Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Star Wars

Příspěvek od Quentin »

Argo píše:Ta původní trilogie... to je složitá věc.
Když řeknu pravdu, asi si tím udělám hodně nepřátel.
Ale udělám to.

Nikdy jsem je neměl rád.
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami.
Princ, co zachrání princeznu, recyklovaný do podezřelého šuntu Made in China. Něco jako u nás v téže době Princezna Arabela.
Pravda, Hvězdné války byly alespoň rychlejší a ne tak příšerně didaktické.

Druhý díl (čili epizoda 5) - byl podstatně temnější a lepší, ale já ho viděl až moc pozdě, kdy už byl pro mne ztracen.
A Epizoda 6 s těmi plyšovými medvídky byla smrtelná rána celému cyklu.

Když se to po letech vrátilo coby Epizoda 1... bylo to prudké zhoršení; díl je téměř kopie původní epizody 4 (na konci je třeba se trefit tou stíhačkou), je to ještě více Made in China, a navíc se tam přes Jar Jar Binkse vkládá ono příšerné slovo Disney.

Slovo "kýč" je riskantní a nechci na něm trvat; ale výhrady jsou tyto, a zejména u pokračování se nabízí velmi silně.
Pokud existuje kýč, pak je to panenka Barbie a druhá série Star Wars.
raven píše:Nová trilogie je špatná. S tím souhlasím
R
WTF, WTF?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Když už jsem autor, tak jsem hlasovat musel, že jo...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Zas, argo, kdyz se na to divas dnesnima ocima tak je to jasne trapny. Ja jsem treba nekde videl prvni dil (tj. epizodu 3) a neveril jsem ze tam ty jeho pribuzny fakt zabili, pac by to prece bylo tak zoufale ubohy a trapny klise.

ale v dobe kdy s tim prisli to zoufale trapny klise nebylo, ne?

Ale nedavno (asi pred dvema lety) jsem videl puvodni Metropolis. A tam uz je vsechno, takze nema smysl divat se na jiny filmy. Treba honicka po strechach, a nekdo tam visi za jednu ruku, a ... hihi.

EDIT: preklepy. moc.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Mám rád starou trilogii. Hodně. Líbí se mi.

Mám rád novou trilogii. Hodně. Líbí se mi.

Mám rád celý svět hvězdných válek, je to krásně pojaté a má to svoje kouzlo.

Nový animovaný film jsem neviděl, ale už teď ho nemám rád po tom, co jsem o něm slyšel a viděl trailer.

Knihy jsem nečetl, takže je nemůžu soudit. Hry jsem taky nehrál, ale Knights of Old republic bylo prý dost dobré.

Sosáček: Metropolis je perfektní film. Ten původní. :roll:

EDIT: Jen dodám, že původní trilogii jsem viděl, když mi bylo takových 12-14 a nové filmy, když přicházeli do kin.
Naposledy upravil(a) Lemmy dne 4. 12. 2008, 14:54, celkem upraveno 2 x.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

když sjedeš k původní debatě, zjistíš tam velmi podstatnou další repliku, kde Raven hlásí, že to viděla věkem 5/6 let, a já, že mi bylo 18.
Tím se ten dojem musel hodně lišit, a řekl bych, že je naporosto určující; klíčové je, kolik vám bylo let, když vás to potkalo...

Námitka s "tenkrát" se naopak nepřijímá, protože já, jak je tam vysvětleno, jsem to viděl skoro "tenkrát", přesněji v roce 1983, tedy pár let po vzniku.
A dojem plastiku s prskavkami byl tehdy stejně úžasně špatný; světlený meč, kde se šermuje světelným paprskem...stíhačky, co dělají kravál ve vesmíru...
nezapomeň, že jsme byli v kosmické technice možná vzdělanější, než dnešní generace... a některé tehdejší filmy byly nepoměrně technicky vydařenější (Vetřelec, zejména).
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Argonantus píše:řekl bych, že je naporosto určující; klíčové je, kolik vám bylo let, když vás to potkalo...
Přítelkyně viděla novou trilogii nedávno poprvé. Starou neviděla vůbec. Je stejně stará jako jsem já. A hodně se jí to líbilo. Neřekl bych, že je to dáno jenom věkem.
:)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Ze Star Wars mám nejraději epizody 7.; 8. a 9. Vážně.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jako malému se mi to líbilo. Teď už bych se na to fakt nekoukal. :lol:

Nová série nijak nevybočuje z nekonečné řady průměrných hollywoodských snímků. Nuda a šeď.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ty stare svuj prinos mely. Byli inovativni (vizualni efekty). Podporili tehdy neprilis rozsirene zanry ve filmu. Postavili filmovy marketing na novou uroven. A byli tak pekne naivni. Nostalgie se nezapre.

Ty nove jsou asi slabsi (zejmena prvni epizoda pro svou detinskost a posledni pro prilis rychly a neuveritelny vyvoj ustredniho motivu). Na druhsou stranu ma v sobe vice zvratu a politiky, takze neco dobreho se tam najit da.

Celkove shrnuto, neodsuzuje a vidim tam nejake hodnoty, ale skalni fanousek ze me nikdy nebude (podobne jako u Indyho). Pekna hollywoodska podivana je celkem vystizne oznaceni.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argo, uvědom si, že kdyby nebylo první trilogie SW, tak dnes patrně nečteš Harryho Pottera. Kdyby nebylo SW, tak by zřejmě nevznikl Eragon...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar:

? A Červená Karkulka se povoluje?
Jaká je proboha souvislost Star Wars a Harryho Pottera?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No už sem někdo někde posílal srovnání dějů Episody 4 a prvního dílu Harryho Pottera. Dost to sedělo. Já jsem přispěl zase někde obdobnou komparací E.4 a Eragona. Cítím v tom velmi silnou inspiraci, alespoň podvědomou. A ne, nejde jen o loci communes.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
AlieN
Příspěvky: 155
Registrován: 2. 3. 2007, 11:52

Příspěvek od AlieN »

Zaprvé - Star Wars jsou boží, bez ohledu na věk, pohlaví, rasovou příslušnost, živočišný druh a podobně... ty kteří je nemají rádi prostě nechápu a nepochopím :)

Zadruhé - Star Wars nejsou sci-fi, ale fantasy, přesněji pohádka. Nadávat na světelné meče a zvuk ve vesmíru je stejné jako říct že Pán Prstenů nebo třeba české pohádky jsou nebetyčné číčoviny protože v nich jsou draci a to občas dokonce mluvící.

Zatřetí - kdyby nebylo Star Wars tak tu není půlka "zábavné" filmové produkce, a nebo alespoň ne v současné podobě. Nejde o děj - ten je beztak vykrádačkou něčeho mnohem staršího, ale o styl, novátorské postupy, dopad na diváky, výborně vymyšlené prostředí...

A začtvrté - Star Wars jsou kýč jak prase... a i proto jsou boží :)


Btw mluvím samozřejmě o staré trilogii, ta nová by byla na delší debatu... i když časem jsem ji na milost dejme tomu vzal. A už vůbec nemluvím o tom co přišlo po nové trilogii - to by bylo na hodně dlouhý hatepost.
"The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience." /Paul "Muad´Dib" Atreides
_______________________
CSFD
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

viděl jsem ty nové animované SW plus několik dílů ze seriálu, a musím uznat že sice žádná sláva, ale přesto mi to přišlo zábavné...
.. ale nevím, kam to dějově zařadit... Anakin s padawanem mi jaksi uniká v časové linii....

i když, kecy robotů a některé operace nemají chybu... přide mi to, že se inspirovali hraním některých skupin SW saga....
1- "hej, to znělo jako když někdo přistane spirálou v bitvě u nouzového průchodu, neměli bychom spustit alarm?"
2- nesmysl, kterej blázen by to zkoušel...
Obiwan- Anakine, jsi blázen, víš to!
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Eleshar: HP by vznikl, jen by vypadal jinak. Eragon je mi ukradený.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů