[OSEnauti] Kobky šíleného mága

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Kolumbus »

Já bych toto s dovolením nazval "horkokrevná lootovačka", "chladokrevná" snad v případě těch žabáků a lizardmana :-)

Metaherně by samozřejmě bylo lepší selektovat a zkusit domluvu, ale nikdy nevíš, tomu ilthidovi by třeba stačilo ovládnout jednoho a bylo by minimálně komplikace ... Jako úplně jsem si představil moji skupinku z ADnD, kteří by se se všemi domluvili a spojili (ale oni se v rámci kampaně domluvili úplně se všema včetně pekla - a to tam půlka postav byla zákonně dobrá :-)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Vaarsuvis »

Já se přiznávám, že ke konci jsem byl lehce v polo spánku, takže jsem myslel, že se rozbíjí obyčejné sochy. Markyho zápis mě tak mírně překvapil. :)
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Kolumbus »

Vaarsuvis píše: 22. 3. 2023, 14:40 Já se přiznávám, že ke konci jsem byl lehce v polo spánku, takže jsem myslel, že se rozbíjí obyčejné sochy. Markyho zápis mě tak mírně překvapil. :)
A už nám tu začíná alibismus :-) Si zcela živě dovedu představit, jak naskočil ten nápad s chapadlem a ty odlesky zlaťáků v očích jak dolary u strýčka Skrblíka :-)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Vaarsuvis »

Já si na chapadlo ale fakt nevzpomínám. Pamatuji si meč a nějaký drahokamy. (ale jo, mělo mi docvaknout, že obyč sochy asi nebudou mít na sobě předměty :D).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis: Ale když ti kamarádi hrnuli do náručí hromady šperků, tak sis nestěžoval, co?!
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus: To ne. :D

EDIT: Přijímám plnou odpovědnost.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od tynian »

Jezus píše: 22. 3. 2023, 10:10 "vznešený orčí válečník"?!
Tys tam nebyl a nejsi rytíř, tak to nedokážeš pochopit. Vznešený z pohledu soupeře k čestnému souboji, jestli v soukromí trhá štěňátkům hlavy nebo žere lidský děti je jeho problém a mě vůbec nezajímá.

1100 zlatých byl můj podíl z jeho pokladů. Dohodli jsme se s Markym, že za to nedostanu ani zkušenosti (což mě zas tak nevadilo, když stejně asi 1800 zkušeností šlo do stoupy kvůli limitu jedné úrovně). Tak jsem se pak ještě i zbavil těchto nečistých peněz.

U těch dvou drowů se mi pravda už docela cukaly svaly, ale nakonec jsem to neřešil a dál bušil kladivem, když jsem si vzpomněl na Šun Šureta...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Kolumbus »

Vaarsuvis píše: 22. 3. 2023, 14:51 Já si na chapadlo ale fakt nevzpomínám. Pamatuji si meč a nějaký drahokamy. (ale jo, mělo mi docvaknout, že obyč sochy asi nebudou mít na sobě předměty :D).
Samozřejmě toto nebylo cíleně na Étienna, že jeho to napadlo ... popravdě docele věřím že s tím přišla Darlana to takto ozkoušet ... při této akci nicméně nepřišlo žádné zvíře úhony, ale klidně se může stát, že ty co tam zbyly, budou vyslány repopulovat druhé a první patro
Uživatelský avatar
Stravas
Příspěvky: 143
Registrován: 26. 2. 2021, 12:48

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Stravas »

Napadlo to Babatundeho :D dokonca aj náčinie požičal :D
Výčitky z toho nemá, on to berie ako vojenské lúpenie. A ak to boli naozaj Halasterove zásoby, čo by po ňom poslal, tak by bol ochotný sa vrátiť a rozmlátiť zvyšok.
Uživatelský avatar
MaMaHaJ
Příspěvky: 294
Registrován: 6. 6. 2010, 22:14

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od MaMaHaJ »

Myslím že nás to napadlo všechny najednou. XP for Gold holt s lidským mozkem dělá divy. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


"Listen here's the thing – I don't know what you kids are up to, but I do know one thing: laws are threats made by the dominant socio-economic, ethnic group in a given nation. It's just a promise of violence that's enacted and police are basically an occupying army, you know what I mean? You guys want to make some bacon?" - Bud Cubby
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od MarkyParky »

Protože jste dosáhli Lebečného přístavu, do jednoho z úvodních postů jsem dal PŘEHLED toho, co se tam dá dělat a pravidla pro nákupy a využívání jeho služeb.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem udělal rekalkulaci prahu expů a vylezlo mi úctyhodné číslo 4999 XP. A hned jsem tam uviděl nějaký potenciál na expoity skrze dohraná patra, takže cítím potřebu to trochu řešit. Zároveň to ale právě celkem koresponduje se situací, kdy už máme (až na paběrkování) dohraný téměř veškerý obsah prvních dvou pater - a v prvních dvou zbývají jen paběrky, které k těm exploitům svádí nejvíc. No a nakonec, do těch nižších pater fakt přestává dávat smysl posílat postavy na 1. úrovni.

Takže provedu mírný tweak systému expového "výtahu" a zakládání nových postav a to podle toho, jak hluboko výprava do KŠM míří.

Paběrkování Kobek (1. patra)
Všechny nové postavy začínají na 1. úrovni.
Postavy nejsou předmětem "XP výtahu" - jejich práh XP je také 0.
Doporučený průměrný level družiny je 1-2.

Paběrkování Tajuplných komnat (2. patra)
Všechny nové postavy začínají na 1. úrovni.
"XP výtah" a.k.a práh XP je 1325 zkušeností.
Doporučený průměrný level družiny je 1-3.

Výpravy k Řece Sargauth a hlouběji do podzemí (3. a hlubší patro)
Všechny nové postavy mohou začít až na 2. úrovni.
"XP výtah" a.k.a práh XP je 4999 zkušeností.
Doporučený průměrný level družiny je 2-4.

Bonusové výpravy proti základnám Xanatárova cechu v Lebečném přístavu nemají žádná omezení, doporučení ani nejsou předmětem "XP výtahu", to je čistý a absolutní sandbox.


Nějak to postupně zapracuju do úvodních postů, aby to bylo ucelené a srozumitelné.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od MarkyParky »

Řeka Sargauth
03-01.png
Mapa
P03.jpg
P02.jpg
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od MarkyParky »

No, a pomalu začněte plánovat, další výprava je ani ne za týden.

Nezapomeňte při tom:
- zhodnotit cíl výpravy podle levelů vašich postav (1-3 spíš paběrkovat v 1. a 2. patře, 2-4 spíš zkoumat patro třetí nebo se odvážně na slepo vydat portálem do čtvrtého)
- domluvit se, jestli využijete před služeb výpravou nákup v hospodě nebo služby v Lebečňáku (a v tom druhém případě mi dát vědět, pokud budete chtít něco, co nemá pevnou cenu)

A mě prosím napište, které postavy půjdou, ať mám taky trochu představu.
Uživatelský avatar
Stravas
Příspěvky: 143
Registrován: 26. 2. 2021, 12:48

Re: [OSEnauti] Kobky šíleného mága

Příspěvek od Stravas »

MarkyParky píše: 31. 8. 2022, 09:47
Koutek mrtvého muže
Mořská čarodějka Olivie Brčálová zde prodává zombie. "Jsou skvělí na spouštění pastí," říká o nich.

Cena za zombii je trocha vlasů a krve (za 1k4 životů) a je možné je brát jen před výpravou.


Okřídlená krysa
Půlelfka Ulvíra Sněhožíla provozuje obchod s cvičenými i necvičenými zvířaty.

Necvičená:
- netopýr 5 md
- kočka 5 st
- žába 5 md
- obří ohnivý brouk 25 zl
- obří krysa 1 zl
- ještěrka 5 md
- krysa 5 md
- pavouk 5 md
- striga 2 zl

Trénovaná:
Je šance 1 z 10, že bude mít trénované zvíře, které žádáte (padle-li 2-3, tak má k dispozici něco podobného). To ale bude stát 100x víc než necvičený exemplář a i tak bude zvládat jen základní povely, přiměřeně své inteligenci.
Viem za zombíkov platiť aj cudzím ... príslušenstvom? (t.j. nie mojím?)
Takisto, viem ten zombíkova matúz naviazať niekam inam? Napr. okolo pásu? Lebo ma napadlo, že by som tú šnúru uviazal o cvičeného psa a toho mal vodítku. Takže by zombík ako tak držal krok s rafanom a ak by bolo treba, tak by som zombíka odviazal.

Koľko má tých pavúkov? A vie mi ich dať ja neviem... do ľahko rozbiteľného džbánu alebo nádoby? Taktiež som ochotný zaplatiť extra za jedovaté druhy : )

A určite by som sa spýtal, odkiaľ tie potvorky berie, Babatunde by mal záujem aj o niečo nebezpečenjšie ako ... "ještěrka" alebo "krysa". :D
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů