[Fate] [Brněnský klub] Dopis ze Šanghaje

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10447
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Fate] [Brněnský klub] Dopis ze Šanghaje

Příspěvek od Ecthelion » 23. 3. 2008, 20:38

Dopis ze Šanghaje

Obrázek

„Drahý příteli,

šťastnou náhodou se mi podařilo zjistit tvou současnou adresu a se vzpomínkou na naši společnou přátelskou minulost jsem se odvážila napsat ti. Zdá se, že jsem se dostala do nějakých problémů a proto jsem tě chtěla požádat o radu a snad i pomoc v této těžké době. Prosím, přijeď za mnou prosím co nejdříve do Šanghaje. Bydlím stále v Rue de Huang, nebudeš mít tedy problém mě najít. Celý byt je cítit vzpomínkami. Doufám, že tě zase brzy spatřím.

S pozdravem,
Zhou Wong“


Dopis tohoto znění obdržel Kratochvíl od Zhou Wongové (jeho bývalé děvče - když žil v Šanghaji, asi rok měli společnou adresu) a ihned se rozohodl odložit výpravu do Afriky a vyrazit do Šanghaje. Požádal o pomoc své přátele, ale bohužel pouze Nikolaj a Eduard Walter se mohli uvolnit a proto odletěli do Šanghaje prvním dostupným večerním letadlem.


Pozvaní k účasti byli:

Václav Svoboda
legionář a profesor Univerzity Karlovy v Praze, 46 let

Václav Svoboda je profesorem historie na Univerzitě Karlově v Praze a v současnosti zde vyučuje, pokud nepřednáší na různých seminářích po Evropě i za oceánem. Je to několikrát vyznamenaný legionář (čtyři kříže svatého Jiří – je tedy svatojiřským rytířem), za první světové války bojoval v řadách československých legií v Rusku a do samostatné vlasti se vrátil až mezi posledními, v roce 1922. Nadšený zastánce profesora Masaryka, prezidenta Beneše a demokratického Československa. Napsal několik knih o české historii a evropském středověku (včetně jedné o hledání Svatého grálu) a je častým hostem v pražských uměleckých kruzích.


Nikolaj Nikolajevič Pavlov [Boubaque]
umělec, 36 let

Vystudoval uměleckou školu v rodné Kazani, po vypuknutí občanské války v Rusku mu bolševici zastřelili rodiče a dva bratry. Připojil se k bělogvardějcům a bojoval v rámci Kapellovy Národní armády, kde dosáhl hodnosti lejtěnanta (poručíka). Po Kapellově smrti, popravě Kolčaka a porážce bělogvardějců odchází r. 1924 z Ruska a uchyluje se do Německa, kde vyučuje na Bauhausu. Po roce ale školu opouští a stěhuje se do Paříže, kde se věnuje umění. V současné době žije napůl v Paříži a napůl v Praze.


František Kratochvíl [Conlai]
lovec, 34 let

Narodil se na Moravě, ale v šestnácti odešel do světa. Toulal se chvíli po Evropě a pak se tři roky plavil po moři. S našetřenými penězi vyrazil do Afriky, kde propadl jejímu kouzlu a stal se lovcem. Je to vynikající střelec z pušky a Súdán, Somálsko a Habeš zná jako své boty. Umí několik místních dialektů a v jeho pražském bytě je mnoho loveckých trofejí a afrických sošek a masek, kterými straší přátele. Když Mussolini napadl Habeš, František se postavil na stranu napadených a sloužil v řadách habešské armády jako důstojník. Když padla Adis Abeba a císař Selasi musel uprchnout, Kratochvíl se vrátil do Evropy a teď se v Praze chystá na další cestu do Afriky.


Eduard Walter [1/2 Ecthelion]
automobilový závodník, 27

Po otci zdědil firmu vlastnící několik továren na výrobu textilu se sídlem v Brně. Od mládí pracoval v otcově firmě a v současné době je přes své mládí jejím ředitelem. Firma solidně prosperuje a Walter uvažuje o jejím dalším rozšiřování. Kromě práce se naplno věnuje svému koníčku a celoživotní vášni pro motorová vozidla a automobily. Je nadšeným divákem všech Grand Prix i dalších závodů po celé Evropě, ale také sám s vozem Bugatti závodí. Vyhrál několik menších závodů a dvakrát startoval jako soukromý závodník i na Grand Prix (Československo 32 a 34), kde se umístil jako dvanáctý a podruhé jako šestý.


Anne-Marie Ferrand
studentka a novinářka, 24

Anne-Marie je milá dívka a vynikající šermířka (v mistrovství Evropy 1928 získala v kordu pro Franci zlatou medaili). V současnosti je asisitentkou a spolupracovnicí Vojtěcha Dvořáka. U něj začala pracovat během studií dějin umění na Sorbonně a pomáhala mu s především evidencí starožitností, ve které měl děsivý nepořádek. V současnosti již Dvořáka plně zastupuje a samostatně nakupuje a obchoduje ve Francii, pokud je on sám mimo Paříž. Také současně studuje a přispívá do regionálního deníku Le Paris Nouveau.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10447
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 23. 3. 2008, 20:40

Hra se odehrává ve chvíli, kdy francouzská a britská policie v Šanghaji zahájily nové tažení proti obchodníkům s omamnými jedy a v čínské čtvrti vypuklo povstání proti těmto represím (byla uzavřena a proměnila se v bitevní zónu - bez povolení dovnitř ani ven nikdo nesmí). Policie zasahuje i mimo oblasti západních koncesí, protože považuje opium a jeho pašování za hrozbu samotné podstatě jejich panství. Kuomintang, který městu vládne za podpory Green gangu (zločinecká organizace, která Kuomintangu pomohla zlikvidovat ve městě komunisty a levicově orientované politiky) toto tažení přijímá nelibě a velice neochotně – často předává gangu a pašerákům informace nebo s nimi přímo spolupracuje. Evropská policie je proto ignoruje a jedná na vlastní pěst – situace se vyhrocuje a hrozí přerůst v otevřenou válku všech proti Evropanům. A do tohoto sudu prachu přilétají naši světoběžníci…

Přistávají na letišti ve francouzské koncesi a ihned na letišti je Kratochvíl zatčen policejní eskortou. Je převezen do vězení (a ne na prefekturu, jak je zvykem). Nikolaj a Walter nasedají do taxíku řízeném šíleným taxikářem Leem (Kratochvílův bod osudu – známý z dřívějška, typický čínský rabiát se shnilými zuby) a sledují vězeňský vůz. Když zjistí, že Kratochvíla ven bez pomoci nedostanou, obrátí se na československý konzulát. Konzul s nimi večer zajde na skleničku k francouzskému prefektovi Pierru Artoisovi. Je přítomen i britský detektiv konstábl Graham a společně jim vysvětlí, že zatčen byl na žádost britské strany, protože Zhou pracovala pro britskou policii a byla zavražděna. Konzulovi i ostatním se podaří přesvědčit prefekta (za pomoci konstábla Grahama, který rovněž nevěří ve vinu Kratochvíla).

Kratochvíl je propuštěn na kauci a má se dostavit na jednání za 7 dní (konzul je ale nabádá, aby ihned odjeli, protože jim nemůže zaručit spravedlivý proces). Propuštění se dostaví v poslední chvíli, protože Kratochvíl má ve vězení docela problémy (poté, co dozví, že ve vězení jsou blechy, začne se Conlai intenzivně drbat… toto drbání poté přechází i na ostatní členy skupiny a na konci hry se drbe i Vypravěč). Je ubytován na cele s kasařem německého původu Heinrichem Guttmanem (zabírá většinu cely, obr, mají jej zítra pustit), který se s ním ihned spřátelí. Později v umývárně jej ale napadnou a zbijí 3 Číňané. Guttman zasahuje v poslední chvíli a Číňany zmlátí na hromadu, kung-fu nekung-fu.

Skupina se ubytuje v hotelu a vyjasní se, že ve městě kromě Green gangu, který podporuje Kuomintang, začíná fungovat nová, mnohem krutější organizace – Dragon gang vedený mafiánem z Hong-Kongu – Wu-Lingem. Do této skupiny Zhou infiltrovala v přestrojení, byla ale prozrazena a zabita.

Skupina se rozhodne, že neodjedou, ale vyšetří její smrt. U ní v bytě je porušená policejní páska, na stole stojí Kratochvílova fotka je tam stále krev. V bytě je miska a psí žrádlo, ale pes nikde. Štěkot se ozývá z bytu nad nimi, zkusí tedy zazvonit. V bytě bydlí přítelkyně Zhou Wongové – Irina Pavlovna (ruská emigrantka, bývalá šlechtična, která se musí živit prostitucí, aby uživila matku a sestry). Ta jim rpozradí jména informátorů Zhou. První – pan Tsui, majitel restaurace, je nalezen v kuchyni restaurace na hromadě tlejících mrtvol jeho zaměstnanců. Někdo ho našel dřív. U druhého informátora – pana Lai Tiena, který vlastní opiové doupě už byli úspěšnější – prozradí jim nejen to, že Dragon gang spolupracuje s komunisky a dostává zásilky zbraní a munice ze Sovětského svazu, ale také jméno spolupracovníka Zhou – majora Stuttona, kerý vlastní podnik Modrá perla.

Kontaktují jej večer v jeho podniku a on jim prozradí, proř Zhou napsala Kratochvílovi – obávala se, že někdo na oddělení vynáší informace Dragon gangu a proto se chtěla obrátit na někoho mimo policii. Souhlasí, že jim předá její poznámky k případu, které má v sejfu, ale než dojdou do jeho kanceláře, dostane kuli do hlavy. Vtrhne sem skupina Číňanů a strhne se přestřelka, ve které skupina zvítězí a postřílí nejaké gangstery. Utečou před přijíždějící policií a do Modré perly se vrátí v noci s Heinrichem Guttmanem, který jim sejf otevře. Mají v rukou podklady k případu – podle nich by tento večer měla do přístavu přijet loď Russkij vitjaz, který veze zbraně ze SSSR pro Dragon gang. Bude tam i ocelová pěst gangu – Arkadij Alexandrovič Kosigyn, přidělený politruk z Moskvy. Pravděpodobně on zabil Zhou. Irina Pavlovna jej viděla odcházet z domu po vraždě.

Nakoupí zbraně u Kratochvílova známého, předají informaci o předávce Green gangu (tedy konkurenci) a zaujmou výhodnou polohu na střeše přístavní budovy. Zde mohou sledovat, jak jsou dračí gangsteři, kteří vyrazili k lodi v člunech zmasakrováni zelenými gangstery, kteří mezitím obsadili loď. Čechoslováci (a Nikolaj) se pustí do gangsterů, kteří zůstali na břehu a po přestřelce padá po přesné ráně i Kosigyn. Má u sebe ruble a novinářský průkaz (díky kterému mohl procházet zátarasy do čínské čtvrti a ven). Najdou u něj také lístek do kina na večer.

Ten den začal měsíc duchů – podle čínské tradice se otevírají brány do jiných světů a duše zemřelých bloudí mezi živými. Hlavním úkolem živých je poskytnout mrtvým vše co potřebují a pokud možno se jim vyhnout. Pálí se papírové atrapy všeho, co by se duchům mohlo hodit, na stolcích před domy se nabízí duchům jídlo a laskominy. V noci se duchové potulují venku – vrací se ale nejen milovaní blízcí, ale i duše bez domova nebo oběti válek, epidemií nebo duchové těch, kteří byli zavražděni. V noci nikdo ven nechodí a nikdo také nechodí plavat – pod vodou čekají duše utonulých, aby pod hladinu stáhly další oběť…

Na schůzku do kina přijde konstábl Graham, který se přizná, že on je tou krysou, která Zhou prozradila. Vyzvoní jim, že Wu-Lin se rozhodl odjet večerním vlakem do Nankingu a pokud odjede, nemají šanci ho najít. Kratochvíl nasadí na revolver prázdnou lahvičku od laudana a užije jí jako tlumiče, když Grahama zastřelí. Rozhodli se, že se pokusí Wu-Lina dohnat a proto na ulici ukradnou postaršímu Číňanovi fekální vůz, se kterým vlak po dramatické jízdě s Walterem za volantem stihnou.

Zde v jídelním kupé sprovodí ze světa Wu-Lina i jeho gangstery, ale vlak je přepaden jedním z čínských warlordů a musí zastavit. Skupinka se rozhodne, že se pokusí uniknout, sebere vojákům obrněný automobil a poté, co kulometem zchladí ochotu nepřátel po pronásledování, zmizí do čínských hor. Benzín jim sice nevystačí až na cestu do Nankingu, ale zbytek dojdou pěšky. Odtud nasednou na první letadlo, které letí mimo Čínu – do Jokohamy…

(pozn. Vypravěče – měl jsem připravené papírové peníze, jaké pálí Číňané v měsíc duchů a večer, když jsme doprovodili hráče na tramvaj jsem je předal Kratochvílovi. Každý držel zapálenou bankovku a tímto posledním aktem usmíření jsme se rozloučili se Zhou Wongovou…
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10447
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 23. 3. 2008, 20:41

Přidali jsme ze zpožděním zápis ze hry. Tentokrát je stručnější, ale snad si jej i tak někdo přečte… :wink:
Kdyby měl někdo nějaký dotaz nebo připomínku, napiště – rádi odpovíme. Stejně tak, pokud by tam byla nějaká nepřesnost v ději, hráči, nebojte se nám napsat – rádi to doplníme nebo pozměníme. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 11:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 27. 3. 2008, 08:59

Stručnost není na škodu. Rád jsem si početl.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů