[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Smutně sleduji vývoj událostí. Chtěl jsem se vrhnout ke svým zásobám a snad nějak pomoci, ale mé léčitelské umění je vhodné jen pokud chcete někoho nenápadně zabít. Jestli Ravela dokáže někdo zachránit, tak já to rozhodně nejsem. Myrick, Tristan, přibíhající Yorath. Jsem tu navíc... A pak si připomenu elfova poslední slova, popadnu sekeru a vyrazím za ním.

Stopař jsem stejně mizerný, jako léčitel, tak vše vsadím na jednu kartu. Když utíká, určitě kus poběží rovně a až se nám ztratí, tak teprve začne kličkovat a schovávat se. Sice má výhodu znalosti terénu, ale já jsem ucházející sprinter. Dám do toho všechno a dokud můžu, tak běžím naplno.

🔀 Face Danger Doběhnu elfa? (Ostří) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 5, 6
✍️ You fail, Pay the Price.


Uběhl jsem pořádný kus mokřadem a rozhodně to nebylo snadné. Ale už nemůžu. Svalím se na zem a těžce oddechuji. V dálce slyším křik, jak se ostatní snaží zachránit Ravela. Jsem tu sám. Selhal jsem.

🔀 Endure Stress −1🧠 Vyrovnat se se svým selháním (Vůle) Miss with a Match
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 8, 8
✍️ Suffer -1📉. If you are at 0 spirit, you must mark shaken or corrupted (if currently unmarked) or roll on the table.


Tohle je na mě moc. Zvednu se a zařvu. Zařvu tak, že mě musí slyšet všichni a všechno v okolí. Řvu jako zvíře.

„Elfe! Přísahám, že tě najdu, i kdybych měl spálit celý tenhle les na popel. A že tě zabiju. A přísahám, že to bude takové umírání, že si budeš už přát, abys byl už dávno mrtvý!“

🔀 Swear an Iron Vow Přísahám, že má pomsta elfímu odpadlíkovi bude strašná!(Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 1 + 0 = 3 Challenge Dice 10, 2
✍️ You are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward.


Když se zklidním a dlouze vydýchám, mé oči padnou na něco, co do močálu nepatří. Ze země zvednu zakrvácenou dýku z obsidiánu.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Vrhnu se k Ravelovi. Rána není hluboká a moc nekrvácí, elf si dal záležet aby mu dal šanci to přežít - a nám důvod věnovat se léčení místo pronásledování. Jenže jak chlapec upadl do bláta, dostaly se do rány nečistoty. A to je zlé.

🔀 Heal (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 5, 10
✍️ Your care is helpful. If you (or the ally under your care) have the wounded condition, you may clear it. Then, take or give up to +2🩸, but you suffer -1📦.


Chvatně vytahuji ze zásob trochu čisté vody, abych ránu omyl, plátno a také trochu pálenky. Stará moudrost kněží od Rudé skály říkala, že oheň zatáhne ránu aby přestala krvácet a zároveň vypálí zárodky otravy krve. A pálenka hoří rychle a prudce.

Během zákroku Ravel křičí, já křičím na Tristana, aby pořádně držel, Yorath křičí na mě, jestli jsem se nezbláznil ... ale nějak zákrok dokončím. Nakonec ještě pro jistotu vezmu sušené býlí proti horkosti, které mi na cestu dala jedna babice z Rojřina stestku a tuk, kterým budeme mazat spáleninu, aby nepopraskala. Obé připravím k použití, až Ravel, který během léčení omdlel bolestí, přijde k sobě.

Přežije to.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Až když si Myrick utře zpocené čelo, odbelhám se kus stranou a podívám se pod svoji nohavici. Noha dostala zabrat, ale není to nic, co bych už neviděl. Jindy by stačil klid a čas, ale teď nemáme ani jedno. Opláchnu si z rukou Ravelovu krev a pokusím se vrátit pohmožděné klouby do původního stavu.

🔀 Heal Povede se mi ošetřit nohu? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 5, 3
✍️ Your care is helpful. Take +2🩸.


Se zpevněnou nohou a slabší tupou bolestí se vrátím k ostatním. Máme toho hodně, co si říct, ale pořád jsme na místě, kde není úplně bezpečno. A brzy bude tma.

Navrhnu podívat se v okolí po nějakých zásobách a přesunout se zpátky k řece na přenocování. Brod není daleko a k elfům můžeme pokračovat i zítra, až bude aspoň Ravel trochu při síle. Já to už nějak zvládnu.

Tak či onak si podobně jako Bjorn uříznu několik částí z těl sharrishů. Nepotřebuju ale hlavu zdechliny, beru spíš kořeny šlahounů a najdu i pár čerstvých pupenů. Pořád mi hlavou vrtá Myrickův dotaz. Co když jsou sharrishové opravdu důsledek mojí nemoci? Nakažené, které jsem viděl dříve, vypadali jinak, ale i tak...

Co vy na to?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Souhlasím s přesunem k brodu, ale čekáme, než se Ravel probere z mdlob. Času využiju k prohledání doupěte a okolí. Ten elf tu někde musel mít zásoby...

🔀 Resupply Co najdu po elfovi (Rozum) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 6, 4
✍️ You find nothing helpful. Pay the Price.
🔮Your action has an unintended effect. Theme [31] Hope


Nenajdu nic, než podivný amulet - a ani ten není přímo v doupěti, ale zůstal viset na větvích křoviska, kterým elf unikal.

Vezmu si ho k sobě. Nevím sice, co znamená, ale naplní mě nadějí. Že vyléčíme Tristana, že pomůžu Ravelovi, že si promluvím se svou dávno mrtvou ženou.

Je to prokletý předmět, dává falešnou naději. Nejspíš má dost co dočinění s elfovým osudem.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Vrátím se k ostatním, jen se zběžně přesvědčím, jak je na tom Ravel, a když vidím, že to možná přežije, dál se tím nezabývám. Všichni viděli, že jsem za elfem vyrazil a vrátil se s prázdnou. Je vidět, že nejsem zraněný, ale dost nesvůj. Cizí krev ani bahno ze sebe neomyji ani neotřu. Jsem zamlklý.

Ostatních se spíše straním, snažím se jim neplést do cesty. Nejdříve obejdu mrtvé stvůry a svůj pytel s trofejí doplním o další kousky. Další hlavy už nesbírám, ale tady ulomím roh, tady vytrhám pár drápů, tu vylámu pár zubů. Nad jedním z nich se potkám z Tristanem, který ho obírá o popínavé šlahouny plné jedu. Počkám, jen kývnu na znamení respektu.

🔮 Ask the Oracle: Unlikely
Je některý Sharris zjevně lidského původu?
Rolled 44 vs. 25: HELL NO!
You rolled a match! Envision an extreme result or twist.


Později sedím trochu stranou, stále špinavý. Kdo mě pozorně sledoval, všiml si že nejím. Jsem pohroužen do svých myšlenek. Torr mi leží u nohou, podřimuje, ale při každém zašustění či zapraskání zvedne hlavu a nastraží uši. Překvapení sedí s námi a zase chroupe tvrdý chléb. Chlapec si na něj už zvykl, neprotestuje, vlastně, jak je u něj zvykem, neříká nic.

Stále přemýšlím nad tím, co musím udělat, co se stalo, co jsem slíbil. A nakolik se mé cesty opravdu protkávají s Tristanem, Myrickem, Yorath a Ravelem. Nakolik jsem jim pomohl a nakolik je jen zatáhl do většího nebezpečí.

Bezmyšlenkovitě si při tom pohrávám s elfí obsidiánovou dýkou, na které jsou stopy zaschlé krve.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Sedím mlčky u ohně a hledím do plamenů. Tedy, ne do plamenů, ale skrz ně na zem, kde spí Ravel. Cítím, jak mi únava tlačí víčka dolů, ale piju po douškách další a další vodu a snažím se ze všech sil vydržet vzhůru. Potřebuju vidět, že žije.

"Jdi si lehnout," sykne mi do ucha Yorath. "Pohlídáme ho, slibuju."
"Ne, ještě ne..." zamručím.
"Já se neptala, Tristane," poví rázně. "Je to příkaz, rozumíš?"
"Já... ne!" kouknu se na ni a trochu vycením zuby. Yorath si povzdechne. "Tohle je moje chyba, chápeš? Měl jsem si dřív všimnout, jakou silou vládne. Neměl jsem nechal shořet Haleemův dům. Neměl jsem ho brát z Šedé řeky pryč. A neměl jsem, hlupák, vlézt do těch zatracených kytek! Měl jsem být vzhůru, když ho sharrish bral! Je to moje vina a nemůžu jít prostě jenom tak spát!"

Yorath se kousne do rtu, vzdychne a zavrtí prudce hlavou. Beze slova se otočí a sedne si zpátky k Ravelovi. Hladí ho po vlasech a něco mu šeptá do ucha. Jak moc bych tohle potřeboval i já.

Kouknu se na Bjorna a Myricka. Tohle jsem před nimi říkat nemusel. Ale stalo se. A nehodlám čekat, než něco poví sami.

"Chci ti poděkovat, Bjorne," povím po chvíli. "Dovedl jsi nás až k němu a pak... ses bil statečně, myslím. Moc jsem toho neviděl. Jen Myricka, jak houževnatě zápolil. Mrzí mě, že to nedopadlo lépe," povzdechnu si. "A chytit tady elfa na útěku není lehké. Nezvládl by to myslím nikdo z nás. Slyšel jsem tě... křičet z lesa. Vím, co jsi přísahal. A možná se naše cesta s tou jeho proplete, tuším to. Jen jsem se tě chtěl zeptat - proč sbíráš ty trofeje sharrishů? Není to myslím bezpečné, nosit je na elfím území."

Nechám otázku viset ve vzduchu a posadím se blíž k ohni. Cítím, jak moc si potřebuju odpočinout. Měsíc skrz těžké mraky a hustý závoj mraků naštěstí nevidím. Snad bude dnešní noc klidná.

🔀 Make Camp Jak vypadá táboření? (Zásoby) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 7
✍️ You take no comfort. Pay the Price.

🔮 It causes a delay or puts you at a disadvantage => V noci nás vyplaví spodní voda z řeky. Odehrajte si, co kolem táboření chcete a pak to jenom někdo šoupněte do popisu.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Co říkají ostatní poslouchám jen tak na půl. To až přijde Tristan a dá se se mnou do řeči, tak teprve zpozorním.

Bezděky si odfrknu na jeho slova díků: „Stálo to dost za houby. Ale co se stalo, stalo se. Určitě už tě to napadlo, tak ti to ulehčím. Tam odkud pocházím jsem zabíjel, drancoval, loupil a vraždil. Jsem nájezdník, zloděj, násilník. Tak to u nás chodí. A neříkám to proto, aby sis myslel, že jsem se nějak polepšil, že jsem zvyky svého lidu odvrhl, a kudy chodím, tudy pomáhám. Spíše naopak.“

Ačkoli bych tomu asi chtěl sám věřit, můj hlas je nejistý. Sebevědomí, které jsem vyzařoval při našem prvním setkání, je pryč, i když za maskou tváře vytesané z kamene a světle plamenů je to těžké postřehnout. Je vidět, že jsem zmatený a rozpolcený, a patrně by mi pomohlo pár hltů tvrdého chlastu. Jenže ten mi nedávno došel, když jsem si čistil rány.

Dýku schovám. Chvíli přemýšlím, že bych ji prostě přihodil do pytle s trofejemi, pak ji přece jen uznám hodnu lepšího místa a uložím v batohu.

„Pak se ale ke mě připletl on,“ kývnu k chlapci, který spí zachumlaný to Torrova kožichu. „A vy. Jenže, co si s tím mám počít? Jsem opravdu špatný v tom, abych na někoho dával pozor, někomu pomáhal, nebo jen s někým spolupracoval. Já umím jen s bandou takových, jako jsem já sám, jít do útoku. Plenit a brát slabším. A pak sedět, pít, a zase, cokoli co chci, si vzít. Nebo při tom zemřít.“

„On zůstal sám. A žena, která byla s ním, nebyla na elfím území, přesto ji sharris zabil. Proto sbírám trofeje. Někdo za tohle zaplatí. Jenže, moc to nedává smysl. Cestovala s ním sama, když ji stvůra zabila, neměla u sebe skoro nic. Jen tohle,“ vytáhnu z kapsy přívěšek z kovu, „říká ti to něco?“

„A vlastně jste mi slíbili, že mi prozradíte něco k té vaší výpravě,“ dodám hlasitěji, aby se mohli připojit ostatní. Počítám, že jak Tristan tvrdil, že setkání s Ravelem mi věci osvětlí, tak to asi bez dalšího vysvětlování nepůjde. Jsem slušně natvrdlý.

Bjorn obvykle nebývá taková troska, ale zbyl mi +1 spirit :wink: .
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Bjornovu upřímnost oplatím vlastní a rozpovídám se o účelu naší cesty.

Prohodím pár slov o sobě a své minulosti - jak jsem u Šedé řeky získal nadání ovládat světlo a oheň i o útrapách s tím spojených, jak mi kněží od Rudého vrchu pomohli tuhle moc svázat a o co jsem tím přišel - včetně toho, že právě díky onomu svázání jsem neměl dost sil na to udržet ve vánici na živu svou ženu.

Události, které se staly po mém návratu k Šedé řece přeskočím ... no dobře, Myrickova upřímnost má své meze, není třeba vyžvanit úplně všechno hned ... rovnou ke scéně v hostinci, kde se podruhé projevilo Ravelovo nadání a vysvětlím, že jakmile jsem si uvědomil, že Ravel je mladší verzí mého já, přísahal jsem mu pomoci. A tahle pomoc je důvodem, proč jsme zde - domnívám se, že jen elfové, kteří nechávají magii působit v celé své síle, v jaké plyne po kopcích a v údolích, mohou mladého chlapce učit. Nechci, aby jeho moc zkryplili kněží Starých bohů stejným způsobem, jakým to udělali mě.

Myšlenka na to, že jsem kvůli nim vlastně takový čarodějný krypl mě trochu rozpálí a svůj hněv ventiluji zuřivým teologickým výkladem. Vyslovím nahlas, co si myslím už dlouho - že kněží Starých bohů tak dlouho precizovali své rituály, aby měly nad kouzly a zázraky absolutní kontrolu, až tím zcela potlačil jejich moc a proměnily je prázdnou skořápku zdobenou tak nanejvýš pouťovými triky. Zatímco zde, v Železných zemích, jsou proudy magie ještě nespoutané, Noví bohové jsou mocní a prvorození nepochybně znají cestu, kterak ji využívat, aniž by ji to oslabovalo. Během výkladu zuřivé máchám rukami, popocházím sem a tam a vlastně si ani nevšímám, zda mě Bjorn sleduje a poslouchá nebo ne.

Tím že se vypovídám, se ale trochu uklidním a začnu zase přemýšlet. Ravel mi teď nedělá tolik starostí, hlavní zdrojem obav je Tristan. Bojím se hlavně jednoho - aby se přes noc či nad ránem neproměnil v dalšího sharisse. Požádám tedy Bjorna, aby mi ukázal trofeje. "Co si o nich myslíš?" zeptám se ho, "byli to kdysi lidé?", v duchu je při tom srovnávám s tím, co o své nemoci zatím říkal Tristan i s příznaky, které jsem měl zatím tu možnost sledovat.

🔀 Gather Information Bude z Tristana Šariš? (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 2, 5
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈...

Prosím Bjorna, aby doplnil interpretaci toho svého HELL, NO! a já si pak rozmyslím, co s tím dál.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Takové jako ty jsem přísahala zabíjet...," pronese Yorath tvrdě, když Bjorn přizná svůj původ.
"Eh, ano, dříve," skočím jí do řeči. "V Šedé řece, kde jsi byla Strážkyní. Teď už nejsi."
"Ano, Tristane, ale pořád chci..."
"Pomáhat lidem, já vím. Dnes Bjorn pomohl nám a Ravel tu je s námi i díky němu. Nezapomínej na to, prosím."

Yorath toho už moc nepoví, jenom si mlčky opravuje štít a kopí. Výmluvné je to dost. Já sám nevím, co si o nájezdníkovi s nalezeným dítětem mám vlastně myslet. Ale nemám síly si myslet nic pořádného. Jsem unavený.

Jenom se ještě obrátím k Bjornovi, natáhnu se po tom přívěsku a chvíli ho obracím v prstech. Potom...

🔮 Říká ten přívěsek Tristanovi něco? Rolled 48 vs. 75: Yes
🔮 Theme [57] Blood + Action [83] Support
🔮 Settlement Manmade Edifice [47] Darkwell


...mu ho s těžkým povzdechnutím vrátím.

"Říká mi to něco. Nosili ho lidé z několika Kruhů, kteří... no, byli přesvědčení, že nás všechny v Železných zemích čeká osud Zlomených. Věřili, že si musí naklonit místní nové bohy, aby si zachovali lidskost. A dělali to tím nejzvrácenějším způsobem - pomocí krvavých obětí. Chápeš to? Aby zajistili budoucnost pro své děti, neváhali některé z nich podříznout na oltáři. Možná ta žena, matka, s malým utekla, když na něj přišla řada? Nebo ten přívěsek jenom někde našla a věřila, že jí přinese štěstí? Nevím. Ale pamatuju si ještě jedno místo, kde tihle... lidé... dříve žili. Jmenuje se Temná Studnice a možná tam jsou pořád. Nemyslím si ale, že by ten chlapec měl skončit na takovém místě..."

Zaženu nepříjemné vzpomínky a chvíli popadám dech. Cítím, že mám plíce sevřené a srdce buší příliš rychle. Musím si odpočinout.

"Kdybys s námi nechtěl pokračovat," dodám ještě Bjornovi, "můžeš zkusit chlapce dovést do Rojřina Stesku. Je to nejbližší osada, o které vím. Jenom tam neříkej, co jsi zač. O chlapce by se postarali, ale ty bys skončil v hlíně a pod těžkým kamenem." Radši nenavrhuju, aby se u Malika odkázal na moje jméno. Pořád si nejsem jistý, jestli se chci k tomuhle zatoulanému nájezdníkovi vůbec hlásit.


Přesunu se dál od ohně a lehnu si do trávy. Snažím se zklidnit srdce a dýchat a nemyslet na to, že mám určitě horečku. Jak zabít ta semena ve mně? Přemýšlím a hledám ten pověstný 'klid na lůžku', ale nedaří se mi. Kypí ve mně vztek. A ztrácím chuť tu jenom tak ležet, chci bojovat. Zavřu oči a ve vzpomínkách sklouznu do míst, kde jsem už roky nebyl. K té děsivé noci, měsíci, medvědímu řevu a lavině. Ke všem těm mrtvým. Srdce se mi divoce rozbuší a celé tělo zalije pot. Zatnu pěsti, až se mi nehty zaryjí pod kůži a ucítím krev. Musím vydržet. Jsme blízko. A tu nemoc v sobě zadusím a zemřu jenom pokud by se to nepovedlo.

Vážná nemoc -3🩸

🔀 Endure Harm Ustojím tuhle noc s nemocí? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 8, 4
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


Zanedlouho se mi už zase lépe dýchá, i když běhám po zasněžených kopcích a s ostatními medvíďaty hledáme syslí nory, do kterých bychom se mohli prohrabat. Nad námi se lesknou nekonečné ledovce a vítr nám zpívá píseň roztříštěné pustiny. Vím, že to je jenom sen, ale cítím se skvěle.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Myricka poslouchám pozorně, i když na to chvílemi nevypadám. Snažím se v hlavě udělat si trochu pořádek a skupinu si zařadit. Pěkně nesourodá parta, jen co je pravda. Myšlenky týkající se magie mě zaujmou, i když jsou pro mě jen takovým zpestřením. Vždy jsem zastával názor, že s magií se dá nejlépe vypořádat chladnou ocelí. Nejlépe vypracovanou do různých ostrých tvarů a nebo v množství nepostrádajícím dost setrvačnosti. Každopádně mě vyprávění a výklad fascinuje, ale otázky žádné nepokládám, abych nevypadal za blbce.

Nakonec se Myrick zeptá a to mě konečně probere ze zamyšlení.
„Jsem přesvědčený, že ne. Každá z těch stvůr má rostlinný základ, ostružina, divoké víno, trnovník, popínavá jedovka. Pak další věci, hrst kamení, zlámané větve. A v centru je vždycky něco chcíplého. Jezevec, kuna, rys, horská koza,“ rozkládám trofeje.

„Nic většího, žádný vlk, žádný medvěd, není tu jelen, a ani člověk. Navíc, pokud loví lidi, a použít člověka by šlo, nevěřím, že by alespoň jeden z nich nebyl lidský. Ať už tohle dělá jakkoli zvrhlá magie, z lidí to nejde,“ uzavřu a sám jsem překvapený svou rozhodností.

Myrick si to nechává projít hlavou. A tak dále hovořím s Tristanem. Když se do toho vloží Yorath, jen si zamumlám pod vousy, že „přísaha je přísaha“ a střelím po ní očima, že jako jestli to chce vyřešit rovnou, tak se tomu nebráním. Naštěstí ji Tristan trochu uklidní a tak to nechám být. Je pěkně ostrá.

Když Tristan vypráví o tom, co nejspíše přívěsek znamená, přikyvuji. Tak tohle nebude snadné. Jeho návrhy jsou dobré, ale asi si to budu muset ještě promyslet. „Uvidíme,“ pronesu neurčitě a zívnu.

Všichni jsou pohrouženi do svých myšlenek, činností, nebo se chystají jít spát. Dobrý nápad. Zachumlám se do kožešiny, zkontroluji Torra s Překvapením, a jdu také spát.

...

Probudí mě mokro. Jako nebylo by to poprvé, co bych se pomočil, ale tohle je jiné... Pes zakňučí, někdo se převalí ze spaní. Je hluboká noc. Zvednu se a už tuším, co se stalo. Přes noc v řece přibylo vody, a naše útulná dolinka se zalila vodou.

„Kurva,“ procedím a fouknu do žhavých uhlíků, aby se oheň trochu rozhořel. Možná jsem první, kdo se probudil, ale jen o chvíli. Všichni jsou mokří, rozmrzelí, nevyspalí. Zásoby navlhlé, studené a crčí z toho voda. Ravel má horečku. Nadávek přibývá. Když se nám podaří vše posbírat, přesunout se výš a alespoň najít nějaký zákryt proti větru, uplyne hodina. Všichni jsme vyčerpaní, promrzlí a podráždění. Choulíme se u ohně, abychom trochu proschli. Někdo se s někým hádá, ale je mi to fuk. Znovu usínám.

...

Když se ráno vzbudím, nízkou mlhou už prosvítá slunce. Většina spí. Torr zvedne hlavu, ale pak ji zase skloní. Jediný, kdo už je vzhůru, je Yorath. Usměji se na ni, zpraží mě nesouhlasným pohledem. Seberu luk a naznačím jí, že chci něco říct, ale nechci rušit ostatní. Popojdeme dál.

„Mohli bychom něco ulovit, když už jsme vzhůru. S lukem ti to jde,“ zkusím neobratnou lichotku a nabídku k usmíření v jednom. Odfrkne si.
„Musím hlídat,“ namítne.
„Torr je pohlídá, když tak všechny vzbudí,“ vrátím námitku a pes zase zvedne hlavu, když mě uslyšel šeptem pronést jeho jméno. Yorath zavrtí hlavou.
Zkontroluji šípy, sekeru u pasu, a vyrazím: „Když musíš, tak musíš...“

O chvíli později mě doběhne, s lukem a šípy. V jejím hlase je naštvanost a zlost. „Počkej!“ zasyčí a to, že musí pohlídat hlavně mě, si nechá pro sebe.

🔀 Resupply Lov s Yorath (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 4, 2
✍️ You bolster your resources. Take +2📦


Ostatní vzbudíme, když se vracíme v dobré náladě. Povídáme si, směju se něčemu vtipnému, co Yorath řekla, ona do mě šťouchne loktem. Kontrast proti včerejšímu večeru je do očí bijící. Já jsem nejspíše překonal část včerejších depresí, ona už mě nechce zabít. Patrně je přesvědčená, že mi může pomoct, abych se napravil. Chudák.

„Vstávejte spáči! Přiložte na oheň!“ zvoláme. Neseme několik divokých králíků, pár bažantů, skoro plný pytel lesního ovoce, houby, a Yorath voní bylinami, co nasbírala.

Nezapomeňte si přidat +2📦.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Když Bjorn večer vyvrátí moje nejhorší obavy ohledně Tristanova osudu oddechnu si.

Vylučovací diagnóza je taky diagnóza, 🌕🌕.

Usínám naplněn nadějí, že zítra opět vyrazíme na cestu a narazíme na nějaké elfy. A ti pomohou jak Ravelovi tak Tristanovi.

Ten pocit je natolik silný, že mě neprobudí ani drkot zubů, jak Tristan v noci bojuje se zemnicí. Až ranní výplach tábora mě přiměje otevřít oči.

Špatná nálada netrvá dlouho, naděje ji brzy opět přebije. A když se k tomu přidá skvělá snídaně od Yorath a Bjorna, mezi kterými navíc zjevně polevilo napětí, i okolní hvozd se najednou zda býti prosluňeným parkem.

🔀 Face Danger přivede mě bezstaristnost do nějakých trablů? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 5, 9
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1 🧠)


Když vyrazíme na cestu hlouběji do Hlubičiny, musí mě ostatní několikrát okřiknout, kdykoliv si začnu pískat nebo se bezstarostně ženu kupředu. Až se musím zastydět a začít se víc kontrolovat.

Mají samozřejmě pravdu.. ale i tak mi přijde, že sýčkují až moc.

🔀 Undertake a Journey (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 1, 10
✍️ You reach a waypoint and mark progress, but suffer -1📦.


Cesta je nakonec výrazně náročnější, než jsme čekali. Ač to že skalního ostrohu nevypadalo, lesy jsou protkané stržemi a roklemi a neustálé šplhání vzhůru i opatrné sestupy stojí hodně energie, zvlášť když musíme pomáhat Překvapení, Ravelovi a místy i nemocnému Tristanovi. Takže když dojde na oběd, zásoby z raního lovu v nás mizí rychleji, než by bylo rozumné v neznámém terénu.

🔮 Narazíme my na elfy (yes) nebo elfové na nás (no)? 8: Yes
🔮 Location: Forest, Theme: Risk

🔀 Reach Your Destination (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 8, 5
✍️


Pokračujeme v cestě a o chvíli později uslyšíme uprostřed lesa výkřiky omladiny. Jazyků nerozumíme, takže to budou mladí elfové, ale intonace a tón hlasu je srozumitelný i nám. Povzbuzování, výkřiky úžasu, výbuchy radosti. Jak se blížíme, uvědomujeme si navíc, že zvuky jdou spíše shora, z korun stromů.

"Zní to podobně, jako když jsme s ostatními chodili na zapřenou skákat na čerstvá lávová pole," okomentujte překvapivě situaci Ravel.

"To znamená, že tu elfí omladina dělá něco, co by dělat neměla. Nebo možná i měla, s jejich zvyky nikdy nevíš, ale je to nebezpečné a riskantní," odpovím mu. "A taky to znamená, že jejich osada, či v čem vlastně žijí, bude nedaleko."

Došli jsme do blízkosti elfí osady, elfové o nás zatím neví, my o nich jo...
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Myrick na mě působí trochu zvláštně. Jeho nálada je nějak moc dobrá, až bezstarostná. Na to, že Ravel včera málem zemřel, a vlastně my všichni, nevyspali jsme se a jsme na nepřátelském území. Možná mám chuť propadnout iluzi, že ho tak povzbudilo dobré jídlo a méně napjatá atmosféra v družině. Pravda, neznám ho, třeba je takový obvykle.

🔮 Ask the Oracle: Unlikely
Usoudím, že Myrickovo chování je podivné?
Rolled 18 vs. 25: Yes

„Tristane, nepřijde ti Myrick, ... zvláštní?“ nadhodím, když si Myrick už asi potřetí začíná prozpěvovat. Ale dále už to rozebrat nestihneme, uslyšíme hlasy elfů a všichni ztichnou.

Dojde mi několik věcí. Nejen, že vlastně netuším, co si od setkání ostatní slibují. Každopádně já znervózním a uvědomím si, že stejně jako nám mohou elfové pomoci, tak úplně stejně to může skončit masakrem. Možná by nebylo od věci mít nějaké to eso v rukávu...

Chvíli zvažuji, jak moc riskovat. Nakonec se rozhodnu to nepřehánět a neprovokovat. Nejdříve jsem se chtěl schovat s lukem a skupinu krýt, ale to by mohlo dopadnout i v případě úspěchu všelijak. Ale kdo může zazlívat psovi, že se schoval v křoví?

Přivolám Torra, skloním se k němu a něco mu pošeptám. Samozřejmě nerozumí mým slovům, ale hru na schovávanou zná dobře. Odběhne do křoví, kde si lehne a přikrčí se. Kdo ví, třeba by mohl velký pes, který z nenadání vyskočí z křoví, zvrátit výsledek kdejaké nečekané situace. A při nejhorším je to jen pes.

🔀 Secure an Advantage (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 1, 7
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈


🔮 Ask the Oracle: 50/50
Kdo s námi bude chtít mluvit první, nějaký mlaďoch (yes), nebo někdo z dospělých (no)?
Rolled 99 vs. 50: HELL NO!
You rolled a match! Envision an extreme result or twist.
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Orákulum »

Bjornův pes se přiblíží k hustému křovisku a pak se zastaví, naježí chlupy, odhalí zuby a upře na něj svůj pohled.

Skrýš, kterou Bjorn zvolil pro psa, si už jako úkryt zvolil někdo jiný. V hustém podrostu je patrná postava dospělého elfa. Stojí přímo uprostřed křoviska, vzpřímeně, jako by snad hlavní větve procházely přímo skrze ní a hledí vzhůru do korun stromů, do míst, odkud se ozývají mladé hlasy.

Nikde nejsou patrné žádné zlámané větve, které by prozrazovaly, kudy se dovnitř prodral, jen větve na vzdálenější straně křoviska jsou na svých koncích stočené do tvaru spirály.

Jako první s námi bude mluvit dospělý elfí čaroděj, vládnoucí rostlinou magií. Buďto dohlíží na nebo špehuje elfí mládež v korunách. Teď má psa v zádech. Máme ale jen krátký okamžik, než si ho všimne.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Když Bjornův pes zaváhá, zpozorním a hledím na siluetu. Když zaváhá i Bjorn a Tristan, najednou se leknu, že bychom mohli ztratit výhodu překvapení.

Povykročím, dám před sebe ruce s otevřeným dlaněmi na důkaz, že netřímám žádnou zbraň a odkašlu si. Elf sebou trhne a otočí se.

"Eh, .... dobrý den ..." vyslovím opatrně a čekám, zda vůbec rozumí jazyku železného lidu.

🔀 Face Danger (Srdce) Miss
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 8, 10
✍️ Your progress is undermined by a dramatic and costly turn of events, Pay the Price
🔮 The current situation worsens.


Elf s sebou trhne, otočí se. Pohlédne na nás a začne cosi zaříkat. Jazyku nerozumím, ale cítím, jak mi naskočí husí kůže. Všude kolem nás začnou šumět a praskat větvičky a když se rozhlédneme, vidíme jak křoviska houstnou a roztahují se, aby utvořily neprostupnou bariéru. Zešeří se, jak se koruny stromů nad námi se zachvějí a obrazí novým hustými listí, které zakrývá těch několik málo skulin, kterými doposud pronikaly paprsky slunce.

Elfák nás zkouší obklíčit/uvěznit magií rostlin.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Husí kůže naskočí i mi. Vypadá to, že Myrick neudělal zrovna dobrý dojem, ale možná se elf jen lekl. Nevypadá, že by nás předtím zpozoroval, i když my jej také ne. Když pronáší zaklínadlo, v jeho masce z ebenově černého dřeva se objeví několik zářivých zelených linek. Každopádně, tohle je chvíle, které jsem se bál, a na kterou jsem se snad i připravil.

„Pane!“ oslovím ho tak nahlas, jak je jen potřeba, abych přehlušil náhle oživlý les. Udělám rázný krok kupředu, ale jen jeden.

„Přišli jsme v míru, s prosbou o pomoc. Máme zbraně, ale nejsme nepřátelé, chceme si jen promluvit. Kdybychom chtěli a měli to v plánu, mohli jsme zaútočit už dávno. Ale pokud budeme muset,“ významně mávnu rukou, abych naznačil, že se mi jeho magie nelíbí, „budeme se bránit!“

🔀 Compel (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 4, 10
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.


Torr dodá mým slovům trochu na váze hlasitým zavrčením. Elf se nezdá vyveden z míry, spíše zaskočen mou drzostí. Výhrůžka vyjde naprázdno, jako když sekerou neopatrný dřevorubec křísne o kámen. Ale magie přece jen poleví a les se vrátí do normálu. Upře na mě prázdný pohled zpoza masky. Jestli je slepý, pak i přesto má perfektní přehled o situaci.

„Jsi troufalý a drzý, muži z lidského plémě,“ jeho hlas je zpěvný, cizí, ale výslovnost precizní. „Narušujete naše zvyky a vysmíváte se staré dohodě. Tvá slova postrádají moudrost, kroutí se jako hadi, a prskají jako naježená kočka. Ale je v nich zrnko pravdy. Nuže, nechám vás přednést vaši prosbu. Pak rozhodnu. Ale nejdříve, řekni, ty jsi nepřišel s nimi.“

Tím mě překvapí, jak jako ne? No, vlastně... Aniž si uvědomím, co dělám, zavrtím hlavou.

„Cítím z tebe krvavou přísahu, ty nepřicházíš pro radu,“ a sakra, vidí do mě. „My spolu promluvíme později. Možná.“
„Nyní, odložte zbraně a vy,“ ukáže v průběhu plynulé přeměny z keře na muže na mé společníky, „mluvte.“

Cítím se trochu osamělý, když vyzve Myricka, Tristana a Yorath, a já stojím opodál. Všimnu si, že mladí elfové slezli ze stromů. Jsou jako stíny mezi stromy, ale protože jsou zvědaví, pár jich zahlédnu. Jsou nazí, nebo nejspíše nazí. Celé tělo pomalované barvami, nejvíce zelenou, rudou a modrou. Nemají masky, obličej jedné z dívek – či snad chlapce – který zahlédnu, prozradí věk na hranici plnoletosti. I když, těžko říct, pokud jsou zkazky o jejich dlouhověkosti pravdivé, odhadnout věk není možné. Zahledím se do velkých, hnědých mandlových očí, které bych na tu vzdálenost ani neměl vidět. Je to jako přelud. A pak je pryč.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů