[Fórum] Vlákno přání a stížností

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

TO-DO list:
[*]notifikace přes @?[/list]

🤔🙈Jak používat Unicode emotikony?😱👍
- Na mobilu použijte běžnou klávesnici emotikonů.
- Na PC stiskněte klávesu Windows + . (tečku)
- Uživatelé Macu jsou vysoce inteligentní a přijdou si na to sami
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Sosáčku, všiml sis, že fórum má jasně označené sekce?
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Antaron se pta, kde se vzali vsichni ti nasrani typci, ja mu davam muj odhad odpovedi.

Jak to souvisi se sekcemi?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Se sekcemi to souvisí tak, že:
Mozna zmena z rpgfora na osrforum se nekomu nelibi. Mozna nekomu prijde skoda videt zajimave diskuse s disclaimerem "tohle je obecne tema tykajici se skoro vsech rpg, ale pokud nehrajete osr, tak neodpovidejte protoze me nezajimate".
... je nesmysl a neodpovídá to realitě. RPG Fórum nikdo nemění na OSR fórum a obecné diskuze nikdo nemění na OSR diskuze s tím, že se k nim nemáš vyjadřovat. Jen tu prostě máme relativně aktivní sekci OSR. Pokud tě nezajímá, dej si ji do svého pomyslného ignore listu, tvůj zážitek ze zbytku RPG Fóra to nijak neumenší. Snadné řešení!

A pokud chceš zajímavé diskuze, které nebudou o OSR, tak nejlepší řešení bude, když takové budeš zakládat a aktivně se jich účastnit. Tohle není „my versus oni“, RPG Fórum je dost velké na to, aby tady mohly vedle sebe existovat diskuze věnované různým hrám, stylům i diskuze obecného ražení.
Aegnor píše: 12. 6. 2022, 10:38 Tak ... mně přijde, že když Markus nebude muset napomínat hráče "vyprávěnd", nebude muset neustále přesunovat příspěvky do nových/starých diskuzí, nebude muset reagovat na nesmysly o OSR, tak prostě bude mít víc času na rodinu, překládání, recenze, přidávání věcí do databáze, vedení her ... upřímně nějak nevidím jediný downside.
Za repjnutí o vyprávěndách mě Selhan napomenul a oprávněně. Nicméně je frustrující, když se držím ve „svojí sekci“ a chci si povídat o hrách, které mě baví, ale víceméně u každé diskuze je 90% šance, že ji přijde někdo vytrollit a říct mi, že hraju pochybné hry, které je osobně by určitě nebavily! Jednou to snesu, podruhé taky, ale potřetí, počtvrté, popáté je to fakt otravné.

My tu máme dost lidí, které OSR hry zajímají, a já bych si s nimi rád povídal – což se dělá blbě, když se každá diskuze v „naší“ sekci zvrhne ve flame s lidmi, kteří nám přišli říct, že hrajeme špatné hry.

Obecně tenhle zlozvyk rozmlouvat lidem, co hrajou, a chodit jim trollit do jejich diskuzí, považuju dost za problém. A pak jsem rejpavej, za což se omlouvám, ale je to dost defenzivní pozice. (Chodím já hejtovat do diskuzí o PbtA nebo Fate hry, které mě nebaví? Nechodím – přenechávám tamní diskuze lidem, které ty hry baví)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Antharon »

Akurat ze moj problem s trollmi nie je len vecou OSR, staci si spomenut napriklad na flejm v teme o vojne v ukrajine a formu akou ludia oponuju kazdemu nazoru aj keby to mali znamenat ze sa obratia o 180 stupnov od predchadzajuceho argumentu. Ja by som sa rad porozpraval aj o inych RPG. Ked nic ine, kde je stonetop, dredgeburd, spire, hearth, knaeve alebo cairn? kde su hraci co hraju PbtA hry? Co hras vlastne momentalne ty, Sosacku, a preco nam o tom nic nepovies?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Ono možná taky pomůže, když si to OSR crowd nebude brát tak osobně a ve všem vidět osobní principielní útok "Pražské Anti-OSR kavárny" na jejich drahocenný herní proud a pak to ještě zakamuflovávat náplavou "nepříjemných rýpavých lidí".

Mě třeba OSR v žaludku nijak neleží, abych proti němu musel z principu nadávat jen tak každý den. Když už mě něco vadí, tak jsou to konkrétní argumenty, ať už se objeví kdekoliv. A "bohužel" pro Markuse, zrovna OSR sekce je jednou z nejaktivnějších (ponechme stranou kvalitu obsahu), takže docela dává smysl, že se tam častěji objevují konflikty mezi lidmi, kteří mají různé názory na hry. To není o OSR a anti-OSR (ať už si to třeba někteří z jedné, a možná i druhé, komunity můžou myslet). Takže když někde vidím řeči jako "Tahle hra je super pro děti, protože je naučí, že když budou dělat věci bez rozmyslu, tak je sešrotuje do klubíčka jako naše krutá nevybíravá realita" tak se ozvu, a je mi jedno jestli to někdo plácne v OSR sekci nebo třeba u AW.

Plus by teda možná taky stálo za to u některých se trochu odprostit od té mentality "Když někdo nadává na to, co melou někteří fanoušci OSR, tak automaticky nadává na OSR a zároveň automaticky nikdy OSR nehrál", jelikož ví s prominutím houby o tom, kdo co hraje a jaké má herní zkušenosti.

ALE OK, to be Fair, chápu, že ty dílčí argumenty u některých jiných lidí můžou vyznívat jako obecné zaujaté rejpy do OSR, i bez optiky té sebevztažnosti. Na druhou stranu...ta diskuze je volná. Tak to prostě chodí. Ale zase si popravdě nemyslím, že by tam byl jediný člověk, který by do té diskuze ryl jen ve smyslu toho, že nemáte hrát OSR bez toho, aby konkrétně adresoval tu dílčí diskuzi.

PS: Co se týče toho, Proč se lidi hrající například Blades víc nebaví o Blades a chodí místo toho do OSR... aniž bych chtěl být extra rýpavý, tak OSR diskuze často zmutuje do debaty nad nějakými krajně dílčími jevy (například smrtelnost) nebo jevy úplně smyšlenými (fruitfull void) a to pak vytváří 90% jejich obsahu a četnosti na RPGF...což prostě u her jako je PbtA nebo FitD dost dobře nemá smysl. My ty hry tímhle způsobem zkrátka neanalyzujeme a vést o nich podobné diskuze by bylo úplně bezpředmětné. Nefungují způsobem, který vyvolává takovéhle otázky a diskuze.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Jerson
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Aegnor píše: 12. 6. 2022, 10:38bude mít víc času na rodinu, překládání, recenze, přidávání věcí do databáze, vedení her ... upřímně nějak nevidím jediný downside.
To je fajn, ale já nechodím na Fórum proto, abych měl víc času na rodinu. 8) Chodím na něj proto, abych se bavil o hrách, které mě baví, s lidmi, co je taky baví. Což se pěkně daří třeba u Warhammeru nebo u RuneQuestu. Akorát teda z nějakého důvodu zrovna v sekci OSR jsem neustále nucen bavit se s lidmi, které to velice teatrálně a demonstrativně nebaví a mají potřebu to opakovaně a hlasitě dávat najevo. Co z toho máte?

Podle mě není win-win řešení, když sem nebudu chodit a budu mít víc času na rodinu. Win-win řešení je, když se lidi budou bavit o věcech, které je zajímají a baví, místo aby chodili rozmlouvat lidem věci, co je nebaví.

A pokud vás tak dráždí, že v sekci OSR se něco děje, a máte potřebu být u toho... fakt není lepší řešení než oživit i jiné sekce nebo diskuze na témata, která jsou vám bližší. Z toho budeme ve výsledku profitovat všichni.

EDIT:
Aegnor píše: 12. 6. 2022, 11:08 A to právě krásně elegantně vyřešíš tím, že do sekce OSR budou moci přispívat pouze lidé, kteří si o OSR chtějí povídat, a ne ti co tam chtějí jenom trollit.
A tebe někdo nutí tam chodit?
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Wolfus
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jerson »

Markus píše: 12. 6. 2022, 11:08 Akorát teda z nějakého důvodu zrovna v sekci OSR jsem neustále nucen bavit se s lidmi, které to velice teatrálně a demonstrativně nebaví a mají potřebu to opakovaně a hlasitě dávat najevo. Co z toho máte?
Z vnějšího pohledu je to obvykle proto, že ve svém vyjádření napíšeš nějaký nesmysl o jiných hrách ("storytellingových"), které hrajou jiní lidé zde a vypadá to, gr přitom o nich víš houby, jako bys je nikdy nehrál, takže mají (máme) potřebu ti tvůj mylný názor vyvrátit.

Nebo napíšeš nějaké ultimátní vyjádření o kladných vlastnostech OSR, které se nepotkává s realitou jiných hráčů, a taky ti to chtějí (chceme) napsat.

V závorce píšu proto, že mám na PC rozepsaný komentář na k tvému vyjádření vhodnosti OSR pro děti, který se ti asi taky moc líbit nebude. Jenže ten příspěvek nekrirituje OSR, jako spíše tvůj pohled na hráče skrz optiku OSR.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

Jen tak teda BTW, když už jsme o těch debatách o tom co nás zajímá a baví... mě třeba zajímá a baví herní teorie, nezávisle na hře, které se týká. Takže ji chodím řešit kamkoliv na fóru. A vzhledem k tomu, že mám na herní teorii své názory, které můžou být občas i docela vyhraněné, tak o nich mluvím občas i docela vášnivě.

Takže se na to možná koukejte i touhle optikou. Že někteří se prostě chtějí bavit o hraní a ne, že vám prostě přišli zatrpkle útočit na váš systém. Jen se teda musíte vyrovnat s tím, že to, co vám přišli říct, občas není jen to, jak je ten systém žůžový.

Hlavně teda možná stojí za to udělat krok stranou a fakt se pustit toho "Kdo nehraje s láskou OSR, hraje proti nám"
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Jerson píše: 12. 6. 2022, 11:17
Markus píše: 12. 6. 2022, 11:08 Akorát teda z nějakého důvodu zrovna v sekci OSR jsem neustále nucen bavit se s lidmi, které to velice teatrálně a demonstrativně nebaví a mají potřebu to opakovaně a hlasitě dávat najevo. Co z toho máte?
Z vnějšího pohledu je to obvykle proto, že ve svém vyjádření napíšeš nějaký nesmysl o jiných hrách ("storytellingových"), které hrajou jiní lidé zde a vypadá to, gr přitom o nich víš houby, jako bys je nikdy nehrál, takže mají (máme) potřebu ti tvůj mylný názor vyvrátit.
Což zcela určitě není problém aktuálního kolečka.
Corny píše: 12. 6. 2022, 11:20 Takže se na to možná koukejte i touhle optikou. Že někteří se prostě chtějí bavit o hraní a ne, že vám prostě přišli zatrpkle útočit na váš systém.
Já uznávám, že jsem ve vztahu k OSR asi přednasranej.

Akorát třeba tvůj první vstup do diskuze tomu fakt nepomohl:
Corny píše: 11. 6. 2022, 13:55 Šak to je normální ne? Když si děti hrají na policajty a zloděje, taky zloděje pak zavřeš na týden do spíže, nebo neúspěšné policajty týden nebudeš pořádně krmit, aby z toho měli tu správnou životní lekci. Nebo jste snad nehráli oblíbené dětské hry na Finanční poradce nebo "Od výplaty k výplatě"?
Takže pokud se chceš prostě „bavit o hraní a ne zatrpkle útočit na váš systém“, zkusme se pro příště domluvit, že to zkusíš nějakou míň nasírací formulací a já se pak nebudu nasírat. Šlo by to? :>;o)
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Corny »

A já snad útočím na ten systém? To je právě to, Markusi, já o systému neřekl ani Ň. Já reagoval na argument "Tohle je super systém pro děti, protože X" a "útočil" čistě na ten argument. Neřekl jsem "OSR je blbý systém pro děti, protože je v něm důraz na smrtelnost". Což ostatně já už i dříve jinde zdůraznil, že je tvrzení s kterým nesouhlasím a nesdílím ten názor, že smrtelnost je nějaký zásadně svázána s OSR a že je pro něj důležitým tématem. Hlavně si teda myslím, že OSR má potenciálně plno jiných kvalit (teda resp. ty v něm dobře nadesignované hry jako SWN), které můžou efektivně a plodně cílit na mládež.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Tak ono existuje určitě neutrálnější způsob, jak říct „smrtelnost podle mě může být problém“ – třeba těmihle slovy. A pak se můžeme vyhnout těm vášnivým hádkám a mluvit věcně. Nicméně to už tady pláčeme nad rozlitým mlíkem, poučení (pro nás oba?) do příště.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Antharon »

Uprimne corny je dovod preco som to sem pisal a rovnako slizko to prezentuje aj v tejto diskusii, kde ide o uplnee hovno a aj tak robi vsetko preto aby v kazdom prispevku niekomu oponoval.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host