[OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Každopádně jsem díky Markymu přeformuloval achievement tak, aby jednoznačněji vyjadřoval původní záměr.


Obrázek

Sudí je měkkej - Hráčův OSEnaut přežil díky domácím pravidlům stav, kdy by ve výchozích pravidlech OSE zemřel - například mu životy klesly na 0

Když už jsme to načali, máte po tolika odehraných sezeních nápady na to, jaké achievementy chybí? Stále platí, že by to ideálně (ale asi ne nutně) mělo být něco objektivně definovatelné bez toho, aby to musel sudí posuzovat. Návrh na odznaky pro sudí jsem zaznamenal.

(Technická: ptám se spíš do budoucna, kdo ví kdy se dostanu k tomu, abych to nachystal.)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Jezus »

Já si stále myslím, že je na místě minimálně:

Trollslayer - hráč byl členem družiny, která úspěšně zabila trolla (lze udělit i in memoriam :-D )

případně něco jako:

monster(TM)kill - hráč byl členem družiny, která úspěšně zabila ikonickou D&D nestvůru (sovověda, beholdra, želatinovou kostku...).
I když tohle chce asi nastavit nějaké minimální kostky životů dané stvůry (="epičnosti"), aby se to neudělovalo za kobolda. :-)

pak mě napadlo:
"Hostinský se zasmál, my se zasmáli, stůl se zasmál..." - hráč byl členem družiny, která úspěšně zabila mimika.
případně:
Mimics... mimics EVERYWHERE! - hráč byl sežrán mimikem.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od MarkyParky »

Ty ikonické nestvůry bych klidně udělal kus od kusu. Třeba mimikovské jsou skvělé.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Jezus »

Myslíš jako: GM mě vytrolli - Bifi (pardon hráč! ;-)) byl sežrán trollem. ? :-D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 24. 1. 2023, 13:43 Ty ikonické nestvůry bych klidně udělal kus od kusu.
Akorát budu mít problém s pixelartem, protože v té free sadě, ze které jsem to bral, příšery nejsou. Ale možná by někdo aktivní našel pixelart beholdera a spol.? Čemu najdete pixelart, tomu můžu udělat achievement $D
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od MarkyParky »

Zkusím se postarat o pixelart.

A zatím teda určitě trolla, mimika a zřícího. Já taky samozřejmě nějakého draka, když to jsou Dungeons and Dragons ehm teda oldskool ESSENTIALS.

Troll je z těch zmiňovaných nejslabší a má HD6, Tak to bych dal jako Dolní limit.

A do toho Podmínkou je vtipná hláška do názvu Šárka nejlépe taky ikonicka. Ty to tu zatím zazněly to imho splňují.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Souhlas se vším, včetně omezení na trolla (6 HD) jako dolní limit. Akorát tohle omezení si můžeme dát my tady při vytváření achivementů, ale do popisu bych ho nedával („za zabití trolla s 6 HD+)“, protože by to způsobovalo zbytečné papírování a hlídání. Když dáme achievement za trolla a někdo bude mít trolla s 5 HD, tak bych to neřešil.

Ty aktuální ikonky mají 34×34 pixelů, ideálně bychom měli udržet jednotnou velikost.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Jezus »

Drak bude imho jen takový ten motivačně-nedosažitelný achivement (fakt si neumím představit, že by to v OSE někdo dal...), ale jako klidně :-D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Ten achivement se bude jmenovat Pech draka.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Prošel jsem bestiář OSE a vypisuju podle mě známé nestvůry, které mají dost KŽ. Samozřejmě to berte jen jako návrh pro zjednodušení práce:

bazilišek, drak, ent, etin, hydra, kostěj (lich), kyklop, mantikora, medvýr (owlbear)*, mimik, minotaur, obr, obří chobotnice nebo oliheň, troll, tyrannosaurus rex, upír, vyverna, zřící (beholder)

* Ten má sice jen 5 KŽ, ale je tak ikonický, že bych ho zahrnul.


Pak je tam spousta typicky D&Dčkových nestvůr, jako jsou amfisbéna, fialový červ, katoplebas, lamie, leukróta, tarask – hehe –... ale ty asi vůbec nemá smysl řešit, protože je nikdo nikdy neuvidíme. Daly by se asi použít, kdyby je reálně někdo v nějakém dobrodružství potkal.

Asi bych se teď omezil jen na těch pár nejikoničtějších a nejčastějších (upír...) ke kterým dokážeme vymyslet vtipný název. Další se případně můžou přidat, kdyby fakt přišly do hry.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od MarkyParky »

Interview s upírem Postava od upíra zjistila jeho životní příběh, důvod jeho prokletí a pod...
????
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Jezus »

Upíří deníky/Práva krev - postava vyjebala s upírem $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Marky: To je pěkné, ale já myslel, že ty nestvůry chceme zabíjet, aby to byla výzva. :) (A aby to byla jednotná série.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od Markus »

Jezus píše: 13. 2. 2023, 15:36 Vy jste sejmuli medvýra? :-o Dobřevy! :clap:
Vy taky? U nás na Krystalickém pohraničí taky jeden padl. Potřebujeme ten achievement ale už!

Akorát jsem graficky nešikovný a můj pokus udělat medvýří pixelart (34 × 34 pixelů) dopadl neslavně. Přispěchá někdo na pomoc?

Jo a blahopřejeme prvnímu gastroturistovi Tynianovi! Jakýpak příběh se za tvým achivementem ukrývá a copak se ti stalo? :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Achievementy! 😱🐱‍👤🧨

Příspěvek od MarkyParky »

Shodou okolností mi dneska večer odpadl program, takže procházím nějaké to-do věci. Zkusím se pixelartu kouknout na zoubek.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů