[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Myrick. Řečený Lysbærer."
"Tak snad to má důvod, to tvoje přízvisko, a přineseš trochu světla do naší vesnice," odpoví mi Sidan.

Opustíme říčku a dojdeme až na kraj osady. Stařec ukáže na čelenku. "Lidem bude připadat divné, když ji nebudu mít na hlavě. Nebudou věřit tomu, že čekám na jejich rozhodnutí, budou si myslet, že už je rozhodnuto."

Vezmu ho za ramena a podívám se mu z hluboka do očí. "Buď ke mě upřímný Sidane, je to trik nebo ti na nich opravdu záleží?" Nedovolím mu ucuknout a svým upřeným pohledem ho nutím k udržování očního kontaktu. Chci cítit, co on cítí.

🔀 Face Danger Prohlédnu starce? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 10, 8
✍️ You fail, Pay the Price.
🔮It's stressful. Paní je formidable, tak -3 🧠.


Jenže jeho prázdný pohled nevyjadřuje nic jiného než naprostou odevzdanost tomu, co musí vykonat. Zda to něco je vůle paní a on rezignoval na snahu se jí vzepřít nebo naopak podvolení se naší vůli, to není vůbec z ničeho poznat. A já si uvědomím, že nad situací zdaleka nemám takovou kontrolu, jako jsem si myslel.

🔀 Endure Stress Jak to ustojím (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 3, 10
✍️ You press on.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Je jen jeden způsob, jak to zjistit.

Kývnu na Yorath, aby měla svůj meč připravený a podám starci korunu.

Ask the Oracle: 50/50 Byl to podraz? Rolled 81 vs. 50: No

Stařec si ji velmi opatrně vezme do rukou a chvíli si ji prohlíží. Pak se mi ještě jednou podívá do očí, jako by v nich něco hledal a korunu si dá do podpaždí.

Začne obcházet vesnici směrem až k dlouhému domu v jejím čele. Tam se zastaví.

Narovná se a třesoucí se rukou si položí věnec na hlavu. Rázným krokem vykročí vpřed, do prostoru před dlouhým domem.

"Slyšte mě občasné Essu." Lidé se zastaví, zvednou hlavy, několik popojde blíž.

"Já, Sidan, staršina a kněží této vesnice," pokračuje stařec hlasem, který se mu mírně chvěje, "svolávám na dnešní večer radu všech dospělých osadníků, neboť Essos čeká velké a vážné rozhodnutí. Rozhodnutí důležité pro osud nás všech."

Mezi lidmi to začne šumět, další zvědavci vystrkují hlavy ze svých domků nebo přerušují práci.

"Co chceš probírat, Sidane?" zepta se jeden statný muž.

"To uslyšíte večer. Až sluneční kotouč políbí svahy na západě, dostavte se v hojném počtu do mého domu. Doma zanechte všední a osobní strasti a přijďte s hlavou otevřenou k řešení velkého problému náš všech. Tak jak je naším zvykem."

Muž přikývne, lidé si začnou mezi sebou povídat a Sidan se rychle otočí a zpadne do dlouhého domu.

Rychle vběhneme tamtéž zadem.

🔀 Face Danger Uvidí nás někdo? (Stín) Miss
🎲 Action Score 2 + 1 + 0 = 3 Challenge Dice 4, 6
✍️ You fail, Pay the Price.
🔮It forces you to act against your best intentions.
🔮Oracle Result A [9] Artiga, Věk? Rolled 6


Jenže ve vší smůle si u zadního vchodu si staví z klacíků a mechu v kořenech stromů malé děvče.

Zvedne hlavu a mě prolétne hlavou myšlenka, že jestli nás uvidí a napráší to rodičům, podryje to autoritu starcova rozhodnutí úplně stejně, jako vystoupení na veřejnosti bez čelenky.

Ruce mi vylítnou skoro automaticky, pokusím se popadnout dívenku ...

🔀 Battle Unesu jí? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 3, 6
✍️ You achieve your objective, but not without cost. Pay the Price.
🔮Something of value is lost or destroyed.


... a smýknu s ní dovnitř.

Vydechnu, ale ve stejný okamžik se zepředu od Sidana i zezadu od Yorath naráz ozve ta samá věta: "Myricku, ty jsi se snad zbláznil?" a já si uvědomím, že jsem právě zničil svůj obraz jako racionálně uvažujícího a rozhodného muže s jasným plánem a s tím jsem ztratil i pracně získanou důvěru Sidana i Yorath.

Sidan už nemá korunu na hlavě, drží ji v ruce a ztěžka usedne na dlouhou dřevěnou lavici. "Do čeho jsem se to jen zapletl."
Yorath významně mlčí, ale za naši krátkou společnou cestu vím, že to znamená to nejhorší - že už jí nestojím za to se ozvat.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Ani nevím, jak dlouho sedím v chladné průrvě a hledím na menhir. Myrick nechtěl, aby nás tu místní viděli po boku kněze, zmínil se o autoritě nebo čem. Nepochopil jsem ho a nestihl se zeptat. Teď mám aspoň čas nad tím přemýšlet. A trochu mi to i dává smysl.

Je tu klid. Osamoceně sem nikdo asi nechodí. Pokud vůbec sem ještě někdo chodí a nečekají jenom na výsledky lovu. Na co tu ale čekám já? Slunce brzy zapadne a... mám sejít zpátky, až dole začne obřad? Nebo až skončí?

"Myricku, Myricku," zabručím si pod vousy. "Těžko se mi s tebou plánuje."

Ale dobře, plánovat přece umím i bez něj. Před lety jsem tu seděl s Ericem a přemýšleli jsme, jak vyhnat běsa z lesa. Možná to už tehdy byla nějaká temná část Paní lovu, nejspíš. A dneska je to vlastně podobné. Jak se můžu připravit na to, co tu chceme vyhnat? Stojím proti... lidem. Proti jejich přesvědčení, zvykům, strachu. Možná některým budu muset domluvit. Možná to bude bolet.

Ponořím se do myšlenek a vzpomínám na všechny ty kruhy, které jsem navštívil, a které měly problémy s vírou. V hlavě si přehrávám všechny podoby nesouhlasu a odporu, které by tu mohly dnes zaznít, a všechny moje zkušenosti, kterými bych je mohl utišit.

🔀 Secure an Advantage Zvládnu se nějak připravit? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 10, 3
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price.


"Artigo! Artigo!" volá na mě někdo od vsi. Vyskočím na nohy. "Já nejsem ale přece Artiga?" zabručím a všechny myšlenky na obřad jsou vmžiku pryč. "Artigo!" ozve se znovu ženský naléhavý hlas a pak i kroky za skálou. Někdo sem od vsi jde. Hledá nějakou Artiga. A já tu stojím u menhiru obklopený rozsekanými těly posedlých zvířat a s tváří od krve. Tohle se bude špatně vysvětlovat.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... v dlouhém domě ...

Ticho, které nastane, se mi zdá nekonečné. Pokusím se ho prolomit.

"Neublížíme jí. Jen ji někde schováme, než se lidé usnesou..."

🔮 Action and Theme Oracle Result Theme [20] Honor Action [64] Acquire

"Nemáš v sobě kousek cti, Myricku," utne mě zlostným hlasem Yorath. "Nemysli si, že jsem si toho nevšimla už dříve. Účel u tebe vždycky světí prostředky. Teď říkáš, že ji neublížíš. Ale kdyby její život bylo třeba vyměnit za něco důležitějšího, nerozmýšlel by ses ani chvilku."

"Ve skutečnosti bych se rozmýšlel, celkem dlouho," namítnu, ale Yorath má odpověď neuspokojí.

"Špatná odpověď, Myricku. Měl jsi odpovědět, že by ses nerozmýšlel, protože bys ji nikdy nevyměnil. Ale ty si tu klidně připustíš, že bys o jejím obětování přemýšlel. Ty se vlastně v ničem se nelišíš od místních, Myricku. V ničem..."

To se mě dotkne.

"Yorath, přísahám ti při žel..."

"Nepřísahej Myricku, tvá slova pro mne nemají cenu. Přísahy ponech čestným a neposkvrňuj je svým jedovatým jazykem."

Zmlknu. Tenhle rozhovor nemá smysl. Z Yorath hovoří zloba, rozčilení a další emoce. Musí vychladnout, pak mi ... možná ... dá za pravdu.

Otočím se k Sidanovi. "Máš tu nějaký sklep nebo tak něco? Kam bychom se i s ní mohli schovat?"

"Schovat?" zvedne stařec obočí. "Vy tu nebudete se mnou?"

"Sám jsi říkal, že rozhodnutí ostatních nesmí být ovlivněno naší přítomností. Ale neměj strach. Předtím, než zalezeleme do sklepa, projdu s tebou všechny možnosti, které mě napadnou a na každou z nich se společně připravíme. Máme na to celé odpoledne. To by bylo, abys lidi nepřesvědčil.

A Yorath se mezitím postará o naši zajatkyni."

"Artigu," vztekle vycekne Yorath.

"Cože?" zeptám se jí překvapeně.

"Ta dívka se jmenuje Artiga a bojí se. Už jsme si stihli promluvit, zatímco ty tu kuješ své pikle. Snažím se jí vysvětlit, co se bude dít a proč ji teď nemůžeme ... proč ji teď TY nechceš pustit."

"To je dobře, že si tak rozumíte. Tak spolu zalezte do sklepa a nerušte nás," zavrčím už, protože mi celá situace také začíná lézt na nervy. Yorath měla v jednom pravdu - tahle šlamastika vyžaduje chladnou kalkulaci a ochotu ... no když už ne skládat oběti, tak alespoň snášet nějaké to nepohodlí.

🔀 Compel Dá už Yoraht pokoj? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 4, 7
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.


"Jak se opovažuješ," zvedne se Yorath, "nejraděj bych tě..." ale já se také postavím a podívám se jí zpříma do očí: "Můžeš mě klidně ztrestat za mou nerozvážnost, až tohle všechno skončí. Silná jsi na to dost a já ti nikam neuteču ... ne, dokud Tristan nebude zdravý. Váže mě k němu přísaha. Ale teď už, PROSÍM, potlač svůj hněv a vezmi tu dív ... vezmi Artigu do sklepa, ať se mohu věnovat Sidanovi. Protože ... i když se ti to nelíbí ... přestože jsem ji sem přitáhl, život téhle dívky není v ohrožení ... ZATÍM ... ale pokud nezměníme místní zvyky, dost možná v příštích pár letech bude."

Yorath ještě několikrát vydechne, aby se uklidnila, a pak se vrátí k Artize a opravdu ji vezme dolů. Mě je ale jasné, že se později jejímu hněvu nevyhnu.

Když se scéna uklidní, vrátím se k Sidanovi. "Začni tím, že mi popíšeš lidi z vesnice. A zkus si u každého vzpomenout něco zajímavého - co by mohla být jeho slabina, silná stránka, mohlo by ho to zaujmout nebo naopak odradit...."

🔀 Gather Information Získat info o vesničanech (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 10, 5
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈


Když po chvíli Sidan skončí, mám z toho hlavu v pejru. Nečekal jsem, že ve vesnici bude tolik silných osobností s protichůdnými zájmy. Začnu se obávat, že když se setkání nebude vyvíjet podle našich očekávání, někdo z nich by si mohl Sidanovu žádnost vyložit jako slabost a mohl by se na témže shromáždění pokusit ho nahradit.

Já strávím celé odpoledne přípravami.
Jak dopadne celé setkání bych vyhodnotil jedním Face Danger, které otestuje, jak moc dobře jsem Sidana připravil ... a střihnul případně až po něm.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Na stezce k obětišti se mihne stín a hned po něm uvidím ženu. Je prostě oblečená, vlasy jednoduše spletené, vypadá rozrušeně.

"Arti...!" zavolá znovu, ale pak zahlédne mě a krátce zaječí. Bylo to slyšet až dolů k domům? Snad ne.
"Neboj se," houknu rychle a ukážu ji svoje prázdné ruce. "Znáš mě přece, to jsem já, Tristan Baldurson," představím se. Nevím, jestli mě zná. Já ji nepoznávám.
"C...c...co...?" koktá zaraženě.
"Byl jsem tu před několika zimami se svým přítelem, Ericem, zaháněli jsme lesní běsy," snažím se vysvětlit a pomalu, krok po kroku, se k ní blížím.

Část mě chce po ní skočit, povalit ji a zalehnout a nedovolit jí vzbudit poplach. Ale nejsem zvíře, abych jednal takhle.

"Ty jsi Eric?" zeptá se zmateně. Už nekřičí, to je dobře.
"Ne, jsem Tristan, Eric byl ten druhý," vysvětlím.
"Ach tak," poví a poznám na ní zklamání. Proč? "Eric je tu s tebou? Byla s ním příjemná řeč." Vzpomíná si! Spadne mi kousek kamene ze srdce.
"Ne," zakroutím hlavou, "jsem tu sám. Přišel jsem před chvílí, napadla mě zvířata, proto..."
"Zvířata?" zeptá se a zmatek v jejích očích nahradí nedůvěra a obavy. Chápu to, tuším, co se děje.
"Ano, zvířata," ukážu kolem sebe. "Nikdo další tu nebyl. Ani ta... no... Artiga. To je tvoje dcera, že? Hledáš ji?"
"Hm..." přikývne, ale nepřestává pátrat očima po roklině a rozsekaných tělech. Asi viděla i horší věci. "Bála jsem se, že ji..."
"Že ji sebrali elfové? Nevím, ale neviděl jsem ji tady a ani žádné elfy ne, nikde blízko Essu. Nemusíš se mě bát, vážně, můžu ti pomoct."

🔀 Compel Uklidním ji? (Srdce) Miss with a Match
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 8, 8
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.

🔮 Major Plot Twist [46] A true identity is revealed.


"Ne," poví prostě.
"Co ne?" nechápu.
"Ne, nemůžeš mi pomoct," poví chladně. "Pomůže mi Paní lovu. A ne, nebojím se tě. Paní lovu je stále se mnou. A podle ní je Artiga v bezpečí a najít jsem tu měla tebe!"

V očích se jí cosi blýskne a strhne z ramene jednoduchý luk.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Je to obyčejná vesničanka, ale teď pod vlivem Paní lovu = lovec = dagerous 🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑

🔀 Enter the Fray Stihnu zareagovat? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 8, 4
✍️ -5📉 = Weak Hit
✍️ Bolster your position: Take +2📈


Vycením zuby. Chlupy na zádech se mi naježí. Hvízdne šíp a já skočím stranou. Překulím se přes záda a přes mrtvé myši a zůstanu na všech čtyřech, přikrčený u země. Prsty zarývám do krví zkropené hlíny. Vidím rudě. Kopí zůstalo opřené o skálu. Naznačím pohyb dopředu, skočím ale zase stranou a ještě v letu ho popadnu. Zády narazím o chladný kámen, heknu a čekám další šíp.

🔮 Combat Action [12] Seize something or someone.

Šíp nepřiletí, ona ano. Nechápu, jak se tak rychle dostala až ke mně. Sápe se mi po kopí. Couvám a spíš ho držím od ní dál, než že bych se snažil zasáhnout. Pokaždé, když se dostane kolem hrotu a popadne ho, cítím nepříjemný tah. Má sílu. Snad mám větší.

🔀 Face Danger Udržím svoji zbraň? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 4, 10
✍️ You succeed, but lose advantage: -1📉


Musím se s ní přetahovat, strkat a tlačit stranou. Už se bojím, že o kopí přijdu, ale pak klopýtne a já se konečně vytrhnu. Stojím v chladném koutě skalní průrvy a nemám kam dál ustoupit. Musím dopředu, ať chci, nebo ne.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... ve sklepě, při setmění...

Sedíme s Yorath a Artigou v téměř úplně tmě ve sklepě. Díky několika málo škvírám vidím, jak se obrys dívky tiskne k bojovnici, která se jí předtím zastala přede mnou. Cítím jak mě probodává vystrašený pohledem, ale do očí ji nevidím.

Překvapilo mne, že se po ní za celé odpoledne nikdo nesháněl. Toho jsem se bál nejvíc. Chvíli přemýtám, co to asi znamená, jestli je sirotek, nebo je prostě pod svícnem tma a rodiče hledají někde v lese.

Pak už ale mou pozornost přeberou zvuky zhora, z rokování dospělých. Napínám uši, ale dostávají se ke mě jen útržky slov a jak se vyvíjí shromáždění mohu pouze odhadovat z nálady, kterou zvuky nesou.

Strong hit

Konečné přijde okamžik, kdy hlasy ztichnou a do ticha se ozve jen Sidan, podle tónu kladoucí otázku.

Odpovědi je mu halasný souhlasný řev a bušení do stolu. Trvá docela dlouho, než se uklidní a je zřejmé, že už je rozhodnuto.

Přesto Sidan dodrží tradici svého kmene a zeptá se podruhé. Do ticha se přeci jen pár lidí ozve, ale z tónů jejich námitek zní rezignace, povolení se vůli většiny.

Pak se lidé začnou trousit ven z dlouhého domu.

Když hlasy utichnou a naposledy vrznou těžké dveře na náves, Sidan otevře poklop.

"Měli jste pravdu. Mají těhle pořádku plné zuby. Dokonce i kněží. Jen se neodvážili mi vzdorovat, protože kdykoliv se o to někdo pokusil, stala se mu někde v lese ošklivá věc.

Byl jsem tak slepý.... Či spíš zaslepený? "

Pokračování později.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

🔮 Combat Action [37] Take a decisive action.

Přehmátnu kopí tupým koncem dopředu. Nechci ji zabít. Hned toho rozhodnutí zalituju. Ona mě zabít chce. Využije rozestupu a mojeho zaváhání, vrazí mezi nás luk, založí šíp a zblízka vystřelí.

🔀 Clash Přejdu do protiútoku? (Železo) Miss
🎲 Action Score 2 + 3 + 1 = 6 Challenge Dice 7, 9
✍️ You are outmatched and must Pay the price. Your foe has inititative.
✍️ -2🩸

🔀 Endure Harm Zastaví mě jeden šíp? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 1, 4
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


Ucítím bodnutí ve stehně a padnu na koleno. Šíp zajel hluboko, ale zvládnu hned vyskočit zpátky na nohy, nezasáhl nic důležitého. Být to do kolena, je po mně.

Žena táhle zaúpí. Cloumá s ní Paní lovu, která těžce nese, že kořist nepadla na první ránu. Natahuje se po druhém šípu, mechanicky, bez jediné emoce. Nestojím proti vesničance, stojím proti božstvu. Musím se podle toho chovat. A jestli nezvládnu jednu hloupou Paní lovu, na Měsíčního medvěda musím zapomenout. A to nejde, už ne. Moje dávná přísaha mi nalije čerstvou krev do žil.

Otočím kopí a pečlivě zamířím a provedu výpad, jaký mě učila Yorath u Strážců. Tohle jsem dělal stokrát, nemůže se to pokazit, musím dokončit svoji přísahu.

🔀 Strike Dokážu ji konečně zasáhnout? (Železo) Miss
🎲 Action Score 4 + 3 + 1 = 8 Challenge Dice 9, 8
✍️ Your attack fails and you must Pay the Price. Your foe has initiative.
✍️ -2🩸 = -1🩸 a -1📉

🔀 Endure Harm Stojím ještě na nohou? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 2, 1
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


Nestačí to. Druhý šíp se zabodne do ramene a já zakopnu o vlastní puštěné kopí. Svalím se na zem.

Srdce mi divoce bije. Těžko dýchám, ale cítím, že aspoň tohle mám pořád ještě pod kontrolou. Do tváře se mi vypíjí krev všech těch zabitých zvířat kolem, důkaz, že se Paní lovu dokážu postavit. Vím, že tohle zvládnu. Musím do toho dát ale všechno. Všechno.

Zařvu. Je mi už jedno, jestli nás dole ve vsi někdo uslyší. Zvládnu kleknout a vytrhnu si šíp z ramene. Žena naproti mě má výraz kamenné sochy - nevidím na ní vůbec nic, jen prázdný výraz a v očích se někde hluboko, hodně hluboko, skrývá pohled Paní lovu. Už bych měl dávno ztratit vědomí. Ale já na ni ještě jednou zavrčím, popadnu pravicí kopí a skočím dopředu, se vší sílou co mám, a energií, co ve mě zbývá.

🔀 Strike Pomůže mi řev? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 1 = 9 Challenge Dice 9, 8
✍️ Inflict your harm and lose initiative.
2⚔️ + 2⚔️ (přednost 🪡) = 4⚔️ = 🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑

Hraju to podle diskutovaného Starforged, tj. End the Fight i bez iniciativy, protože cíl je splněný, ale s horšími výsledky.
🔀 End the Fight Přežiju tohle setkání? (Železo) Strong Hit => Weak Hit
🎲 Action Score 8 Challenge Dice 4, 2
✍️ This foe is no longer in the fight. You’ll pay for it: An objective falls out of reach.


Kopí srazí letící šíp, vyrazí ženě luk a zabodne se hluboko do hrudníku. Padnu na ni a svalíme se na zem. Slabě hlesne. Kamenná tvář se konečně uvolní a s proudem krve její tělo začne opouštět i Paní lovu.

Já žiju, i když sotva. Ona ne. A to chtěl Myrick odvést Essus z náručí Paní lovu bez prolití krve. No, nepovedlo se to.

Myricku, můžeš.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Chtějí to mít rychle za sebou, jako když strhneš látku z provizorního obvazu, abys mohl vyčistit ránu od špíny a hnisu," vysvětluje mi Sidan a z tónu, kterým mluví, je znát, že jeho mysl je stále svobodnější.

Přemýšlím čím to je, zda nachází sílu uvnitř či naopak jeho Paní je zaměstnána jinde .. a přitom mé myšlenky zabloudí k Tristanovi. Jakpak se mu asi celé odpoledne dařilo?

"... takže do obřadní rokle vyrazíme ještě dnes večer," dodá Sidan a jde si chystat věci. "Za chvíli sem přijdou ostatní kněží, jen co si vyzvednou to nejnutnější ve svých domovech a společně se vydáme vzhůru celý obřad připravit. Ještě nevím, jak to všechno provedeme, ale společně snad něco vymyslíme.

A co se týká vás dvou ...", ukáže na mě a Yorath, "... ostatním jsem řekl, že jsem o tom už přemýšlel nějaký čas a najal si zabijáky nestvůr, aby nás při obřadu chránili. Zkuste cestou nahoru mlčet, neprozradit, že je to obráceně ... a hlavně se vyhněte dalším zbrklostem, které by mohli naši věc podrýt," kývne významně k Artize.

Jsem až trochu zaražený tím, jak s každou další větou víc a víc přibývá rozhodnosti a vůdcovského tónu, jako kdyby ještě před pár hodinami před naši rvačkou nebyl zcela v moci místní síly.

🔮Ask the Oracle: Unlikely Má Artiga nějakou předtuchu? Rolled 4 vs. 25: Yes

"Byla máma na shromáždění? Ptala se po mě? Proč mě celý den nehledala? Co se stalo s mámou..." spustí do odmlky dívka naprosto nečekaně. Otočím se na Sidana, ale on zakroutí hlavou, jako že ji neviděl.

Kleknu k ní dřív, než stihne Yorath zasáhnout a dívka samotná se schovat za ní. "Víš, tady ve vesnici se toho děje hodně špatného. Nevím, proč tvoje máma nepřišla, může to být nějaká drobnost ... a může to být opravdu vážná věc. Ale přestože jsem se k tobě na začátku nezachoval úplně nejlépe, věř mi, že se tady s Yorath, Sidanem a ještě jedním statečným bojovníkem snažíme ze všech sil dát věci dohromady. Abys byla ty, i tvoje máma v bezpečí."

🔀 Face Danger Uklidním Artigu? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 3, 4
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1 🧠)


Dívka mi zjevně stále nevěří, ale uklidní ji to. Mě ale začne hryzat svědomí ... co když se její mámě opravdu něco stalo? Vždyť já ji možná lžu...

🔀 Endure Stress Uklidním Artigu? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 8, 1
✍️ You press on.


... tak to ale prostě chodí. Malé lži nás občas zachraňují před velkými problémy.

O chvíli později už se setkáváme s ostatními kněžími před úzkou roklí a zahajujeme výstup. Sidan ještě jednou opakuje celou pohádku o tom, jak jsme se seznámili a snaží se působit co nejdůvěryhodněji ... a my co nejnenápadněji.

🔀 Face Danger Spolknou kněží pohádku? (Stín) Miss
🎲 Action Score 5 + 1 + 0 = 6 Challenge Dice 7, 6
✍️ Your progress is undermined by a dramatic and costly turn of events, Pay the Price
🔮Pay the Price [76] It is stressful. -3 🧠 => nemám, takže -3 📉


Jenže pak se přiblížíme k mýtině a nejdřív nás udeří do nosu pach smrti, a pak uvidíme tu spoušť. Někteří kněží začnou okamžitě zvracet, Artiga, kterou jsme nemohli nechat dole, řvát hrůzou.

🔀 Endure Stress Jak ustojím stesss? (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 6, 7
✍️ You press on.


A já sice stojím pevně na nohou, ale je mi je jasné, že historka o tom, jak jsme najmutí zakročit, kdyby se něco zvrhlo, je to poslední, čemu teď všichni uvěří.... a horečnatě přemýšlím, jak z toho ven.

Tristane, mohl bys prosím popsat, v jakém stavu jsme našli mýtinu? Případně cos dělal v mezičase? A hlavně - zůstalo tam tělo Artigy matky? S tím hodem, co mám, mi přijde, že jo, ale zároveň situace mi přijde natolik dramatická, že bych ty stresíky asi koupil i kdyby tam zbyla jen zvířátka nebo krvavé šmouhy ... zkrátka tohle bych nechal na tobě.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Vzduch v roklině je najednou těžký a nepříjemně tlačí na plíce. Mísí se v něm pach mrtvých zvířat, která tu leží už od odpoledne, a večerní vlhkosti vystupující ze skal. V šeru přicházející noci je poznat jen několik prvních rozsekaných zvířecích těl na konci stezky, zbytek si příchozí mohou jen domýšlet. Mezi kněžími se v roztřesených rukou objevují první pochodně a ozývá se křesání nad troudem. Jde to pomalu, nikdo nechce vidět, co tu na ně čeká.

Mihotavé plameny následuje další vlna křiku. Země je nasáklá krví a z mršin stoupají šedivé stíny a vsakují se do okolních skal. Uprostřed sedí o menhir opřená žena v temně rudé košili. V nehybné tváři má nechápavý výraz a skelnýma očima hledí přímo do míst, kde se mezi staršími krčí její vyděšená dcerka Artiga.


Pochopím hned, co se stalo. Zapomenu na plán, jak se odsud prosekat, hodím kopí před sebe a vystoupím ze stínu.

Cítím se mizerně, rány krvácí a neměl jsem čas je ošetřit. Cítil jsem, že na tomhle místě není dobré prolévat další krev, hlavně ne vlastní. Ale radši jsem přemýšlel, jak zabít kohokoliv, kdo mě tu najde. Chyba, Tristane!

"Já... je mi to líto, vážně," začnu rychle drmolit ve chvíli, kdy jsem snad slyšet. "Jmenuji se Tristan Baldurson, znáte mě, před lety jsem v Essu zaháněl lesní běsy. Pomohl jsem vám. Přišel jsem dnes znovu s nabídkou pomoci, ale přepadly mě tu síly Paní lovu. Bránil jsem se. A ona... mrzí mě to, bránil jsem se."

Nejsou to silná slova. Ale snad mě neroztrhají hned na místě stejně, jak se o to pokoušely ty lasice a nebohá žena.

🔀 Compel Budou mě vesničané poslouchat? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 4
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.


Mezi lidmi to zašumí. Slyším opakovat svoje jméno a i jméno Elrica, zřetelně a častěji. Nepřiletí žádný kámen, zatím. Očima pátrám mezi lidmi po Yorath a Myrickovi. Ona mi může získat čas a on svobodu.

"Jenom jsem se bránil," zopakuju znovu. "Mohu to dokázat. Myrick může," zabodnu do něj pohled. "Promluv s ní. Vím, že to dokážeš. Musí zaznít její svědectví. Přísahal jsi, že mi zachráníš život. Tohle není nemoc, ale bez tebe na ní nebude záležet. Prosím.

Pokusil jsem se připravit místo - nachystal jsem runové kameny a načrtl runy. Nevím, jestli budou stačit... snad... musí."

🔀 Secure an Advantage Pomůžu Myrickovi s přípravami? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 7, 5
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price.
🔮 Pay the Price [43] A new danger or foe is revealed.


Nestihnu ani dopovědět a země se slabě zatřese. Ze skal se k nám sesype drobné kamení. Lidé popadnou z pod košil a vest své talismany.

"Krev?" zeptám se Myricka odevzdaně. "Nevím, co jsem vlastně nachystal. Ale bojím se, že tu nejsme sami."

Myricku, můžeš. Podle Tristana by bylo fajn, kdyby jsi z mrtvé ženy dostal svědectví, že pod vlivem Paní lovu zaútočila ona.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Ááááárgh! Tak proto jsi mě držel ve sklepě! Abyste mohli obětovat moji mámu!" řve mi za zády Artiga, kterou Yorath nejprve držela kolem ramen, a teď ji drží. Všechny oči se otočí na mě.

Pomalu vykročím kupředu. Lidé jsou příliš paralyzovaní strachem, než aby se mi postavili a tak jdu přímo k mrtvé ženě. Až na jednoho osadníka. Samotnou Artigu.

Ta, rozběsněná vztekem a nepochybně také přičinením Paní lovu, sáhne Yorath za pás, vytrhne ji dýku a bodne ji do ruky. Rána není hluboká, je to spíš škrábnutí, ale stačí na to, aby děvče pustila.

Ta se mi pak rozeběhne s napřaženou rukou a šíleným jekotem do zad. Schválně ji nechávám doběhnout až ke mě, aby všichni lidé viděli, že jsem se ji nepostavil, že jsem nezaútočil jako první ... a spoléhám se na rychlost, s jakou na vládnu svou holí.

🔀 Face Danger Útok Artigy (Ostří) Miss
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 6, 7
✍️ Your progress is undermined by a dramatic and costly turn of events, Pay the Price
Je to dýka, tak 🩸1.


Ale snad jí Paní lovu dodala větší rychlost nebo jí vztek smíchaný s žalem přidali na prudkosti, má ruka se dá do pohybu pozdě, až ve chvíli, kdy už ucítím, jak se mi dýka zabodla do beder vedle páteře. Ještě že je dívka tak malá, podobná rána od dospělého by nejspíš prošla kolem lopatky a až do plic.

Otočím se na Artigu, nechám světlem rozzářit konec své hole a posvítím jí přímo do obličeje. "NIČEMU NEROZUMÍŠ, bláhová.Tvá matka zemřela, ano ... a je mi to líto. Možná to bylo i rukou jednoho z nás, a chápu, že ji chceš pomstít, ... ale věz jedno. Nezemřela NAŠÍ VINOU!" Můj hlas mění tón, střídavě burácí, aby si přehlušil nenávist bublající v dívce a střídavě je konejšivě laskavý, aby utišil její bolest.

🔀 Endure Harm Jak to ustojím (Zdraví) Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 4, 1
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


Dívka přestane řvát a hledí mi do očí. Neobratně si sáhnu za záda, vytrhnu si dýku z rány a syknu bolestí. Cítím tenký čůrek krve, jak mi teče po zádech, ale nehledím na to a dýku podám dívce.

"Na, tumáš. Čeká tě možná první dospělá volba ve tvém životě. Máš teď možnost. Můžeš vzít tu dýku a znovu mě bodnout ... a já se nebudu bránit. A pak na krátko ulevíš svému hněvu, ale do konce života tě budou sžírat pochybnosti. Nebo ji vezmi, vrať ji Yorath a nech mě dělat má kouzla. A nejen, že se od tvé matky dozvíme, jak to bylo doopravdy, ale získáš tak i příležitost naposled si s ní promluvit, než úplně odejde na druhou stranu."

Je vidět, jak dívka chvilku přemýšlí, váží nůž ve svých rukou ...

🔀 Compel Ukecám Artigu? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 6, 10
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.
Tak druhý bodanec. A protože jsem se nebránil a vydal jsem jí, tak bych ho asi ohodnotil za 🩸2.


... a pak s výkřikem "Nenávidím tě, cizáku!" skočí dopředu a začne bodat, bodat, bodat...

🔀 Endure Harm Ukecám Artigu? (Železo) Miss
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 9, 10
✍️ Suffer -1📉.


Navzdory svému slibu se bráním, instinkt nedovolí rukám nic nedělat, ale reakce přijde pozdě a ač způsobené rány nejsou hluboké, bolí. Útok mě navíc překvapil, příliš jsem věřil svým slovům, a povalil na zem.

Artiga klečí nade mnou, jednou rukou se jí snažím udržet od těla, druhou nahmatávám hůl, která mi vypadla z rukou. A lidé z osady kolem v posvátné hrůze stojí a hledí, jako by šlo o boží soud.

🔀 Battle Odzbrojím konečně Artigu? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 1 + 0 = 3 Challenge Dice 1, 2
✍️ You achieve your objective unconditionally. Take +2 📈


Podaří se mi vklínit hůl mezi nás a zatlačit, takže její krátké ruce už nedosáhnou na mé tělo, ani když je prodlužuje hrot dýky. Dívka ještě chvíli vztekle bodá, ale pak jí konečně dojdou síly a povolí svaly. Dýka mi neškodně dopadne na břicho a já povolím napjaté ruce a položím ji stranou.

Schoulí se do klubíčka a rozpláče.

Já bych nejvíc potřeboval, aby ke mě někdo přiskočil a pomohl mi se zvednout, ale od místních to teď těžko očekávat a od Tristana i Yorath by to bylo situaci příliš nepomohlo, takže se začnu těžce zvedat.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Konečně se pohnout první osadníci. Aby pomohli Artize samozřejmě, mě nikdo ruku nepodá.

Na druhou stranu se nikdo neodváží zpochybnit výsledek "Božího soudu" - všichni viděli, že jsem ji dvakrát nechal zaútočit a nevztáhl jsem na ni ruku, vyjma nutné obrany - a přesto jsem nezemřel.

Zvednu se a ztěžka dojdu k její mrtvé matce. Zalovím v brašně a vyndám hrst svíček. Okamžitě se mi rozsypou z třesoucí se ruky, tak znovu pokleknu a začnu je sbírat. Zpoza sebe slyším, jak šumění davu změní tón. Z "Co tohle jen znamená?" na "Co to tam vlastně dělá?"

Nedbám na to, začnu svíčky zapalovat a rozmísťovat kolem těla. Když je poslední na místě, školním hlavu a oslovím mrtvou, jak už tolikrát předtím.

Poselství: Weak hit

Duch se zjeví a můžete pár minut vést rozhovor. Vyhodnocuj vhodné tahy (máš +1🎲). Duch také přinese znepokojující zprávy nesouvisející s tvým záměrem. Představ si, co ti poví (zeptej se Orákula) a utržíš -1🧠 (Endure Stress).


Mýtinou závazně studený vítr a plameny svíček se zatřepotají.

Žena otevře oči, upře nepřítomný pohled do tmy a zakvílí: "Copak ani smrt mi nepřinesla svobodu? Nemůžeš si vzít mé tělo a nechat mě jít? Nesloužila jsem ti dostatečně za života? Nezaplatila jsem ti už tím nejcennějším?"

"Já nejsem ona," pronesu, "a až spolu skončíme, nechám tě jít. Musím ale splatit jeden malý dluh, který mám vůči tvé dceři. Upřel jsem jí možnost promluvit si před smrtí naposledy se svou matkou. Chci jí tedy dopřát tuhle šanci alespoň po smrti."

Ukážu rukou za sebe na Artigu, která přešla z usedavého pláče do ticha přerušeného občasným vzlykem a sleduje nás.

"Rozluč se s ní a vyjev jí pravdu o svém odchodu."

Compel weak hit. Musím si rozmyslet, jaké špatné zprávy ze záhrobí přinese a co bude chtít za svědectví, které mě a Tristana očistí.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Jak se mám s ní rozloučit, když o ní není postaráno?" zachrčí mrtvola. To se mnou cukne. Vzpomenu si na Ravela, Překvapení. Děti se na nás lepí jak mouchy na kravinec, ještě jsme se nedokázali postarat o dvě a už by s námi mělo jít třetí.

Naštěstí žena pokračuje. "Můj nebožtík muž, měl stříbrné náramky. Mnoho náramků. Ale jednoho dne se nevrátil z lovu. Z lovu, ve kterém se chtěl zavděčit Paní. Z lovu wyverny. Ach, kdyby se býval vrátil, třeba zchromlý, mohl by náramky prodat ..."

"Přísahám při železe, že ty náramky najdeme. Nebo nějaké jiné, ale postaráme se, aby Artiga nedřela bídu. Ale teď už mluv ... jak to bylo s tvou smrtí," přeruším naříkání, když už žena mluví příliš dlouho o tom samém.

🔀 Swear an Iron Vow Slibuji náramky (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 2, 5
✍️ You are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward.


Je to trochu lehkovážná přísaha, ale to nejhorší, co se nám může stát je, že půjdeme lovit wyvernu. A to je pořád celkem přirozený nepřítel ve srovnání s tím, s čím se utkáváme zde. A Tristan si s tím bude vědět rady.

Žena se uklidní, jak neodkladné nutkání zařídit poslední věc, kterou za života nestihla, poleví.

"Posedla mě. Paní .... posedla mě. Vedla mé ruce. Mé tělo. Chtěla zabít toho bojovníka," zachrčí znovu a trhne rukou směrem k Tristanovi. "A málem jsem to dokázala. Jeho ruce byly pomalé, jako kdyby nebyl připraven ublížit ženě. Nebyl srozuměný s tím, co Paní dokáže, když si vezme tělo někoho z nás ... nebo nějakého zvířete. "

🔮Action [97] Depart Theme [50] Possession

Pak se jí obličej zkroutil do nepříjemného šklebu. "Když potřetí prohrála, pochopila, že ji nečeká nic než zapuzení, ztráta moci. Dostala strach. Poprvé v životě jsem cítila, že Paní má z něčeho hrůzu a ne naopak. A pak, když mi unikal z těla život, cítila jsem, jak hledá, někoho, koho by posedla ... aby odsud mohla utéct. Uniknout."

Pak se otočí ke své dceři.

"Artigo..." zachrčí,
"Maminko..." odpoví plačtivě dívka.

Ponechám kouzlo ještě chvíli působit, obě si to zaslouží, jedním uchem už ale poslouchám, co na to lidé. Zdá se, že svědectví je uklidnilo a zpráva o tom, že Paní je pryč, také. To jen mě to znepokojuje. Šlápnout nějakému démonovi či polobohovi na kuří oko a pak ho nechat uniknout, to je to poslední, co s Tristanem na naší cestě potřebujeme.

-1🧠 už nemám, takže -1📉
🔀 Endure Stress Slibuji náramky (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 5, 1
✍️ Embrace the darkness: Take +1📈.


Na moment si představím nás dva, jako osamělé poutníky, kteří chodí světem, hledají zdroj světla a léků a pronásleduje je horda naštvaných bohů a tahle šílená představa mi mírně zvedne koutky do neznatelného úsměvu a dodá mi sil.

Ukončím kouzlo, tělo se sveze na zem a Artiga znovu propukne v pláč. Já se ale otočím k ostatním. "Syšeli jste to? Bytost, která se vydávala za Paní lovu, uprchla. V těle někoho z vás.

A já pro vás má dvě otázky.

Zaprvé - chybí někdo z vás? Zkontrolujte se navzájem, členy svých rodin své sousedy."

"Glynn, chybí Glynn. Moje žena Glynn," vykřikne jeden z chlapů. Naposledy jsem ji viděl odpoledne, nevrátila se do osady před zahájením shromáždění.

V davu to za šumí. "A ta druhá otázka?"

"Kolik z vás se chce vydat na poslední lov?"
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Jsem rád, že se pozornost upírá úplně jiným směrem. Děsím se toho, jak tohle dopadne, co si o mě myslí Yorath a jestli vůbec zvládnu pokračovat na svojí cestě. A nechci, aby někdo můj strach viděl.


Nedokážu ani pomoc Myrickovi, když po něm skočí ta holka. Jenom civím a čekám, jak to dopadne, na víc se nezmůžu. Je mi z toho nanic.

Oddechnu si až ve chvíli, kdy mrtvá promluví a já se přestanu bát o svůj život. Paní lovu mi je teď ukradená, s ní i Essus a celá západní polovina Železných zemí. Chci jen klid, ovázat si rány a něčeho se napít. Takže když Myrick navrhne lovit další posedlou ženskou, jenom zabručím a výrazně zakroutím hlavou.

"Jak se cítíš?" zeptá se mě po chvíli věcně Yorath. Vidím na ní, že o moje stavu má celkem přesnou představu a ptá se spíš jenom proto, že je prostě taková... starostlivá.
"Ale jo," odpovím, ale ještě se nesnažím postavit.
"Cítíš se teď už lépe?" je zvědavá. Pochopím.
"Ne," přiznám. "Dosáhli jsme asi toho, proč jsme sem přišli. Essus se vzdal svojí zhouby, elfové by měli být spokojení. Ale to sémě, o kterém mluvil šaman, to asi ještě neví. Je mi nanic. Bojím se, že mě napálili, Yorath."
"Ale ale," usměje se a poklekne ke mně, "to nezní jako něco, co elfové udělali. Dej tomu čas, aspoň než přestaneš krvácet."

🌙 Zásluhou Myricka se Essus vzdal Paní lovu.

🔀 Fulfill Your Vow Splnil jsem to, co jsem elfům slíbil? (Postup) Weak Hit
🎲 Action Score 8 Challenge Dice 10, 6
✍️ There is more to be done or you realize the truth of your quest. Envision what you discover (Ask the Oracle if unsure). Then, mark experience. You may Swear an Iron Vow to set things right. If you do, add +1🎲.

Co přesně je ještě potřeba udělat a jak to Tristan udělá vymyslím zanedlouho.


Usměju se taky na ni. Tuhle společnici mi poslali sami bohové. A Myricka taky. Konečně se postavím na nohy.

Položím mu ruku na rameno a ukážu v dlani runový kámen z černého železa. "Přísahám, Myricku, že ty náramky najdu s tebou. A děkuji. Bál jsem se, že tu vypustím duši."

Cítím nutkání si ten kámen hned vplést do vousů, ale třesou se mi ruce. "Nechme Glynn jejím druhům," povím pak Myrickovi. "Nás čeká i tak těžký úkol. A než se do něj pustíme, potřebuju nabrat síly. Nebo aspoň na noc složit hlavu pod střechou. Nebo se aspoň opláchnout v čisté vodě. I to by mi teď stačilo."

Vydám se mezi vesničany s touhle prosbou. Nechci nic velkého a mám Yorath po svém boku. Snad je jejich nově nabytá svoboda povede správným směrem.

🔀 Sojourn Nabídnou nám v Essu zázemí? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 7, 10
✍️ You find no help here. Pay the Price -1📦


Po delším dohadování zjistím, že je vše marné. Ani dárky z mých skromných zásob nepomohou. Možná mi hned jen tak někdo neodpustí. Možná Yorath není prostě Eric, na kterého tu všichni pořád tak rádi vzpomínají. Možná mají jenom hlavy plné lovu. Tak či onak, dnes budeme zase spát v lese.

Myricku, můžeš.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🌕🌕 Pomohl jsem Tristanovi vyhnat zhoubu z Essu, což by mělo jít na ruku elfům.

Že nás nečeká vřelá odpověď mě nepřekvapí. I tak se pokusím alespoň vyzvědět, kde by měla mít hnízdo ta wyverna.

🔀 Gather Information Co ví místní o wyverně? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 7, 4
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈


Bohužel zjistím, že nikdo z tehdejší výpravy nepřežil. Vrátil se jen jeden jediný člen, stopařka Namba, ale i ta utrženým zraněním podlehla.

Na to, kde mají místní pohřebiště, se neptám, i když vím, co je potřeba udělat. Sejdu se s Tristanem a Yorath a odtáhneme do lesa.

🔀 Make Camp Táboření v lese (Zásoby) Miss
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 7, 8
✍️ You take no comfort. Pay the Price.
🔮Ask the Oracle: Unlikely Přijdou už v noci elfové? Rolled 1 vs. 25: Yes


Ale ani nerozložíme houně, když se mezi stíny objeví postavy ....
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host