Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 17. 10. 2022, 22:29Tyve spatny vlakno.
Pořád lepší, než špatný barák....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

Eleshar_Vermillion píše: 20. 1. 2023, 19:55 Zeman chtěl zastavit trestní stíhání pro své loutkovodiče, Fiala to naštěstí zastavil
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... iky-223914
Možná je to jen nějaký výtrysk vzbouřených emocí před volbami, ale tak mě napadá, že máme momentálně nejlepší vládu za... pěkně dlouho (možná od... nwm, Špidly? tak daleko moje paměť nesahá)
Třeba tohle mě poslední dobou taky udělalo celkem radost https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... organizace
Což teda neberte jako nějakou ódu na Fialu a jeho spolek, obsahující nejméně jednoho člověka co by možná patřil na Pankrác spíš než Malou Stranu... ale holt jednooký mezi slepými...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

S tou ochranou lesa je to o dost složitější... :D

EDIT: chcete podrobnější rozbor toho článku z pohledu převážně MZe, ale neofiko?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

Vallun: ale prosím, nebude-li se jednat o vyřazení státního tajemství nebo něco podobného...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Tedy k tomuto článku:
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... organizace

V žádném ze svých slibů ale nedosáhla tak výrazného pokroku, jakého za první rok mohla či slibovala, tvrdí ekologické organizace.
- Ano, mohlo se teoreticky udělat víc, ale klíčový aspekt je alokace finančních prostředků, ať už přímá (podpora dobrého) či nepřímá (nějaká forma zvýhodnění ekologicky šetrnějších nebo znevýhodnění nevhodných variant). Po covidu a za války prostě těch prostředků tolik není a nelze kvůli tomu ještě víc narušit sociální smír.

Negativně hodnotí například kroky ministerstva zemědělství (MZe) v ochraně a obnově lesů.
- v souvislosti s předchozím - ekonevládky jsou v tomhle neuvěřitelné - v zásadě požadují veškeré prostředky ze státních lesů (Lesy ČR, s.p.) investovat do obnovy lesů, ale současně chtějí, aby se zastavily veškeré mýtní těžby (těžba na produkci dřevní hmoty) tedy ty zisky by se zastavily... Vyhovět oběma požadavkům tedy zjevně nejde.
Navíc dřevo potřebujeme... (stavebnictví, průmysl).

MZe se proti kritice některých svých kroků ohradilo, ekologické organizace považuje za partnery.
- Ano, my (MZe) s nimi reálně komunikujeme z ministerstev nejvíc a nejotevřeněji dlouhodobě. Jenže s některými z nich se domluvit pořádně nejde, když se rozhodneš, že vyhovíš všem požadavkům, co Ti napíšou jako připomínky k návrhu zákona, tak na vypořádacím jednání požadují ještě víc... Strašně příjemný pocit, když Ty uprosíš náměstky, aby se jim vyhovělo, že to dává smysl... náměstek (nyní vrchní ředitel) s kecama ustoupí (původní návrh MZe 75 % /procent nepůvodních dřevit v hospodářském lese bez ohrožení/ požadavek-zásadní připomínka ekologů (Hnutí Duha zejména) - 60 %; na jednání pak prohlásí, že cokoliv nad 40 % je ekologický zločin... :roll: - příklad zjednodušen).
- nicméně je fakt, že pirátský politický náměstek Holomčík, v tomhle sektoru působil a hodně dbá na to, aby se se jim fakt dával prostor a brali se vážně.

Ekologické organizace mimo jiné vyčítají vládě to, že předložila balíček zákonů k reformě stavebního práva, které podle nich prohlubují omezení účasti veřejnosti oproti stavu v roce 2017, ačkoli slíbila obnovení práva veřejnosti účastnit se povolování staveb.
- tohle jde primárně za MMR, ne za námi (i když v řadě bodů nakonec bylo využito nápadů mých kolegů, protože tomu dávají neskutečný kus práce...). A je to obrovský komplexní problém - návrh, s nímž se počítalo a sliboval obnovení postavení veřejnosti (kterou do hry stejně vrátí ÚS a NSS), fakticky zablokovali Starostové a hlavně starostové.
Je třeba si připustit, že stavební řízení vykonávané téměř každou sebemenší obcí, nikdy nebude fungovat dobře. K tomu jsou dva hlavní důvody:
a) každá agenda má nějakou míru složitosti a náročnosti, podle které je třeba, aby jí vykonával nějaký počet lidí - z důvodů zastupitelnosti a specializace. Pokud to na malé obci dělá jedna paní bez maturity vedle jiné agendy, tak to prostě nejde.
b) klientelismus - neříkám, že každý malý starosta je úplatnější, než úředník okresního úřadu, ale z povahy své funkce má více vazeb k lidem, o nichž rozhoduje... a pak ve většině případů na malých obcích největší stavby realizuje právě obec, navíc z dotací...

Takže pak se ti stane, že obecný stavební úřad povolí změnu stavby významného vodního díla (!) jiného vlastníka (!!) v rozporu s technickými normami ve výstavbě (!!!): "já myslela, že když je to mimo koryto vodního toku, tak o tom rozhoduju já. Z Prahy nám sice napsali, že s tím nesouhlasí a nejde to (ve skutečnosti napsali cosi o tom, že to přímo ohrozí strategický energetický provoz), ale co je mi do nějaké Prahy, ta je daleko, já potřebuju vyjít s lidmi tady." Tehdá kvůli tomu vyjížděla URNA...

Ministerstvo životního prostředí ale připomnělo návrh zákona o jednotném environmentálním stanovisku, který zachovává pravidla účasti veřejnosti.
- JES (jednotné enviromentální stanovisko) je právě kompromis, který navrhli naši legislativci...a teď si ho přivlastňuje MŽP jako jejich obrovský úspěch... (pardon za ten resortismus).

Například fakt, že dosud nebyla předložena novela zákona o myslivosti, ačkoli ji odborná veřejnost připravila.
- :D :D :D
- návrhů je připraveno moře, já sám jsem jeden před cca 10 lety taky vytvořil... oni ale mluví o návrhu, který si vytvořili sami, a který v podstatě zcela likviduje myslivost v současné podobě (což je zákonem chráněné kulturní dědictví UNESCO). Zásadním nedostatkem je, že myslivost je zájmová, dobrovolně vykonávaná činnost, když zákon omezí všechny pozitivní přínosy pro myslivce a naopak jim uloží náklad povinností - kdo to asi bude dělat? Už teď je problém, že i myslivci výrazně stárnou...
- navíc vláda sama slíbila, že novela myslivosti bude projednávána až v roce 2023 a zatím s tím počítá. Nicméně s trochou štěstí se jednotlivé organizace mezi sebou zase rozhádají tak, že z toho nic nebude:) Protože proti požadavkům ekologů se postaví ČMMJ (Českomoravská myslivecká jednota) která bude požadovat naopak rušení povinností, zavedení podpor a dotací a rozvolnění pravidel (vyjma myslivecké etiky, to je jim zase třeba přiznat...).
- myslivci jsou největší a dobře organizovanou lobistickou skupinou, která má řadu přesvědčených stoupenců v parlamentu, takže není šance protlačit vládní návrh bez rozsáhlých změn v parlamentu...
- největší horor v této oblasti je otevření výměry honiteb - z hlediska etologie zvěře by honitby měly mít nejméně 2500 hektarů - současný stav je min. 500 hektarů (mimo obory...), vlastníci honebních pozemků naopak požadují snížení této hranice, aby si snáze dělali vlastní honitby momentálně zase požadují jen 150 hektarů...ale už byly návrhy i jen 30 hektarů...

Nečinnost ministerstva podle nich znemožňuje obnovu odolnějších lesů kvůli přemnožené zvěři.
- nesmysl. Přemnožená zvěř je sice v zájmu myslivců, ale i tam, kde k tomu přistupují rozumně a snaží se, není za současného stavu krajiny možné zvěř dostatečně efektivně manageovat i kdybychom tvrdě řízli do požadavků na rostlinnou výrobu - a to by se agrární komora už zbláznila... Taky by bylo třeba podstatně omezit vstup lidí do krajiny - zejména kolaři a čtyřkolky všude možně vedou k tomu, že zvěř se houfuje do větších a větších skupin a ty potom působí škody...
- ale základní problém je, že redukce zvěře vyžaduje dost práce a myslivci, kteří by ji měli realizovat, k ní nejsou ochotní, ale především schopní...

Úřad také odmítá tvrzení organizací, podle kterých nebylo výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR zcela transparentní. Nového ředitele Dalibora Šafaříka doporučila odborná komise. Ministerstvo ho označuje za zkušeného lesnického manažera, podle aktivistů ale není zárukou slibované změny.
- první konkurz vyhrál Václav Lidický, to by byla zcela skvělá volba. Ale toho vetovaly právě nevládky (fakt nevím proč) a někteří politici (tam je to jasné - je nestranný a odborný). Pak se měl vrátit Szorád vyhozený Tomanem na pokyn Babiše...to by byla dosti konzervativní volba, ale budiž. Jenže toho vetovala ODSka, částečně z pochopitelných důvodů... Šafařík není špatný, ale je dost neznámý a nevýrazný...

Ekologické organizace zároveň kritizují nový program podpor adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu, na základě něhož podle nich dává ministerstvo vlastníkům lesů peníze za momentální neudržitelné hospodaření namísto toho, aby podporovalo biodiverzitu a přizpůsobení lesů vůči klimatické změně.
- jinak řečeno, jsme nedali nevládkám dostatečně líznout z oněch 2,25 miliard...
- jako, já bych taky byl trochu drsnější, ale vím, jak těžké bylo vyjednat současný kompromis...a vlastník lesa do toho taky má co mluvit, dost dobře nemůžeš nastavit pravidla tak, aby z toho soukromý vlastník už nikdy nic neměl (po odečtení nákladů...).
- osobně si myslím, že z dlouhodobého hlediska by se měly všechny lesy zestátnit, nebo alespoň singularizovat (povinně včlenit do lesních družstev), ale přijatelnou, měkkou cestou...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

jjelen píše: 20. 1. 2023, 20:34Možná je to jen nějaký výtrysk vzbouřených emocí před volbami, ale tak mě napadá, že máme momentálně nejlepší vládu za... pěkně dlouho (možná od... nwm, Špidly? tak daleko moje paměť nesahá)
Taky jsem nad tím přemýšlel, ale nechci být přehnaně optimistický. Přiznám se, že ze zpravodajství stíhám vedle války na Ukrajině a toho, co se +/- děje ve světě, sledovat tak maximálně volbu presidenta, na víc už nemám kapacitu. Vláda se chová velmi příkladně v oblasti války na Ukrajině, což je nesmírně důležité, ale nevím, jak moc je to vládou a jak moc je to Fialou, který je zjevně nejspíš celkem poctivý. Když se ale disociuju, očekávám, že to ve výsledku budou další ztracené 4 roky, které prohloubí sociální, environmentální i finanční problémy země.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

V zahraničí politice je celkově skvělá, i předsednictví bylo zvládnuté výborně - chválí ho i skutečný mangement EU na upřímně neoficiální úrovni. O významu Fialova projevu pro postoj EU ohledně podpory Ukrajiny už jsem mluvil. Má obava v této oblasti - střet ministra Lipavského s poradcem pro národní bezepčnost (...) Pojarem se nenaplnila a oba spolupracují.

V domácí a personální politice je to ale křeč.
- Jurečka se v sociální problematice zdaleka tolik nevyzná jako v zemědělství, takže křičí a zmatkuje víc, než dokáže překonat kouzlo jeho osobnosti (imho tenhle fail jde za Piráty - původně se počítalo, že tam půjde Richterová, Jurečka je volba z nouze) - a na tom stálo jeho úspěšné ministrování u nás, bez toho je nanejvýš průměrný (reálně ani to ne...:(.
- o řediteli Lesů ČR jsme už mluvili - nakonec to vyhrál snad slušný člověk, ale někdo, kdo si měl nejprve projít pozicí o řád nižší.
- na MZe máme státního tajemníka a ředitele kabinetu dva kluky, kteří taky přeskočili nejméně jednu příčku a minimálně u ř.k. je to dost znát:( Navíc jde o člověka, co jeho kvalifikace je jen v tom, že je ve straně a narodil se ve stejné vesnici jako stínová eminence...:/ Jako referent byl průměrný línější...ale poskočil rovnou o dva stupně a...
- MŽP to samé - stíhaného Hladíka tam nikdo nechce, jenže nemají prostě nikoho lepšího:/
- nebudu se raději zmiňovat o tom, že "politickou" funkci nabízeli i mne...:D byť nic velkého...

Třeba s energiemi to dělají vcelku dobře, ale neumí komunikovat výhody toho, co dělají - já sám to vím jen díky náhodě, že občas jedu do práce s šéfkou pražské pobočky ERU...
A to, že ceny/drahota nejsou selháním vlády, ale objektivním důsledkem současné situace by taky měli komunikovat lépe...včetně toho, kolik snahy torpédoval Michl, za což odpovídá Zeman...
Don Pablo - skutečná hlava vlády v domácí politice je samozřejmě obrovský problém, i když zatím mám dojem že se docela drží...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

Padl tu názor, že vláda Petra Fialy je za dlouhou dobu nejlepší.

Prožívám deja vu jako ve filmu Arvéd; tenhle nadšený výrok zazní se železnou pravidelností u většiny pravicových vlád. Stalo se tak za Topolánka (tvrdil to třeba zesnulý Ladislav Smoljak), stalo se tak za Petra Nečase a děje se tak opět. Tyto dvě předchozí vlády byly stavěny jako opozitum proti předchozím vládám, které byly dost zjevně propojené s podsvětím (Gross a Paroubek). Pointou bylo, že obě vychvalované vlády byly nakonec propojené s podsvětím prakticky stejně a skončily dost bídně.

Obrodou tohoto desetiletí kriminálních živlů měl být Sobotka a potažmo Babiš, který se původně vymezoval právě proti tomu. Jak moc se to povedlo, nechám jiným; asi spíš ne, než jo. A hlavně, vlády změnily styl; místo kriminalizujících začaly být lehce bolševizující až normalizující; takové divně uválené, leč válcující dostatečné množství oceli a plnící pětiletku. Nekecáme, makáme.

V tomto světle jsem nepovažoval Fialovu vládu za žádný zázrak a neměl jsem od ní velké očekávání. Fialu zatím hodnotím jako Nečase a Topolánka v té první fázi, kdy ještě nepraskly všechny průšvihy. Podobně jako jeho předchůdci sám nic strašného neprovádí, ale vyniká úžasnou schopností dívat se v pravý okamžik jinam a některé věci nevidět. Čtvrtý podobný borec do party je za mne Karel Schwarzenberg, který je schopen nevidět leccos. Skončí to nejspíš špatně, jako vždycky.

Fiala určitě není ani špatný premiér, díky neuvěřitelně nízko nastavené laťce. Ale nevím, zda je lepší, než třeba Špidla, a proč by měl být nějak výjimečně dobrý. Proberu jeho vládu kompletně:

Vít Rakušan, ministr vnitra - za mne docela katastrofa. Nejenže se umí dívat jinam, ale ještě se nehorázně chvástá, jak je všechno skvělé. Za mne suverénně největší zklamání ze všech aktuálně funkčních politiků, kdo si najde moje povolební hodnocení, čekal jsem zrovna od něho opravdu hodně. Hamáček z minulé vlády byl ovšem taky bída s nouzí, takže těžko si vybrat.

Ivan Bartoš, místní rozvoj - o jeho činnosti nevím vůbec nic. Což je v zásadě pozitivní.

Vlastimil Válek, ministr zdravotnictví - pokud byl Babišově vládě vyčítán chaos, tak tady opět nulové zlepšení. Koronavirus zmutoval do neškodné podoby, to je asi tak celá zásluha této vlády. Jinak chybí antibiotika a pediatrie se hroutí nedostatkem lidí.

Zbyněk Stanjura, ministr financí, ctihodný boss ODS, mi připadá opět velmi podobný svojí předchůdkyni Aleně Schillerové. Totiž, že nestojí za moc. Schodek mají oba podobný, zčásti bez vlastní viny, zčásti rukou společnou a nerozdílnou Ano a ODS. Odborně je o dost slabší, ale zase tolik nemachruje na sítích a nevěří, že ho lid miluje.

Jan Lipavský, zahraničí - naprostá bomba. Za mne nejlepší ministr široko daleko za mnoho let. Jestli je o něco tato vláda jasně lepší, než minulá, pak je to causa ukrajinské války. A to je zásluha jednak Lipavského, jednak Fialy, který je v pravý čas na pravém místě.

Pavel Blažek, spravedlnost - tak tady to máme zase obráceně. Lehce pošmourný den Benešové se změnil obratem v temnou bezměsíční noc; místo docela cenných vítězství v personální politice a vlastně nejtěžším porážkám, jaké kdy justiční mafie utrpěla, jsme rovnou v mafiánské renesanci a obnově původního stavu. Zloději a četníci si padají do náruče. Dva aktuální pokusy o likvidaci systému svobodné justice tiše neuspěly pro odpor zevnitř, takže se nepočítají a nebyly. Ale s ohledem na výměnu celé baterie ústavních soudců nás zřejmě čeká velmi horké léto, kdy bude nový zmatený prezident konfrontován s nájezdem těžké divize. Pokud hledáte, co mám proti tomu Fialovi, tak přesně tohle - neschopnost vidět, jak hrůzná postava je tento stréc z Brna, jinak jeden z hlavních architektů Klausovy amnestie.
Naděje je jedině v tom, že Blažek pro obrovské stranické zásluhy nakonec půjde výš a stane se místopředsedou vlády pro něco většího, než neoblíbená a zdánlivě nepodstatná spravedlnost.

Martin Baxa, ministr kultury - vůbec o něm nic netuším, což proti předchozím ministrům za Babiše není žádná změna.

Jozef Síkela - za mne docela záhada. Má dost podstatný resort, ale moc netuším, zda ho opravdu řídí; zvonku to vyzerá, že je zcela ve vleku trojice Fiala - Stanjura - Blažek, která má v této vládě všechnu moc. Z toho, do čeho vidím a čemu trochu rozumím, třeba windfall tax a prostocviky kolem ČEZu, naprostá katastrofa, daleko horší, než Babiš. Protilidové, protisociální, ale zároveň i protipodnikatelské. A taky kromobyčejně chaotické - změny se dějí během jediného týdne.

Marian Jurečka - s ohledem na přesuny mezi nejbizarnějšími rezorty připomíná tragikomickou postavu slavného Juliše, odborníka z průmyslu, co ho poslali na školství v Jakešově projevu. Ježto byla ale jeho předchůdkyně Conzuela Maláčová, rozhodně to není zhoršení a lze snadno tvrdit, že je lepší.
Zdeněk Nekula, jeho nástupce - opět nevím nic, takže zlepšení.

Petr Gazdík, ministr školství - průser. Vladimír Balaš, lidsky obluda, jaký je ministr, to opět těžko říci. Ale moc jsem toho nevěděl ani o jeho předchůdci za Babiše, takže tenhle rezort opět splnil moje nulové očekávání.

Jana Černochová, ministr obrany - pravá žena na pravém místě. Nedělá dojem, že tomu moc rozumí, ale je nadšená správným směrem. Její předchůdce Metnar také vůbec nebyl špatný, ve skutečnosti zkoušel jako jeden z mála ministrů před ním vůbec nějakou armádu vybudovat, nicméně byl na nesprávném místě, válka tehdy nebyla, takže málokoho zaujal. Výsledky mají oba podobné, zatím nevybudovali nic.

Martin Kupka, ministr dopravy, nevím o něm nic, netuším, proč by měl být lepší, než jeho čínský předchůdce Pan Dan Ťok.

Anna Hubáčková, životní prostředí, mlčky přišla a mlčky odešla, nahradil ji odborník z průmyslu Jurečka. Co dodat.

Pak jsou ještě tři další ministři nově vynalezených rezortů, o kterých opět není slyšet nic, ježto předtím nebyli, pak je jasné, že by být ani nemuseli. Výsledek složité koaliční aritmetiky pěti stran, a parodie na obvyklé ódeesácké kecy o tom, jak je třeba ušetřit přebujelé úředníky. Závěr o tom je asi jasný.

Takže celkové hodnoceno - na české poměry jde o celkem obyčejnou vládu. Jediný jasný důvod k jásání - zejména ve vztahu k Babišovi a Sobotkovi - je ukrajinská válka, což je zásluha trojice Fiala, Lipavský a Černochová. Ve světle průměrných evropských reakcí skvost. Nicméně nemyslím si, že by vlády Mirka Topolánka a Petra Nečase nezvládly to samé v podobné situaci. Kradly jako straky, ale srdce měly na pravé straně a vliv ruských agentů byl celkem omezený.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 23. 1. 2023, 17:02Fiala určitě není ani špatný premiér, díky neuvěřitelně nízko nastavené laťce.
To je asi smrtícím způsobem přesné. Překonat kolegu, jehož milenka z úřadu vlády úkolovala vojenskou kontrarozvědku ke sledování jeho manželky, už chce docela dost snahy. Prodat nás Rusům třeba, nebo něco podobného formátu.
Vlastimil Válek, ministr zdravotnictví - pokud byl Babišově vládě vyčítán chaos, tak tady opět nulové zlepšení. Koronavirus zmutoval do neškodné podoby, to je asi tak celá zásluha této vlády. Jinak chybí antibiotika a pediatrie se hroutí nedostatkem lidí.
Tohle mi úplně fér nepřipadá. Co se covidu týče, pravicová vláda udělala víceméně to, co říkala, že udělá, a co jsem očekával, že bude dělat. Bylo to debilní? Docela dost. Zvolili jsme to jasně ve volbách? Naprosto ano.

Co se týče antibiotik, vyrozuměl jsem, že je to celkem celoevropský problém, ale tolik tomu nerozumím.

Naopak pediatry bych do toho naprosto netahal; to není záležitost, která se řeší z měsíce na měsíc, ale jde o záležitost dlouhodobého strategického plánování (pokud vám do toho nepráskne válka v blízké zemi a uprchlická krise). Pediatr nevyroste na stromě za rok. Pokud bych z toho chtěl někoho vinit, tak Nečas a asi Sobotka, ale vinit Fialu/Válka smysl nedává (a nejspíš ani Babiše, i když nečekám, že podnikli cokoliv k řešení situace).
Zbyněk Stanjura, ministr financí, ctihodný boss ODS,
Mno hlavně stará regionální korupční struktura. Tohohle pána pustit k penězům je jak pustit prase do spíže.
Nicméně nemyslím si, že by vlády Mirka Topolánka a Petra Nečase nezvládly to samé v podobné situaci. Kradly jako straky, ale srdce měly na pravé straně a vliv ruských agentů byl celkem omezený.
To já si zrovna vůbec nemyslím. Vyrozuměl jsem, že jednou ze zásadních zásluh Petra Fialy je očištění ODS od zhoubného vlivu famiglia Klaus, který za obou předchozích pánů zůstával dramatický. Neumím říci co vláda sama o sobě, ale určitě v parlamentu by to měla významně těžší, zejména Topolánek, který se opíral nejspíše o podplacené poslance ČSSD.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Doplnění za mne:

