IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Resurrection píše: 30. 12. 2021, 20:54 Taky fakt. Jeste me napadla takova banalita, nemas tam nekde strcenej nejakej usb stick nebo firedrive nebo neco podobnyho a v biosu nastaveno blby poradi bootovacich zarizeni? Se to muze neuspesne snazit nabootovat z neceho cos tam zapomnel/pridal nez to skonci u normalniho disku.
to mne taky napadlo...a pokud je to i před začátkem BIOSu, tak disk podle mne spíše ne...

Něco podobného se dělo u služebního foťáku...a příčinou byla špína na kontaktu baterky:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Selhan »

Ten zdroj muze delat problem jen nez se rozbehne a zahreje. Teoreticky by se tohle mohlo dat odhalit i voltmetrem, jestli mas...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Resurrection píše: 30. 12. 2021, 20:54 Taky fakt. Jeste me napadla takova banalita, nemas tam nekde strcenej nejakej usb stick nebo firedrive nebo neco podobnyho a v biosu nastaveno blby poradi bootovacich zarizeni? Se to muze neuspesne snazit nabootovat z neceho cos tam zapomnel/pridal nez to skonci u normalniho disku.
Původně jsem chtěl říci, že tohle mi nedává smysl, protože tyhle věci naskakují až po BIOSu, ale přivedlo mě to asi na stopu... Kontroloval jsem před pár dny datovou schránku a nechal jsem občanku ve čtečce karet. Dneska ráno jsem ji vyndal a večer počítač startoval normálně. Neumím říci, jestli to začalo ve stejnou dobu, ale zítra to otestuju.
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Antharon
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: IT Poradna

Příspěvek od ilgir »

screenshot by nebyl?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT Poradna

Příspěvek od York »

Nemáte náhodou někdo zkušenost s psaním modů pro phpBB? Potřeboval bych poradit, jak přidat položku do User Control Panelu. Thanks mod tam přidává jen zaškrtávátko na notifikace a dělá to nejspíš zděděním z nějaký classy a přetížením určitý property (zapíše do ní text, kterej se má zobrazit, ale nikde v celym modu se z tý property nečte), takže to nejde jednoduše zduplikovat pro položku, která není notifikace. Zatím se mi taky nepodařilo vygooglit použitelnej návod.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sparkle »

Sháním starší notebook do 5000 kč, potřebuju ho na práci. Kdybyste měli nějaký, a byli ochotni se ho zbavit, pište mi prosím SZ.

(Jestli to patří do jiného vlákna, tak to prosím přesuňte; nenašla jsem tu vlákno na inzeráty.)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Používáte někdo "chytré hodinky"? K čemu je taková věc dobrá?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: IT Poradna

Příspěvek od Naoki »

Wealth and status signalling
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki:
Resurrection
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: IT Poradna

Příspěvek od MarkyParky »

To je funkce hodinek obecně, ne?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Eleshar_Vermillion píše: 20. 2. 2022, 20:01 Používáte někdo "chytré hodinky"? K čemu je taková věc dobrá?
já je nemám, tak jsem ani nechtěl reagovat, ale když trollí jiní...

Vícero kolegů ci známých si je pořídilo a jsou za ně rádi...ale nikdo neříká, že by to bez nich nešlo...když to shrnu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já mám jakési staré Prim. Myslím, že tehdy nestály úplně 200 Kč, ale žádný luxus to nikdy nebyl. Smyslem pro mě vždy byl snadný přístup k časomíře, datu(!!!), nezničitelnost a aby nebyly úplně hnusné (mám rád kovové ručičkové). Vypadá to, že už ale po více než 20 letech konečně odumřely, tak přemýšlím, čím to nahradit. Na ty smart mrdky se ptám spíš ze zvědavosti, neumím si představit, že bych překousnul pravidelnou nutnost hodinky nabíjet.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: IT Poradna

Příspěvek od Muzzug »

Ano, používám, a docela hodně.

Moje využití se dá rozdělit na 3 části:

1) Doplněk telefonu:
  • Veškeré (důležité) notifikace mám hned na očích, nemusím kvůli nim vytahovat telefon.
  • Dost často přes ně vyřizuju hovory - není to úplně nejpohodlnější, ale v situaci, kdy něco řeším, chci mít volné ruce a nemám zrovna u sebe sluchátka, mi to dost pomáhá. Nehledě na to, že opět nemusím vytahovat telefon. :)
  • Placení - už ani nevím, kdy jsem použil fyzickou kartu. Prakticky všechno platím hodinkama. A už se těším na možnost mít doklady v telefonu/hodinkách - to už asi ani nebudu nosit peněženku.
  • Když cestuju tak je využívám pro navigaci.

    Obecně se dá říct, že spoustu věcí co bych řešil přes telefon řeším přes hodinky, nebo mi to minimálně zrychluje celý proces.
2) Zdravotní zařízení
  • Monitoring spánku - dost ho řeším a co jsem to začal sledovat a upravovat podle dat, tak se mi spánek obecně zlepšil.
  • Monitoring srdečního tepu - v rodině máme problémy se srdcem, takže tohle beru jako preventivní záležitost.
3) Sport tracker
Tohle mluví asi samo za sebe, ale...
  • Upozornění na to, že se mám hýbat (když se nehýbu)
  • Záznam cvičení
  • Jo, i ty blbé motivační soutěže mezi kamarády, kdy naháníme body jenom proto, abychom se hýbali víc, než ten druhý :D
Obecně za sebe můžu říct, že bych se bez nich sice obešel, ale dost mi věci zjednodušují a jsem s nimi spokojený.

Jinak když zmiňuješ nabíjení - naučil jsem se je dát vždycky když jdu do sprchy na nabíječku a vlastně už to ani neřeším. Je to o zvyku.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Markus »

Chytré hodinky – a přesně řečeno Apple Watch, řekněme si to na rovinu – mají význam jenom pro sportovce, resp. lidi, pro které je z nějakého důvodu nepraktické nosit telefon. Jinak platí, že všechno, co umí, uděláš mnohem snáz na telefonu. Tak si to podle toho rozmysli.

EDIT: Telefon ti teda nezměří tep, ale to upřímně nepotřebuješ na nic moc jiného než machrování. (Nebo obsedantní měření sportovních statistik.)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ok, takže pro mě hluboce k ničemu, dokud to nebude umět něco jako náramky v Better Than Us...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: IT Poradna

Příspěvek od Resurrection »

Muzzug píše: 21. 2. 2022, 10:57[*]Monitoring spánku - dost ho řeším a co jsem to začal sledovat a upravovat podle dat, tak se mi spánek obecně zlepšil.
Tohle bych 3x podtrhnul. Meri a analyzuje to spanek az prekvapive a neprijemne presne. Ale je proste potreba podivat se pravde do oci a chodit kurva normalne spat.
Za tento příspěvek děkují uživateli Resurrection:
Muzzug
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Corny a 5 hostů