6. číslo vydáno

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Páči sa vám nový dizajn a články v 6. čísle?

Dizajn je výborný, články tiež!
1
8%
Dizajn je výborný, články ujdú...
1
8%
Dizajn je výborný, články ale nič moc...
1
8%
Dizajn ujde, ale články výborné!
0
Žádná hlasování
Dizajn ujde, články tiež...
2
17%
Dizajn ujde, články ale nič moc...
5
42%
Dizajn je nanič, zato články našťastie dobré!
2
17%
Dizajn je nanič a články o nič lepšie...
0
Žádná hlasování
Nečítam Drakkar... to je loď???
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 12

Joe
Fórový šašek; Moderátor

6. číslo vydáno

Příspěvek od Joe » 6. 2. 2008, 22:37

Známy to prístav hostí kotviace šieste číslo Drakkaru. Ak máte chuť pristaviť sa na móle a obzrieť si palubu, nech sa páči!
Naposledy upravil(a) Joe dne 7. 2. 2008, 08:54, celkem upraveno 1 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 7. 2. 2008, 07:41

Tolik možností a žádná mi nevyhovuje. Disajn (: ) vcelku ujde, ale články mě tentorkát nezaujaly vůbec. Zvláště reportáž z loňského conu mi přijde poněkud out. A příznivec mangy a anime nejsem (což je tedy můj problém, ale nemám za co dát body)

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 7. 2. 2008, 08:22

Jerson: Povídky nečteš? :>;o)
U reportáže z conu jsme se po zralé úvaze rozhodli vzít v úvahu, že autorem je jedenáctiletý (!) cápek. Mít tak mladého autora, to je prostě čest. :wink:

Vlastní kritiku napíšu nejspíš až se vyspím, většinu článků stejně už znám.

Jinak v anketě jsem si také nevybral. Design "dobrý", články "nic moc". Celkově bych dal trojku, minule to byly dvojky. Zkouškové je prostě znát.
(Ale musím nespolečensky vypíchnout, že bezkonkurenčně nejdelší příspěvek je můj. $P)

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 7. 2. 2008, 08:31

ilgir píše:Jerson: Povídky nečteš? :>;o)
Od té doby co zajímavé příběhy hraju mě povídky a zejména ty z doby středověku a jiné fakt neberou. Jo kdyby byly nějaké z války, to bysi si přečetl ... holt příště jí asi budu muset sepsat sám (: )

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 7. 2. 2008, 08:55

Tu máte viac možností, vy šťouralové :>;o)
Jerson, si vždy vítaný prispieť ako hosť!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 7. 2. 2008, 09:02

Odhlasováno.

Jersonovi už jsem své nadšení sdělil v PMce. Rozhodně by byla čest mít tak starého autora! * :-)= extra evil :-)= *

Ne, vážně. Určitě něco sepiš, Jersone.

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 7. 2. 2008, 09:54

Pravda pravdúcí :-)

Jersone, co recenzička na CPH? :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 7. 2. 2008, 12:22

Romiku, psát sám sobě recenzi mi přijde dost ... zvláštní. Když jí napíše někdo jiný, tak to bude mnohem lepší. Jediné co můžu napsat já je "pohled autora", a ve chvíli kdy se do toho pustím, tak v podstatě přepíšu celá pravidla - a to jako vážně.

Povídku tedy zkusím dopsat, jednu mám už rok rozepsanou.

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 7. 2. 2008, 14:53

No, když budeš mít zájem, můžeme se domluvit, já bych mohl zkusit sepst recenzi a ty následně takový doslov autora. Co ty na to? Pokud bys myslel, že by to mohlo jít, domluvíme se v PM :-) <respektive buď se mi ozveš do PM a domluvíme se a nebo neozveš a nedomluvíme se> :-)

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 7. 2. 2008, 16:49

Tak, teď budu hodnotit já. :-)=

Obálka: Je super, že je opět z „vlastní produkce“. Měl bych vůči ní určité výhrady, ale to je tím, že nemám příliš rád žánr, který znázorňuje. Objektivně vzato velmi pěkná.

Úvodník: Co říci? Trochu mi tam chybí zdůraznění nového designu, který je docela podstatnou změnou. Aby se nám čtenáři nepolekali... :>;o)
Jinka není co vytknout.

Ranefer (povídka): Mno, je to fajn, ale moc mi to nepřijde jako povídka. Je to celé psané takovým kronikářským stylem vzpomínajícího člověka, což přes dobrý záměr působí staticky a nemá šanci čtenáře vtáhnout do děje. Ale asi to ani nebyl účel. Zážitek z četby je slabý, ale na druhou stranu se člověk dozví něco o Egyptu, takže tak.

GameCon (reportáž): Reportáž není nic moc, je příliš strohá a postrádá „novinářský nadhled“ (i když náznaky se tam objevují)
... ale je tu jedno velké ale...
Tímto bych rád vzkázal Clonovi, že před ním smekám a doufám, s Drakkarem zůstane i v pozdějších dobách, kdy autorskými kvalitami dostihne nebo předstihne jiné členy. A troufám si tvrdit, že to bude brzy.

S lítostí musím přiznat, že manga / anime mne odpuzuje natolik, že nejsem schopen číst články s touto ani podobnou tematikou. Žádná má kritika na Usagiho ani Kenshina se tedy konat nebude.

Fantasyobchod (inzerce): Tento článek je, jak sám autor přiznává, tak trochu z nouze ctnost, ale musím konstatovat, že se ho pisatel zhostil se ctí. Tady bohužel není moc co rozebírat, článek je napsaný tak, ja má být.

Hmm... to bylo krátké. Jak už jsem dříve nadhodil, toto číslo považuji zatím za nejslabší, ale hlavaně kvůli rozsahu. No, aspoň je prostor pro zlepšení. $P

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 7. 2. 2008, 20:27

V zásadě se v hodnocení shoduji s Ilgirem, takže nemá cenu, abych to opakoval.

Ilgirova povídka se mi líbila, z pro mě zajímavých žánrů mi přišla jako jediný výrazněji nadrůměrný článek.

Za připomínky k Raneferovi děkuju. Psal jsem to už na gymplu jako slohovku. Bylo to krátce po dočtení Egypťana Sinuheta, takže co do stylu jsem se snažil o něco podobného.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Acidburn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn » 8. 2. 2008, 09:20

OMG :eyecrazy:
Co vám ta manga udělala? To vás nikdy nelákalo se dozvědět něco nového? Navíc se oba články dobře doplňují - Usagi je ze začátku Tokugawského šogunátu, Kenshin z jeho konce - a navíc mě napadá, že by se pravidla Usagi daly použít a modifikovat pro dobrodružství Kenshina $D

No doufám, že si mangu přečte aspoň někdo... :>;o)
Countdown to exterminate the human race...

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 8. 2. 2008, 10:09

Já si jí přečtu. Sice se o ní nezajímám až tolik, ale jak správně říkáš - je pro mě důležité vědět něco málo o všem :)

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 8. 2. 2008, 10:43

Acidburn píše:OMG :eyecrazy:
Co vám ta manga udělala? To vás nikdy nelákalo se dozvědět něco nového? Navíc se oba články dobře doplňují - Usagi je ze začátku Tokugawského šogunátu, Kenshin z jeho konce - a navíc mě napadá, že by se pravidla Usagi daly použít a modifikovat pro dobrodružství Kenshina $D
Nemůžu se zajímat o všechno (tedy můžu, ale prostě mě to nezajímá a nemám důvod se nutit). Manga mi neudělala nic, občas náhodou něco v tomto stylu shlédnu, ale to je tak vše. Navíc cokoliv před rokem 1914 je pro mě prostě moc brzo.

Nevěš hlavu, ti co jsou spokejeni obvykle nepíšou vůbec, takže je dost možné, že jich je hodně.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 8. 2. 2008, 12:39

Odborník nejsem, ale že bych Usagiho (komiks) označil za mangu nebo anime... :-? Chápu jakýsi odpor některých lidí ke komiksům s antropomorfními zvířaty (tzv. "furries"), ale Usagi (jako komiks) se jim moc nepodobá ... teda co do obsahu, ne do grafiky (i když i tady bych dokázal najít určité kvality, které jiné komiksy podobného stylu postrádají). A ymslím si, že pokud nejste zapřísáhlí odpůrci komiksu jako takového, tak stojí Usagi za přečtení...

Každopádně, já jsem popisoval systém, ne komiks 8) A kupodivu, ten systém je mnohem víc samurajský než "furry". Ale hlavně je to necelých šest stránek o systému, ne o komiksu.

Na druhou stranu, i já si myslím, že tohle číslo je zatím nejslabší (a doufám, že nejslabším zůstane ;)). Zouškové se na tom podepsalo, navíc i Dalcor a Vitus měli jiné povinnosti, takže se dělalo i dost ve spěchu a několik článků vypadlo.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“