7. číslo vydáno

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

7. číslo Drakkaru je...

...výborné
1
11%
...nadprůměrné
5
56%
...průměrné
3
33%
...podprůměrné
0
Žádná hlasování
...špatné
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 9

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

7. číslo vydáno

Příspěvek od zrzavec » 3. 4. 2008, 17:43

A je to tady! Drakkar slaví první rok své existence! ROK JSME TU S VÁMI!!!

Co říkáte na toto číslo, články a co říkáte na Drakkar celkově? Jste s ním spokojeni? CO změnit, zlepšit a co se vám líbí?

Počítali jste s tím, že se Drakkar udrží celý rok a dále nebo vám bylo jasné, že to brzy zabalíme? Povídejte, pište a diskutujte, rok je dlouhá doba a my stále plujeme...
Naposledy upravil(a) zrzavec dne 3. 4. 2008, 18:11, celkem upraveno 1 x.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 3. 4. 2008, 17:45

Milovníky morbidních historek zklamu, své potřeby budou muset uspokojit u jiných
zdrojů.
Vytrženo z ilgirova článku o inkvizici.

Ilgire, doufám, že nechceš říct, že snaha o pochopení tortury, její symboliky a významu pro středověkého a novověkého člověka je špatná, zvrácená a zvrhlá?

Ale jinak je celý článek dobrý.

Reportáž z PG dobrá, Goranova klasická úroveň.

Povídky se čtou dobře. Zaylova se mi líbila. Ondřejova na mě dýchla méně, ale každý čtenář má jiné preference.

Inkvizice sem i líbila i pro svoji snahu o objektivitu - žádné palné naříkání a obviňování z invkizice a jejích dějin hanebnosti. Ale konstatování jak a proč se tato organizace tak vyvíjela. Je až s podivem, že španělská Suprema nemá na svém krku tolik čarodějnichkých procesů, jako procesů s novověrci (tedy přeběhlíky od jiných věrouk). Důležitý je dle mého soudu právě popis myšlení středověkého člověka - nám se to dnes odsuzuje. Ale nejen hereze, nýbrž každý zločnin byl narušením řádu a "spravedlivá" veřejná exekuce byla jakýmsi návratem k tomuto řádu, nápravou. Někde jsem se dočetl, že pokud při popravě odsouzený trpěl, jeho duše mohla bý zachráněna - a jsme opět u toho věčného boje o duši. toto je jeden z důvodů, proč není středověké a novověké soudnictví či inkvizice lehko odsouditelná - jiná mentalita tehdejších lidí, jiný náhled na svět a potřeba jiných organizací.

Nesjou jen správní, tajné a špionážní služby dneška světskou náhražkou středověké inkvizice?

Joeův článek "Hoďte si na ini..." je parádní - svižný, příjemný a sedl mi. To mám rád. Joe: :clap:

Nodiron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron » 4. 4. 2008, 19:14

Neprečítal som to ešte celé, ale vyzerá to kúl. Od minula sa to zlepšilo....

...ale furt mám pocit, že nie sú až také dobré ako tie prvé, aj keď technocky sú na tom lepšie :>:o/
obálka: pekné :clap: keď pozerám na Wan-to-ve obrázky, na prvý pohľad sa zdajú normálne, ale nadlhší pohľad akoby...tiekly? :)

úvodník:úvodník.

Poviedky: som nečítal(aj tak budú dobré ako vždy)

reportáž:tiež nie

online Rpg: v podstate som sa nedozvedel skoro nič nové :roll:

historia:to vyzerá na pekný článok

...drd nehrávam...

Zamyšlení: To je haluz $::lol: naštastie ja som tak nezačínal

Hrám: nič, ale chcel bych
Vediem: Družinu DrD+
čítam: Všetko, čo mi príde pod ruku.

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 6. 4. 2008, 19:27

Nodiron píše:obálka: pekné :clap: keď pozerám na Wan-to-ve obrázky, na prvý pohľad sa zdajú normálne, ale nadlhší pohľad akoby...tiekly? :)
To jsem vůbec nepochopil. $D

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 6. 4. 2008, 22:19

Ilgire, doufám, že nechceš říct, že snaha o pochopení tortury, její symboliky a významu pro středověkého a novověkého člověka je špatná, zvrácená a zvrhlá?
Ne. :wink:
Chtěl jsem upozornit milovníky morbidních historek (kteří by mohli ten článek číst jen kvůli nim), že v mém článku žádnou nenajdou. Je vždy nepříjemné zjistit, že článek byl o něčem jiném, než co jsme chtěli číst. Zvlášť když má jedenáct stránek a je vcelku nudný.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 6. 4. 2008, 22:23

Zrovínka nedávno jsme četl katovské historky - máš pravdu, je to morbidní, ale mnohem více věcí je na tom zvláštních :-) Ani kat si nebyl jist životem a kdžy se mu poprava nezdařila, panečku musel utíkat, platit pokutu a nejednou byl davem rozsápán:-D

Nodiron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron » 7. 4. 2008, 16:36

Wan-To píše:
Nodiron píše:obálka: pekné :clap: keď pozerám na Wan-to-ve obrázky, na prvý pohľad sa zdajú normálne, ale nadlhší pohľad akoby...tiekly? :)
To jsem vůbec nepochopil. $D
grafik nie som,tak to radšej neber vážne :roll:
Obrázek
to teče :>:o/ $D :>;o)

Acidburn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn » 7. 4. 2008, 18:17

To RomiK - tajné služby nejsou náhražkou inkvizice (ani náhodou, těch rozdílů je opravdu hodně, právní úpravou počínaje a metodami konče), ale pokud máš čas si přečíst zajímavou beletrii, která jak tajné služby, tak inkvizici spojuje, sáhni po Sapkowského Husitské trilogii. Nebudeš litovat $D $D $D

To Nodiron - drd nehraješ, leč inspirovat ses mohl a poté to použít v jiném systému - konverze nejsou až tak těžké...ale třeba se líbily obrázky... :wink:
Countdown to exterminate the human race...

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 7. 4. 2008, 21:40

Nodiron píše: to teče :>:o/ $D :>;o)
Vůbec tomu nerozumíš, tomu se říká "impresionismus" :>:o/ $D :wink:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 7. 4. 2008, 21:41

Acidburn: Však já vím, že nesjou - to byla jen taková filozofická úvaha. Nicméně, myslím si (a ilgirův článek mě vtom trošku podpořil - možná bez ilgirova úmyslu), že invkizice jako taková byla pro vývoj středověké společnosti až k dnešní dosti důležitá a dosti ovlivňující.

Acidburn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn » 8. 4. 2008, 00:35

Kdyby nebylo inkvizice, museli bychom ji vymyslet $D $D $D

Nodiron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nodiron » 8. 4. 2008, 13:40

boubaque píše:
Nodiron píše: to teče :>:o/ $D :>;o)
Vůbec tomu nerozumíš, tomu se říká "impresionismus" :>:o/ $D :wink:
Ospravedlnujem sa, v obrazoch sa málo vyznám 8)

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 8. 4. 2008, 19:13

RomiKu, díky za reakci na Inkvizici.

Jen toto:
Je až s podivem, že španělská Suprema nemá na svém krku tolik čarodějnichkých procesů, jako procesů s novověrci (tedy přeběhlíky od jiných věrouk).
Co je na tom zvláštního? Prostě přeběhlíků bylo víc než čarodějnic. To dá rozum.

A teď celkové hodnocení Drakkaru.

Je to lepší než minule, ale pořád žádná špice. A je jasně vidět, jakou oporu jsme měli v RomiKovi. Jakmile přestal psát, Drakkar jde dolů.
Dám za 3.

Jednotlivé články. A jako vždy budu tvrdý.

Úvodník: No proč ne. Občas nějaké to přirovnání nezaškodí. Nevytrhne, neuškodí. Ne že bych RomiKovy úvodníky neměl rád, ale myslím, že občas by to měl vzít někdo jiný. Pestrost je užitečná, ne-li nutná. Problém je v tom, že se do toho nikdo (včetně mě) nehrne. Ale co, třeba příště.
70%

Krutý osud: Má to pointu, je to krátké. Věty jsou občas těžkopádně konstruované, působí místy úsměvně, i některé nápady jsou zvláštní (vyšívané šátečky od elfů pro děti jsou fakt brutál). Ona to skoro není ani povídka, spíš takový obraz. A není špatný, i když je kde se zlepšovat (a proto je tu Drakkar, že).
65%

Bohyně lovu: No teda... Tahle povídka mi přišla, jako když chtěl autor shrnout co nejvíc klišé do jednoho příběhu. Svou délkou si dělá velké ambice, ovšem pointa tomu neodpovídá. Není sice špatná, ale v dnešní době takový zvrat prostě nikoho nezaujme. Šlechetní hrdinové a úskoční nepřátelé, blonďatí elfové a trpaslíci s moravským nářečím. Hlavní je, že láska zvítězila nad zradou a nenávistí. $P
No, nemá to prostě sílu, jakou by povídka měla mít.
Po technické stránce ujde.
40%

Reportáž z Pragoconu: Moc mě neuchvátila. Sem tam zajímavý postřeh nebo hláška. Reportáž bych si představoval živější. (No, to jsou ty moje představy.)
Odstavce začínající "Pak jsem šel" - to není fakt moc dobré.
Čtenář si sice udělá obrázek o popisované události, ale čtení pro něj není zvláštním zážitkem, což by mělo být. (A teď ještě poradit, jak se to dělá správně.)
Zpravodajskou úlohu nicméně splnila, tak fajn.
55%

Hraní po internetu: Na úrovni článek, chvílemi až profesionální ($D), místy ovšem dosti nudný. Technicky super, má hlavu a patu a přínos. S hraním po internetu nemám zkušenosti, takže nemůžu zhodnotit autenticitu. Ale věřím mu. :wink:
80%

Nové druhy nemrtvých: Tento článek má jednu zásadní nevýhodu, a totiž tu, že se příliš drží schématu DrD. Hned vysvětlím.
Popisy v bestiáři DrD nevynikají moc vysokou úrovní. Podobné by byl schopen sesmolit kdejaký středoškolák. Autor článku je na tom lépe, a právě proto mu škodí přílišná svázanost DrD schématem. Jeho nemrtví jsou zajímaví a zaslouží si zajímavější popis!!!
Co takhle nějaký příběh nebo jinou atmosférickou omáčku? Nějaké perličky či nechutné podrobnosti? Prostě se trochu odvázat!

Obrázky sice nejsou nějak extra na výši, ale mají své. Nemrtváci vyvedení touhle úhlednou čistou kresbou jsou prostě k sežrání. :lol:

Nejdřív jsem chtěl napsat, že bylo zbytečné zasekávat místo číselnými charakteristikami pro DrD. Pak mi ale došlo, že jestli někdo není schopen navrhnout vlastní hodnoty podle popisu, pak to s velkou pravděpodobností bude právě hráč DrD.

70%

Hoďte si na iniciativu: Tak u tohohle článku jsem se i zasmál. :D
Výborný nápad, taková úvaha. Joe, máš talent.
90%
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 8. 4. 2008, 21:37

Právě, problém s úvodníky je, že je nikdo nechce nijak psát. Říkal jsme si, že by bylo super mít jeden úvodník česky, jeden slovensky, potom zase jeden česky. o mi přijde jako hezký nápad, ale kdo by psal slovensky?

Zeptal bych se Joea, ale už takhle má pravděpodobně dost své práce. Pokud by však někdo napsal další úvodník slovensky, dostal by přednost. Pokud by někdo chtěl napsat úvodník česky, nechám ho - ono není tak lehké ty úvodníky psát (tenhle psala Miška Merglová, já už jsme na úvodníky vyhořelý). Ale přesně jsem jí říkal, že mám tušení, kdo se ozve na tenhle úvodník :-)

Já mám téma, takže tento úvodník by promě nemusel být problém, ale jak říkám - klidně štafetu přenechám :-)

Já vím, ilgire, že ty to víš - ale překvapilo mě, kolik lidí si španělskou inkvizici nedokáže nijak oddělit, zařadit a celkově promyslet :-)

Acidburn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn » 8. 4. 2008, 23:00

Hm, celkem souhlasím s ilgirem - chybí články nejen od Romika, ale i od Dalcora a Vituse...nicméně hodnocení "obrazu" (je to vůbec povídka?) mi přijde zvláštní - na to, jak je to krátké, se neustále zdůrazňuje vnitřní psychický stav vypravěče, a k tomu ještě dost úsměvnými, básnickými obraty. Elfí šátečky jsou dobro $D Nápad je zajímavý, ale šlo to zpracovat mnohem líp. 40%
Ad Bohyně lovu - ano, autor použil hodně klišé - je to standardní fantasy povídka, ničím se nelišící od ostatních - dal bych jí 50%, rozhodně ne méně než výše zmíněnému "obrazu".
Ad Noví nemrtví - díky za připomínky, perličky a nechutné detaily se tak stanou součástí druhého pokračování. Důvod, proč jsem zasekal místo číselnými charakteristikami, je jednoduchý - pokud někdo hraje více systémů, dokáže si udělat přehled o tom, jak je která nová nestvůra silná a nebezpečná v porovnání s nestvůrami z bestiářů. Proto, pokud ví, že kostlivec má životaschopnost 1 +3, pak je mu jasné, jak moc je silný takový Lich (životaschopnost 8 ). Pokud pak porovná kostlivce z DrD s kostlivcem s DnD, snadno převede do DnD i Liche.

Jinak sóhlas $D $D $D

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“