Výzva Dungeon23

Sekce pro výzvu Dungeon23, jejíž zadání je jednoduché: vytvořte každý den roku 2023 jednu místnost svého megadungeonu.
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 494
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Výzva Dungeon23

Příspěvek od Jocho »

Možno ste si niektorí všimli, že Sean McCoy, autor hry Mothership, napísal tvít s touto výzvou:
McCoy píše: Megadungeon for 2023. 12 levels. 365 rooms. One room a day. Keep it all in a journal. @LukeGearing, let’s do this.
Ako to už pri RPGčkách býva, nemusí ísť o dungeon. Nemusí ísť o 365 miestností. Ide o to nájsť si každý deň čas napísať aspoň niečo. Vychádzajúc z článku, stačí písať každú nedeľu a po roku máte dungeon s vyše 50 miestnosťami. Pridajte sobotu a je ich sto.

Čo vy na to? Opovrhujete touto výzvou? Uvažujete, že sa pridáte? Alebo si už chystáte papier?

Článok na portáli Gizmodo.
Video od Bena Miltona.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jocho tito uživatelé (celkem 3):
MarkyParky, kin, Malabar
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od MarkyParky »

Mě se to fakt líbí a jdu do toho.

Samozřejmě s výhradou, že v průměru 1 den/1 místnost, ale zkusím to držet co nejpravidelněji.

Jen musím rozmyslet médium - jestli tady nebo nějaká sociální síť nebo blog?
Markus píše:
Když by nás bylo víc, co by to vedli tady, stálo by to za podsekci?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Antharon »

Vyzera to skvele, ale neviem si predstavit ako je na tom moja konzistentnost. Skusit by sa to dalo, ak tu bude sekcia, budem pisat
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od York »

MarkyParky píše: 28. 12. 2022, 15:11Jen musím rozmyslet médium - jestli tady nebo nějaká sociální síť nebo blog?
Když to dáš sem, výrazně zvýšíš šanci, že si to přečtu a třeba i okomentuju.
Naposledy upravil(a) York dne 29. 12. 2022, 00:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Markus »

Sekce by šla bez problému (podobně jako pro Kuchyni), ale asi záleží kolik vás bude. Kdybyste byli třeba jen tři nebo čtyři, přijde mi lepší dát vašim vláknům třeba tag [Dungeon23] a nechat je všechny tady v tvůrčí sekci – ať se nám tu ty sekce zas tak nemnoží. Ale kdyby toho mělo být víc nebo to vyžadovalo nějakou složitější organizaci, tak sekce pro přehlednost bude lepší.

Jo a držím vám palce. Já jsem na to koukl, asi pět vteřin o tom přemýšlel, a pak jsem si řekl, že v mém životě není pro další megadungeon místo. :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Bifi »

Mne sa to veľmi páči a vyjadrujem podporu. Viem si predstaviť prispieť jednou miestnosťou týždenne (či už vo vlastnom alebo komunitnom dungeone, včera som dokonca pri počúvaní Summoning dostal nápad na konkrétny dungeon).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od kin »

Já plánuji makat na "Sector23" ...to samé, ale nebude to megadungeon, ale spacecrawl. $D

Jinak doporučuji ještě jeho článek na blogu:

https://seanmccoy.substack.com/p/dungeon23

Kde to ještě víc rozvádí a dává pár dobrých postřehů/rad.

Dvě zajímavé:
- místnost může být klidně prázdná nebo třeba "5 orků, stůl s kostkami, 30 zlatých v sázkách". Nic víc, nic míň. Není potřeba se tím nějak stresovat, hlavní je udělat ten den zápis. Ať je jakýkoliv.
- zapisovat doporučuje do kalendáře na rok23, který můžete tahat neustále u sebe :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od MarkyParky »

Tak prostě začneme v tom formátu tag [#Dungeon23] a když zjistíme, že je nás víc nebo to stojí za větší rozbor, uděláme z toho podsekci. Přesunout se to dá vždy.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 669
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Ota »

Budu vše z povzdálí sledovat, ale na rozdíl od Drsoně se do věci v pravou chvíli nevložím :).
Neumím si představit, že bych dokázal vytvářet dungeon, aniž bych věděl, o čem to vlastně celé bude.
I když vlastně, představit si to umím a právě proto budu pro dobro všech jen divákem ...

A samozřejmě klobouk dolů před všemi odvážlivci.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od boubaque »

Budu o tom pár dní uvažovat a uvidím.

Ale nejspíš bych šel do (v ideálním případě) 52 minidungeonů/lokací pro Terru Australis, takže tvorba sandboxu místo megadungeonu.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Muzzug »

V dnešním Questing Beast newsletteru dává Ben tipy na různé nástroje pro Dungeon23. :)

Mimochodem - na Gygax 75 Challenge se někdo nechystá? Třeba boubaque, když už zvažuje ten sandbox?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Jerson »

Pro ty, kteří se v nějaké míře chtějí výzvy zúčastnit, mám otázku - máte v úmyslu udělat výsledný dungeon konzistentní a provázat jednotlivé prvky, nebo se na takové věci v megadungeonech nehraje?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 29. 12. 2022, 10:46 Pro ty, kteří se v nějaké míře chtějí výzvy zúčastnit, mám otázku - máte v úmyslu udělat výsledný dungeon konzistentní a provázat jednotlivé prvky, nebo se na takové věci v megadungeonech nehraje?
Ja uz druhy den rozmyslam ako nieco take vymysliet. 365 miestnosti aby davali uplny zmysel je velmi narocny task, ktory vyzaduje planovanie. To ale nie je to co ten challenge podporuje, challenge by chcel aby si kazdy den nieco vyrobil bez pripravy, ktoru by si robil na zaciatku cele tyzdne.

Napadlo ma nieco take, ze by to bolo ako v starej arkade Contra, ze budes mat rozne oblasti s uplne rozdielnym zameranim. Zacal by som trebars v nejakej dzungli ako hexcrawl v prvom mesiaci, v druhom by som irobil nejaku zakladnu v tej dzungli, v tretom dalsi maly hexcrawl v horach a postupne by som s kazdym mesiacom vyrobil nieco dalsie.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 95
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od TheLacrot »

Já Dungeon23 rozhodně zkusím. Dlouho jsem si chtěl vytvořit megadungeon a tohle je asi ta správná chvíle. Co se týče nějaké konzistentnosti a logiky - může a nemusí tam být nějaký ústřední prvek. Já sám nemám zatím nic takového vymyšleného, takže tomu nechám do nového roku volný průběh.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Výzva Dungeon23

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson píše: 29. 12. 2022, 10:46 Pro ty, kteří se v nějaké míře chtějí výzvy zúčastnit, mám otázku - máte v úmyslu udělat výsledný dungeon konzistentní a provázat jednotlivé prvky, nebo se na takové věci v megadungeonech nehraje?
Určitě - to je to, o čem v podstatě teď přemýšlím.
Jak si práci zorganizovat, abych udržel konzistenci a byl schopen tvořit nějaké vazby a přitom to pořád bylo v duchu výzvy.
Odpovědět

Zpět na „Dungeon23“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů