[OSEnauti] Svět Dračího doupěte

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od eerieBaatezu »

lomax00 píše: 7. 3. 2023, 18:54 Máte už někdo vytvořenou postavu? Já ji má naházenou a dle min požadavků na vlastnosti mám více možností.
Naházení, bez rasy:

Str 12
Dex 10
Con 11
Int 8
Wis 12
Cha 5

Na Kouzelníka to nevypadá $lol$, Zloděje nehraju i kdybych mohl; takže buďto Alcháč, co má hubu vopálenou od výbuchu, od medvěda podrápanej Hraničář, nebo zjizvenej Válečník.
Obrázek
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od Passingby »

U válečníka je nízká charisma výhoda, může zastrašovat.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od eerieBaatezu »

V podstatě mi padl docela solidní kroll Válečník, no.

Takže když mám Cha 5 a kroll má opravu -3, tak to nemůže jít pod 3, takže by byla Cha 3, jo?
Obrázek
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od lomax00 »

Tak já přidám své hody:
Str 13
Int 15
Mdr 7
Obr 13
Odl 10
Chr 9

Předběžně jsem si z toho zkusil namodelovat Barbar Válečník, Elf Kouzelník a Člověk Hraničář.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo počkat, ono se dá ještě kombit savy z povolání a savy z rasy. Tak jakpak to naminmaxuju? $lol$
lomax00 píše: 9. 3. 2023, 16:23 Předběžně jsem si z toho zkusil namodelovat Barbar Válečník, Elf Kouzelník a Člověk Hraničář.
Máš nějakou preferenci? Pokud bys byl Kouzelník, klidně si vezmu třeba Hraničáře, co je v divočině proto, že je tak děsně low-Cha. $D

Prosím, co znamenají ta posílení u Hraničáře?
Obrázek
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od Passingby »

MarkyParky píše: 14. 2. 2023, 12:13 OSEnauti, jejichž kariéra začne ve světě Dračího doupěte budou mechanicky vytvořeni s pomocí přílohy u tohoto příspěvku. V něm také najdete ceník vybavení a pár slov o magii, kouzlech a družijnících.
OSEnauti - DrD - V230226.pdf
Jenom takovej detail (který má ale smysl jenom jestli se podle toho bude do budoucna hrát častěji).

Vzhledem k postupu tvoření postav by bylo hezké, kdyby rasy byly před povoláníma. A kdyby se ti podařilo udělat tabulku s přehledem rasových bonusů a postihů a min. vlastností pro povolání/hlavních vlastností (to se stejně kryje). Ideálně do jedné tabulky se sloupečkama pro vlastnosti a řádkama napřed pro rasy a pak pro povolání, oboje v jedné tabulce?
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od MarkyParky »

To první asi není problém, to je jedno Ctrl+X, Ctrl+V.

To druhé asi až se někdy budu nudit..
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od MarkyParky »

eerieBaatezu píše: 9. 3. 2023, 16:20 V podstatě mi padl docela solidní kroll Válečník, no.

Takže když mám Cha 5 a kroll má opravu -3, tak to nemůže jít pod 3, takže by byla Cha 3, jo?
Jo.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od MarkyParky »

eerieBaatezu píše: 9. 3. 2023, 16:35 Prosím, co znamenají ta posílení u Hraničáře?
Posílení jsou boosty mimosmyslové schopnosti – jejich dosahu nebo trvání apod.

U každé z nich máš na jeden řádek napsáno, co její posílení znamená.

Dělá to něco podobného jako ty vícerozměrné tabulky součinů z PPP, jen na jednom jediném sloupečku.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od eerieBaatezu »

Díky!
Vaarsuvis píše: 14. 2. 2023, 16:07
Jocho píše: 26. 2. 2023, 20:04
Co Vaše naházení? $::)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od Vaarsuvis »

eerieBaatezu píše: 9. 3. 2023, 18:03 Co Vaše naházení? $::)
Já uvažuju, že bych hrál za svého OSEnauta ze Xyntillanu. Strašlivou abnormalitu = druida, který se nebojí vylézt z hustého lesa a může pořád kouzlit. $D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vaarsuvis píše: 9. 3. 2023, 18:31 Já uvažuju, že bych hrál za svého OSEnauta ze Xyntillanu. Strašlivou abnormalitu = druida, který se nebojí vylézt z hustého lesa a může pořád kouzlit. $D
Ajó, počkat, ono se to může všechno míchat. To je boží!
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od MarkyParky »

Vaarsuvis píše: 9. 3. 2023, 18:31
eerieBaatezu píše: 9. 3. 2023, 18:03 Co Vaše naházení? $::)
Já uvažuju, že bych hrál za svého OSEnauta ze Xyntillanu. Strašlivou abnormalitu = druida, který se nebojí vylézt z hustého lesa a může pořád kouzlit. $D
Všichni místní druidinti budou závidět.

I když já v tom OSEklonu nahradil hvozd termínem divočina...
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od lomax00 »

Já stále váhám. Moje první idea byl Barbar Válečník s tím, že bych možná směnil Int za Str nebo Odl.

Hraničář mi příjde celkem silný, slušný počet životů, přístup k většině zbraní a zbrojí, od 1. úrovně může mít psa, má slušné bonusy na boj se zvířaty, stopování. Od 2. úrovně dokáže denně vyléčit 1k6+1 žt (Válečník jen 2 životy a pouze sobě) a na 4. úrovni získá mimosmyslové schopnosti.

U Válečníka je ta osobní zbraň přes úrovně, trochu omezující, zvláště pokud přijdeš o zbraň nebo ji vyměníš na vyšší úrovni. Potom je s žití s takovou zbraní velmi náročné, ne-li nemožné. Tady myslím, že úprava přes získané zkušenosti v pozdějších verzích DrDO dávala smysl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Svět Dračího doupěte

Příspěvek od MarkyParky »

lomax000 píše: Tady myslím, že úprava přes získané zkušenosti v pozdějších verzích DrDO dávala smysl.
V hodnocení prospěšností úpravy s tebou souhlasím (připomenu, že v té 1.0 a 1.1, ze které vycházím, je ten bonus +1 za 4 úrovně).
V provedení už ne - počítat zkušenosti do zbraně je opruz (pamatuju si ho) a protože většina zkušeností je za poklady a ne za kuchání potvor, tak je to i trochu nesystémové.

Svázat to s přestupem každou úroveň (a teda s vědomím, že +1 na d20 má menší význam než +1 na d6+, tak nevadí, když chodí častěji) mi přijde rozumný kompromis.

Ale samozřejmě, jsem otevřen debatám.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů