[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Půjdeme-li napřímo, já budu návnada. Vy všichni jste zdatní v boji a máte zbraně. Já jen hůl. A Ravelovi to dlužím," odpovím nejprve. Pak ale dodám: "Co ale nejprve ulovit elfa?"
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Když Myrick zmíní, že by byl návnada on, zamyšleně přikývnu. Tak jsem to myslel. Žvýkám kousek sušeného masa a dívám se někam do dáli, když Myrick přijde se svým nápadem. Zakuckám se a vytřeštím oči. Konečně kousek masa vyplivnu a zadívám se na něj.

„Cože?!“ ujede mi. Pátravě si ho měřím a doufám, že svůj nápad vysvětlí trochu více. Myslel jsem, že mu jde hlavně o záchranu Ravela.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"No, říkali jste, že ty nestvůry ... ty sharisse ... povolávají a možná i ovládají elfové. A jsou tam tři nebo čtyři, což je velké sousto i pro zkušené bojovníky. Takže co místo čtyř sharissů lovit jednoho elfa a toho pak přimět, aby jim nařídil vydat Ravela?" vysvětluji, kudy se mé myšlenky upírají.

Pohled mi při tom padne na Tristana. Co že to povídal? Že ta nemoc způsobí, že ho rostliny prožerou zevnitř? Nepopsal ale náhodou přesné takhle i sharisse?

"Ty, Tristane ... upřímě ... jak vlastně elfové ty sharisse vyvolávají? Z čeho ... či koho ... vznikají?" odhodlám se zeptat napřímo.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Trpělivě poslouchám a významnými pohledy držím Yorath s námi. Vidím na ní, jak s každou další chvílí plánování trpí, cítím její potřebu jednat hned teď. Sama děti nemá a Ravela chrání pudem, který já nikdy nepochopím. Ale vím, že nesmíme udělat chybu, jinak o něj přijdeme. A Ravela ztratit prostě nesmíme.

Vyslechnu si návrh Bjorna i Myricka a cítím, jak mi běhá mráz po zádech. Bjorn má dobrý nápad, ale neznám ho a nevěřím mu. Myrick špatný nápad, ale znám ho a... a obětoval krev bohům.

"Bjornův plán je dobrý," povím s pohledem sklopeným k náčrtku v písku. "Lov elfa je příliš riskantní. I kdybychom ho chytili, může nás zradit. Místo toho, aby sharrishové Ravela pustili, v okamžiku ho zabijí. Bude mít rukojmí. Nestvůry jsou... jednoduché, mají čitenlé instinkty. Ne vždy pochopitelné, ale jasné a srozumitelné. Lidé a elfové... to je jiné. Nevěřím jim. Musíme nejdřív dostat Ravela do bezpečí a až potom konfrontovat elfa. A třeba se ho i zeptat, jakým rituálem sharisshe vytváří. Já znám jen báchorky a ty nám teď nepomůžou."

Chytím do dlaně jeden z runových kamenů z černého železa, ale jen ho pevně stisknu a zase pustím. Tady není důvod pro přísahu. Všichni víme, co chceme a musíme udělat.

Nožem udělám do Bjornova náčrtku tři značky k padlému stromu. "Já, ty a Torr," podívám se Bjornovi zpříma do očí. "Yorath s lukem na stromě, je z nás nejhbitější a nikdo si jí nevšimne. A jestli zahlédne elfa..."

Yorath je dobrý střelec, ne skvělý, ale dobrý. Ale nechci mít Bjorna v zádech, zatím ne.

Co vy dva? Já bych se mohl přesunout k Enter the Fray.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Rozhodně nehodlám zasahovat do plánování, když se ho uchopí zkušení bojovníci. Přednesl jsem svůj návrh, byl zamítnut a to respektuji. Oni ví, co dělají, já jen hádám.

Podvolím se.

Návnada hlásí připravenost.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Zazubím se a napřáhnu ruku k Tristanovi na znamení vratké a prozatím dočasné důvěry: „Pojďme na to. Je třeba trochu prosekat to oživlé křoví.“

Překvapení vezmu samozřejmě s sebou. Najdu mu úkryt nedaleko padlého stromu, naštěstí je chlapec zvyklý mlčet a pohybovat se tiše. Pevným pohledem a poplácáním po rameni mu dodám odvahy. Nebojím se o něj, počítám, že jestli se Tristan, já a Torr do těch potvor pustíme, nebude moc co sbírat, natož aby mohly něco ohrozit. A jestli Yorath sejme alespoň jednoho cestou, tak by to mohl být rychlý masakr.

Že by plán mohl nevyjít, to si vůbec nepřipouštím. Vždyť je to můj plán...
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

O chvíli později už mířím do míst s pevnou zemí a kládou. Opírám se o svou hůl a opatrně zkouším terén, abych někde neuvízl příliš brzy.

"Ravele? Chlapče, jsi tu?" volám, abych na sebe upozornil příchozí. Odpověď zatím nepřichází. Nedojdu ani ke kmeni, když se opodál v mokřadu na třech místech pohne zeleň. Pohybují se do stran, koordinovaně. Čtvrtého nevidím, ale to neznamená, že se tu někde neskrývá. Nebo hlídá Ravela.

"Tak co, vy rostlinné zrůdy? Přišli jste ochutnat oheň, který ve mě plane? Klidně si to s vámi rozdám," pozvedávám svou hůl. Spíš si tím dodávám odvahu, než že bych jim reálně hrozil - v téhle vlhkosti a s tím, že jsou to tvorové rostlin, nikoliv temnoty, by moje magie stejně nebyla co platná.

Snad jsou moji společníci připravení. Tvorové se blíží.

Vystoupím na kmen, abych byl trochu výš, připraven se bránit.

Vrhnou se kupředu.

🔀 Enter the Fray Čelem na kládě. (Srdce) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 7, 4
✍️ Pay the price. Your foe has initiative.
🔮 The current situation worsens.


V tu chvíli se kláda zachvěje a z otvorů v ní začnou vylézat šlahouny. Past sklapla. Ta jejich. Čtvrtý sharris byl ukrytý v ní.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Je to nádhera. Adrenalin z počínajícího přepadu, plížení se lesem, s černým stínem, kterým je Torr, po mém boku. Yorath už je určitě taky na místě. To bude nádhera... Myrick už je u klády, teď ji obejde a až bude tak o sto kroků dál a my za ní perfektně schovaní, tak na sebe upoutá pozornost, přiběhne a...

„Co to sakra dělá?“ zašeptám, když se už od klády rozkřikuje na všechny strany. To mělo být naše místo!

O chvíli později pochopím, že to nevyšlo. Zrůdy jsou blíž, šly nám naproti. A ta čtvrtá, u všech bohů, vždyť je přímo u něj! Chvíli bojuji s nutkáním tam prostě vletět jako vichřice a rozdávat rány hlava nehlava. Když ale Myricka slyším, jak neohroženě vykřikuje o ohni a že si to s nimi rozdá, vezmu ho za slovo a doufám, že chvíli vydrží.

Trocha improvizace je nutná, počkám, promiň Myricku. Místo odpočinku naopak zrychlím, a ve chvíli, kdy jsou zrůdy alespoň trochu přesvědčené, že je tam sám, a chuť po jeho krvi zahltí jejich další smysly, se najednou vynořím z podrostu a vody.

🔀 Enter the Fray Vynořit se z bažin (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 9, 3
✍️ Prepare to act: Take initiative.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Plížím se lesem k palouku po boku Bjorna a Torra. Mám pocit, že ví moc dobře, co dělá. Pomalu se přestávám tak strašně bát. Přesto co pár kroků těkám k očima k předloktí, na kterém mám namotaný břečťan s několika velkými pery a stébly divoké trávy. Doufám, že mě ochrání.

Pak Bjorn zašeptá a já natáhnu krk a kouknu dopředu. Myrick! Kývnu mlčky na Bjorna a ten se oddělí stranou. Já se ještě pár kroků rychle přikrčeně plížím, pak přejdu do poklusu. Stvůry jsou už kolem Myricka, když se rozběhnu, zařvu a vlítnu mezi ně.

🔀 Enter the Fray Zaskočím sharrishe? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 9, 10
✍️ Spálím 10📉 => Weak Hit
✍️ Bolster your position: Take +2📈

Sharrishovů jsou Nebezpeční (2 🌕 za ⚔️, dává 2 ⚔️) a je jich malá skupina => +1 nebezpečnost (1 🌕 za ⚔️, dává 3 ⚔️)
🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Doběhnu až k Myrickovi, tělo na tělo, bok po boku. Měl tu stát Bjorn a nejradši bych byl za Yorath. Ale není čas propadat lítosti.

I Myrick má dlouhou hůl, tak přehmátnu kopí na největší délku a švihnu kolem mě v širokém půlkruhu. Přeseknu několik nejslabších šlahounů a o krok couvnu. Musím udržet dotírající netvory aspoň chvíli, než nás podpoří Yorath a Bjron.

🔀 Face Danger Udržím si sharrishe dál od těla? (Železo) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 9, 4
✍️ You fail, Pay the Price.


Útočící šlahouny jsou ale všude a kopí je jen jedno. Ucítím ostrou bolest v lýtku, trhnutí a už ležím na zemi. Překulím se na záda a snažím se uvolnit omotanou nohu.

Beru -3🩸

🔀 Endure Harm Co se mnou udělá zranění? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 10, 5
✍️ You press on.

Předávám slovo.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od MarkyParky »

Jakmile mi začnou šlahouny omotávat nohy, zpanikařím. Pak kláda pukne, jak se skrz její prohnilé dřevo prodere vzhůru shariss. Mou ruku s holí vede spíš instinkt než nějaká bojová technika.

🔀 Clash Sežere mě Šariš? (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 1= 5 Challenge Dice 1, 3
✍️ You inflict your harm: 1⚔️. You bolster your position. Take +1📈. You have initiative.
🦯 Při trefě získáš +1📈.
Šarišové 🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Ozve se křupnutí, jak hůl narazí do tvrdého dřeva mezi šlahouny ... nebo to byla lebka? ... a nestvůra ucukne zpět. Nečekám a biju dál, dokud ji nepřinutím pustit mě.

🔀 Strike Zatluču ho? (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 1 = 6 Challenge Dice 6, 3
✍️ Inflict your harm: 1⚔️ and lose initiative.
🦯 Při trefě získáš +1📈.
Šarišové 🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


S tělem se to daří - nestvůra zaleze téměř celá zpět do kmene, ale její šlahouny mě víc a víc obmotávají nohy, až k pasu. Potřeboval bych meč, nikoliv tupou hůl.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Vzrušení z počínajícího boje, tep v uších, napětí, vysoké sázky. Ani jsem si neuvědomoval, jak mi při osamoceném putování po horách a lesích pořádný přepad chyběl.

Zařvu, abych si dodal sil, a pak na Sharrise, který teprve zjistil, že nebezpečí není jen před ním, vletím.

🔀 Strike Překvapivý útok ze zálohy (Ostří) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 6, 8
✍️ Your attack fails and you must Pay the Price. Your foe has initiative.


Vrazím do něj štítem, a je to jak vrazit do pařezu. Tohle jsem nečekal. K seku sekerou už nedojde, země se zvedne a udeří mě do obličeje. Chvíli vidím hvězdičky.

🔮 Endure stress (likely) or The current situation worsens.
Yes: Padnu do bláta a utrpím stres z toho, jak jde vše do háje.
No: Další komplikace, elf nastupuje na scénu.

✍️ Rolled 46 vs. 75: Yes

🔀 Endure Stress Všechno jde do háje... A je to moje chyba. (Vůle) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 2, 8
✍️ −3🧠 / You press on.


Když se zvedám z bahna, vidím vše jako v mlze. Jak Myrick statečně bojuje holí a až po pás je ve šlahounech. Za chvíli přijde pár ostrých ran a jed, a já mu nejspíše nestihnu pomoci. Tristan se také válí na zemi, ale na rozdíl ode mne ne vlastní vinou, vidím krev a slyším jeho řev.

Můžu za to já. A já to tak nenechám. Nade mnou se zjeví ošklivý nestvůrný obličej a po rukách mi zašátrají první šlahouny.
Naposledy upravil(a) Bjorn Olafsson dne 13. 1. 2023, 21:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Koutkem oka za sebou zahlédnu Myricka, který už je taky omotaný šlahouny a je na tom možná hůř, než já. Ale ještě se drží na nohou. Já svoje lýtko skoro necítím, bolest se slila se vztekem v jednolité pálení v celém těle. Sharrish se mnou smýkne a přitáhne si mě ke svojí mordě. Hlad a primitivní pudy je něco, na co se můžu spolehnout.

Přehmátnu si kopí, abych v něm měl větší sílu a namířím ho k nohám. Sharrish mě posune o další kus dál k sobě. Natáhnu k němu ruku omotanou břečťanovým talismanem a on na okamžik povolí v tahu. Víc nepotřebuju. Popadnu kopí zase obouruč, zakloním ruce co nejdál za hlavu, vydechnu a srovnám hrot a pak vší silou bodnu podél těla do míst, kde se mezi změtí větví objeví žlutozelené zuby.

🔀 Clash Odrazím sharrishe, který mě srazil? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 1, 3
✍️ You bolster your position. Take +1📈. You have initiative.

2⚔️ => 🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Potvora zaskučí, pustí moji nohu a zmítá se v bolesti na zemi. Rychle dýchám a koukám kolem sebe. Bjorn je nedaleko a má plné ruce práce. Já jsem jediná volná kořist pro zbývajícího sharrishe. Zahlídnu ho kus ode mě, jak se rychle přibližuje mezi kalužemi. Možná je dost chytrý a čeká, že se pokusím postavit. Ale vím, že noha mi to teď stejně nedovolí. Položím si kopí na tělo, na okamžik uvolním ruce a jenom lehce stočím hrot jeho směrem. Sharrish se blíží strašnou rychlostí. Do země vedle něj se zabodne šíp. Skvěle, nezpomaluje. Už jenom pár kroků. Trhnu rameny, trochu sebou smýknu na zádech bodnu vší silou proti stvůře.

🔀 Strike Probodnu sharrishe? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 1 = 5 Challenge Dice 1, 6
✍️ Inflict your harm and lose initiative.
🐲 Hluboké bodnutí
2⚔️ + 2⚔️ => 🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑


Uslyším křupnutí, děsivé zakvílení, čvachtnutí a pak tlak na najednou povolí. Kopí projede skrz příšeru jako šídlo látkou a sharrish zůstane viset nabodnutý na půli ratiště. Cuká sebou ve smrtelné křeči, odkapává z něj na mě sliz a hnus, kolem obličeje se mi míhají ostnaté šlahouny. Otočím kopím dokola a povolím stisk. Mrtvý chuchvalec větví a šlahounů mě zalehne.

Můžete.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Mihne se černý stín a Torr se vrhne na nestvůru, škube z ní větve a šlahouny. Chvilkové zaváhání ihned využiji a narvu Sharrisovi do mordy štít, rozmáchnu se sekerou...

🔀 Clash Několik rychlých seků za sebou (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 1, 2
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative.
✍️ 🐺 +1🩸, +1📈
(Celkem 4🩸)

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕

...a znovu a znovu, se prosekávám směrem k Myrickovi. Z protivníka nezbude nic, co by stálo za zmínku. Zaregistruji koutkem oka, že z dalšího monstra se stal jehelníček. Trčí z něj čtyři šípy a svíjí se v agónii.

Když se vynořím nad padlým stromem, kam zalézá poslední Sharris, ze kterého jde vidět jen změň šlahounů, odhodím štít, vyplivnu krev, a chytím sekeru obouruč.

🔀 End the Fight Dorazit posledního (Postup) Weak Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 1, 10
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent. But, you must also choose one...
✍️ Your victory is short-lived: A new danger or foe appears, or an existing danger worsens


Mocnému úderu sekery neodolá ani ztrouchnivělé dřevo, ani lebka posledního Sharrise. Je po boji, stvůry jsou mrtvé. Tak proč nemám pocit, že jsme zvítězili?

„To stačí,“ řekne elf, když vyjde ze stínu jeskyně, postrkujíc Ravela před sebou, obsidiánovou dýku přiloženou na jeho krku. „Odložte zbraně,“ zasyčí.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔮Ask the Oracle: Unlikely Odsnajpuje elfa Yorath?
🎲Rolled 28 vs. 25: No


Elfova slova zastaví mou snahu strhat ze sebe šlahouny a trny.

🔀 Face Danger Prý v nich byl jed? (Postup) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 2 + 1 + 0 = 3 Challenge Dice 2, 2
✍️ You are successful: +1📈


Cítím se bojem tak nějak povzbuzený, necítím žádnou bolest ve škrábancích.

Tak ten jed mě asi nějak naboostoval či co ...

Vím, že někde ve větvích je Yorath s lukem, ale protože nevystřelila, nejspíš nemá dobrou ránu. Nebo si myslí, že bude elf užitečný. Je dobře, že zůstala skrytá.

"Co od nás chceš? Proč jsi ho unesl? A proč si myslíš, že tahle situace má pro tebe nějaké východisko?" obořím se na elfa. "Když kluka podřízneš, umřeš. To je jasné. Když jsme si poradili se čtyřmi sharissy, poradíme si i s tebou. Takže říznout se neodvážíš. Utéct nám také nedokážeš - ne s klukem na krku. Tvá jediná naděje spočívá v dohodě. Možná kdybys tu dýku z jeho krku sundal jako první a ukázal dobrou vůli, přesvědčil bych své bojovné přátele, že ji ukážeme také. Ale musíš začít.."

🔀 Compel Přesvědčím ho ke složení zbraně? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 8, 7
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.
🔮The current situation worsens.


Elf na oko vzdálí dýku od krku a pak procedí mezi zuby: "Když mu budete zachraňovat život, jen těžko mě budete nahánět po lesích," a bodne ho z boku pod žebra. Ravel vykřikne. Elf ho kopne mezi lopatky a zatímco chlapec padá do bláta, sám zmizí ve křoví. "Ravele!" vykřiknu a vrhnu se kupředu....
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 303
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Ravele!" zařvu s Myrickem, překulím se na břicho a syknu bolestí. Ta noha není v pořádku. Posadím se, shodím ze zad tornu a zajedu do ní roztřesenýma rukama. Co vlastně potřebuju? Něco na krvácení? Proti šoku? Modlitbu?

Vyhazuju části svoji výbavy a zoufale hledám cokoliv, bylinu nebo mast, která by Ravelovi mohla zachránit život.

🔀 Aid your Ally - Secure an Advantage Najdu užitečné léčivo? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 9, 8
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price.


Nedokážu se soustředit. Krev ve mě vře, z jedné strany slyším Myricka a sténajícího Ravela, z druhé vyděšené výkřiky Yorath. V trávě kolem mě se pomalu rozmáčí spousta mých zásob, ale nemám v ruce nic, co by pomohlo.

Snižme si, prosím, -1📦.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů