Unknown Armies, 2. edice

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Unknown Armies, 2. edice

Příspěvek od Conlai » 8. 12. 2006, 21:43

Obrázek
(anotace)

Unknown Armies je hororovo fantastická RPG, která připomíná mix Pulp Fiction a Angel Heart... pokud tyto filmy neznáte, bude to trochu složitější. Magie je skutečná. Mnoho lidí tomu nevěří, mnozí odmítají věřit a i mezi těmi, kdo v magii věří, je jen nemnoho těch, kteří vědí jak ji ovládnout, těch, kteří jsou dost posedlí nebo pošahaní na to, aby se magii zcela oddali a stali se vévody, adepty a avatary. Nevěříte? Jasně, nikdo vás nenutí. Naopak, poučka o spícím tygrovi nás učí, že je lépe, pokud je veřejnost neinformovaná. Jen občas na povrch proniknou nějaké podivné zkazky, ale kdo by jim věřil...

:arrow? Recenze
Naposledy upravil(a) Conlai dne 9. 12. 2006, 10:13, celkem upraveno 2 x.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 8. 12. 2006, 21:54

To vypadá na dlaší položku na seznamu (asi 3 velmi kvalitni doporučení, co se kě mě dostává)....jen se mi to pdf pořád nechce číst, abych se utvrdil, prostě jsem na to nějak línej. :(
Každopádně mě na tu hru poprvé výrazně upozornil Ambeřan na Gameconu a to zejména úvodním textem kapitoly souboj, který má fakt něco do sebe...

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Unknown Armies, 2. edice

Příspěvek od Pieta » 8. 12. 2006, 22:26

Conlai píše:Postava má čtyři stupnice šílenství odpovídající čtyřem druhům impulsů: násilí (Violence), nadpřirozeno (Unnatural), bezmocnost (Helplessness) a izolace (Isolation).
Sice jsem pravidla nikdy nečetl a ještě nějakou chvíli číst nechci, ale není tam ještě Self?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 8. 12. 2006, 22:46

Ah... díky, Conlaii... na recenzi TÝHLE hry a popuis systému sem se těšil už nevim jak dlouho...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 9. 12. 2006, 09:56

Díky za díky. Sám mám momentálně tunu a půl her, které bych si chtěl zkusit...

Pieta: Ježkovy zraky, máš pravdu. Dzoink! Už to tam je, moc se omloufám za tuto politováníhodnou chybu, ke které dochází nanejvýš jednou, jednou... ech, dvakrát, dvakrát za deset let. :oops:

EDIT: Přidal jsem seznam odkazů spojených s UA...

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 9. 12. 2006, 10:57

Ïakujem za recenziu. O UA viem už dosť dlho, odkedy vyšla 1. edícia, keď jeden z mojich RPG priateľov na nej dosť fičal. Postoj mám podobný ako Pieta - veľmi ma to neláka, ale na rpg.net som našiel zaujímavú diskusiu, v akom systéme by sa dal dobre hrať Gaimanovský Sandman/American Gods alebo aj Hellblazer (John Constantine). UA s prekopaným settingom sa tam objavovalo asi najčastejšie - aj keď asi aj tým, že je taká známa a má reputáciu ako DA GAME OF WEIRD STREET MAGICK. Osobne ma skôr ale zaujíma Indie-RPG Mortal Coil.
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 9. 12. 2006, 21:17

Řekl bych, že hlavní devizou UA je setting a barva. Pravidla sama o sobě nejsou nijak extra zajímavá, city fantasy, nebo co. Ne že by byla špatná, ale nejsou ani nijak výrazně skvělá.
Vlastně jediným výrazným bodem pravidel je základní druh hodu v stresové situaci. Tj. pokud vás honí zombie, hodíte na nemodifikovanou dovednost a je to. Pokud naopak máte času hodně, hod bude snadnější, ale také zabere více času (proto se zdá, že hodnoty dovedností v UA jsou děsně nízké). To mi přijde jako dobrý nápad.

Řekl bych, že pro Hellblazera, Sandmana atd je lepší FATE, práce s "předěláváním" bude tak stejně a výsledek asi bude lepší.
Naposledy upravil(a) Conlai dne 7. 3. 2007, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Gran
Váš Astrální Brácha .)

Příspěvek od Gran » 9. 12. 2006, 21:35

No, píšeš, že pravidla jsou "suchá", nijak si nesnaží zvýšit coolnost... ale máš v recenzi nějaké texty kurzívou, které hovoří proti tomu .) Tedy otázka zní: To jsi zčóroval z pravidel, nebo vymyslel? =)
It's Alive!

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 10. 12. 2006, 09:53

Gran: Zopakuji to ještě jednou a jasněji. Popis prostředí UA, prostě setting, barva, omáčka (tj. i ty texty psané kursivou) - to vše je naprosto parádní a je to ten největší trumf knihy.
Pravidla, tedy mechaniky a kodifikace barvy do mechanik, jsou dostačující, ale nejsou podle mě nijak převratná. Dokonce jsem na netu narazil i na stížnosti pro to či ono...
Pokud si tedy za účelem předělání pro řekněme Nikdykde, škrtnu setting, zbydou mi jen ta pravidla, která nijak dvakrát nevynikají, a budou stále potřebovat přepracovat.
Výrazem pravidla jsem neměl na mysli knihu, ale mechaniky. :wink:

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 12. 2006, 11:27

Bifi píše:Postoj mám podobný ako Pieta - veľmi ma to neláka, ale (...)
Pozor, nic takového jsem neřekl. Mám za sebou jeden one-shot a jedno krátkodobé hraní a momentálně jedu ve dvou dlouhodobých hrách UA, a jsem spokojený - jen pravidla jsem ještě nečetl a číst nebudu, právě proto, že chci na všechno přijít ve hře. (-;

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 11. 12. 2006, 16:48

Bifi píše:Postoj mám podobný ako Pieta - veľmi ma to neláka, ale (...)
Pieta píše:Pozor, nic takového jsem neřekl. Mám za sebou jeden one-shot a jedno krátkodobé hraní a momentálně jedu ve dvou dlouhodobých hrách UA, a jsem spokojený - jen pravidla jsem ještě nečetl a číst nebudu, právě proto, že chci na všechno přijít ve hře. (-;
OK, ja však tiež hovorím "Sice jsem pravidla nikdy nečetl a ještě nějakou chvíli číst nechci". Sa nabudúce vyjadri jasnejšie. :wink:
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 12. 2006, 17:07

Bifi píše:Sa nabudúce vyjadri jasnejšie. :wink:
To byste to se mnou měli moc jednoduchý. (:
</OT>

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“