Little Fears: naše děsy z dětství

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7698
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Little Fears: naše děsy z dětství

Příspěvek od Bajo » 22. 9. 2006, 10:31

Little Fears
(anotace)
Obrázek

Toto téma slouží jednak k všeobecné diskuzi o hře Little Fears (pravidla, komentáře, dotazy), jednak i k diskuzi o vašich děsech z dětství.

Spoutsa z vás určitě v dětštví prožívala nějaké děsy, nebo se něčeho k smrti bála. Tohle téma má sloužit jako inspirace a možné náměty k RPG Little Fears. Byl bych rád, kdyby každý, kdo je ochoten, se s námi podělil o své hrůzy z dětství, nebo o čemkoliv co zaslechl od přátel a známých. Já sám jsem se na tohle téma bavil včera s Fritzsem, Markusem a Invictusem a byla to pro všechny velice zajímavá debata. Doufám že se nějak rozvine i tady.
Naposledy upravil(a) Bajo dne 23. 5. 2007, 11:11, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7698
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 22. 9. 2006, 10:47

Ok, začnu u sebe a toho co jsem slyšel:

Pokud si dobřevzpomínám, měl jsem hrůzu z dvou věcí. První bývala, že jsem se v noci probudil, ale měl jsem zavřené oči. I přesto jsem věděl že v pokojčku (v horších případech přímo u mé postele) někdo stojí. Co si matně vzpomínám, představoval jsem si to jako něco, co se podobalo ďáblovi, nebo tak něco. Měl jsem strach se jen pohnout, abych na sebe neupoutal pozornost. Měl jsem strach otevřít oči, protože jsem se bál, že ho tam fakt uvidím (nejsem si jist, ale myslím, že jsem měl dokonce strach, že když ho uvidím, tak zemřu). Nemohl jsem samozřejmě usnout a čím déle jsem nehnutě ležel, tím to bylo horší, tím více jsem se bál.
Další věc byli mimozemšťani. To mě trápilo hlavně před usínáním. Měl jsem strach, že se "nějak" dostanou do našeho domu a unesou mě. Celkem mě překvapilo, že jako dítě jsem nebyl jediný, kdo na tohle trpěl.
Samozřejmě že jsem měl taky hrozný strach projít chodbou do pokoje rodiču. V té tmavé chodbe něbylo vůbec nic vidět a určitě se tam něco skrývalo. U tohohle si nejsem přesně jistý, čeho jsem se bál. Prostě nějaké věci ve tmě (myslím že jich tam bylo více). Tohle bylo nejhorší u babičky, protože tam byla nesnestitelně dlouhá, tená a chladná chodba s jednou nepříjemnou odbocčkou a hlavně s dveřmi od sklepa (sklep u babičky by byla kapitola sama pro sebe).

No to je asi vše, na co si teď vzpomínám. Abych vás nenudil, to lepší, ot jest to, co mi povídal můj bratr, si nechám na příště.

Dobrou noc, milé děti :-)=

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 5964
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: Prešporok 1673

Příspěvek od Bifi » 22. 9. 2006, 15:01

Ja som mal podobny strach - lezal som a bal som sa otvorit oci aby som to neuvidel alebo vystrcit spod periny koncatinu. Mal som pocit, ze je to nieco humanoidne, co sa pomaly blizi mojej posteli a skumavo na mna pozera, takze som musel upokojit aj dych. Urcite to malo tesaky a pazury.

Strasnu nocnu moru som mal zo sekernika v majorovi Zemanovi, co bol postihnuty typek v okuliaroch, ktoremu prdlo v bedni a sekerou zabil vlastnu matku tusim. A trocha som mal strach aj z Fantomasa kvoli tej maske - nie priamo pri filme, ale ked sa doma potom zhaslo.

Dalej som mal panicky strach z dotyku so vselijakym lezucim a hmyriacim sa hmyzom, medzi detmi sa u nas tradovalo, ze chrobak ucholak (to je taky, co ma na zadocku klepietka) ti vlezie do ucha a prepichne ti bubienok. Okrem toho sme mali strach z jedneho deda na sidlisku, ale nepamatam si, preco.

Kurna, je to davno. :D
M
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania
// "Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." //

Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4573
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe » 22. 9. 2006, 15:13

Ja som ani nemal tak strach ako strach, ale tzv. "chorobu blizko-daleko".

To je tak, ze sa ti zrazu zdaju predmety strasne vzdialene ale straaaasne obrovske a akoby krehke.... Neviem to lepsie vysvetlit. Proste mas pocit ako by si sa 100x zmensil a vsetko ostatne by sa 100x vzdialilo, aby proporcie ostali rovnake (teda neviem ci je to presne matematicky spravne ale co uz :D )
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7698
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 22. 9. 2006, 15:59

2 Bifi: add brouci, mám pocit že i já jsem věřil nějakým dětským mýtům, ale teď si zaboha nemůžu vzpomenout jakým. :-?

Každopádně můj bratr se se mnou taky poděli o některé své strachy, když mi to popisoval, opravdu mi nakakoval mráz po zádech. Jenže já to neprožil, takže vám to asi tak silně nepodám, každopádně:

Představt se, že vidíte něco statát v rohu místnosti. Natolik zřetelně, aby jste si byli jisti, že to tam je, ale natolik nezřetelně, aby jste poznali, co to je. Prostě něco temného "lidského". Stojí to tam a kouká se to na vás. Pak se to pohne směrem k vám. Jen jeden pohyb a pak to tam zase stojí. Bojíte se jen pohnout. Ale víte, že dříve nebo později se to k vám přiblíží. Teď si předstatvte, že jste starší bratr, který leží dole v dvoupatrové postaly. Pokud tu zůstanete, hrozí vám nebezpečí. Pokud ne a utečete, zůstane tu váš mladší bráška. Neřešitělná situacem pro dítě, co těď?
Něco podobného bratr zažíval celkem často. Jednou to probíhalo trochu jinak (to jsem nebyl doma), nějak se dostal k rodičům do pokoje. Vzbudil tátu a řekl mu, co se děje, že je tam ta věc a že se tam nechce vrátit, že chce přespat tady. Táta ho začal přemlouvat, že to nic není a že se tam s ním půjde podívat. V tů chvíli se vše obrátilo. Protože když tam půjde s tátou, zabije to i tátu. Jenže čím více otce přemlouval, ať tam nejde, tím více na tom otec trval. Absolutně bezvýchodná situace, řekl bych.

Taky mi bratr vykládal, že míval představu obřího odporného oka v okně, které na něj zírá.

Bylo toho více, ale teď si na víc nevzpomenu.

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 22. 9. 2006, 17:09

Jo, okna :-) Ja taky mival v noci strach podivat se z okna, hrozne jsem se bal, ze uvidim jak tudy nekdo leze do bytu. Radsi jsem spal hlavou k oknu, abych tam nevidel. A to jsem nikdy nebydlel niz nez ve tretim patre :wink:

Q: Prosim, aby jste ne, to boli $cry$

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5916
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 22. 9. 2006, 17:53

No, já si teda pamatuju, že nejhorší pro dítě je jít v noci na záchod... to je fakt peklo... obzvlášť překonat ten úsek k vypínači světla na chodbě...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 22. 9. 2006, 20:54

Taky jste se báli, že pod postelí něco je, a jestli šlápnete na zem těsně u postele, tak vás to chňapne/kousne/něco na ten způsob?

Párkrát jsem jako malý viděl divné věci. Jednou, když jsem večer ležel a nemohl usnout (což se mi stávalo skoro každou noc), jsem se kouknul na podlahu a uviděl jsem kužel světla na podlaze a v něm stín nějaké bytosti s kulatou hlavou a dlouhým krkem. Jenom to bliklo, hned to zmizelo (nebo jsem zavřel oči a když jsem je otevřel, už to tam nebylo?). Zachumlal jsem se do deky a bál jsem se, že se to vrátí (ale tušil jsem, že se to nevrátí hned), ale nakonec se mi podařilo usnout.
Jindy (to bylo ve dne) jsem v bytě uviděl postavu v kápi (zase takhle blikla) procházející z obýváku do předsíně. Toho jsem se sice lekl, ale byl jsem z této vidiny spíš zvědavý než vyděšený.
Co mě ale vyděsilo pořádně (možná proto, že se mi to stalo dřív než obě výše zmíněné události), bylo zjevení šedohnědého humanoidního strašidla, jehož nejvýraznějším rysem byl nos ve tvaru míchačky na maltu (nebo dvou kelímků spojených dohromady, tak jsem tomu říkal tenkrát). To chvíli stálo v pokojíku u okna; chvíli jsem na to vystrašeně zíral a pak jsem schoval hlavu pod deku (lépe řečeno svou reakci si úplně nepamatuju; byly mi asi tři a tato vzpomínka notně vybledla).

Qualdezar: tvůj brácha by to možná popsal barvitěji, ale to by musel být opravdu dobrý vypravěč. Mrazilo mě v zádech, když jsem to četl (myslím to s tvým bráchou).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 20000
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 23. 9. 2006, 09:19

Můj brácha se taky strašně bál jít v noci na záchod přes předsíň, i když to jsou dva metry plus další dva metry od dveří do postele. Vždycky bylo slyšet jen dvojí bouchnutí dveří téměř slité v jedno - od pokoje a od záchodu.

Já tedy taky neměl rád tmu a sem tam jsem měl dojem, že něco může být pod postelí, ale nikdy jsem z toho neměl hrůzu. Akorát občas jsem vídával nahoře na skříni tvář, nebo spíš lví obličej - jestli víte, jak vypadají chrliče na Samsonově kašně v Budějicích, tak něco takového.

A pak mi také někdo řekl, že pavouci v oci lezou lidem do uší a do pusy, tak toho jsem se bál, než jsem se dozvěděl, že je to nesmysl. Ale před mesícem mi moje holka řekla, že je to pravda, že pavouk vlezl do ucha její sestře či něco takového, takže se už zase bojím. Trochu.

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 23. 9. 2006, 10:34

Spousta inspirace se dá taky čerpat z urban legends. Třeba slavnou černou sanitkou se dá dítě dobře vyděsit :-)=

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7698
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 23. 9. 2006, 13:32

Pjotr píše:Spousta inspirace se dá taky čerpat z urban legends. Třeba slavnou černou sanitkou se dá dítě dobře vyděsit :-)=
Neznáš nějakej link, já něco našel, ale není to nic moc. Každopádně já legendu o Černé sanitce neznám :-? .

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 23. 9. 2006, 13:58

Jádro je, že po městě nebo po sídlišti (podle velikosti) jezdí černá sanitka a odváží lidi (třeba Že zazvoní na zvonek a když se podíváš z balkónu, kdo že zvoní, ták tě stáhnou hákem), hlavně děti. No a pak s nima něco dělaj, nejčastější verze asi je, že člověka rozeberou na orgány.

Jelo to ještě za komunismu, na současný děti už je to možná málo sofistikovaný $P

Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 23. 9. 2006, 22:00

Ještě na něco jsem si vzpomněl... Občas, když jsem jako malý byl na záchodě, napadlo mě, že se záchod nějak přemístí a já se ocitnu v neznámém, temném světě... Byla to spíš nepříjemná myšlenka, tak moc jsem se toho neděsil, ale přece...
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Uživatelský avatar
kin
Romikovec
Příspěvky: 590
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin » 24. 9. 2006, 11:02

No já se hrozně bál smrti ... ne ničeho co je vidět na co si mužeš sáhnout ... ale takovej ten dojem, co se s tebou stane až zemřeš ?? to tu bude prázdno, nebude nic, ty tu nebudeš a nebudeš nic vnímat ... prostě sem se bál budoucnosti ^^

jestli si vzpomenu na neco dalsiho tak se ozvu :)
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol. - američtí bohové
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." - kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 24. 9. 2006, 12:16

Zážitky "někdo-tu-je-a-jestli-se-hnu-je-po-mě" jsem měl tuším také, je to ale dost vybledlé. Docela živě si ale pamatuji horečnaté sny, ve kterých figuroval tiťerný předmět, který měl nepředstavitelně velkou váhu a jak jste se jej dotkli, začal vás drtit, vtahovat do sebe a tak... to byl druh snu, kterého jsem se bál nejvíc, hlavně pro jeho nelogičnost a abstraktivitu. Nic jiného než já a ten předmět ve snu nebylo, nebo jsem to nevnímal.
O škvorech, kteí prokusují ušní bubínky jsm se dozvěděl až jako starší na skautském táboře, take mě to nějak neděsilo. Mimochodem, kdesi jsem viděl statistiku, podle které člověk za svůj život ve spánku sní nebo vdechne tolik a tolik much, pavouků a hmyzu vůbec. Ale věřte tomu... (mává na Jersona)
Naposledy upravil(a) Conlai dne 25. 9. 2006, 10:23, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti