[OSEnauti] Olagova švihlá místa

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

[OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od RoVan »

Obrázek
Kdo by neznal jednoho z nejstarších sférochodců, proslulého gobliního mága Olaga Mologa!? Putuje sférami se svou malinkou maringotkou na dvou kolech, ověšenou všemožnými cingrlátky a taženou jeho věrnou štětinatou sviní Křupkou. Jeho nehasnoucí fajfka žhne jako o život a je v poslední době cítit po všemožných pochybných putykách mnohovesmíru, kde se scházejí lovci pokladů s žoldáky a hrdlořezy.


Olag zná zajímavá místa a z každého by rád získal nějaký suvenýr (a dobře za něj zaplatí), ostatní věci, jako zlato nebo kouzelné předměty ho nechávají chladným, on má vlastní plány.

Vlákno je pro uvádění věcí, které mi přišly příliš střelené, než abych je využil ve své pravidelné hře, ale bylo mi líto si je nezahrát.

Jednotlivé výpravy se budou odehrávat v jednom světě, ale patrně v jiných časech, takže tu bude v metaplotu nějaké to časoprostorové mambo-džambo (ale to jako hráč nemusíte vůbec řešit). Při vytváření postavy se řiďte běžnými pravidly OSE (Basic + Advanced). Pro konkrétní výpravu můžu nachystat nějaké možnosti navíc, ty budou uvedeny vždy u konkrétního místa.
Obecná pravidla / zásady hry
  • Háže se fyzickými kostkami (viz pravidlo cti)
  • Na přesně 0 životů nastává bezvědomí, pod 0 smrt
  • Postava na první úrovni má vždy nejméně 3 životy (1 a 2 se přehazují)
  • Další dodatečná pravidla viz. každé místo
  • Webky jsou silně preferované

Betaverzi Mohyly předků v PDF si můžete prohlédnout zde.
Naposledy upravil(a) RoVan dne 13. 11. 2022, 23:40, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Markus »

Tak my se samozřejmě jmenujeme Steinmenschen. Je to v dávném šamanském jazyce, který dnes už nikdo nepamatuje, ale vyjadřuje to náš božský původ, přirozenou sílu a pohlednost. Většinou si ale říkáme Štajni.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

[OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od tynian »

Nooo, rozmyslím to. Jsem zvědav, jestli ten neeuklidovský prostor nevypadá třeba nějak takhle: Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od Jezus »

RoVan píše: 21. 11. 2022, 18:57 Super, jen teď nejsem schopný říct jak moc to bude švihlé. Zkouším to trochu víc sandboxově a v tuhle chvíli tam mám věci od jednoho poměrně přízemního místa po mrtě-úlet-neeuklidovský prostor.
V pohodě. Já si rád zahraju i něco darksunovsky vážnějšího (Byť upozorňuji, že v OSE nedokážu hrát nic doopravdy vážně :D ). Uvidíme, co nám přihrají kostky :-)
tynian píše: 21. 11. 2022, 20:11 Jsem zvědavý, ale nevím, jestli bych si troufnul se přímo zúčastnit
Souhlasím s Markusem. Pokud se ti nechce riskovat nějaký jinde hraný osenaut, nahoď cavemana nebo zhuleného elfa, případně teda přiber hanchmana. Ostatně nemusíš být přehnaně aktivní a zůstávat tak napůl v náslechovém režimu.

Pokud ale nejsme plní (že bys někomu zabíral místo), tak účastnit se jenom tím, že posloucháš mi připadá "volakesi čudné"...
tynian píše: 21. 11. 2022, 20:21 Nooo, rozmyslím to. Jsem zvědav, jestli ten neeuklidovský prostor nevypadá třeba nějak takhle: Obrázek
Tak s tímhle si asi ani pravidlo pravé ruky neporadí :-D
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od MarkyParky »

Klamzan je připraven. Odpoledne mrknu na družijníky, koho vezmu jako meatshield, jednoho bodyguarda budu chtít urcite.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od Jezus »

MarkyParky píše: 22. 11. 2022, 12:53 Klamzan je připraven. Odpoledne mrknu na družijníky, koho vezmu jako meatshield, jednoho bodyguarda budu chtít urcite.
Já doufal, že jako družinový "krunýř" poslouží tvůj želváček $D

Jinak Zuha bere Tek (všimněte si, jak ta jména fungují a dělají ten jazyk krátký a úderný :D ), takže máš na výběr ze dvou sběraček (já prostě vezmu druhou) - to je meatshield vpravdě darksunovský :D

EDIT: Já se samozřejmě vracím s "Kosťou". Musím ještě aktualizovat výbavu = dokoupit nějaké pochodně a hlavně jídlo a vodu - ale jinak je v zásadě připravený.
Naposledy upravil(a) Jezus dne 22. 11. 2022, 13:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od MarkyParky »

Želvák nemohl na první výpravu, takže pro svět OSEnautů ještě není stvořen.

Klamzan bere Misu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Markus »

Přesouvám nás do švihlých míst, ať je v tom pořádek.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od Jezus »

Zuha bere Tek
MarkyParky píše: 22. 11. 2022, 13:47 Klamzan bere Misu
Kosťa bere Dae.

:-)

Před výpravou navrhuji poskakovat kolem ohně a halekat u toho: "lůt-lůt-lůt!"
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Vaarsuvis »

Tak druid Étiénne konečně prozkoumá Čertovu řiť a stane se řádným OSEnautem. :)
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od tynian »

Jezus píše: 22. 11. 2022, 10:20 Pokud ale nejsme plní (že bys někomu zabíral místo), tak účastnit se jenom tím, že posloucháš mi připadá "volakesi čudné"...
Jde o to, že když budu jen poslouchat, tak můžu dělat něco jiného a nemusím se tak soustředit na hru... zatím to vypadá vážně jen na ten poslech, opotřebuji ještě něco dodělat ... :-/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od RoVan »

tynian píše: 22. 11. 2022, 17:31
Jezus píše: 22. 11. 2022, 10:20 Pokud ale nejsme plní (že bys někomu zabíral místo), tak účastnit se jenom tím, že posloucháš mi připadá "volakesi čudné"...
Jde o to, že když budu jen poslouchat, tak můžu dělat něco jiného a nemusím se tak soustředit na hru... zatím to vypadá vážně jen na ten poslech, opotřebuji ještě něco dodělat ... :-/
Jestli to nevadí nikomu z hráčů, tak já jsem s posluchačem v pohodě.

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Jezus »

No, mě to připadá takové zvláštní... ale když nemá čas hrát, nebudu nikomu bránit, aby alespoň poslouchal :-)

Jinak jsem aktualizoval Kosťovi inventář a jsem připraven :-)

BTW - jak se zásobami? Nakoupil jsem dle ceníku jedny standardní na sedm dní (co se asi brzy zkazí) a jedny sedmidenní železné (zřejmě trpasličí chleba) - ale vůbec nevím, kolik zabírají řádků.

Otázka číslo dvě - Dae má nůši. Dává jí to nějaké řádky, co se týká nosnosti? (Bojové statistiky předpokládám pořešíme on-line, ale tohle si možná budeš potřebovat rozmyslet ;-) )
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Markus »

RoVane, asi bych ti doporučil nějak si kodifikovat vlastní pravidla pro hexcrawl a takové aktivity, jako je táboření, lov, hledání potravy atd., protože výchozí OSE počítá v divočině s “tahem” dlouhým jeden den a ty to máš rozsekané na menší jednotky času, tak to úplně nesedí. Plus není úplně jasné, co používáš a co ne (bloudění)? Asi by neuškodilo mít někde přehledně nějakou oficiální verzi, kor když to v té hře je tak důležité.

Pro inspiraci posílám house rules ze svojí domácí kampaně (budeš to tam muset najít). Fakt pro inspiraci, protože já měl taky celodenní tahy.

https://drive.google.com/file/d/1CWBUHd ... p=drivesdk
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od MarkyParky »

Mám pocit, že jsem urval dva achievmenty, ale prosím o potvrzení:


Obrázek
- Žijí v tomhle světě lidé? Mám pocit, že ne.

Obrázek
- Byl tam Tech jako domorodec, Klamzan z Mystary, Kosťa z Kobek šíleného mága a hraničář Taurel nebo druid Étiénne z Xintilanu, je to ok? Nebo tím, že tam byli dva Xintilanci tenhle achievment rozbili?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Olagova švihlá místa

Příspěvek od Markus »

Byli tam dva z Xyntillanu, takže to rozbili.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů