[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Kolik jste vydělali? :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 2. 9. 2022, 15:21 Kolik jste vydělali? :)
Našli jsme akorát jednu bronzovou masku. Podle originálu za 50 zl (aspoň co pamatuju, ke konci sezení jsem usínal (náročný týden v práci)).
Ano, mám PDFko modulu. A neboj Marky, přečetl jsem si jen popisky některých místností, kde jsme byli.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Já jsem si pro sebe počítal, že dobré průměrné tempo výdělku je tak 500 zlatých na hráče na sezení. Zatím jsem se k tomu nikdy nepřiblížil. :) Ale chce to na to myslet při umísťování pokladů.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 2. 9. 2022, 15:54 Já jsem si pro sebe počítal, že dobré průměrné tempo výdělku je tak 500 zlatých na hráče na sezení. Zatím jsem se k tomu nikdy nepřiblížil. :) Ale chce to na to myslet při umísťování pokladů.
Asi tak, teď jsme chudí jak kostelní myši, takže na nějaké zásobení alchymistickými ohni to zatím moc nevidím :D
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Muzzug »

Markus: 500 zl na hráče v rámci neupravených pravidel, nebo s tou tvojí úpravou na hýření a pětinásobkem zkušeností za zlaťák? :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Dungeon spíš lineárnější, moc smrtící a málo pokladů, což podle mě moc dobře nefunguje v OSE.
Nope.
moc smrtící
To už vůbec :wink:, zatím jste si smrtelnost o dungu nastavovali dost sami :think:
málo pokladů
To asi jediné... zatím.

Ale uznávám, že to dělá průchod... méně motivačním.

Do záznamu dávám, že
- hodlám jako poklad interpretovat téměř všechno, co byť jen trochu pokladovostí srdí a
- docela dost pokladu tam ve skutečnosti je, ale fakt nejsou v prvních 10 místnostech na prvním patře. Pokud se ale dostanete do pater hlubších..
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Vaarsuvis »

MarkyParky píše: 2. 9. 2022, 16:21
Uznávám, že jsem se vyjádřil nepřesně. Tou linearitou jsem hlavně myslel tu situaci se strigama. Hned v druhé místnosti nás napadnou (naši taktickou chybou), ale co jsme pak měli dělat? Za zádama jsme měli akorát místnost s výtahem beze dveři, takže nebyla možnost se zabarikádovat nebo rychle utéct východem. :(

Dál se přiznávám, že mám vůči modulu bias, měl jsem celou dobu pocit "to není dobrodružství pro OSE postavy 1. Úrovně, ale D&D 5E bijce 5. Úrovně, pro které by sliz nebyl smrtelnou překážkou, ale běžný enemák, kde se šetří poklady a magickými předměty kvůli jiné systémové ekonomice."

Budu rád samozřejmě, že mě vyvedeš z omylu, a s radostí se zúčastním další výpravy. :)

A promiň jestli příspěvek vyzněl útočně, opravdu si vážím toho, že jsi si udělal na nás čas. Já tu akorát frfňám nad WotC designem. :D
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Strigy nebyly lineární design, ale random encounter.

A konfrontace s nimi byla vaše volba - mohli jste si v klidu počkat, jak to dopadne :).

Nemluvě o tom, že jak se později ukázalo, už tady jste mohli sál s mnoha sloupy obejít tajnou chodbou (ale uznávám, že tajná chodba v první místnosti je od autorů trochu trololó).
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

pro které by sliz nebyl smrtelnou překážkou, ale běžný enemák, kde se šetří poklady a magickými předměty kvůli jiné systémové ekonomice."
Ten sliz je pěkně drsný i v 5E a já to samozřejmě zohledňuji a beru potvory z OSE a ještě základní (v té 5E je tam psionická verze slizu, co omračuje na dálku a leptá).

Ale zrovna sliz a grellové fakt smrtící byli, ty jsem nemyslel. Jenže...

... já jsem teď trochu v rozpolcené pozici. Na jednu stranu se mi chce ten váš postup rozebrat a ukázat, kde a čím jste si strašně zvyšoval smrtelniat.

Na druhou stranu mi to přijde škoda, protože to bude zahrnovat spoilery.

Takže bych navrhnul, že nechám ještě jednu či dvě výpravy čistě na vašich pokusech.. A kdyby to bylo příliš frustrační, tak trochu odkryju karty..
Uživatelský avatar
Stravas
Příspěvky: 143
Registrován: 26. 2. 2021, 12:48

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Stravas »

Markus píše: 2. 9. 2022, 15:21 Kolik jste vydělali? :)
Zarobili sme tuším 147,5 zlatých (každý z nás); našli sme prekliaty meč, ktorý nevieš dať z ruky, prekliatu paličku, ktorá kričí zlodej, spomínanú masku, ktorú si nechal Yesugei a dákych 5.5 zlatých, čo sme ulúpili mŕtvemu goblinovi.

Mne osobne sa hra páči, no súhlasím, že pokladov je zatiaľ primálo a obávam sa aby sme neskončili spôsobom, že budeme hádzať na problémy telá. Ale zatiaľ sa veľmi teším na ďalšie sedenie, plán je skúsiť vykynožiť goblinov alebo ich aspoň prekvapiť a olúpiť.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od johnjarik »

Musí být přítomen někdo přeživší? Nebo mužem mapu využít i my... co tam jdeme jako nováčci?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

johnjarik píše: 3. 9. 2022, 21:42 Musí být přítomen někdo přeživší? Nebo mužem mapu využít i my... co tam jdeme jako nováčci?
Mapa se nechává v Zejícím portálu a je k dispozici i nováčkům, stejně jako zápisy z výprav.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od MarkyParky »

Markus: Jinak, až bude kde si vyrobit postavu, tak se určtiě do Xyntillanu podívám. Ale chci si ji založit v nějakém jiném světě :)
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od johnjarik »

MarkyParky píše: 4. 9. 2022, 22:19 Markus: Jinak, až bude kde si vyrobit postavu, tak se určtiě do Xyntillanu podívám. Ale chci si ji založit v nějakém jiném světě :)
Možná zkusím otevřít portál na Čenich Omgaru. Cca 3.týden v září.
Byl by to takový hexcrawl. Pro mne novinka. Nový svět, nový systém hraní, nový systém vedení hry.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od MarkyParky »

Sakryš, ten mám vyspoilovaný.

Ale ... možná to udělám jako Jezus. Přidám se v roli želváckého průvodce ... bude custom povolání želvák, že jo? ... který bude pomáhat hlavně s taktikou či bojem, a pak propadnu nějakým gejzírem do ostatních světů a bude ze mě OSEnaut. Želváci mají výhodu, že na cesty skrz dimenze nepotřebují celý skafandr, stačí jim helma ... v nouzi i jen zastrčit hlavu.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů