Snové prožitky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Snové prožitky

Příspěvek od jjelen »

Přemýšlím, zda-li bys to tu měl nechat coby varování anebo naopak urychleně smazat než si to někdo přečte a inspiruje se :D
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vaarsuvis »

Uprostřed noci v hlubokém lese mě pronásledoval "hyperprostorový vlk". Byl velký a černý, ale místo hlavy měl holou lebku. Nikdy jsem ho nezastihl přímo, pokaždé se ihned "přesunul", slyšel jsem pouze duté klapání zubů, které se ozývalo z různých směrů a nemilosrdně se ke mně přibližovalo.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Byly jsme se Sadako v cukrárně a já jsem objednávala zákusky. V pozadí dění šlo o nějaké teroristy, ale to mám v mlze. Hlavně si pamatuju, že jsem byla v šoku, kolik toho Sadako snědla.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Snové prožitky

Příspěvek od ilgir »

Dnes jsem měl výjimečně luxusní sen. Celé to bylo o tom, že jsem si prohlížel novou knihu z dílny Ecthelionů.

Byla to tlustá bichle s názvem Essential Rulebook nebo tak něco, ale nebyla to pravidla, spíš sbírka materiálů a inspirace k Příběhům Impéria.

Velkou část tvořil komiks, ovšem ne od E2, ale od Sadako. Takže v něm nešlo o Sídhe, kultisty, ani gentlemany, ale o chapadlovité, zubaté i různé jiné potvory. Komiks měl opravdu akční až šílený děj, několikrát zparodoval sám sebe, a když už si čtenář myslel, že je konec, tak přišel remake odehrávající se na vrchní desce automatické pračky. Protagonisté byly různé instalatérské součástky a nářadí. Na konci této epizody byl celý svět (tj. vrchní deska automatické pračky) i s obyvateli pohlcen invazí krvelačných hořících těsnicích kroužků.

Kromě běžných materiálů, jako mapy, plány a nákresy budov viktoriánské Anglie zařadili E2 do knihy i cca 30 stránkovou studii o stavebnici Merkur. A to hned dvakrát za sebou. První varianta byla v jendom sloupci na stranu, druhá ve dvou. Důvod - E2 chtěli demonstrovat Vallunovi, že dělení do dvou sloupců je v tomto případě čtenářsky přívětivější.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Mne se jenom zdálo, že se Babiš zabil v autě (řídil sám a dal si předtím 7 velkých vodek) poté, co v nějaké šílené hospodě řešil s Nejedlým, jak to navléct po úmrtí Zemana...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Snové prožitky

Příspěvek od ilgir »

To je o trošku realističtější.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Gandalf v souboji s Nightkingem použil Patronovo zaklínadlo a vyvolal astrálního Yodu.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Snové prožitky

Příspěvek od jjelen »

Fanfikcím LotRa se spíš vyhýbám, ale toto bych si přečetl
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Zdálo se mi, že Zeman pověřil sestavením vlády Maláčovou.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Další z mých apokalyptických snů...

Proti proudu Labe postupovala masa asi 4 milionů houbovitých zombie...
Houbovitý zombie - na rozdíl od většiny ostatních druhů zombie se netleje a nemá tolik viditelné rány na těle. Prakticky vypadá jako normální člověk jen má pod kůží větší množství hnědošedých skvrn. A pohybuje se velmi, velmi pomalu, běžná rychlost je 0,94 uzlu, maximální se blíží 2 uzlům. Tím ale končí pozitiva, jeho odolnost je značná, protože podkožní houbovitá struktura dokáže nahradit činnost snad všech orgánů a má výrazně pružnou konzistenci a vyšší regenerativní schopnosti. Zabít zhoumbíka je asi tak snadné, jako umlátit říjného samce želvy sloní vařečkou. Pokud jde o střelné zbraně, tak jeden zásah devítkou lugrem do hlavy v drtivé většině případů nestačil.

Pochodový útvar zhoumbíků se dal dohromady někde pod Míšní, to jsme si alespoň mysleli. Němci se sice pokoušeli zorganizovat jakous takous obranu Drážďan, ale neuspěli. Což v nákazou rozvráceném světě nebyl žádný div.
Nějaká skoro organizovaná skupina lidí, jejíž jsme byl součástí, byla vyslána do Děčína zkusit něco vymyslet tam. Asi stovka lidí na deseti Vejtřaskách se směsí Brenů a Sa 58. Situace poněkud zoufalá. Naštěstí se objevili lidi z Eli Beamlines, s tím, že vyvinuli něco, co by mohlo pomoci, mají toho zatím 8 kusů, nevyzkoušených, ale počítačová simulace vychází dobře, tak jestli to nechceme zkusit... Tak jsme v Dolních Břežanech naložili všech 8 beholderů...
LSUZ 2022 Beholder - Beholder nebyl úplně oficiální název, ale pokud někdo s patřičnými vědomostmi viděl zařízení v bojové poloze, nemohl mu říkat jinak. na třech nohách stála krabice zpředu velmi připomínající oko s 12 dlouhými řasami termolaserových pušek. Kolem ústředního tělesa pak trčelo na všechny strany několik pilonů s pomocnými senzory.

V Děčíně ještě zhoumbíci nebyli a místním se vůbec nelíbilo, že právě tam bychom se je měli pokusit zastavit. Než se s nimi dohadovat, vyrazili jsme raději směrem na Hřensko. Tam ale nebyly příhodné podmínky, efektivní použití beholderů vyžadovalo dostatek palebného prostoru. Postupovali jsme tedy stále v před a postavení zaujali až pod malebným vrchem Zitadelle, na území Německa s výhledem na Bad Schandau. Na víc stejně nebyl čas. Třicet dva hodin po prolomení obrany Drážďan vpochodovali první zhoumbíci do našeho dostřelu.

Beholdery se osvědčily skvěle, jenže nepřátel nebylo už jen 4 miliony, ale ze slov rozvědky, že jejich počty mírně stoupají jich bylo hodně přes 100 milionů... A horní pancíře střeleckých systémů se přehřívaly jako divé... Takže celý boj s touto strašlivou masou nepřátel se proměnil nejprve na řetěz kýblů s ledovou vodou (byl sychravý podzim, apokalyptická byla už samotná cesta na otevřené korbě V3S), a pak na použití hasících stříkaček, protože v době nejrychlejší palby bylo třeba více než 100 litrů vody za sekundu. S pomocí brenů místní hasiči dobře rozuměli pokynům i v češtině...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Vallune, nebrala bych na lehkou váhu, pokud tě podobné sny postihují relativně často. Podle některých studií mohou být předzvěstí Parkinsona a příbuzných chorob.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

midewiwin píše: 11. 12. 2021, 08:53Vallune, nebrala bych na lehkou váhu, pokud tě podobné sny postihují relativně často. Podle některých studií mohou být předzvěstí Parkinsona a příbuzných chorob.
Já to taky neberu
na lehkou váhu, žu jsme psal kamarádovi, co v EBL pracuje, jak jsou daleko s přípravou beholderů:)

Ba ne, díky za starost, já mám podobně živých snů docela dost, většinou poněkud odlišných..., ale tyhle mi jednak přijdou nejzajímavější a druhak si pohrávám s myšlenkou to někdy literárně rozvinout...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Selhan »

A pamatuješ s je takhle dobře odjakživa, nebo jsi to nějak trénoval? Já si třeba nepamatuju sny skoro vůbec - jestli jednou za měsíc mi něco ulpí...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Selhan píše: 11. 12. 2021, 10:08 A pamatuješ s je takhle dobře odjakživa, nebo jsi to nějak trénoval? Já si třeba nepamatuju sny skoro vůbec - jestli jednou za měsíc mi něco ulpí...
Pamatuji si fragmenty, hlavně pocity...;) A tedy čísla...ta možná nejčastěji:D

Pamatování a zapisování snů jsme sice zkoušeli trénovat v rámci psychologie na gymplu, ale že by to mělo efekt...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Snové prožitky

Příspěvek od York »

Dneska se mi zdálo, že hraju PC hru postavenou na ADnD 2e. Nevim už, co se dělo, v jednu chvíli jsem ale hrál wizarda, kterýmu jinej čáryfuk ukradl všechna zapsaná kouzla. Měl jsem tedy jen ta aktuálně namemorovaná a nemohl jsem si je obnovit, dokud je nezískám zpět.

Z neznámejch důvodů jsem se rozhodl, že to pudu vyřídit sám. Neřád sídlil na hřbitově a zvenku vedle průchodu skrz hřbitovní zeď měl v budce upíra, kterýho ovládal. Nedostal jsem asi ani ke slovu, protože druhej čaroděj jen zvedl prst, upír vystartoval nadlidskou rychlostí a na místě mě zabil.

Poté se stalo něco fakt divnýho - moje mrtvola se sama přesunula o pár políček stranou a stal se z ní hrob. Říkal jsem si, co se to děje, pak jsem si ale všiml tabulky u hrobu se jménem SanRaal, a uvědomil jsem si, že tenhle hrob tady najdu, až budu hrát jinou hru, ostatky ressurectnu a získám tak do party highlevelovýho wizarda, kterej nebude mít žádný kouzla, půjdou ale získat od upíra, kterej bude stát ve stejný budce za hřbitovní zdí ;-)
Spoiler
Kdo ty reference nezná, SanRaal (respektive San-Raal) je dark elfí wizard ze hry Eye of The Beholder II, kterýho jde do party nabrat právě ressurectem ostatků. Ty ovšem nejsou na hřbitově, ale ležej tuším na zemi někde v chodbě nebo v místnosti v podzemí.

Jo a v EoB to taky funguje trochu jinak s kouzlama - ty se sice nacházej na svitcích, ale wizard se je pak ze svitku naučí. San-Raal je fajn postava právě proto, že po ressurectu zná kouzla, který se jinak špatně sháněj.

Tohle jméno občas používám a zrovna nedávno jsem si tak pojmenoval necromanta v Dibalu 2 - proto mi nejspíš takhle asociace ve snu naskočila :-)
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů