[Fórum] Vlákno přání a stížností

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

TO-DO list:
[*]notifikace přes @?[/list]

🤔🙈Jak používat Unicode emotikony?😱👍
- Na mobilu použijte běžnou klávesnici emotikonů.
- Na PC stiskněte klávesu Windows + . (tečku)
- Uživatelé Macu jsou vysoce inteligentní a přijdou si na to sami
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od sirien »

MARKUS: Ale Corny nepsal nic o smrtelnosti a její zábavnosti/vhodnosti, ale pouze o argumentu "smrtelnost je cool protože je realistická"
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Selhan »

Corny, co přesně si slibuješ od přidávání do příspěvku o tom jak to tady není OSR vs AntiOSR poznámek typu "ponechme stranou kvalitu obsahu" a "bavíte se tam o nesmyslech"? To se snad shodneme, že je k nasrání, ne?

Já s tebou docela souhlasím, ale ono by to podle mě hlavně chtělo přestat se snažit rejt a vrátit se k tomu, že by se snažím s někým bavit.

Diskuze jsou veřejné, a rozhodně jsem proti tomu, aby se vyčleňovalo, kdo může kam přispívat. Na druhou stranu nejsou zas tak volné, aby bylo v pohodě je strhávat do flejmu. První pravidlo Fóra je, že máte být přátelští a ohleduplní. Když si na to občas vzpomenete, uděláte mi radost.

Antharone, s tebou ale úplně nesouhlasím - myslím že to vidíš nějak moc černě. Mně popravdě přijde, že je poslední dobou na Fóru takových těch jízlivých stěrů o ničem mnohem méně. A Corny je sice nadšený kontrarián, ale přijde mi že většinou to pořád drží na nějaké slušné úrovni. Jestli ti někdy přijde, že už to překračuje únosnou mez, tak dej vědět.



Poslyšte, já bych Vás rád poprosil všechny o jednu věc. Pojďme se dohodnout, že si vyresetujeme počitadla nasranosti, a vrátit se k té diskuzi s tím, že si o tom druhém už od začátku nemyslím, že je blbec, hm? Markusi, ty prosím zkus zapomenout na předpoklad, že tam chodí lidi, které to nezajímá - já si ve skutečnosti myslím, že ty lidi to zajímá docela dost, když tam tak často píšou, byť třeba někdy tvrdili, že by to OSR nehráli - ono to je zajímavé téma. A nestartuj hned, když někdo napíše něco proti nějaké věci s oldschoolem související protože to opravdu bývají i validní příspěvky do diskuze, ne jen trollení které v tom podvědomě hledáš.
Vy ostatní, zkuste prosím vyjít vstříc a zhodnotit, jak se Markus poslední dobou snaží krotit, a netahejte prosím do sekce o OSR - která je vám zcela otevřená - hádky. Přeci jen, berte trochu ohledy, že sekce OSR je prostě místo českého internetu pro fanoušky OSR. Ano, byly tady doby, kdy jsme řešili, že se oldschool nutil všem a všude, a Markus nás tady přesvědčoval o svých vytučněných univerzálních tezích, ale už to tak není, a ten problém se fakt překlápí - a nahánět lidi s tím, že přece dva roky tomu vám své hobby definovali nepřesně, je fakt chucpe.

Jestli se potřebujete ještě proti něčemu ohradit a máte pocit, že by to mělo zaznít, tak do toho, ale v té OSR sekci to pojďme krotit. Budu to tam teď nějakou dobu přísněji moderovat, berte to prosím na vědomí, a zkuste sbírat body polykáním jízlivých poznámek. Koneckonců doufám, že se s většinou z vás shodnu, že nás nebaví.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 4):
Markus, Antharon, Winnie, Vitus
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Selhan píše: 12. 6. 2022, 14:13 Corny, co přesně si slibuješ od přidávání do příspěvku o tom jak to tady není OSR vs AntiOSR poznámek typu "ponechme stranou kvalitu obsahu" a "bavíte se tam o nesmyslech"? To se snad shodneme, že je k nasrání, ne?
Já si od toho přinejmenším slibuju, že si lidi uvědomí, že když už do něčeho rejpu (a nejen já), tak to není OSR jako takové. Což je ostatně podstata aktuální ho linie tohohle vlákna.

Pak se už můžeme bavit o tom, jestli je na místě vůbec v obecné rovině rýt, tj. i třeba argumentů, které osobně považuju za špatné či, s prominutím, hloupé (a teď neukazuju na žádný konkrétní, mluvím obecně). Popravdě si nemyslím, že bych třeba v tom daném příspěvku byl nějak přes čáru, spíš to bylo myšleno jako možná rejp, ale v dobrém rozmaru. Zase mi připadá trochu přehnané tu našlapovat po špičkách jen pro jistotu, kdyby se náhodou někdo cítil nějakým rýpnutím dotčen. Například "Ponechme stranou kvalitu obsahu" bylo skutečně myšleno neutrálně, byť uznávám, že možná s náznakem určitým směrem (a popravdě si ani nejsem jist, jestli jsem zrovna zde řekl, že se baví lidi o nesmyslech, to jsem se i docela snažil mluvit neuvést - na Druhou stranu, zcela upřímně, pokud si někde v nějakým vlákně myslím, že někdo říká nesmysly, tak mu řeknu, že to je nesmysl a proč si to myslím; přehnaně se to snažit zakecat nějakým PC obratem mi taky nepřipadá moc plodné), ale nemyslím si, že i kdyby si to někdo skutečně vyložil negativně, tak to je fér brát jako "strhávání k flejmu". Zase mi připadá, že pak by musel každý ke svým příspěvkům psát nějaký dodatek, kde by vysvětloval co jak myslí, nebo to psát úplně přehnaně v rukavičkách. A něco jiného je strefovat se do lidí či jejich her (což si třeba popravdě nemyslím, že z mé strany probíhá) a něco jiného je strefovat se do jejich tvrzení a názorů (a zcela popravdě, pokud to je věcné a kultivované, tak třeba ať moje názory někdo cupuje jak nejvíc to dokáže, pokud věří tomu, že jsou špatné).

Ale samozřejmě pokud moje představa o tom, kde je rozumná hranice je jinde, tak já asi nemám minimálně za sebe problém si před každým příspěvkem udělat krok stranou a projet to, co chci napsat, nějakou last minute korekturou. Ale popravdě, jestli mi třeba nějaký příspěvek připadá hloupý, tak to řeknu, i když bych to měl dělat klikatě (byť toho mám už až až v práci).
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Antharon »

Ak mas pocit ze do niekoho rypes a nemuselo by to vsetkych pobavit, tak sa obavavam, ze to uz si za tou tenkou cervenou liniou kedy by si sa mal scenzurovat pred odoslanim
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

A zrovna to už přesně spadá do kategorie toho, že nikdo není zodpovědný za to, že si někdo vezme příliš k srdci a osobně nějaké jinak vlastně neškodné rejpnutí a neunese kritiku svých názorů a nejde po něm spravedlivě požadovat, aby kolem takových lidí opatrně našlapoval "kdyby náhodou". To je pak skutečně problém čistě toho dotčeného.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od sirien »

Antharon píše: 12. 6. 2022, 15:28Ak mas pocit ze do niekoho rypes a nemuselo by to vsetkych pobavit, tak sa obavavam, ze to uz si za tou tenkou cervenou liniou kedy by si sa mal scenzurovat pred odoslanim
"Jestli píšeš něco co se někomu nemusí líbit, tak nepiš nic!". To je dobře hardcore totalitně auto-cenzurní požadavek, Ministerstvo pravdy schvaluje.

Když Ti řeknu, že mě každý tvůj příspěvek uráží jen tím, že mi připomene tenhle Tvůj víru v lidství degradující výrok, budeš cítit potřebu přestat psát, abys mě náhodou nepřivedl do (pouze mnou deklarovaného) stavu nepobavení?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Siriene, princip nerejpání do ostatních tu máme zakotvený přímo v pravidlech fóra, tak ho prosím neobhajuj. Běž si ho obhajovat na svoje fórum... s blackjackem a děvkama! :>;o)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Tak pokud teda odkazujeme na pravidla...
"Je naprosto v pořádku kritizovat a zpochybňovat cizí názory a argumentaci, samozřejmě taky zpochybňovat hry/pravidla/světy atd., není ale v pořádku zpochybňovat cizí osobu. V diskuzích buďte féroví a prosazujte své myšlenky argumentací, nikoli zesměšňováním a znevažováním oponentů."
Tj. rejpání do cizích názorů (což se v OSR vlákně dělo) je v pořádku, zatímco rejpání do cizích osob (což se pokud vím nedělo) není. Takže žádné porušení pravidel zde.

Naopak...
"RPG Fórum má tradici kritických, často hodně akademických nebo teoretických diskuzí. Počítejte prosím s tím, že na každý argument vám někdo dá protiargument. Na každý váš výtvor vám někdo řekne, co tam všechno máte blbě. Ale myslíme to dobře, fakt."

Když už bychom se začali hrabat hlouběji v tom, kdo se víc protiví pravidlům, tak třeba já v OSR vlákně pokud vím nikoho osobně nijak neosočil, pouze jejich názory (ať už třeba nevybíravě, ale pořád jen názory). Zato mimo jiné na mě už se tu snesla hodnocení jako "troll", "anti-OSR liga", "neprijemnych rypavych ludi" apod.

Já jsem docela za ten Sehnalův krok zpět. Proč ne, ostatně jak říkám, z mé strany nikdy nešlo o to, že bych chtěl někomu rejpat do pravidel, do něj osobně nebo že bych na někoho byl nasraný. Ale když už se tu teda začneme osobně strefovat na bázi pravidel RPGF, tak by si každý měl zamést před vlastním prahem.
Naposledy upravil(a) Corny dne 12. 6. 2022, 16:38, celkem upraveno 1 x.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od sirien »

Princip toho mít svoje fórum s blackjackem a děvkama spočívá v tom, že ten blackjack a děvky nemusíš nikomu obhajovat.

Každopádně tady není řeč o rejpání do lidí, tady je řeč o požadavku na autocenzuru z titulu toho že "se někdo může cítit nepobaven". Např. zpochybněním svých argumentů, vývodů nebo kritikou své tvorby. (A že tu jsou lidi co by rádi aby kritika byla bezzubá, protože pocitečky, sis mohl sám ověřit v relativně nedávném tématu o kritice...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Corny: Já osobně cítím hranici, kde to pro mě začíná být frustující, tam, kde se nesouhlasení zvrhává v trolling, který pro tyto účely zadefinuju jako: „snaha nachytat někoho na švestkách a vyvolat spor, aniž bych měl zájem konstruktivně přispívat do diskuze“ (nebo aniž by mě diskuze vůbec zajímala). Prostě takové to GOTCHA!, ideálně ještě opepřené nějakou uštěpačnou poznámkou tak, aby technicky vzato byla pořád slušná, ale v praxi pořádně nasrala. Oproti tomu někdo jiný může úplně jinými slovy a jinou formulací nesouhlasit s úplně stejnou věcí a bude to velice přínosné. A tohle přesně se v pravidlech podchycuje blbě, takže tuhle diskuzi vnímám i jako příležitost si to vysvětlit.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Ano, já to píšu hlavně ve snaze resetovat pozice a vyčistit vzduch. Teď se ta diskuze zklidnila a začala být snad zas zajímavá, ale když jsem na začátku přišel a zjistil, že se tam už zase jede derail na téma “lid versus umírání postav”, tak jsem úpěl frustrací.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Já tě samozřejmě docela chápu. Teď je otázka, jestli je důležitější úmysl, nebo to že si to tak někdo bere. Za mě tam ten úmysl nebyl (což teda mi asi prostě musíte věřit).
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny tito uživatelé (celkem 2):
Markus, Aegnor
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Antharon »

Rejpani znamena provokacia preto aby si niekoho provokoval, nema to nic spolocne s konstruktiv ou kritikou
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Once again, za to, co si si pod tím vyložil, já odpovědný nejsem. Ani teda za to, jak si sám pro sebe ten "pojem" nadefinuješ.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Aegnor
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů