Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Bifi píše: 7. 1. 2022, 11:37 Priznám sa, že Shadow and Bone ma dočasne zaujal, ale young adult žáner mi príde celý safe a plochý. Možno to je mojím vekom (42), ale vôbec ma to nepriťahuje a nerozumiem úplne tomu, ako to dospelého môže baviť (eskapizmus?). Toto nemá byť hodnotiaci odsudok, ja tomu fakt nerozumiem. Selhan možno má ešte pred tridsiatkou, to chápem - ale Jerson? Čo vás na tom baví kuci, keď je toľko iných alternatív trávenia času?
Sice jsem to nebyl já, ale k tak.

Syn (7) začal sledovat animovaný seriál Jurský svět: Křídový camp o partě šesti dětí tak do 15 let, a když šel spát, manželka se chtěla dívat dál. Je jí 39. Asi takové příběhy můžou bavit i lidi ve středním věku.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Bifi
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Vitus píše: 7. 1. 2022, 16:11 netušil jsem při tom, že je až tak dobrá, že by mohla vzbudit takové emoce tady na RPGF. :)
V temnotě kulturních válek 21. století všechno budí emoce :-)=
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

Selhan píše: 7. 1. 2022, 17:48 Vitus: Tak emoce budí spíš, že tomu lidi dávají mizerné hodnocení, protože superhrdina je feministka.
Superfeministka (tak trochu "samonosně" a bez vysvětlení návaznosti širšího kontextu příběhu) byla Enolina matka (technický disclaimer - tu smozřejmě nepokládám za hlavní hrdinku), Enola sama pak jako produkt byla moderní dívka (tedy myšlením žen a dívek 21.století) ve viktoriánské době (což z ní samozřejmě dělalo v rámci kontextu prostředí sufražetku na n-tou, ale mně se ta myšlenka líbila - je to vlastně stejný druh humoru konfliktu moderního myšlení a myšlení nějakého období z historie jako bývá často uplatňován v dílech se cestováním v čase). :wink:
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
Resurrection
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Nový Matrix byl teda docela utrpení. Drželo se to moc zkrátka, aby to byla opravdová parodie na nekonečné rebooty, ale na akční cool sci-fi to bez Billa Popea a Yuen Woo-pinga prostě nemá. Nedoporučuju.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Annette
Díval jsem na to kvůli tomu, že hudbu udělali Sparks. Jinak jsem o tom věděl jenom to, že se jedná o muzikálové drama žádné další podrobnosti. Je to zvláštní a líbilo se mi to. Kylo Ren tam zpívá při sexu, to by vám mohlo napovědět jaké to může být. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

K diskusi o Young Adults produkci hlásím, že mi to vesměs přišlo debilní už tehdy, když jsem do té kategorie patřil taky. Teď už ale asi umím říci proč: je to ten způsob cílení. Velmi často YA hrdina nemá vlastní charakter a je jen jakousi prázdnou schránou sklíčenou, ale především definovanou problémy ostantích mladých dospělých (taková jako Mary Sue, ale ne omylem, nýbrž cíleně, kdy jejím subjektem je právě ten divák), což mi vždycky přišlo blboučké a laciné. Trochu jako horoskop. V Shadow & Bone to úplně křičelo, ale jinak na ty věci koukám velmi podobným prismatem jako Quentin zmínil výše. Teenagerovské/YA romantikování mě odpuzuje. Třeba v tomhle mám více a více smíšené pocity vůči Stranger Things, kde první řada byly vlastně děcka, ale v dalších dvou tohle debilní teenagerovské vztahování zabírá více a více prostoru.
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Bifi
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Quentin píše: 7. 1. 2022, 13:38 Např. Locke&Key na Netflixu je celkově špatné a rozhodně bych to nikomu nedoporučoval, ale ten dům se všema svýma magickýma klíčema byl úplně plný potenciálu na hijinks. Byl tam třeba klíč, kterým můžeš otevřít libovolné dveře tak, aby vedly do libovolných jiných dveří, které jsi už v životě vidět (klasický magický item).

Později tam našli klíč, kterým lze vstoupit někomu do hlavy (můžeš se procházet mezi vzpomínkami třeba jako v knihovně). Holka se naštvala, vlezla do svojí hlavy, vyhledala fyzickou reprezentaci svého strachu, ubodala ji nožem, vyvlekla z hlavy ven a zakopala na zahradě. Od té doby se chovala neopatrně a měla autosave proti strachu. Využila ten klíč přesně tak, jak by to zkusil hráč v RPG :D

A sotva je podobných magických klíčů ve hře (...v seriálu) víc, tak netušíš, co se může stát, a začne to být nevyzpytatelné a napínavé.

IMHO je cool, že se v young adult fikci nebojí zkoušet podobné zábavné béčkové nápady.
V tom pripade si precitaj povodny komix, ktory je vyborny a vobec nie YA.
A takisto silne odporucam miniseriu The Lost Room, ktora je presne o mieste plnom nahodnych artefaktov.
Prisiel s tymto konceptom povodny knizny Stalker (Piknik pri ceste) alebo je to este starsia zalezitost?
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Don't Look Up je výborné. Doporučuji.

Perfektně uvěřitelné :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

The King's Man - dalo by se tomu filmu asi ledacos vytknout, i mě se na něm některé věci nelíbili (třeba SPOILER? finální záporák mi vlastně přišel celkem slabý... ačkoliv, ono to vlastně možná finální záporák nebyl? :D)
Ale přesto jsem se bavil parádně.
Chci víc podobných zábavných ptákovin místo v současnosti zasazených v nějakou zajímavou historickou éru!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Dotaz - viděl už někdo film Unchartered?

Je v něm nějaká scéna s lodí (starou plachetní) nesenou vrtulníkem/kama?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Ne neviděl, ale pustil jsem si trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=V24p8GpkwT4
A v tom jsou od 1:50 záběry ze scén, na které se ptáš. A vzhledem k tomu že takováhle šílenost opravdu těžko skončí celá ve střižně, tak si i přes svou neznalost filmu troufnu tvrdit: Ano, je.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Log - díky...já kdesi zahlédl tu scénu s nákladem padajícím letadla a neměl jsem odvahu...a to jsme ještě neviděl to s autem...

Jerson score -300
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

No co, loď má cca 250 tun, vrtulník unese 25 000 kg, takže je to brnkačka, ne? Pokud se někdo nesplete v řádu.
Tedy, ne že by na tom zrovna v takovém filmu záleželo.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Jerson píše: 3. 3. 2022, 13:11 No co, loď má cca 250 tun, vrtulník unese 25 000 kg, takže je to brnkačka, ne? Pokud se někdo nesplete v řádu.
Tedy, ne že by na tom zrovna v takovém filmu záleželo.
Golden Hind měla výtlak cca 120 tun, Sikorsky S 64 Skycrane má nosnost 9 tun...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

1917: Naprosto perfektní. Jeden z nejlepších válečných filmů. Asi dost pomohlo, že to je na základě Mendesova dědy, kterej tam bojoval a něco podobnýho zažil.

Dunkirk: Nedal jsem to přes půl hodiny. Co to je proboha za shitózní film? WTF?
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů