Icar RPG

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Joe
Fórový šašek; Moderátor

Icar RPG

Příspěvek od Joe » 12. 10. 2006, 23:44

Icar RPG
(anotace)
Obrázek

ICAR je systém zasadený do sci-fi prostredia s mnohými technologickými výdobytkami, bionikou a vesmírnymi loďami. Postavy sú tvorené pomocou štatistík, úchylok a schopností, čo ich príjemne poľuďšťuje a dáva hráčom vodítka pre samotnú hru. Systém je dostatočne jednoduchý tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých hráčov a obsahuje zaujímavé boje, v ktorých tvoríte kombá útočných a obranných pohybov. Okrem hlavných pravidiel existujú dodatky vo forme príručky pre Pána hry, knihy o prostredí, nádherne graficky spracovaných kariet postáv, vybavenia a bioniky a hlavne je dostupná aktívna podpora autora.
Naposledy upravil(a) Joe dne 23. 5. 2007, 11:56, celkem upraveno 2 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 13. 10. 2006, 10:41

Hmm.
Na první pohled mi to přijde takové... Kruh úchylek převzatý z Pendragonu, určení úspěchu a míry úspěchu z Unknown Armies, hacking ze Shadowrunu, ... Výrazně rozdílné systémy pro boj zblízka, boj střelnou zbraní a boj vozidel? Tohle asi nebude hra pro mě.

Recenze pěkná, dobře jsi popsal, o co ve hře jde a jak funguje systém.
Určitě bych ocenil, kdybys aspoň odstavec věnoval světu, ve kterém se hra odehrává, a kdybys při popisování systému k popisování přidal trochu svých dojmů nebo hodnocení - co se ti na pravidlech líbí, co ti přijde divné, jak moc jednoduchá nebo složitá jako celek pravidla jsou, atd.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 13. 10. 2006, 11:01

Pieta píše:Hmm.
Na první pohled mi to přijde takové... Kruh úchylek převzatý z Pendragonu, určení úspěchu a míry úspěchu z Unknown Armies, hacking ze Shadowrunu, ... Výrazně rozdílné systémy pro boj zblízka, boj střelnou zbraní a boj vozidel? Tohle asi nebude hra pro mě.

Recenze pěkná, dobře jsi popsal, o co ve hře jde a jak funguje systém.
Určitě bych ocenil, kdybys aspoň odstavec věnoval světu, ve kterém se hra odehrává, a kdybys při popisování systému k popisování přidal trochu svých dojmů nebo hodnocení - co se ti na pravidlech líbí, co ti přijde divné, jak moc jednoduchá nebo složitá jako celek pravidla jsou, atd.
Môžem dopísať hodnotenie sveta a stručne ostatných príručiek ;)

Bol to tak dlhý text, že som už nevládal písať ďalej, preto som sa o ostatnom len zmienil.

Vlastné dojmy sú zatiaľ celkom dobré, aj keď som to ešte nehral. A to, že som nehral v podstate ani nič iné, mi uľahčuje situáciu hodnotenia na základe iných systémov - čiže beriem to tak, ako to je a nie z čoho to možno vychádza alebo kde sa autor inšpiroval ;)

Myslím, že pravidlá sú celkovo jednoduché, pretože je to v podstate podhadzovanie schopností a štatistík postavy a ani boj v nie je príliš rozdielny (či pri strelných zbraniach, boj na blízko alebo vzdušné súboje).

Ale dodám ďalšie info.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“