Překlady pro "Underdark" a "drow"

Dnes nepříliš hraný systém, ke kterému ovšem existuje velká spousta příruček přeložených do češtiny.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Jerson píše:"Elfský" zní skoro jakou urážka pro něco podřadného, v určitých případech bych to slovo použil, ale asi ve stejném případě a se stejným výsledkem jako "elfoun". :-)
Jo, tak nějak, je to snad poprvé co s tebou souhlasím Jersone, ale máš recht, cítím to taky tak nějak... 8)
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Jerson píše:"Elfský" zní skoro jakou urážka pro něco podřadného, v určitých případech bych to slovo použil, ale asi ve stejném případě a se stejným výsledkem jako "elfoun". :-)
tak nejak
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

umisteni hlasovaciho fora o drowech na oznamovaci forum je ponekud nestastne, vzhledem k tomu, ze tam mohou hlasovat jen spravci :roll:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

nekroTyrael píše:umisteni hlasovaciho fora o drowech na oznamovaci forum je ponekud nestastne, vzhledem k tomu, ze tam mohou hlasovat jen spravci :roll:
Hups.. máš recht... ale nechci to řpesouvat, páč bych mohl dostat od Markuse vyhubováno..
Ale co, risknu to...
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Drizzt: mnohem víc - no, vlastně úplně - to téma patří sem než do 3e... verklovat to sem se radši už nebudu pokoušet, protože pak už by to nikdo nenašel... :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Vlasák píše:Drizzt: mnohem víc - no, vlastně úplně - to téma patří sem než do 3e... verklovat to sem se radši už nebudu pokoušet, protože pak už by to nikdo nenašel... :wink:
No jo no... $roll$ ale aspoň něco... 8)
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Drizzt píše:
nekroTyrael píše:umisteni hlasovaciho fora o drowech na oznamovaci forum je ponekud nestastne, vzhledem k tomu, ze tam mohou hlasovat jen spravci :roll:
Hups.. máš recht... ale nechci to řpesouvat, páč bych mohl dostat od Markuse vyhubováno..
Ale co, risknu to...
thanx )
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

nekroTyrael píše:
Drizzt píše: Hups.. máš recht... ale nechci to řpesouvat, páč bych mohl dostat od Markuse vyhubováno..
Ale co, risknu to...
thanx )
No problem... $wink$
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

DRIZZT:
Hups.. máš recht... ale nechci to řpesouvat, páč bych mohl dostat od Markuse vyhubováno..
Ale co, risknu to...
No... zdá se mi, že náhodou začínám působit dojmem nějakého přikazovače a pedanta... :wink:

Vyhubováno? Houby vyhubováno, pochvalu dostaneš, že napravíš mojí do nebe volající chybu :wink:

No, ale... Pokud jinak nedáš... :wink:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Markus píše:DRIZZT:
Hups.. máš recht... ale nechci to řpesouvat, páč bych mohl dostat od Markuse vyhubováno..
Ale co, risknu to...
No... zdá se mi, že náhodou začínám působit dojmem nějakého přikazovače a pedanta... :wink:

Vyhubováno? Houby vyhubováno, pochvalu dostaneš, že napravíš mojí do nebe volající chybu :wink:

No, ale... Pokud jinak nedáš... :wink:
Hehe, i ty jeden... to víš, mám před tebou ještě takový jakýsi malý respekt... tak si to nepokaz, nebo tě už nebudu poslouchat vůbec... :lol:
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Omlouvam se, ze jsem se nevyjadril v terminu, ale byl jsem minuly tyden na dovolene, takze jsem abstinoval od internetu $;)
Jinak ja uz jsem ty podminky cetl driv a chtel jsem odepsat, ale pak mi prislo zbytecne znovu placat, ze se mi nelibi ANI drow ANI drov, s tim uz jsem tady otravoval dost. $roll$
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Quasit píše:Omlouvam se, ze jsem se nevyjadril v terminu, ale byl jsem minuly tyden na dovolene, takze jsem abstinoval od internetu $;)
Jinak ja uz jsem ty podminky cetl driv a chtel jsem odepsat, ale pak mi prislo zbytecne znovu placat, ze se mi nelibi ANI drow ANI drov, s tim uz jsem tady otravoval dost. $roll$
Quasite, a jak bys to tedy přeložil ? Já vím, že se o tom mluvilo už dřív, ale nejde mi vyhledávání, abych si tvůj názor našel v dřívějších příspěvcích.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Jerson: viz moje prispevky v tematu http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=469 strana 1-3
Pokud se ti to nechce cist, da se to strucne shrnout tak, ze jsem pro novotvar (me se libi napr. drój, ale nevadil by mi v zásadě jakýkoli tvaroslovně český novotvar)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo... drój je slovo, které by se líbilo i mě.

Už jsem na to ale narazil i v samotném hlasování.
Převážná většina lidu je proti tomuto slovu, což mi přijde jako veliká škoda, ale... (opakuji se) někdy je prostě lepší ustoupit a dát za pravdu většině. Nikdo nemůže prohlašovat, že jeho názor je ten jediný správný, každý má právo na názor vlastní. Občas je třeba hledat kompromisy...

Momentálně vede "drow". Jestli opravdu vyhraje, to ještě ale není jisté. Snažil jsem se ovšem o to, aby, i pokud vyhraje tato možnost, to ve výsledku nepůsobilo jako rušivý element. Věřím, že běžný čtenář si i na variantu drow (pokud zvítězí) bez problémů přivykne.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Mno, můj názor na slovo Drój všichni asi znáte, tak nebudu sprostý a nebudu opět vyjadřovat svůj názor... $roll$
Zamčeno

Zpět na „Překlady ADnD 2e“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti