe drží odstup). Sídhe byli na ostrovech dávno před tím, než na ně vstoupila první lidská bytost. Elfové obývali a obývají anglickou krajinu, kde zejména hluboké lesy a pahorkatiny ožívaly nočnímy tanci a reji elfů a skřítků. Náš svět a Anglie nejsou jejich jediným domovem. Většina elfských kížat vládne nad panstvím ve Férii a někteří z nich si nárokují mnohá z hrabství v Anglii. Jen několik málo elfských knížat má panství pouze v Anglii a nikoli v Kouzelné zemi, přesto i takoví existují.

Většina z nich se nachází v horách nebo pahorkatinách – o mnoha kopcích v Anglii se vypráví, že v jejich útrobách se nacházejí elfské síně. Jméno Daoine Sídhe se obvykle překládá jako Lid kopců (nebo Lid pahorků). Elfové jsou ve své podstatě nedůvěřiví k lidem a nikdy jimi pohrdají protože postrádají skřítčí elfskou kouzelnou povahu. Sídhe bývají označováni jako kouzelný lid, protože magie je jejich přirozenou součástí a přestože se mezi nimi nenachází nikdo, kdo by se dal nazvat mágem nebo kouzelníkem, všichni nějakým způsobem využívají magii – stejně přirozeně jako my pohybujeme svaly. Ne všichni jsou stejně mocní, avšak jejich moc roste spolu s původem a postavením – elfská knížata ovládají velké síly a halí se do moci jako do pláště. Pro mnohé Sidhe znamená prostor jen velmi málo. Pokud přijde na cestování a vzdálenosti, jen stěží těmto pojmům rozumí – Sídhe využívají zvláštních zkratek a cest, takže dokáží být na různých místech různě rychle – dokáží využívat brány mezi světy a přecházet z našeho světa do Férie a naopak. Pro lidi je velmi obtížné porozumět jejich způsobům, protože jasných je pouze několik věcí. Mezi největší brány pojící náš svět a Férii slouží především prastaré dolmenové kruhy, jichž je v Anglii mnoho. Stejně tak se říká, že hlohové keře rostou v místech, kudy kouzla Férie proudí do našeho světa. Podle starých příběhů potřebují ke svému životu ten kousek tajemna, který proniká branami, přesto ve Férii neroste ani jediný hloh. Jakékoliv kruhy v krajině bývají spojovány s elfy a říká se, že se tam konají elfí slavnosti. Cestám, které se objevují a mizí a nevedou odnikud nikam, se říká stezky elfů a pravdou je, že na mnohých z nich byly spatřeny slavnostní průvody elfů v zářivých šatech. Skupiny elfích rytířů a skřítčích zbrojnošů za zpěvu podivných písní nebo hrobového ticha projíždějí krajem a jejich cíle nebo úmysly jsou stejně nejasné jako oni sami. Málokdo dokáže nahlédnout pod masku jejich iluzí a klamů a pohlédnout na jejich skutečnou podobu a záměry.

Sidhe mají přísnou rodovou strukturu – existuje několik elfských domů a mnoho šlechtických rodů. Jejich společnost je velice hierarchizovaná a v rámci každého domu i domů mezi sebou existuje pevné uspořádání od nejmocnějších až po ty nejpodřadnější a nejslabší.

Existuje mnoho druhů jednotlivých domů. Ať již jsou to Domy noci, jejichž zástupci nejsou příliš početní, ale jejiž osud je podivně propleten s osudem lidí – jejich síly jim umožňují ovlivňovat lidské snění a spáčům přinášejí noční můry. Elfové Nočních domů cestují na křídlech bouře, šepotu havraních perutí a kvílení větru. Existují Domy kovářů a Sidhe vázaní přísahou k jejich osudu - podobně jako trpaslíci dlí v podzemí a jsou zkušenými kováři kouzelných předmětů, ostrých čepelí, třpytících se jako led a blyštivých šperků. Domy horských skřítků, kteří volně pobývají v krajině a žijí její dosud nespoutanou energií. Domy sličných elfů, kteří si budují honosné síně a kteří se zdánlivě nezajímají o nic jeného, než o pořádání honosných oslav, hostin a plesů.

Jak se od sebe liší jednotlivé domy, tak se od sebe liší i jednotliví Sidhe. Mezi národy Férie (též Fearie, často se překládá jako „Země skřítků“) lze nelézt mnoho druhů bytostí - od nejméně častých zoomorfních tvorů až po nejčastější skřítky a elfy. Tyto dvě skupiny lze často velice těžce oddělit a mnohdy se významy těchto stírají – zejména proto, že jsou to příbuzní a také protože většina Sídhe má moc ovládat svou podobu. Elf a skřítek jsou rubem a lícem jediné mince a ať už ji otáčíš z jedné strany na druhou jak chceš, pořád se díváš na stejnou minci. Přesto bývají slovem „skřítek“ obvykle označovány malé kouzelné bytosti, které se vzhledem mnohdy podobají skřetům, avšak mívají úplně jiný povahu. Skřítci se obvykle vyznačují dlouhými nosy, zašpičatělýma ušima a poťouchlým výrazem. Většinou tak pořád vypadají jen ti méně mocní příslušníci rodů. Rádi mění svůj vzhled a libují si v iluzích a tricích. Všichni Sídhe se vyznačují svým důrazem na svou podobu, avšak vzhledem k tomu, že jsou skřítci sami o sobě nepříliš krásní, tak obvykle nosí něco co pokládají za drahé, pečlivě do detailu připravené oblečení. Často se z našeho pohledu jedná o nějakou směs podivností, které jsou pro člověka stejně nepochopitelné jako oni sami. Většina skřítků holduje kouření dýmky – zvyku, který od nich lidé převzali již dávno. Pro většinu také Sídhe platí to, že se příliš nestýkají s lidmi. Lidé před nimi mají bázeň a mají k tomu dobré důvody – vypráví se mezi nimi mnoho příběhů o tom, jak Sídhe unesli lidi do Fearie a ti se již nikdy nevrátili zpět. Také podivné legendy a zvěsti o lidech, kteří se účastnili půlnočních oslav Sídhe – tančili s nimi pod měsícem a ráno je na tom místě našli mrtvé vysílením... Skřítci nejsou přímo zlí, ani nejsou tak škodolibí jako zvědaví. Když člověka vezmou mezi sebe do kouzelných tancům, jsou na něj spíše zvědaví a ani je nenapadne, že by ho mohli zabít.

Knížata a mocnější bytosti mezi Sídhe bývají označováni jako elfové. Dříve, v pohanských dobách, bývali považováni za bohy, neboť jejich moc je velká. Podobou se velmi podobají lidem, jsou však urostlí a krásní. Jejich zářivá krása je stejně nadpřirozná jako oni sami. Mnozí tvrdí, že jejich nádhera není nic jiného než klam, a že jejich skutečná podoba je podobou skřítků. Jisté není nic. Jisté je, že na rozdíl od skřítků, jsou elfové ještě odtažitější a straní se lidí. Jejich jednání je pro ně nepochopitelné, přestože je v něm mnohem více důstojnosti a vznešenosti. Často však mohou být jěště škodolibější než skřítkové. Mnohem častěji se zamýchají do života smrtelníků, aby ho obrátili naruby a postavili do zvláštních sousvislostí. Z šaška udělají krále a z krále chudáka. Mezi lidmi se říká, že od elfů nikdy nevzejde nic dobrého. To pravděpodobně není pravda. Sídhe nejsou od přírody zlí a nikdy pouze něškodí.Jejich zásahy do osudu lidí nikdy nekončí bezohledně zle, narozdíl od konání skřítků, kteří se mnohdy snaží člověku bezelstně pomoci, ale jejich pomoc končí tragicky.

Elfky jsou podobné svým mužským protějškům, ať již v podobě elfek nebo skřítčích dívek. Ve společnosti mají podobnou úlohu jako ženy v lidské společnosti, přesto jsou elfí kněžny jsou stejně mocné jako elfí knížata – mnohým domů vládnou elfky. Mají krásu, spanilost a létají prý na labutích perutích. Některé z nich však také mají moc nad osudy lidí – říká se jim Bean Sídhe (Angličany vyslovováno jako Bán Ší), neboli žena Sídhe, tedy Elfka. Jsou podobny nočním elfům ve spojení s lidskou rasou – avšak zjevují se mužům, jejiž osudem je zemřít. Prý jsou vídány v jejich zakrvácené zbroji, občas také, jak při potoce perou jeho zkrvavené šaty nebo pláčem a lkaním oplakávají jeho smrt, která přijde.

Sídhe mají silný cit pro svou vlastní kouzelnou hudbu. Elfové své hudbě, která je plná zvuků zvonků, píšťal a fléten, přikládají silný význam – mají ji ve větší úctě než svou vlastní magii. Milují tanec a rádi poslouchají vyprávění příběhů. Říká se, že příchod elfa často doprovází hudba a že každý elf má svou vlastní melodii, dle které je možné ho poznat. Elfové občas tvrdívají, že jejich život je od jejich hudby neoddělitelný a obě se vzájemně proplétají a míjejí tak, že nelze rozpoznat rozdíl. Jestli jim to ale máme věřit, to nikdo neví. S elfy je to prostě jako s počasím – jeden nikdy neví na čem je.

Mezi lidmi se vypráví legenda o tom, že království Férie musí platit jednou za sedm let tribut Peklu v podobě jednoho Sídhe ze svých řad. Metodika výběru této oběti je pro lidi nejasná a je součástí mnoha legend a příběhů.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11273
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Ecthelion »

Zveřejňujeme další ilustraci z knihy. Snad se bude líbit:

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1783
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hra] Stories of the Empire

Příspěvek od Sammael »

Je to pekne ale uz to vizera ako kopia Opus anima .Ale vzhladom na nepopularnost opusu to je myslim ze v poho. Navrhujem ten steam punk v podobe automatonov obmedzit pripadne uplne vynechat.
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host