Polaris

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Bifi
Motivátor; Moderátor

Polaris

Příspěvek od Bifi » 9. 3. 2007, 15:12

Polaris
(anotace)
Obrázek

Už nezostalo vôbec nič.
Nie sú žiadne artefakty.
Nie sú žiadne príbehy.
Nie sú žiadne dejiny, ani potajme.
A hlavne nie sú žiadne hry.
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Bifi
Motivátor; Moderátor

Re: Polaris

Příspěvek od Bifi » 14. 12. 2008, 02:27

POLARIS
Rytierska tragédia na najvyššom Severe.

Okamihy zamrznuté v toku času

Kde bolo tam bolo, tak ďaleko na severe, kam sa len dá dôjsť, žili najvznešenejší ľudia, akých tento svet kedy poznal. Nedá sa dohliadnuť ich minulosť, ale boli sme svedkami ich umierania. Roztopili sa ako snehové vločky na slnku.

Týchto ľudí zmietol čas, boli zničení tak, ako svet zničí všetky krásne veci. Všetko, čo zostáva, sú tieto okamihy, ktoré voláme spomienkami. Okamihy zamrznuté v toku času.

Hľa:
  • Nádherné dievča, samé v ľadovej pustine, hľadí do žiariaceho mesta osvetleného hviezdami. Jeho tvár je bez výrazu, ale sneh padajúci z jeho pier prezrádza závisť.
  • Jeho krv odkvapkáva z cudzieho kvetu, ktorý už nedokáže udržať. Jeho sestra si objíma ruku a čaká, na kraji plaču, na nôž.
  • V takejto búrke môžete vidieť len svetlo ich mečov.
  • Jediným gestom a jedinou notou jedinej piesne, ktorú pozná, strhne mäso zo skorumpovaných senátorov a odhalí pod ním sa hmýriace červy.
  • Na parkete z ľadu stojí tisíc párov zamrznutých v tanci, hľadiac cez dúhové sklo na jasnú hranu svitania, ktorá sa práve zjavila na horizonte.
  • Vo vytržení nevidí jej pazúry.
  • Meče zazvonia na kraji ľadovej rokliny, jeden bledý a spievajúci ako svetlo hviezd, druhý horúci a pálivý ako slnko. Náš rytier vzhliadne do protivníkových mrazivých a ohnivých očí a spoznáva svojho brata.
  • V krypte spiacich rytierov sa nakloní nad padlého bojovníka, zradeného svojimi druhmi. „Pšššt...,“ zašepká a nežne ho pobozká, kým sa on mení na ľad.
  • Len s kratučkým zaváhaním vrazí meč do srdca svojho milenca. „Prepáč mi,“ prerečie on a zomierajúc jej vzdá hold.
Toto už nie sú dejiny; toto ešte nie je príbeh. Toto je všetko, čo zostáva. Všetko ostatné je tým, čo z toho urobíte.
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 12. 2008, 02:29

Bifi, trochu jsem ti tu ošulil příspěvky a ten jeden jsem rozdělil na dva - to aby ses nedivil, když jsi dneska nic neposílal.

Každopádně mě zarazilo, že na toto tvé téma nikdo nereagoval. Jako kdyby snad nikoho nezajímal Polaris... a přitom na něj slyším samou chválu. Že by se o této hře smělo mluvit jen v tichosti soukromí? :>;o)

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 16. 12. 2008, 08:37

:think: Co že se to ukrývá za názvem Polaris? O jakou jde hru?

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 12. 2008, 11:55

Lemmy, od čeho jsou anotace? Odkaz v záhlaví tohoto tématu. :wink:

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 16. 12. 2008, 15:28

Psal jsem kdysi recenzi pro RPG Magazin, zkusim ji sehnat a muze se hodit na RPG.sk

2 Lemmy: Podle me nejlepsi a nejgenialnejsi RPG, co bylo dosud napsano (alespon z toho co jsem cetl). :>;o)
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 16. 12. 2008, 15:37

Z toho co som hral bolo toto najnarocnejsie a zatial som nenasiel odvahu zahrat si to znova priznavam.

Hra sa to jednoducho. Postava-hrac sa snazi udrzat si sanity zatial co ho opozicia tlaci do vacsieho a vacsieho humusu (sexualna tema a veci s tym spojene tu naozaj vyniknu kedze tym sa da postava do***at najlepsie).
Viacmenej si moze vybrat ci pojde dole strmo z kopca alebo volnym padom.
Ulohou hraca je ist co najdlhsie iba z kopca, takze musi rozmyslat a analyzovat co mu opozicia hovori a udrzat si strom moznosti o ktorych sa diskutuje v hlave. Odhadnut ake svinstvo na neho opozicia chysta a skusat to nejak twistnut do menej skodliveho smeru (co samozrejme moze byt pasca a postava zahuci do baziny este rychlejsie).

Po dvoch hodinach ci kolko sme to hrali na jarnej Slezine som bol uplne out.

$D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 16. 12. 2008, 20:51

Totalne famozna hra. Lehmanov setting ma akosi neoslovil (napriek tomu, ze ma fakt dobre temy), ale z mechanickeho hladiska je ta hra... jednoducho genialna. Preto ma velmi potesilo vydanie Thou Art But A Warrior, settingo-konverzie do tematiky Reconquisty a Maurskych rytierov, odsudenych na zahubu celiac zaplave krestanstva.

A takmer som zabudol... Polaris je jedna z veci, ktoru planujem donutit Aljena hrat :P
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 17. 12. 2008, 09:21

Tuc do mojí hlavy... anotace, jasně :)

Jsem spíš na ty klasiky, ale...

:think: hmm, zajímavé

Fingalen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen » 25. 12. 2008, 13:51

Polaris je moj sen. Nedokazem sa ho zbavit, vypudit ho z hlavy. Ked privriem oci vidim bledych rytierov na troskach velkolepych pevnosti. Vidim odraz svitu hviezd v ich nestarnucich ociach, pocujem chmurnu piesen pohasinajucich Hviezd. Zasnezene plane, krystalove siene. Boj, ktory moze koncit len smrtou alebo zradou.
A predsa, ako sen, je mi podivne neuchopitelny. Dve sedenia, ktore som zazil, boli s vynimkou niekolkych "Ooohhh!" momentov, take nejake podivne. Mozno zlozenim hracov, mozno mojimi vysokymi narokmi, narocnostou hry. A ked uz sa mi zdalo, ze je dobra hra na dosah, ze sa zlezu hraci s potencialom prezivat tuto elegiu hviezd, vzdy to z nejakeho dovodu nevyslo. Sen, vsadepritomny, no nepolapitelny.
Asi si len tazko viem predstavit setting, s ktoreho som kedy bol podobne uneseny. Asi si len tazko viem predstavit hru, ktora takym uzasnym sposobom umoznuje vkladat do takmer kazdej sceny dramaticke prvky, poeticke detaily, bojovat a prehravat s tak hrdinskym povabom a odhodlanim.
Verim, ze raz ten sen prezijem na vlastnej kozi.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 12. 2008, 00:23

Fingalene, mám silný pocit, že tento text bys měl zopakovat v hodnocení pod anotací (odkaz v záhlaví tématu) :wink:

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 20. 3. 2010, 16:51

Maly uryvek z uplneho zacatku, ktery hezky priblizuje atmosferu , takova melancholicky poeticka, intimni, elegie (a je to i celkem zrucne napsane):
Moments Frozen From the Flow of Time

Once upon a time, as far north as north can go, there lived
the greatest people that this world will ever know. We
cannot look upon them as they were, but we can understand
them as they die, melting like a snowflake in the sun.
For those people are gone now, destroyed just as the world
destroys all beautiful things. All that remains are these moments
we call memories, moments frozen from the flow of time.
Behold …

A BEAUTIFUL GIRL, alone in a waste of ice, stares into a glowing
starlit city. Her face is expressionless, but the snow falling from her
lips betrays her envy.

HIS BLOOD DRIPS from an alien flower that he cannot bear to hold,
while his sister cradles her own hand and waits, not quite crying, for
the knife.

IN SUCH A BLIZZARD, you can only see them by the light of their
swords.

WITH A SINGLE GESTURE and a single note from her single song,
the flesh tears off the corrupt senators, exposing the worms squirming
beneath.

DANCING THICK ON AN ICICLE FLOOR, a thousand coupl
stop in time, staring through a rainbow glass at glowing edge of daw
just appearing on the horizon.

ENRAPTURED, he does not see its claws.

SWORDS CLASH at the edge of a glacial ravine, one pale and singing
like starlight, one hot and burning like the sun. Our knight looks up
into his opponent’s frozen and fiery eyes to recognize his brother.

IN A CRYPT OF SLEEPING KNIGHTS, she leans over a fallen
warrior, betrayed by his own compatriots. “Hush…” she whispers,
and kisses him gently as he turns to ice.

WITH ONLY A MOMENT’S HESITATION, she drives her sword
into her lover’s heart. “Forgive me,” he says, and toasts her as he dies.

This is no longer a history; this is not yet a story. This is all
that remains. Whatever else is what you make of it.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 28. 6. 2012, 18:49

Ben Lehman na G+ píše:Ben Lehman
19:38 - Veřejné
Every day until I am done, I will be putting up a free, direct download link to one of my eBooks. At some point I will probably take these down, at which point you will have to write and ask to get a free copy.

Today the game is Polaris.

Please share widely.

Once upon a time, as far north as north can go, there lived the greatest people that this world will ever know. We cannot look upon them as they were, but we can understand them as they die, melting like a snowflake in the sun.

For those people are gone now, destroyed just as the world destroys all beautiful things. All that remains are these moments we call memories, moments frozen from the flow of time.

Game's Site: http://www.tao-games.com/?p=1
Direct Download Link: http://www.tao-games.com/wp-content/upl ... -ebook.pdf
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

morech11

Příspěvek od morech11 » 28. 6. 2012, 19:43

$-o tak toto si rozhodne chcem zahrať
pardon, neznie to dosť na úrovni tej hry, ale neviem, ako lepšie by som to bol vyjadril iba písaním
tá hra vyzerá úžasne, má v sebe istý druh nepopísateľnej sily, ktorá ma donúti nad ňou rozmýšľať najbližší týždeň a potom aspoň mesiac po prečítaní. Som z nej nadšený (tým pádam veľká vďaka za link a oživenie topicu)
hru som si stiahol a presne ako nás žiada autor som mu aj napísal. ak nájdem niekoho, kto to bude chcieť hrať (viac ako raz), možno mu napíšem o viazanú verziu.
ale chcem si to najskôr vyskúšať :)

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 29. 6. 2012, 00:42

Relatívne pravidelne sa hráva na Slezine (naposledy vo verzii Thou Art But a Warrior), podobne ako Montsegur. Asi sa budeš chcieť obrátiť na Fingalena.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“