Fialu bych se Špidlou fakt nesrovnával - mít Špidlu v tomto funkčním období, tak Ukrajina už padla...Harry Potter je v tomhle velice výstižná přezdívka...
vyniká úžasnou schopností dívat se v pravý okamžik jinam a některé věci nevidět.
Zdá se, ale je to trochu jinak - za sestavení vlády vděčí Blažkovi, takže proti němu nemůže jít úplně, ale docela ho hlídá...
Vít Rakušan, ministr vnitra - za mne docela katastrofa.
Citoval jsem Vláďu Srba, který to předvídal, Res s tím zuřivě nesouhlasil...uvidíme, jak to celé dopadne. Zažil jsme ho na dvou jednáních a tam byl překvapivě rozumnej.
Ivan Bartoš, místní rozvoj - o jeho činnosti nevím vůbec nic. Což je v zásadě pozitivní.
Není mu co závidět, nese dvě obrovské klády, které se nedají unést ani jedna - digitalizace veřejné správy a nový stavební pořádek. Ani jedna se nedá udělat pořádně, když máš ve vládě STAN. Parciální zájmy oficiálně převládají:(
Vlastimil Válek, ministr zdravotnictví
Dle bratra vcelku dobré, snaží se problémy řešit...jsou ale obří...a u Olivandera už měli zavřeno:(
Zbyněk Stanjura, ministr financí, ctihodný boss ODS,
Má rozhodně větší slovo než Schillerová u Babiše, ale taky zcela neřešitelnou pozici - financovat nápady pětikoalice chce chobotnici s naditou šrajtoflí v každém rameni...a on nemá ani jednu.
Jan Lipavský, zahraničí - naprostá bomba.
Souhlas, AMO rulezz :)
Pavel Blažek, spravedlnost -
Já ho hodně nemusím, ale podle mne se zatím dost krotí a překvapivě hraje s týmem, ne na sebe...i když nemám čas mu koukat pod ruce... ze současné vlády má největší cit pro všední politiku. Na cožs ostatně sám několikrát poukázal.
Naděje je jedině v tom, že Blažek pro obrovské stranické zásluhy nakonec půjde výš a stane se místopředsedou vlády pro něco většího, než neoblíbená a zdánlivě nepodstatná spravedlnost.
Imho ne, je přesně tam kde chce být a tam zůstane:) Není na něj tolik vidět, ale všechno řídí a nikdo mu přímo nenadává. Navíc věci rozumí, takže je považován (zřejmě správně) za odborně schopnějšího z ministrů.
Jozef Síkela - za mne docela záhada.
Dle zpráv z druhé ruky totální chudák, fakt to dělat nechtěl...zná své nedostatky. Navíc během prvních tří měsíců nebo krátce před nástupem mu z devíti klíčových lidí 3 odešli do důchody, 3 do soukromé sféry kvůli Havlíčkovi - a z těch tří zbývajících se jeden vysekal s autem a skončil a druhý je sice výborný expert, ale jen na obchod se skřetistánem...
Marian Jurečka
- už jsme o něm mluvil, sám je nešťastný a ví to. Poslechl příkaz a jako předseda silné koaliční strany šel tam, kde ho bylo třeba, ne tam kam by patřil. Proto je ještě nervoznější než obvykle, takže víc křičí a méně zvládá filtrovat nesmyslné nápady... Kolegové na MPSV nás nesnášějí, jeho snad nejčastější věta je "jak to, že na MZE to šlo a tady ne?"
Zdeněk Nekula
strašně slušný chlap, vyloženě fajn, pracovitý, chytrý, slušný...jen fakt nemá rád osobní konflikty. Takže buď věc dojedná předem, nebo se na ní vykašle.
Martin Kupka, ministr dopravy, nevím o něm nic, netuším, proč by měl být lepší, než jeho čínský předchůdce Pan Dan Ťok.
Maká, je trochu smutný, že od nápadu k výsledku to trvá déle než v obci, ale věřím, že stejně jako v Líbeznicích za něj nakonec bude mluvit jeho práce. Ze zřejmých důvodů nechce být na očích...
Anna Hubáčková, životní prostředí, mlčky přišla a mlčky odešla, nahradil ji odborník z průmyslu Jurečka. Co dodat.
tetka Anička byla skvělá, celoživotní vodař, vyznala se ve věci...chtěla s MZe spolupracovat, ne válčit - proto se proti ní postavil barák, což nešlo vydržet ani zlomit...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin »

Současná vláda:
Nic mě vlastně nenapadá než tohle: zaplaťpánbůh za ni. V řešení množství průšvihů, které se na ni navalily, zřejmě není extra úspěšná, ale pro mě je rozhodující představa, jak by vypadalo evropské předsednictví a hlavně podpora Ukrajiny za AB. S minulými kabinety, kde měla hlavní slovo ODS, bych to nesrovnávala, epocha babišismu přispěla k tomu, že tehdejší vzpomínky už přece jen vybledly.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Obvykle na videa natáčený ve stylu dokumentárních filmů nekoukám, protože všechno strašně okecávaj, tohle je ale zářnou výjimkou. Jde k jádru věci a prezentuje rozhovory s lidma na klíčovejch pozicích, plus jmenuje spoustu dalších, který rozhovor odmítli. Hodně zajímavej je taky vhled do personálního obsazení Obamovy administrace úplně na konci. Z Obamova vystupování jsem dřív získal dojem, že se fakt snažil, ale nedokázal změny protlačit přes lobisty a opozici. Tohle jasně dokazuje, že se nesnažil ani trochu, protože byl od začátku až do konce koupenej lidma, který ve svejch předvolebních projevech prohlašoval za původce ekonomický krize. Babiš je v těchle věcech trapnej amatér.

INSIDE JOB Full Documentary Movie - How the Financial Crisis Happened
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Selhan »

Přijde mi jen zajímavé, že chudí lidé tuhle vládu hodnotí zásadně jinak. Narativ, že takhle špatně na tom prostí lidé nebyli od revoluce, mi přijde velmi úspěšný. Energetická krise (která nakonec dopadla lépe, než byly obavy, ale řešila se hodně), válka (vlastně se divím, že motiv ukrajinských uprchlíků není propíraný víc), inflace...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

Selhan píše: 24. 1. 2023, 09:14 Přijde mi jen zajímavé, že chudí lidé tuhle vládu hodnotí zásadně jinak. Narativ, že takhle špatně na tom prostí lidé nebyli od revoluce, mi přijde velmi úspěšný.
Ta myšlenka "možná nejlepší vlády za 15 nebo víc let" se u mě objevila v podstatě jako reakce na tenhle narativ (a ještě jednou připomínám - nejde ani tak o nekritické nadšení, spíšo pocit ještě větší bídy z vlád předchozích a z možné alternativy k té nynější)
Máš samozřejmě naprostou pravdu, ovšem za spoustu těch věcí vláda nemůže. Za některé ano nebo by mohla dělat víc/jinak a lépe - ovšem pochybuji, že by si vlády Nečase, Paroubka nebo Babiše vedly v téhle situaci znatelně lépe
Jenže to těžko některým lidem vysvětlovat...
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Selhan »

Souhlasím, ale nejsem si jistý, zda "nemoci za to" stačí.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů