[HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Elitní bojovník bude Formidable.

🔀 Enter the Fray Začátek potyčky (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 3, 6
✍️ Take +2📈 You have initiative.
🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Rychlost se vyplatila, doskočili jsme oba na palubu lodi dřív, než se stihl rozmáchnout. Moje hůl se roztočila a jemu nezbylo než krýt se topůrkem.

🔀 Strike Začátek potyčky (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 9, 7
✍️ Inflict your harm and lose initiative.+1📈 za Prodloužená ruka.
+1⚔️>🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Hůl tvrdě udeří o dřevo, ale chlápek jako by byl nohama vrostlý do paluby lodě. Stočí sekeru a hůl mi málem vyrazí z ruky. Ustoupím dozadu a lýtka mi narazí do jakési bedny.

Zavrávorám, zakloním se a koutkem oka zaregistruji oblouk čepele. Rozmáchnu se také...

🔀 Clash Sekanec obloukem (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 8, 2
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative. +1📈 za Prodloužená ruka.
+1⚔️>🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


... čepel sekery mi zasviští těsně nad nosem zatímco moje hůl udeří na břicho. Basira využívá příležitosti a vezme ho hruškou svého meče přes záda. Je mezi námi a těžkopádná sekera přestává být výhodou. Stále s ní ale nechci dostat.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Udeříme oba naráz.

🔀 Strike Obklíčen? (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 1 = 6 Challenge Dice 5, 7
✍️ Inflict your harm and lose initiative.+1📈 za Prodloužená ruka.
+1⚔️>🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Je to ale zkušený bojovník. Uhne se a mám co dělat, aby moje hůl nestefila místo něj Basiru. Alespoň že ona jej udeří, ale vysmekne se z nevýhodné pozice mezi námi a už se rozmachuje ke kružmému seku svou obří sekerou.

🔀 Clash Kružmý sek? (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 1 = 8 Challenge Dice 3, 7
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative. +1📈 za Prodloužená ruka.
+2⚔️>🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑


Jsem rychlejší a udeřím ho do boku předtím, než rozmach dokončí. Zavrávorá a toho využiju. Pokusím se ho posledním úderem shodit z lodi.

🔀 Strike Shození z lodi. (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 1 = 7 Challenge Dice 6 < Pálím 10 hybnosti
✍️ Inflict +1 harm. You retain initiative. +1📈 za Prodloužená ruka.
+2⚔️>🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑


Jako první zahučí do vody sekera, jeho tělo následuje.

🔀 End the Fight Shození z lodi. (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 8 Challenge Dice 6, 3
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


Voda je mělká, ale bez své zbraně se bijci nechce dál bojovat proti rychle se míhající holi a tak ji začne lovit pod hladinou. Basira se už před posledním úderem odpojila, přesekla lano, vázající loď ke břehu a teď rozvíjí plachtu.

Medvědice je naše a za souvislého proudu nadávek od Nisuse míří do hloubky.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... u rybářského člunu ...

Čekám na Yorath s nataženou pravicí.

"Ty po mně chceš, abych přestala být Strážkyně?" zeptá se Yorath. Hlas se jí třese a chápu, že tuhle otázku myslí úplně upřímně.
"Ostrov už strážit nemůžeš, to víš. Musíš odsud odplout, dostat se do vnitrozemí. Musíš začít znovu. Můžeš začít znovu."
"Ale... já nic jiného neznám. Nic neumím, Tristane. Byla jsem Strážkyní v Šedé řece celý život."

Stáhnu svoji ruku a u srdce mě zase zabolí. Jen hřejivá náruč mrtvé srny mi dodává odvahu. Utrhnu z vesty runový kroužek z černého železa a stisknu ho v pěsti.

"Přísáhám ti Yorath, že ti pomohu najít nové místo v Železných zemích. Teď ale nastup a popluj s námi."

🔀 Swear an Iron Vow Přísáhám ti Yorath, že ti pomohu najít nové místo v Železných zemích. (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 2 = 9 Challenge Dice 9, 4
✍️ You are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward.


Yorath se chytí mé ruky a konečně se vytáhne za námi do člunu. Haleema povolí zdviž a vítr rozmotá plachtu. Zhoupne s námi silný ráz a člun poskočí k moři.

Haleema se vrhne ke kormidlu, ale Yorath ho odstrčí. "Plujeme za nimi," poví chladně a ukáže prstem na Medvědici. "Chci s ní mluvit. A až potom mi Tristane budeš vyprávět o tom širém světě mimo Šedou řeku. A budoucnosti, která mě tam může čekat."

Mlčky kývnu a natáhnu se po otěžích. Vůbec ještě nevím, kde začít. Bude to bolestivé, pro nás pro všechny. Naštěstí se tím budu zabývat až později. Teď je tu Myrick a Basira a ukradená Medvědice.

Myricku, naše loďka se vás pokusí dohnat. Co děláte vy?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Hledím s napětím, jak dopadne rozhovor mezi Tristanem, Yorath a Haleemou. Vytrhne mě až Basira:

"Myricku, předpokládám, že s plachtou na knarru jsi to nikdy nezkoušel, takže ke kormidlu. Sama celou tu loď neuřídím."

Přeběhnu na záď a chopím se kormidla.

🔀 Face Danger Jaké to je, kormidlovat poprvé velkou loď? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 5, 1
✍️ You are successful: +1📈


Udržet směr jde překvapivě snadno. Nevím, zda na tom má větší podíl příznivý vítr, Basiřina mistrovská práce s plachtou, stabou lodi nebo mám prostě talent, ale knarr mě poslouchá stejně jako malé říční čluny pro dva.

Zvednu hlavu a vidím, že Tristan nalodil všechny, včetně Yorath a míří k nám. Ze břehu na nás i na ně halekají rybáři. Vedu jim loď naproti, abychom se setkali uprostřed zátoky.

"Na té malé loďce nemáte na otevřeném moři při dlouhé plavbě šanci. A nemáte lodivodku, která by se vyznala ve zdejších vodách. My máme stabilní velkou loď a naopak by se nám šikly nějaké ruce navíc. A všichni asi chceme pryč z tohohle proklatého ostrova. Nechcete si přestoupit?" zahalekám na ně z bezpečné vzdálenosti.

"Doufám, že víš co děláš," okomentuje to Basira, "a že až je vezmeme na palubu, nevyhodí nás z ní stejně jako jsme my vyhodili Nisuse."

"Bez tebe zrádné vody plné hadů neproplují," odvětím, "a než budeme za nimi, budu mít snad dost času jim vysvětlit, co a proč jsme vlastně spáchali."

Tristane? Nastoupíte?
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Tak tohle je ten Myrick, co?" zachechtá se Haleema, až mu vlna naplní hubu slanou vodou. "Má kuráž, líbí se mi!"
"Takže si musíme vybrat, jestli se vydáme do náruči moře nebo pirátů?" promluví poprvé Shura, ale zároveň začne odvazovat svoje věci od paluby loďky. Ruce se jí přitom třesou nervozitou.
"Ano, s piráty!" Štěkne vztekle Yorath a pohledem probodává Basiru. "Pusťte mě na..." pokračuje a pokusí se postavit. Je ale příliš slabá a na vlnách neudrží rovnováhu, zavrávorá a dopadne tvrdě zpátky na zadek.

Já pustím otěže, kývnu na Myricka a zamávám na něj smotaným lanem. Počkám ještě chvíli na dobrou vzdálenost a hodím mu ho.

"A co bude s nimi?!" protestuje Yorath dál a zběsile mává rukama k molům. "Nemůžeme jim vzít jedinou velkou loď na ostrovech! To, že vaše rituály teď zabraly, přece neznamená, že s nimi odříznutí od světa vydrží napořád!"
"Nebudou muset," povím a zabodnu oči do paluby. "Medvědice není zdaleka jediná velká loď na ostrovech. Cadigan není jediný obchodník. Je toho hodně, o čem vám lhali, Yorath."
"O čem jste mi lhali?" opáčí a strčí do mě silně štítem.
"Já... já... bude čas to vysvětlit. Teď si rychle nastupme, než se seběhnou další a pokusí se o něco zoufalého. Nechceme mít přece na svědomí další životy, že?"


Zaseknu lano a počkám, až si nás Medvědice přitáhne. Heleema hodí na palubu dva pytle, skočí za nimi a s širokým úsměvem a rozevřenou náručí se vrhne na Myricka. Pak ale uslyší vyčítavé "Hej!" a obrátí svoje síly k Shuře a synům. Pomůžu Yorath na palubu a vytáhnu se za ní. Basira nás sleduje s rukama na lanech a mám pocit, že by je radši pustila a... možná nám pomohla, možná nás strčila do vody. Nevím.

Myricku, nastoupíme.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Jakmile jsou všichni na palubě, otočím loď na širé moře. "Na vysvětlování budeme mít spoustu času během plavby. V první řadě si musíme položit otázku, kam plaveme. Já bych byl nejradši za nějaký rušnější přístav na větším ostrově. Dává smysl i zamířit k nejbližšímu obydlenému ostrovu. Nebo do některé z osad na Členitém pobřeží."

🔮 Prefix [62] Suffix [74] Stonemount
🔮 Role [44] Thief
Do Kamenného posedu bychom nemuseli vyhodnocovat cestování, je to v podstatě za rohem.


"Nejbližší obydlený ostrov je Kamenný posed. Je to v podstatě jen pár domů na vysoké skále a úzká cesta do zátoky pod nimi. Ale tam bych nejezdila. Je to doupě zlodějů a pirátů, a to je to poslední, co teď potřebujeme."
S bolestnou vzpomínkou na bitvu na palubě Opuštěné kývnu na souhlas.

🔮 Prefix [92] Suffix [2] Frostmoor
Mrazoviště je určitě obchodní stanice a cesta do něj bude Troublesome.


"Rušnější přístav je Mrazoviště. Je to kruh s obchodní stanicí. Názvu se nebojte, samotný přístav nezamrzá, kvůli silným větrům, které nenechají hladinu klidnou a jakýkoliv vznikající led ihned roztříští. Ale ledová tříšť vrhaná větrem proti pobřeží nechává na svazích ostrova vyrůstat námrazu těch nejpodivnějších tvarů a z dálky připomíná zasněžené vřesoviště. Proto mu tak říkají."

🔮Prefix [58] Suffix [27] Newridge
Role [16] Mercenary
Cesta do Nového hřebenu by byla Dangerous.


"Chcete-li na pevninu, můžeme se vydat na východ. Členité pobřeží neznám, ale jednou jsem byla s Cadigan ve tvrzi Nový hřeben. Je to místo, kde zimují Svobodní strážci, když nemají zrovna práci a nedá se moc cestovat."

"Mě se nejvíc zamlouvá Mrazoviště. Chtěl bych ho přinejmenším navštívit cestou, není-li to velká zajížďka. Abych tam dokončil svůj plán."
"A co že je tedy tvým plánem, že to vyžadovalo dopustit se pirátství a odříznout Šedou řeku od možnosti obchodovat?" skočí mi do řeči Yorath.
"Už jsem říkal, že bude dost času si o tom vyprávět cestou. Teď hlavně tady Basiru, která nás povede, zajímá, kam byste se chtěli vydat vy, že?"
Basira kývne mlčky a probodává podezřívavým pohledem Yorath. Tyhle dvě se nebudou mít rády.

Tristane?
- do Kamenného posedu nechci
- zbylé dvě destinace jsou mi jedno - jen bych rád měl Mrazoviště buďto jako cíl nebo alespoň zastávku na cestě
- máš nějaké další návrhy, nápady, kam plout?
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Nový hřeben mě taky napadl. Poznal jsem se tam s Cadigan," povím Myrickovi.ˇ

"Ale Mrazoviště je lepší místo, kde předat nové zprávy o Šedé řece. Budou tam obchodníci, kteří čekají na sklizeň z Šedé řeky, která nepřipluje. Měli bychom zamířit tam."

Myricku, plujme do Mrazoviště. Můžeš s tím začít, přece jenom nás teď vedeš.
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

... na návsi ...

Na návsi skoro nikdo není. Rozhlížím se zabalený do ovčího rouna, abych neprochladl. Zořin lektvar mi přičaroval horkost a pak do mě ještě nalila horký vývar... Teď zamyšleně přežvykuji kus jater, kterým mi dala na rozloučenou, a přemýšlím.
Je mi jasné, že chtěla, abych byl na cestu pryč plný sil. Jsem jí za to vděčný. I tak se ale nemohu zbavit nepříjemných myšlenek na to, co všechno asi viděla, že má o mne takovou starost.

Kam se všichni poděli? To vážně uvěřili, že nebezpečí pominulo a šli si odpočinout?

... u trojklaného kamene ...

Vypustím Sýčka, kterého jsem krmil posledními kousky jater, a z dálky pozdravím Cadigan. Chodí kolem trojklaného kamene a zdá se ztracena v myšlenkách.

"Takže... krev opravdu zastavila lávu líp než val?" zeptá se, když se přiblížím.
"Ano," přitakám a zbytečně nezmiňuji, že val byl přinejlepším naděje na zmírnění následků.
"Jak to funguje, stačí..."
"Ano, stačí podříznout něčí krk a skropit kámen nebo i půdu krví," řeknu bezbarvě, "Asi je lepší u toho něco pronést, poklonit se bohům... Snad bude stačit dát i jen něco krve, aby to dotyčný přežil. Ale na to budete muset přijít sami."
"Není k tomu třeba ten cizinec? Nebo ty, syn-"
"-ptej se vědmy," přeruším ji ostře, "Ale myslím, že na odpovědi brzy přijdeš."
Cadigan přikývne a chvíli mlčí.

"Přijít sami?" nadhodí pak a zdvihne obočí.
"Chtěl jsem tě požádat, abys mne uvolnila a nechala mě odplout. Pokud ne dříve, tak jakmile vyložíme první část sklizně v Mrazovišti. Chytím pak loď dál. Ohnivým bohům stačilo krev na to, aby zastavily lávu, ale tvrdí, že já osobně jim dlužím víc. Musím jít hledat odpovědi."
"Ty... je vážně slyšíš?" zadívá se mi Cadigan do tváře, "Tvůj otec... on také slýchal-"
"Já vím. A ne, nevím, co jsem slyšel. Ale vše vypadá jasně. Vědma mi vyložila budoucnost. Musím pryč."
"Ale... já tě potřebuji! Věrně jsi mi sloužil v těchto nelehkých časech, vypátral spiklence, pomohl odrazit tu barakudu Katanii..."
"Takže je má přísaha naplněna?" kuji železo dokud je žhavé, "Nepůjdeš se mnou k hrobu Sadii?"

🌙 Splnil jsem podmínku Cadigan, že se vypořádám s Opuštěnou, takže jí stačí mrtvá Sadia jako hlava spiklenců.
Při železe a krvi přísahám (Cadigan), že odhalím ty, kdož se proti tobě spikli, a přivedu tě k jejich vůdci.
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕


🔀 Fulfill Your Vow Jak naplním přísahu? (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 6, 9
✍️ Your quest is complete. Mark experience. ⭐⭐


Cadigan zavrtí hlavou: "Nepůjdu, stačí mi vědět, kde ji najdu a že mám ji i Kataniu z krku. Jsi věrný služebník, Beltrane. Tvá přísaha je tímto splněna."
Tentokrát nenaznačím úklonu ale jen přikývnu. Pevně se zadívám správkyni do očí.
"Tentokrát jsem ti nesloužil, Cadigan, ale pomáhal. Slíbil jsem ti pomoc, protože jsem věrný Šedé řece i její správkyni. A to i když se proudy hrozili otočit a bylo by lepší vyčkávat v závětří... Možná že jsem z Kalné vody, ale věřím, že jsem ti dnes prokázal svoji hodnotu."
Cadigan mi pevný pohled oplatí. Její oči jsou šedomodré a tvrdé jako skaliska na pobřeží pod námi.

🔀 Forge a Bond Nakloním si Cadigan? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 7, 10
Přehodím obě kostky, protože jsem jí právě splnil přísahu > 🎲 8, 7 = stejně jsem v loji.
#you are refused. Pay the Price.


A už takové zůstanou.

Pokračování příště.
Naposledy upravil(a) Beltran z Kalné vody dne 2. 11. 2022, 00:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... na otevřeném moři...

🔀 Undertake a Journey Jak se podaří vyplutí z Šedé řeky? (Rozum) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 1 + 3 + 1 = 5 Challenge Dice 4, 4
✍️ You reach a waypoint. You make good use of your resources: Mark progress.
🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑



Přestože jsem slíbil vše vysvětlit, první část cesty proběhla mlčky, když nepočítám občasné výkřiky Basiry, která korigovala směr kvůli hadům.

Konečně se otevřelo širé moře a nabrali jsme směr na jihovýchod.

"Zasloužíte si nějaká vysvětlení," vezmu si konečně slovo a začnu mluvit místo Basiry, protože se obávám, že tu by Yorath nebyla ochotná poslouchat. Začnu všem vysvětlovat, jak se věci s Cadigan mají, jak je ohlupovala a udržovala v nevědomosti, aby si udržela monopol. A také jim představím svůj plán, jak přivést do Šedé řeky další obchodníky a proč jsem na to potřeboval Medvědici.

🔀 Face Danger Jak přijme Yorath vysvětlení? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 5, 6
✍️ You are successful: +1📈


Nevím, zda je to tím, že jsem cizinec, ale poslechnou si to celé, a i když Yorath skřípe zubama, šetří si zlobu na jiné. Zdá se, že i když stále nesouhlasí s metodami, které jsem zvolil, alespoň důvody chápe.

"Takže teď jedeme do Mrazoviště a tam si promluvíme s kapitány a posádkami dalších lodí? Knarrů?"

Přikývnu. V tu chvíli se ale zároveň ozve i Basira. "A na tu první nemusíme čekat až do Mrazoviště. Plachta na obzoru, podle tvaru je to také obchodní loď. Vrchovatě naložená."
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Loď nás nejspíš také spatřila, protože po chvíli změnila směr. Basira si přelezla na příď, chvíli ji pozorovala a pak přeběhla na záď, chopila se kormidla a začala vydávat povely ohledně natočení plachty. "Jedou nám naproti. Tak jim pomůžeme."

🔮 Ask the Oracle: 50/50 Jsou přátelští (ano) nebo ostražití (ne)?
🎲 Rolled 37 vs. 50: Yes
🔮 Co říká jméno lodi?
🎲 Theme [80] Health


O chvíli později už si prohlížíme posádku Zlomené ploutve. Je jich pět, kormidelník a jeho pomocník, obchodník s manželkou a svobodný strážce na ochranu.

🔮 Jak se jmenuje obchodník?
🎲 A [14] Haleema


Jestli vzájemné pozdravení bylo poměrně přátelské, tak ledy úplně roztají, když zjistíme, že se obchodník také jmenuje Haleema, jako osadník, kterého Tristan odvezl z ostrova.

Slovo dá slovo, přirazíme a za mírně rozhoupaného soulodění se najednou objeví malá amfora s kořalkou a uzená slanina. A když my přidáme něco čerstvých plodů od Šedé řeky ....

🔀 Make Camp Soulodění (Zásoby) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 4 + 0 = 9 Challenge Dice 1, 3
✍️ Choose two: Relax: Take +1 spirit. Focus: Take +1 momentum.


... přátelská atmosféra, dobré jídlo i pití nám na chvíli dovolí zapomenout na starosti, které nás právě sem přivedly.
To, že jsme nabídli vzácné plodiny pocházející z Šedé řeky samozřejmě vzbudilo zvědavost ... a já na nic nečekám, odhalím jejich původ a zároveň začnu otevřeně popisovat, jak se v Šedé řece věci mají. Když zmíním, odkud plodiny pochází, obchodníci jsou překvapení, přestože je znají. Cadigan zjevně nenechávala nic náhodě a původ svého zboží tajila úplně.

Co zvolí Tristan?

Když se chystám přejít k popisu, jak se do Šedé řeky dostat, rozhlédnu se po svých společnících. Yorath mě nedůvěřivě sleduje a tak pečlivě volím slova, abych Šedou řeku nijak neohrozil.

🔀 Face Danger Opatrné vyprávění (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 7, 8
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1 🧠)


Zapotím se u toho a pohoda, kterou jsem si užíval, je tu tam, ale Yorath vydrží celou dobu mlčet a žvýkat maso. Nakonec se zeptám Haleemy, co vlastně vezou.

🔮 Ask the Oracle: Likely Mají zboží, které by se hodilo Šedé řece?
🎲 Rolled 40 vs. 75: Yes


A když se ukáže, že by pro ně Šedá řeka mohla být obchodní příležitostí, přesvědčím je, ať se zkusí vydat mezi hady a ostrov navštíví.

🔀 Compel Pojedou do Šedé řeky? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 9, 3
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.
🔮 Escape from something, 🔮 Home


Moc se jim nechce, spěchají, jako by před něčím utíkali. Zprvu se vyhýbají zmínkám o tom proč, ale nakonec z Haleemovy ženy vypadne, že utíkají před cestováním samotným. Že je těhotná a chce mít náročnou obchodní cestu co nejdříve za sebou. Haleema má prý ale obchodního partnera ....

🔮 Ask the Oracle: Unlikely Je Haleemův parťák v Mrazovišti?
🎲 Rolled 52 vs. 25: No
🔮 A kde teda?
🎲 Prefix [26] Suffix [46] Axe field


.... v Sekerpoli - a když jemu řeknu, tak ten určitě obchodování s Šedou řekou zahájí.

S takovou pochopím, že si lákavou obchodní příležitost nechají prozatím proklouznout mezi prsty a vyptám se, kde Sekerpole leží.

Tristan?
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Haleemovi synové nedají odpočinout kormidelníkovi Zlomené ploutve, moc cizinců za celý život nepotkali. Jejich rodiče sedí na zádi Meděvdice a hledí na obzor, do míst, kde nám před časem zmizela Šedá řeka.

"Je tohle boží výsměch?" ptá se Haleema. "Přivedli nám do cesty jiného Haleemu, aby nám ukázali, kde jsme mohli být, kdyby k nám byla Cadigan a její rodina upřímná?"
"Je to možná znamení, ale ne výsměch, příteli," odpovím. "Máte život před sebou a je na vás, co s ním uděláte. Nechte minulost být a soustřeďte se na to, co máte teď."

Pomohu jim vstát a odvedu je na příď k ostatním. Budoucnost v drsných Železných zemích je čeká.

🌙 Nechali jsme Šedou řeku za obzorem

Mlčky poslouchám ostatní. Yorath se opatrně ptá Strážce na poměry na Členitém pobřeží. Zajímá ji i Nový hřeben. Budu si s ní o tom muset promluvit. Basira si s kormidelníkem vyměňuje poznatky o proudech a počasí. Poslouchá jen na jedno ucho, pořád se ohlíží po Yorath, hlídá si záda. Dávám proto taky pozor a zkouším si zapamatovat co nejvíce. Blíží se noc a budeme se chtít dostat do bezpečného místa, než padne tma.

Až teď, když jenom dlouho sedím a poslouchám, docením čistý vzduch. V Šedé řece jsem skoro zapomněl, jaké to je nedýchat neustále kousky popela. Sice pořád neklidně sleduju obzor a s obavami hledám vycházející měsíc, ale už pro mě představa návratu není tak děsivá. Najdu i odvahu na kus jídla a alkohol. Je to nebezpečný lék na zkažený žaludek, ale lepší tu teď nemám.

🔀 Camp:
✍️ Relax: Take +1🧠
✍️ Prepare: When you break camp, add +1🎲 if you Undertake a Journey.

🔀 Heal Pomůže mi jídlo a pití? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 1, 6
✍️ Your care is helpful.

Myricku, beru +2🩸 za společné -1📦 a moje -1📉


Nakonec toho sním a vypiju víc, než by asi bylo zdravé. Ale je mi lépe. I Haleema si všimne, že se zase usmívám a na chvíli zapomeneme, proč jsme se vlastně vydali na cestu. Na srdci i ve vousech mě ale pořád tíží Yorath. Měl bych překonat svoje obavy a co nejdříve si s ní promluvit.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Doplňuji ještě k tomu hlídání se před Yorath...

🔀 Endure Stress Co nervy? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 4 + 0 = 10 Challenge Dice 4, 5
✍️ Embrace the darkness: Take +1📈.


Pečlivé přemýšlení nad každým krokem mi pomohlo vyjasnit si budoucí plány. Má mysl je unavená, ale vím co dělat dál.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Za Yorath přijdu až když se s posádkou Zlomené ploutve rozloučíme a Basira se věnuje navigaci.

Snažím se jí vysvětlit, že takových lodí je na moři spousta. A stejně tak je hodně cest, kterými se můžou Železní lidé dát. Snažím se jí vysvětlit důležitost volnosti a svobody na příkladu zvířat Železných zemí, která zůstávají silná a zdravá. A na příkladu Zlomených, kteří si sem přinesli pouta Starého světa a nedokázali se jich zbavit. A mluvím o lidech, kteří tu důležitou svobodu berou. O obchodnících, jako Cadigan, kteří by drželi Šedou řeku odříznutou od světa po další generace.

🔀 Face Danger Překoná Yorath zášť k Basiře? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 5 + 2 + 1 = 8 Challenge Dice 10, 9
✍️ You fail, Pay the Price. -1🧠


Yorath mě nechápe, nesouhlasí a dá to hlasitě najevo. Tak hlasitě, aby ji slyšela i Basira na druhé straně paluby. Podle ní měla přijít změna postupně, s rozvahou a plánem. Bezpečně, aby Kruh nezůstal zranitelný. Ne skrz spiknutí a vrahy. Pořád z ní mluví Strážkyně. Je to v ní příliš hluboko zakořeněné. Chápu ji. A i když to bolí, smířím se s tím, že dokud jí nepomohu najít nový úděl, její vztah k Basiře nezměním.

🔀 Endure Stress Jak se s tímhle srovnám? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 5, 4
✍️ Shake it off: If your spirit is greater than 0, suffer -1📉 in exchange for +1🧠.


Nechám Yorath s její zlobou a přidám se k Basiře u kormidla. Pořád mi hlavou víří výčitky z špatně zvolených slov, ale naše cesta je teď stejně tak důležitá. Nebo ne? Nevím. Snažím se vzpomenout na popis okolí od kormidelníka a spolu s Basirou vybrat nejlepší cestu dál. Je potřeba najít místo, kde přečkáme bezpečně noc.

🔀 Undertake a Journey Jak pokračuje cesta dál? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 6, 3
✍️ You reach a waypoint and mark progress, but suffer -1📦.

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑


K pevnině se nakonec dostaneme až uprostřed noci, když už skoro není čím svítit. Zakotvíme v široké zátoce, kde fouká jen mírný vítr. Medvědice přestane sebou házet, ale těch pár hodin, než vyjde slunce, strávíme na vlnách. Pro Haleemovu rodinu i Yorath je to první spánek v životě mimo pevnou zem. Domluvíme se na hlídkách. Ostrov je sice temný, ale nemáme jistotu, že je neobydlený. V těchto částech Železných zemí člověk nikdy neví.

Myricku?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔮 Theme [7] Survival
🔮 Jsou na ostrově lidé?
✍️ Rolled 64 vs. 50: No


Vezmu si první hlídku. Hledím do tmy, střídavě sleduji temné pobřeží, chvíli o něco temnější hrizont.

🔮 Je to naše přežití?
✍️ Rolled 20 vs. 50: Yes


Jak tak bloumám mezi spícími spolucestujícími, začíná se mi do myšlenek vtírat otázka, jak je možné, že v takhle klidné a mírné zátoce, jako stvořené ke kotvení, nezbudoval ještě nikdo žádný přístav. A v tu chvíli se to stane.

🔮 Small (hound-sized) Beast / mammal Horns / tusks Trap-setter
🔮 Kolik (děleno 10)? Rolled 68


Ze břehu se ozve jakési bolestivé zakňučení, které připomíná volání o pomoc.

Okamžitě zpozorním. Vyvolám několik jisker a pošlu je k pobřeží, zároveň naslouchám tomu hlasu.

🔀 Face Danger Nalákají mě do pasti? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 2 = 7 Challenge Dice 5, 1
✍️ You are successful: +1📈


Jiskry se rozzáří opravdu jasně a osvítí břeh. Na něm skupinku sedmi čtyřnohých bestií s dlouhými rohy a chlupatým tělem. Dva sedí na zadních nohách jako vyjící vlci a vydávají onen podezřelý zvuk. Zbytek hledí na vodní hladinu k lodi.

Jakmile je ozáří světlo, nářek utichne a všichni se postaví na nohy. Ještě chvíli přešlapují sem a tam a pak odběhnou mezi kamení.

Zbytek hlídky věnuji víc vlkům a míň moři. Jako dalšího vzbudím Tristana a všechno mu řeknu.

Klidné to posuň na ráno a nějak rozmysli, jestli tu půjdeme na břeh, nebo se vydáme dál ... a tak.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Do východu slunce nezamhouřím oči. Přemýšlím nad bestiemi, o kterých mi v noci řekl Myrick. Podle popisu to mohou být damaskové, ale možná tady na odlehlých ostrovech žijí tvorové, které neznám. Ráno jsem odhodlaný se vydat na břeh a podívat se po jejich stopách. Potřebujeme doplnit zásoby, alespoň naplavené dřevo na oheň. Jestli to jsou damaskové, nic vážného mi nehrozí. Jestli nejsou... tak tu naštěstí nejsem sám.

S vypětím všech sil se na pádlech dostaneme blíž ke břehu. Vyskočím do vody a rychle se proderu na břeh. Procházím mezi trnitými keři, naplaveným dřevem a hledám v kamení nějaké stopy.

🔀 Gather Information Co zjistím o bestiích z noci? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 1 = 4 Challenge Dice 9, 5
✍️ Spálím 📉 a udělám z toho Weak Hit
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈


Cáry chlupů zachycené na keřích mě potěší. Hromádky trusu v kamení ne.

"Damaskové!" zavolám k Medvědici. "Běžně přes den nejsou nebezpeční. Spoléhají na přesilu a moment překvapení. Ale tihle mají hlad. Žerou se už i mezi sebou. Budou agresivní. Musíme být opatrní a rychlí!"

🔀 Face Danger Stihnu něco nasbírat, než se objeví damaskové? (Ostří) Miss with a Match
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 9, 9
✍️ You fail, Pay the Price.



Nestihnu si ani všimnout, že se damaskové blíží a už letím na zem. Něco do mě zezadu narazilo tak silně, že dopadnu na hromadu nasbíraného dřeva a v zádech ucítím ostrou bolest. Snad je to jenom naražené a ne otevřená rána. Nemám ale čas to teď zjišťovat.

-1 🩸
🔀 Endure Harm Jak moc mě bolí záda? (Zdraví) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 2 + 4 + 0 = 6 Challenge Dice 1, 1
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


"Au!" zařvu bolestí a překulím se na záda. Za sebou vidím statného damaska, jak na mě cení zuby a šermuje rohy ze strany na stranu. Z křoví kolem se derou další.

"Auáááá!" zařvu znovu a ucítím, jak se mi zachvěje krk. Zahodím znalosti bestií a bezpečné plány na jejich pokoření. Přijmu bolest a divokost mojeho domova. "Uááááááááá!" zařvu na damasky, až mi lítají sliny z huby a bestie vytřeští oči.

🔀 Secure an Advantage Leknou se mě damaskové? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 1 = 7 Challenge Dice 4, 9
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈


Damaskové vypoulí oči skoro najednou všichni couvnou dozadu, jako by na ně neřval člověk, ale nějaká mnohem větší stvůra. Někteří padnou na zadní a začnou výt v šíleném souzvuku plačících dětí, bědujících žen a umírajících mužů. Mám jenom pár okamžiků, než zase seberou odvahu. Vyskočím na nohy a pevně stisknu svoje kopí.

Myricku, co děláš mezitím ty a ostatní? Já bych se teď pokusil vycouvat a odehrál to jenom jako Battle, ale počkám s tím na tebe.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů