Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Japonsko musí v tomhle bejt fakt divný.
Čtu teď román, kde hlavní hrdina neprošel u pohovoru, protože projevil příliš mnoho iniciativy, a potenciální budoucí šéf ho odpálkoval úžasnou větou "I have no need for pawns that have a will of their own."
A reakce hrdiny i příběhu tak nějak obecně je, že ten člověk je sice hovado, ale že mu tenhle přístup nebrání být úspěšným šéfem velké firmy.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Depresárium

Příspěvek od Vitus »

No, vzhledem k tomu, že lidé jsou různí a stejně tak různé japonské firmy mají různý přístup ke svým zaměstnancům (a do toho se ještě může vyprojektovat něco osobního), tak bohužel (i když s nimi nemám většinou tolik špatných zkušeností) Jersonovi můžu jen držet palce (tady v tom mu už asi pomoci nebudu umět) a i to, co píše Pieta mi nepřijde tak nereálné (předpokládám, že autor románu vycházel z vlastní zkušenosti nebo ze zkušenosti někoho v okolí).

Na druhou stranu, to, co popisuje Pieta z toho románu, si dobře dokážu představit i v evropské nebo americké firmě (doporučuji zkouknout sérii od Viva La Dirty League zaměřenou na fungování elektroprodejny, tam je to na ty americké firmy a pokud si pamatujete filmy s Pierrem Richardem, tak ten si zase bere na paškál francouzské).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Hlavně nechápu, jak se jim může vyplatit mě zaměstnávat, když po roce dělám dva týdny práci, kterou by japonský kolega zvládl za dopoledne, a ještě stráví tak den kontrolou mě práce a posíláním mailů o tom, co že mám něco špatně - ale málokdy mi napíše seznam chyb najednou, a hlavně jejich řešení mi předkládá formou otázek a postupně.

Jako chápu, že chybami se člověk učí, ale učení není výsledek chyb, byť mi přijde, že Japonci - alespoň tenhle - to tak možná vidí.

Nicméně už plně chápu, že v Japonsku vlivem zůstává celý život u jedné firmy - protože při téhle rychlosti učení by se jiné postupy učil strašně dlouho a byl kvůli tomu ve stresu.
A taky chápu, proč tráví v práci celé dny - pokud timzo způsobem učí své nové kolegy a následně odstraňují chyby jejich práce...

Já jen, že rok trvá školení na operátora sekundárního okruhu jaderné elektrárny, který po tom roce ví první poslední, zatímco já pořád nechápu organizační toky a pracovní postupy. Na druhou stranu nejsem sám, u nás v kanceláři se to ozývá i od jiných (českých) kolegů, i od těch, kteří přijdou z jiného oddělení. Vůbec nechápu, jak můžou takhle velké firmy s desítkami let existence vůbec fungovat.

Jo, a samozřejmě informace se předávají pomocí Excelu, do kterého se píše text a obrázky. Ne jednoho - samostatné soubory, každý uloženy v jiné složce s jiným číslem a jiným, byť matoucně podobným způsobem číslování (protože každý chce pracovat v systému, kdy se jeden nástroj jmenuje 4534-A1A a zároveň NUZXRT3-A1B)

Vzpomenu si na to, až mi zase někdo bude říkat, jak divně je organizovaná Omega v roce 1939, že by nemohla fungovat :-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jerson píše: 20. 4. 2023, 09:58 Hlavně nechápu, jak se jim může vyplatit mě zaměstnávat, když po roce dělám dva týdny práci, kterou by japonský kolega zvládl za dopoledne, a ještě stráví tak den kontrolou mě práce a posíláním mailů o tom, co že mám něco špatně - ale málokdy mi napíše seznam chyb najednou, a hlavně jejich řešení mi předkládá formou otázek a postupně.
Možná se snaží vyrobit doklad pro šéfy v japonské centrále, že ty bílé opice ze střední Evropy se nevyplatí zaměstnávat ani navzdory jejich směšně nízkým mzdám.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

Jerson píše: 20. 4. 2023, 09:58 Hlavně nechápu, jak se jim může vyplatit mě zaměstnávat, když po roce dělám dva týdny práci, kterou by japonský kolega zvládl za dopoledne, a ještě stráví tak den kontrolou mě práce a posíláním mailů o tom, co že mám něco špatně - ale málokdy mi napíše seznam chyb najednou, a hlavně jejich řešení mi předkládá formou otázek a postupně.
Zombie firma too big to fail udržovaná při životě emisemi státních dluhopisů?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1650
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Depresárium

Příspěvek od Passingby »

Jerson píše: 20. 4. 2023, 09:58 Na druhou stranu nejsem sám, u nás v kanceláři se to ozývá i od jiných (českých) kolegů, i od těch, kteří přijdou z jiného oddělení. Vůbec nechápu, jak můžou takhle velké firmy s desítkami let existence vůbec fungovat.
Tak to je dobře, že v tom nejsi jediný. Dost mi vrtalo hlavou, jestli se takhle vozí jenom po tobě.
Jerson píše: 20. 4. 2023, 09:58 Jo, a samozřejmě informace se předávají pomocí Excelu, do kterého se píše text a obrázky. Ne jednoho - samostatné soubory, každý uloženy v jiné složce s jiným číslem a jiným, byť matoucně podobným způsobem číslování (protože každý chce pracovat v systému, kdy se jeden nástroj jmenuje 4534-A1A a zároveň NUZXRT3-A1B)
To je asi standardní peklíčko, zvlášť jestli firma postupně nakupovala jiné firmy, které každá používala jiný systém číslování dílů nebo čeho. Na vlastní pěst v tom nikdo pořádek udělat nesmí a nemůže, a když by to náhodou dostal za úkol, dost možná si na tom solidně vyláme zuby... Zapeklitá situace, která navíc dokáže solidně otrávit.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

https://www.youtube.com/watch?v=MbO1zK8IDwA

Ono možná jde o to, aby Jersonův šéf vypadal, že má spoustu práce.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Depresárium

Příspěvek od Antharon »

Fritzs píše: 25. 4. 2023, 15:26 https://www.youtube.com/watch?v=MbO1zK8IDwA

Ono možná jde o to, aby Jersonův šéf vypadal, že má spoustu práce.
Zaujimalo by ma ako funguje ta metrika s ohladom na to ze US je napriklad vyrazne vyssia praca ako v mexiku, alebo ze mnozstvo ludi oursourcuje svoju pracu do zahranicia
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Tak nevím…

Pracuju na jednom dílu. V pátek ho nemám hotový, tak napíšu japonskému kolegovi, že budu pokračovat příští týden.
Po víkendu přijdu, a v mailu mám zprávu, že upravil obrysy a nějaké další prvky, a udělal rozložení na plochu kvůli výrobě.
Pak by – podle školení, které mi dával – mělo následovat design review, kde by mi on zkontroloval, zda mám správně obrysy a další prvky a správné rozložení na plochu, a správné výrobní postup (který taky pro tenhle díl vytvářel on). Takže si říkám, k čemu by asi byl design review, když on ho vlastně udělal, a pokračuju dál.
Zaseknu se na jiném problému (naváděcí body pro tisk, které jsem ještě nedělal), tak mu napíšu, že jsem se na tom zasekl. A on mi odpoví, že to je proto, že jsem neudělal design review, protože ty body budeme dělat později.

Takže dneska tedy připravím věci na design review, aby to bylo formálně v pořádku, odnesu mu ty papíry – a on mi řekne, že je zbytečné ho dělat, protože on už ty úpravy provedl.

Až se mě zase bude on nebo šéf ptát, proč práci na dvě hodiny dělám týden, budu se opravdu muset hodně moc držet, abych je neposlal do prdele.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jiron píše: 30. 3. 2023, 08:53Baví mě skupina lidí, kteří tvrdí, že rozdělení Československa v roce 1993 není legitimní na základě tvrzení, že první Československá Ústava z roku 1920 stanovuje Československo jako nedělitelný útvar. Podle nich tak Česká Republika neexistuje a celé je to jen umělý a nelegitimní konstrukt.
Tady o nich máš přímo článek:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ovy-230151
Vypadá to, že už balancují kdesi na hraně terorismu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 5. 2023, 10:06 Tady o nich máš přímo článek:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ovy-230151
Vypadá to, že už balancují kdesi na hraně terorismu.
Ano, ale občas dokáží být i vtipní...:)

Třeba po návštěvě Fialy v Kyjevě přišla od nich žádost o informaci dle zákona o svobodném přístupu k informacím, kde mj. položily tyto otázky:
1) co hledal Fiala na fotce uveřejněné ČTK v mapě
2) už to našel?
3) používal jejich vlak maskovací systém pštros? Tedy že když oni neviděli ven tak nikdo neviděl je...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 5. 2023, 10:06
Tady o nich máš přímo článek:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ovy-230151
Vypadá to, že už balancují kdesi na hraně terorismu.
Podle stylu a některých slov i časově souslednosti je to jasná FSB.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Přímá součást SSSR jsme nikdy nebyli, takže myslím, že spíš GRU. Ale jinak ano, podle mě je to další větev té frustrátsko-desolátské antivax ruso-fašo vlivové destabilisační operace.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Úplné jasno zjedná fakt, že se stejná skupina s týmž myšlenkami záhadně zjevuje v různých zemích, pouze s přehozenými jmény těch zemí, organizací a politiků. Něco jako ta Stropnického výzva 99 Pragováků. Napíše se to někde v Moskvě, přeloží (obvykle dost divně, narychlo), a rozešle spojencům, kteří to kolportují po Evropě.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Argonantus píše: 2. 5. 2023, 16:28Napíše se to někde v Moskvě, přeloží (obvykle dost divně, narychlo), a rozešle spojencům, kteří to kolportují po Evropě.
Spíš rezidentura KGB si všimne v jedné zemi něčeho, s potenciálem vyvolat problémy, tak to zanalyzuje, popíše a pak se to snaží naroubovat do dalších zemí...zrovna u nás bych věřil, že je to možná původní, protože ten človíček začal s podobnou inciativou už dávno...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Zpět na „Rozličný pokec“