Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Pokial plati pravidlo, ze sa do traileru vybera to, co ma divakov na film prilakat, tak potes panbuh... Obavam sa, ze to bude rovnaka tragedia ako ten priserny DnD film spred cca 20 rokov, akurat v technicky aktualnom spracovani.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

By mě asi docela zajímalo, co by v tom traileru teda mělo být, když to asi bude film hodně o nějakém akčním dobrodružství (což...docela hodně odpovídá jádru toho, o čem DnD tradičně a zpravidla je) a v traileru jsou záběry z různých akčních dobrodružných scén, plné ikonických příšer atd :D
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Pravda - zle som sa vyjadril. Slo mi skor o formu, ako o obsah. Vadia mi ksichty ako z reklamy na barbershop (subjektivne), divne kostymy (rovnako subjektivne), polonahi typci na snehu (alebo je to popol? Neviem, zatial som to videl len na telefone a oci uz nemam ako pred stvrtstorocim), slogan nepasujuci do mojho (ako inac - subjektivneho) pohladu na DnD... Proste ma to skor odradza, ale vo finale moze byt vsetko uplne inac.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

Wolfus píše: 25. 7. 2022, 21:19 Pravda - zle som sa vyjadril. Slo mi skor o formu, ako o obsah.
Fair enough.

Jinak to zní jako že se ti to netrefuje do vkusu, což je asi úplně v pořádku. Mě zcela popravdě taky ne, třeba kulisy a prostředí vypadají hodně dobře a kostýmy se mi moc nelíbí, ale to je asi primárně zas můj problém.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Wolfus
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Vidis, vymenoval som len to, co sa mi nepacilo, ale ze prostredie a CGI mi prislo tiez uplne OK som nezmienil. Na obranu svojho negativizmu by som sa len opat odvolal na ten predchadzajuci DnD film. Vzdy, ked si nan spomeniem, mam pocit, akoby zo sveta zmizlo vsetko stastie 🤣
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Tak jestli půlku traileru k fantasy filmu hraje Whole Lotta Love od Led Zeppelin, dá se docela čekat, že to bude hafo over the top, každej klaďák i záporák bude cooler than the dragon of Icespire Peak (blbej příměr, ale co už...) a než udělaj něco hodně, hodně, hodně cool, ještě kouknou s ďábelským úsměvem do kamery a mrkou na diváky a pak bude i slo-mo replay...

Ale těžko říct, trailery jsou žánr samy o sobě.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

Iwas: Legit question, je to dle tebe špatně?

Jakože...chápu jak to myslíš a kdyby šlo o nějaký film ve stylu Pána prstenů, tak by to určitě dost míjelo žánr. V podstatě by to mělo hodně podobný problém, jako mám s posledními Star Trek filmy, že docela hodně míjejí klasický Star Trek žánr a premisu a spíš je to přiblblá akčňárna Ala-MCU ve vesmíru.

Ale není DnD-style fantasy (a jasně, každý DnD příběh u něčího stolu bude o něčem jiném, ale teď se bavím o tom, když nějak zprůměruju takový ten nejtypičtější vzor dobrodružství, který lidi od DnD zpravidla čekají, vidí ho v Actual playích, hrdinské fantasy atd.) vrozeně právě tímhle způsobem over the top fantasy? Souhlasím s tím, že přesně to, co říkáš, bych v tom filmu taky dle toho traileru očekával...jen mi připadá, že to je docela by design a v souladu s tím, co bych od DnD filmu očekával též.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Corny píše: 25. 7. 2022, 21:51 Iwas: Legit question, je to dle tebe špatně?
Stejně jako ty v tom nevidím vůbec nic špatnýho.

Mě osobně DnD film moc neláká (nevidím smysl v tom, točit film podle hry, která je sama podle knížek a filmů, a trochu mě odrazujou ty "metaherní" narážky). Ale dovedu si představit, že kdyby to bylo fakt takhle nějak natočený, že by mě to i ty cca dvě hoďky nebo kolik bavilo...

Spíš mám obavu, že výsledek nemusí mít úplně stejný vyznění, pojetí a tempo (reálně spíš dobrý balanc mezi "nářezovýma" a oddechovýma pasážema, než že by to musel být non-stop nářez od začátku do konce), jak naznačuje trailer. Ale to se pozná, až když bude venku hotovej film.
Za tento příspěvek děkují uživateli Passingby tito uživatelé (celkem 2):
Corny, Wolfus
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Jinak co se týče možné stylizace (A)D&D, potažmo Forgotten Realms - narazil jsem na obálky komiksu Forgotten Realms z přelomu 80tek a 90tek, a teda to, co si pamatuju z ilustrací k AD&D 2e mi to moc nepřipomínalo :-) Ty akční obálky spíš vypadají jako něco ze 4. edice, která vyšla 20 let po komiksu...
fr2.jpg
Kouzelníkův účes si zaslouží detail:
hair2.jpg
(Dávám sem, protože zatím se to tak nějak dotýká traileru k filmu...)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Okej, triplepost, asi se budu muset na pár dní vybanovat. Stejně mi to jenom prospěje...

Reminder jak vypadaly 80kový fantasy filmy (aka Golden - nebo silver??? - Era of DnD)

(Odkaz je na ukázku The Barbarians z roku 1987, video se jmenuje "Top 30 Sword & Sorcery Films of All Time," takže je tam i pár novějších věcí.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Chtěl jsem jen napsat, že Prey je fakt super. To si dejte. Za mě rozhodně velké překvapení, začal jsem se na to dívat na mobilu, protože sem nic nečekal a dokoukal to v klidu na velkém monitoru, fakt mě to dostalo.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Rillae »

Iwas Passingby píše: 4. 8. 2022, 22:59 Okej, triplepost, asi se budu muset na pár dní vybanovat. Stejně mi to jenom prospěje...

Reminder jak vypadaly 80kový fantasy filmy (aka Golden - nebo silver??? - Era of DnD)

(Odkaz je na ukázku The Barbarians z roku 1987, video se jmenuje "Top 30 Sword & Sorcery Films of All Time," takže je tam i pár novějších věcí.)
Lady Hawke, jeden z mejch top 5 fantasy všech dob
Willow... to samý, a dost se obávám, že disney zmrví sequel seriál podobně jako star wars episodama VII - IX
Za tento příspěvek děkují uživateli Rillae:
Hike
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Obrázek

Ehm...
Za tento příspěvek děkují uživateli Vallun:
Antharon
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Rillae píše: 7. 8. 2022, 18:07 Lady Hawke, jeden z mejch top 5 fantasy všech dob
Willow... to samý, a dost se obávám, že disney zmrví sequel seriál podobně jako star wars episodama VII - IX
Za mně Dragonslayer, to byl Disney ještě v pořádku :) Willow jsem objevil nedávno právě díky promu na pokračování, tak jsem zvědavej... (Na originál, pokračování počká.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Este si spominam na Legendu, ale videl som to strasne davno, takze kvalitu uz moc posudit nedokazem.

Lady Hawke je super film a bol by este lepsi, keby v nom vymenili hudbu. Z tej dostavam krvacanie do mozgu.
DrD (II), Pribehy Imperia
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů