[HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

... u mrtvé Sadie ...

Yoricku, do tváře tě uhodí mrazivý vítr odkudsi od oceánu. Nese s sebou až mrtvolný chlad. Tvé svíčky se jen zavlní a nerušeně hoří dál. Vlasy mrtvé Sadie se ve větru divoce roztančí. A nad jejím tělem ucítíš zvonivý hlas:

"Áááááá...! Leno! Leno! Pomož mi! Táhni! Leno...?"

Chvíli trvá, než si Sadie uvědomí, že její boj je už marný. Hlas se utiší:

"To jsi ty?! Tebe jsem viděla v pláních! Cizinec! Leno, trh..."

Psisko zakňučí, otře se čumákem o tvář mrtvé Strážkyně a olízne Myrickovu tvář.

"Co jsi to..." roztřese se hlas. "Dáš mi na něj pozor, že ano? Postaráš se mi o něj? Chci odsud pryč!"

Myricku, co uděláš dál?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Je mi líto, co se ti stalo. Pustím tě hned. A postarám se o Lena.

Se mnou by nebyl šťastný, ale dovedu ho k dobrému pánovi - a než ho najdu, budu o něj dbát. Ale pověz mi, víš o někom z osady, kdo by se jí mohl ujmout?"

🔀 Gather information Chci vědět, kam psa nejlépe udat. Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 4 + 3 + 1 = 8 Challenge Dice6, 6
✍️ Dozvím se něco užitečného, je zřejmé, co mám udělat. +2 📈. Bude to se silným příběhovým zvratem v můj prospěch.

🔮Turning Point Oracle Result Major Plot Twist
🎲[22] A secret alliance is revealed.


"Kuno. Vyhledej Kuna. On měl pro Lena vždy slabost."

Vlasy už skoro přestávají vlát, když se na moment znovu rozvlní.

"Počkej. Jsi cizinec. Nemůžeš jen tak přijít k vesnici. Nikdo tě do ní nepustí. Yorath tě zadrží. Ale možná znám cestu. Musíš přijít na naši tajnou schůzku. Před úsvitem, za trojklaným kamenem na sever od osady."

"A i tam musíš být opatrný. Kuno tě k sobě nepustí. Nevěří nikomu. Nechá tě zabít dřív, než se k němu dostaneš. Leda že by si tě spletl se mnou. Když budeš mít můj plášť ... a mou masku."

Torna u mrtvého těla se pohne, převalí a vykoukne z ní roh jednoduché kožené masky.

Sadia byla součástí spiknutí, které dnes večer využilo příležitosti a rozpoutalo nepokoje v osadě - byť sama už se na místo nedokázala dostat, kvůli odpolední nehodě. A já se teď mohou vydávat za člena toho spolku.

Potom se tělo konečně přestane hýbat.
Do úsvitu je dost času, dokončím tedy provizorní mohylu.
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

... o chvíli dříve ...

S obavou pozoruji lávový proud v dálce a s ještě o něco větším neklidem rostoucí dav. Nevyznám se ani v jednom, mým živlem byla vždycky chladná voda, bouřlivé moře a ač proměnlivá, tak předvídatelná a čitelná řeka. Stejně tak srdce lidí jsou mi cizí, umím slovy plést jejich myšlenky, ale těžko nadchnu či získám jejich srdce.

Jako námořník - dnes spíše bývalý - ale vytuším přicházející bouři. A ta dnešní bude zlá. Tím spíše, že tu není "kapitánka". Nevím jestli se Cadigan s někým válí, pije nebo si jen užívá horko sauny, ale není, kde je jí nejvíce třeba. Tady.

Raději vylezu na nějakou blízkou střechu, abych mohl bouřící "moře lidu" pozorovat z nadhledu a s odstupem.

🔀 Secure an advantage Vylézt na střechu: Miss
🎲 Action Score2 + 3 + 0 = 5Challenge Dice8, 9
✍️ Pay the Price: [36] The current situation worsens.


V houstnoucím šeru je však špatně vidět a večerní rosa též nepomáhá. Vyrvu trochu drnů, jimiž je pokrytá nízká střecha, po níž jsem chtěl pokračovat a sklouznu zase dolů. Než to zkusím podruhé, někdo si mě všimne, tak se raději pohnu jinam.

Nějaký křikloun zatím spílá Cadigan a bohům a než se stihnu pořádně rozhlédnout, zjistím, že zezadu přibylo pár dalších lidí. Pomalu se ocitám na okraji davu, na okraji moře a co hůře, právě přichází Cadigan se svými muži. A já zdaleka nejsem v pozici, z níž bych na ni mohl dohlížet.

Pomalu se snažím plavat davem směrem k ní. S mojí hubenou postavou nehrozí, že bych si davem cestu razil. Místo toho se snažím využívat jeho přirozených proudů, bránit se těm, co mne vedou špatným směrem a spolupracovat s těmi, co správným. Navíc není mým cílem dostat se ke Cadigan přímo, stačí se dostat k místu, k němuž pomalu kráčí.

🔀 Face danger Dostat se kam potřebuji (zůstat na nohou): Strong Hit
🎲 Action Score5 + 3 + 0 = 8Challenge Dice7, 3
✍️ Jsem úspěšný: +1 📈


Zastavím se akorát včas, aby do mě přítomná strážkyně strčila štítem. Srovnám rovnováhu a vytáhnu se na špičky. Akorát včas. Cadigan přichází a začínají na ni pršet drobné mince a ozdoby. Copak se lid Šedé řeky nadobro pominul?

Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Strážkyně se přesune a dav kolem mě se vzduje jako přílivová vlna a vrhne se sbírat drobné. Také jsem se nemusel dostat zrovna mezi spodinu. I když něco mi říká, že jsem sem mířil záměrně... mezi své.

Na každý pád se snažím zůstat na nohou a hledám... co vlastně? Nejsem si jistý, ale už jsem v životě pár léček připravil, abych poznal, že tu něco nesedí.

🔀 Face danger Zjistím včas, co hrozí Cadigan? Miss
🎲 Action Score4 + 2 + 0 = 6Challenge Dice8, 10
✍️ Pay the Price [48]: A new danger or foe is revealed.


Cadigan ustupuje se zbytkem svého doprovodu, nedaleko mě zápasí strážkyně i předvoj Cadigan a všude je zmatek. Nebýt toho strážce s kopím, kterého zahlédnu stranou, vůbec bych si neuvědomil, že nešlo jen o vyhrocenou strkanici, kterých Šedá řeka zažila už několik. Jenže ten strážce - pokud je to vůbec strážce, ale má kopí, pomáhal držet dav, tak musí být - se zdá s někým bojovat!

To ale znamená, že strkanice chce někdo využít, aby odstranil Cadigan. A já jsem - soudě dle toho, kam Cadigan se zbytkem svých mužů ustupuje - na špatné straně davu.

Tentokrát neplavu. Začnu prostě lézt po popadaných, klečících a hlavně klejících lidech před sebou, abych se dostal do hroutící se uličky za vůdkyní ostrova a mohl se za ní rozběhnout.

🔀 Face danger Dostanu se z davu včas? Miss with a Match
🎲 Action Score3 + 3 + 0 = 6Challenge Dice6, 6
✍️ Pay the Price [88]: It wastes resources.


Zatím byly hody a hlavně stanovené ceny překvapivě dost konzistentní s věcmi z Tristanova úhlu pohledu - tak jsem šel s proudem. Nyní nastává Zvrat (nebo to prostě bude jen víc bolet). Předávám to tedy Orákulu a okolo jdoucímu GM. Hodně štěstí... mně :-)
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

Beltran zapadlo do mumraje a Cardigan mu zmizela z očí. Má co dělat se poprat s těly kolem sebe.

A co víc, někde v tom chumlu ztratil svou dýku.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... v davu u mrtvého vraha ...

🔮 Je vrah z Šedé řeky? Rolled 92 vs. 75: No
🔮 Viděl ho už Tristan někdy? Rolled 78 vs. 25: No
🔮 Má u sebe jiný symbol vrahů než masku? Rolled 12 vs. 50: Yes
🔮 Action and Theme: Solution +Protect


Stáhnu vrahovi koženou masku a zastaví se mi dech. Tenhle obličej neznám. Nepatřím v Šedé řece k nejoblíbenějším, ale jsem si jistý, že znám všechny. Tohle je cizinec. Kdo by mohl chtít usilovat o život Cadigan? Některý z obchodních rivalů? Nebylo by ale jednodušší zkusit na otevřeném moři zajmout jejich loď? Proč jít po krku přímo...? A jak by se sem na ostrov vlastně...?

Rychle vyloučím možnosti a v hlavě mi zůstane jediné jméno - Basira. Občas otevřeně kritická, dostatečně zkušená a hlavně jedna z mála, kdo by sem dokázal dostat cizince mimo dohled Cadigan a její rodiny.

Sáhnu mrtvému pod halenu a vytáhnu na tkanici přivázaný amulet, nebo spíše medailon ve tvaru malého vyřezávaného štítu. Vypadá jako oddílové štíty Strážců, ale tenhle vzor ani podobu drobného přívěsku jsem ještě nikdy neviděl. Schovám ho do kapsy, otočím tělo tváří k zemi a vyklouznu z davu pryč.

🔀 Face danger Ztratím se nenápadně od mrtvoly? Miss
🎲 Action Score 4 + 1 + 0 = 5 Challenge Dice 10, 7
✍️ Pay the Price: Někdo mě u toho viděl



"Haleemo," křiknu tiše a přitlačím ho ke zdi. "Jsi v pořádku?"
"Já, Tristane,... co se to děje? Kdo to byl?" hlesne a hlas se mu třese. "Proč jsi ho zabil? O co mu jde? Je to kvůli Cadigan? Nějaké povstání? Řekni mi to Tristane, zapřísahám tě, jestli něco víš!"
"Teď ne," zakroutím hlavou. "Na tohle bude čas později. Musíš hned pryč, jinak tu dnes zemřeš. Najdi Shuru, děti, a schovejte se v lodních dílnách, teď tam nikdo nebude. Pomohu Yorath a přijdu co nejdříve za vámi, ano?"

🔀 Compel Poslechne mě Haleema konečně? Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 6, 7
✍️ They refuse + Pay the Price


"Ne," zakroutí hlavou Haleema. "Nenechám tě v tom samotného, příteli. Musím přijít na kloub tomu, co se tady děje. Pojď, pomůžeme Strážcům sjednat tu pořádek a jestli někdo usiluje Cadigan o život, zastavíme ho. A potom, až se to tu uklidní a ona bude v pořádku, z ní dostanu své odpovědi."
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Konečně se mi podaří opustit největší mumraj, peroucí se se strážci, ale hlavně mezi sebou o drobné. Možná si někdo z nich dokonce pomohl k mojí dýce. Mám pro to určité pochopení. Pokud se po dnešku ukáže jako jediná možnost dosud nepředstavitelné - opustit alespoň přechodně Šedou vodu - bude se podomkům a další čeledi hodit cokoli cenného. Nejen aby se odsud dostali, ale aby i přežili jinak než jako divoši v lesích. A stejně jako krysy opouštějící loď, cítí jako první, že bude zle, hodně zle...

Navíc se říká, že z kalné vody nevzejde nikdy nic dobrého. A já tomu opět dávám v duchu zapravdu. Vždyť se na mě podívejte. Snažím se snad prodírat davem dál, hledat Cadigan a varovat ji - před čím vlastně? Nejspíš před tím, že by tu mohlo být více vrahů...
Ne.
Klečím místo toho u mrtvého těla otočeného tváří dolů a zkouším najít cokoli cenného, hlavně nějakou zbraň.

Protože i když bych Cadigan rád pomohl - je vždycky dobré mít u vůdkyně osady nějakou tu laskavost, navíc když by nebyla první - rozhodně nehodlám v dnešní bouřlivé noci, po níž může být všechno jinak, riskovat bez uklidňujícího pocitu železa v ruce.

🔀 Secure an advantage Najdu nějakou zbraň? Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 9, 2
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈. Řekněme, že nahradit ztracenou dýku není jen na slabou trefu, ale něco by mít mohl...


Ukáže se, že mi bohové nepřejí. Jistě měl alespoň dýku, ale ta u těla ani nikde blízko není - nebo je, ale já ji ve tmě nevidím. Všimnu si však zajímavého koženého náramku a řemínků omotaných kolem jeho zápěstí a poznám, co to ve skutečnosti je - prak uvázaný tak, aby mu jej nikdo nevytáhl zpoza opasku nebo jej v davu neztratil.
Chytré - měl bych takhle nějak napříště zajistit svoji dýku...

Vezmu si tedy alespoň tuto jednoduchou zbraň - vhodnou spíš pro dorost či na plašení ptáků - a i když není skoro vidět, zkusím se ještě prohlédnout tvář mrtvého. Rukama, když není zbytí.

🔮 Nepoznám ho náhodou já? Rolled 18 vs. 25: Yes

Nemůžu si být jistý, ale podle jizvy pod okem a hladkých tváří je to jeden z Opuštěné. Ale co dělá tady? Že by Katania porušila svoji dohodu s Cadigan? Nepravděpodobné. Spíš se nechal prostě zaplatit - posádka Opuštěné nepatří mezi lidi, co by občas něco nepodnikli na vlastní pěst. Nebo je v tom víc?

Je mi ale jasné, že on na mé otázky neodpoví a naopak, zdržet se tu by znamenalo, že by mohl začít někdo vyslýchat mě. Pokusím se tedy rychle zmizet.

🔀 Face danger Ztratím se nenápadně pryč? Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 10, 3
✍️ Uspěju, ale všechno je to stresující (1 stres).


🔀 Endure stress Co nervy? Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 4 + 0 = 8 Challenge Dice 5, 3
✍️ Embrace the darkness: Take +1 📈


Cítím na svých zádech studený pot, ale nechám se pohltit okolní temnotou jako starou známou.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Sopečným ohněm rozsvícené nebe a desítky pochodní vesničanů vrhají do shromáždění nespočet děsivých stínů. Zahlédnu v nich i rostoucí stín Šedé řeky, Kruhu, který se po dnešní noci ke své slávě už nikdy nevrátí.

S neústupným Haleemou v zádech se zaměřím zpátky na shromáždění. Ke je Yorath? Kde Cadigan? Co další kožené masky, uvidím nějakou? Nikdo z nich se nebude válet v prachu a blátě a sbírat drobnosti. Určitě někoho uvidím.

🔀 Gather Information Co se teď kolem děje? Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 10, 8
✍️ Yorath má problémy

🔮 Je Cadigan v porřádku? Rolled 9 vs. 75: Yes
🔮 Uvidím nějaké další vrahy? Rolled 38 vs. 25: No


Cadigan stojí i se svými muži před poradním sálem, zbraně v rukou, ale bez bezprostředního nebezpečí. Několik Strážců svými štíty odděluje hádající se potížisty. Ale Yorath mezi nimi nevidím. Pak se na opačné straně prostranství mihne nad hlavami davu jen její nalomené kopí a u něj postava s kapucí na hlavě. Potíže.

Vyběhnu podél domů kolem sbírajících lidí, delší ale bezpečnější cestou. Haleema se mnou drží tempo, asi neví, kam tak spěchám. Ještě několik kroků a vyrazím kopím vstříc tasené dýce. Snad nepřijdu pozdě a boj o život Yorath bude mít ještě smysl.

🔀 Battle Zachráním Yorath život? Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 1, 9
✍️ Pay the price: It forces you to act against your best intentions.

Ještě se zamyslím, co přesně tohle znamená.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Když navrším poslední kámen, soumrak už je u konce a nepočítám-li všudypřítomný nádech rudé, okolí se ponoří do tmy.

Vypustím tedy znovu trochu uloženého světla a prohlédnu si Sadiiny náčrtky. Hlavní sopouch našeho vulkánu i pára zakrývající nebe, která prozrazuje tok Šedé řeky, mi pomohou se zorientovat, byť mě trochu mate jeden nezakreslený výron lávy ve svahu kousek nad místem, kde by měla stát osada.

Zavolám na psa jeho jménem, když už ho znám a vyrazíme. Doufám, že neztratím získanou orientaci.

🔀 Face Danger Zabloudím znovu? Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 2 = 9 Challenge Dice 10, 8
✍️ Volím You are tired or hurt: Endure Harm (1 harm).


Bohužel ne všechno jde z jednoduchých map poznat a tak se několikrát spálím o rozpálenou horninu.

🔀 Endure Harm Jak snesu spáleninu? Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 5, 2
✍️ Embrace the pain: Take +1📈.


Bolest mi připomene, jak špatně bych mohl skončit a zmobilizuje mé síly. Konečně se blížím k osadě.

🔮Ask the Oracle: Sure thing Uvidím lávový proud ohrožující osadu?
🎲Rolled 63 vs. 90: Yes

🔮Ask the Oracle: Unlikely Byl mumraj dost dlouhý na to, abych stihl jeho konec?
🎲Rolled 45 vs. 25: No


Když se dostanu blíž k osadě, pochopím, proč Sadia neměla výron lávy zmapovaný. Je úplně nový, musel vyrazit až po jejím ochodu. A lávový proud z něj pramenící se valí směrem k osadě.

🌕🌕🌕 Dovedl jsem Lena k osadě.
Vrátím se ke hře, až budete mít vyřešený mumraj.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... na návsi ...

Druhá maskovaná postava je rychlejší i silnější než její mrtvý druh. Sice nejsem zaskočený a mám víc prostoru, sotva si ho ale dokážu držet od těla. Snažím se dostat k Yorath, která bezvládně leží na zemi, ale nedaří se mi to. Pak se do boje vloží Haleema. Ozbrojený jenom zlomeným kopím doráží na vraha bez rozmyslu a cíle. Jen se snaží na někom si vybít zlost a vůbec nedává pozor na své bezpečí.

'Odpusť, Haleemo', pomyslím si a využiju to jako příležitost. Na chvíli se stáhnu, počkám, až se vrah plně zaměří na agresivního Haleemu a potom tvrdě udeřím. Když se konečně můžu zastavit a vydechnout, utíká raněný vrah do stínů a Haleema se drží za krvácející bok. Yorath je v bezvědomí, ale dýchá.

"Na chvíli jsem si myslel, že mě dostane," procedí Haleema skrz zuby, podívá se pod košili a sykne bolestí.
"Mrzí mě to, vážně," povím a sklopím před ním oči. Vážně jsem riskoval jeho zdraví kvůli Yorath? I když jsem přísahal ho chránit?

🔀 Endure Stress Co výčitky svědomí? Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 4, 6
✍️ You press on.


Proberu Yorath a pomohu ji na nohy. Pomalu s ní i Haleemou odcházíme z návsi do bezpečí. Oba potřebují ošetření a já si musím vydechnout.

Nad ostrovem vyšel měsíc. Přes bouřící sopku ho nevidím, ale cítím, jak mě pálí na zátylku a vpíjí se mi do hlavy. Vždycky, když se blíží úplněk, mě chyby minulosti táhnou zpátky do temnoty.

🌙 Pomohl jsem Haleemovi nenechat se zabít na návsi
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

... na vědmině návrší ...

Jen kousek za vesnicí, na větrném návrší, kam vždy vane slaný vítr od moře stojí skupina nízkých budov. Na dřevěných rámech se tu suší maso ryb i byliny a zároveň klapotají dřevěné talismany na tkanicích. Na jednom z rámů sedí veliký noční pták, jehož oči svítí měsíčním světlem.

Tristan - do nějž jsou z každé strany zavěšeni jeho druzi - zamíří k jedné z chatrčí. Nikdy nepochopil, proč vědmu najde vždycky v ní - v chatrči na nejvyšším bodě návrší - když měla na tomhle pahorku k dispozici i lepší stavby.

"Přicházím hledat tvé dary, vědmo!" ohlásí se a obratem se mu dostane odpovědi:
"Vejdi a neuškoď!"

Odhrne tedy těžkou látku visící tu místo dveří a skloní se, aby pomohl dovnitř Yorath. Ze zezadu k nim při tom neslyšně doplachtí velký výr a prolétne dovnitř, kde se usadí na jedno s bidel s bylinami.

Chatrč je cítit peřím a ptačím trusem, ale hlavně bylinami a kouřem z ohniště uprostřed, jehož řezavé uhlíky jsou prozatím jediným zdrojem světla.

Zpoza něj se vpřed nakloní Zora. Jako první se zalesknou její oči, o to výrazněji, že horní polovinu tváře má začerněnou, včetně kořene orlího nosu, který tak ještě víc připomíná zobák. V černých vlasech má zapleteny drobné kůstky, kolem krku a ramen má límec ze sovího peří.

Je to vyhublá žena neurčitého věku - příliš zachovalá na stařenu, příliš vrásčitá na mladici. Hlas má pevný a jistě i silný, ale nehovoří nijak hlasitě - mluví přesně tak, aby ji bylo dobře slyšet, ale ani o vlas hlasitěji.

Podá Tristanovi kousek okoralého chleba a misku zvětralého piva - říká se, že kdo pojí a popije pod střechou vědmy, nesmí na ni první vztáhnout ruku, neb bude proklet.

"Cítím krev. Přicházíš tedy žádat o dar uzdravení," řekne a pak náhle odvrátí hlavu směrem k velikému hliněnému hrnci, který je usazen stranou ohně na veliké hromadě písku - a který Tristan v šeru chatrče spíš tuší, než vidí. Vědma natočí hlavu, jako by naslouchala a pak přikývne.
"Dobře činíš, Tristane, synu Baldurův. Této noci bylo smrti více než dost. Další duše by nemusely chtít projít temnotou... mohly by se vrátit."
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... na vědmině návrší, za úsvitu ...

Po neklidné noci se vracím k Zoře. Ohnivý prstenec na nebi stále slabě září a Šedá řeka stále nepřišla s řešením. Čím méně mají lidi času, tím víc propadají sporům i nešťastným řešením.

🔀 Heal Ošetřím si ruku? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 5, 7
✍️ Take +2🩸 + Suffer -1📦


Vědma mě vykázala pryč, když jsem odmítl její pomoc a nechal ji věnovat se zraněním Haleemy a Yorath. Pořezanou ruku si dokážu ošetřit sám, dělal jsem to už... ani si sám nepamatuju. Stálo mě to jen pár bylin z koryta řeky a pár čistých obvazů.

Na zápraží sedí Yorah a obléká se do zbroje. Přivítá mě mlčením. Nakouknu proto dovnitř a pozdravím Zoru i Haleemu. Je mu už lépe. Neptám se ho, co musil vědmě za ošetření slíbit, tyto platby jsou soukromé a nic mi do toho není. Ubezpečím ho, že o Shuru i děti jsem se zatím postaral a čekají na něj. Teď je potřeba vymyslet, co dál.

Posadím se venku vedle Yorath a společně sledujeme neklidné nebe. Trvá dlouho, než promluví.
"Slíbil jsi mi pomoct uklidnit situaci, Tristane," začne zvolna a váží každé slovo, jako by nad nimi přemýšlela celou noc. "A výsledkem je opak - zmatek, zranění a smrt."
"Yorath, víš přece, že jsem se snažil. Mrzí mě to, vážně. A zachrá..."
"Vím a nezapomenu ti to. Ale Kruhu jsi nepomohl."
"Kruhu není pomoci, Yorath. Někdo usiluje o život Cadigan, někdo z vnějšku, ale s místní pomocí. Strážci kvůli tomu nezamhouřili oka."
"Vím," kývne Yorath klidně, "už se mi ty těžké zprávy donesly až sem. "Teď mi nabídneš svou pomoc s pátráním, předpokládám správně?"
"Eh... ne, Yorath. Nemohu, nejsem už přece Strážce Šedé řeky. A chtěl jsem ti připomenout, že Haleema čeká na vyjádření Cadigan. Potřebuji aby..."
"A já jsem potřebovala, abys mi večer pomohl, Tristane, slíbil jsi mi to" poví Yorath. Hlas má mrtvolně klidný.

🔀 Compel Pomůže mi už Yorath s Haleemou? Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 7, 10
✍️ Pay the price - test your bond


Dlouze se na mě podívá, ve tváři se jí nehne jediný sval. Tenhle pohled viděl, když jsme se poprvé setkali a já se měl stát Strážcem po jejím boku. Nevěřila tehdy, že vydržím víc než jeden měsíc.

🔀 Test Your Bond Jak tento incident vnímá Yorath? Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 1, 9
✍️ Envision what they ask of you, and do it (or Swear an Iron Vow)


"Ale máš pravdu, včera jsi zachránil alespoň mě. A nejsi Strážce, což je teď výhoda. Všichni Strážci budou mít plné ruce práce s děním na ostrově, Cadigan sotva někoho pustí pryč. A ať už nás tu čeká cokoliv, prosperita nebo záhuba, budeme potřebovat pevné vedení, které bude mít důvěru Kruhu. A já musím vědět, kdo z vnějšku usiluje o postavení Cadigan a proč? Ty se můžeš dostat ven z ostrova, nemáš tu už žádné povinnosti ani zázemí. Zjistíš, co potřebuji vědět a vrátíš se za mnou. Abychom si rozuměli - je mi upřímně jedno, co se stane s Haleemou a jeho rodinou. Bavíme se teď o tvém úkolu a tvé cestě. Jsi jediný, na koho se s tím mohu obrátit, komu věřím. Nezklameš mě opět?"

Krve by se ve mně nedořezali. Nedokážu si připustit, že bych měl odsud odplout. Tolik sil mě stálo se sem dostat, a ještě víc tady vydržet. Spíš jsem doufal ve výpravu zpět do Starého světa, než zpátky na pevninu Železných zemí. A po tolika letech klidu druhá přísaha v tak krátké době. Něco se blíží a mám strach, jestli jsem na to připravený.

Mlčky hledím do země a bezděčně si ze zbroje odříznu další korál z černého železa. Runa ᛖ mě pálí v dlani a zatímco ji vplétám do vousů, cítím, jak se mi do očí chtějí vhrnout slzy. Hlas se mi slabě třese.

"Přísahám ti, Yorath, že zjistím, kdo přišel do Šedé řeky s úmyslem ublížit Cadigan," povím nakonec a podívám se jí do očí. Jsou stále chladné, ale zahlédnu v nic něco nového - naději.

🔀 Swear an Iron Vow Přísahám vypátrat vrahy Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 10, 6
✍️ +1📈 + You are determined but begin your quest with more questions than answers, envision what you do to find a path forward


Co zatím o nich vím? Mám v paměti neznámou tvář, v kapse neznámý medailon a podezření na Basiru. To je málo stop a ještě spíš zmatených, ale jako základ to snad stačí. Musím někde získat víc informací, prověřit zapojení dalších lodivodů a zjistit mnohem víc o současných poměrech mimo Šedou řeku. S těžkým srdcem se vydávám zpátky na lov.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... v noci, u Basiřina domku nad přístavem ...

Obejdu širokým obloukem vesnici, ze které cítím podivnou kombinaci neklidu a ticha.

Čekal bych, že touhle dobou budou všichni shromáždění na návsi, řešit dohadovat se, co dělat s plíživou lávovou zkázou. Místo toho slyším nesourodé tlumené zvuky z různých směrů a ve vzduchu je krom síry cítit pach krve.

Prozatím to nechám být a vstoupím.

🔮Ask the Oracle: 50/50 Je Basira doma?
🎲 Rolled 1 vs. 50: Yes

🔮Ask the Oracle: Likely A má něco společného s tím spinkutím?
🎲 Rolled 11 vs. 75: HELL YES! You rolled a match! Envision an extreme result or twist.


Basira sedí u ohně, zírá do něj. V levé ruce třímá masku, u pravé nohy leží zkrvavená dýka.

Zvedne hlavu. "Myricku? To je Leno? Kde je Sadia? Proč nebyla večer ...?" Otázku nedokončí, domyslí si to sama. "Bez ní ... ona měla .... takhle se to ... nemělo ... " A po levé tváři, na které má velkou čerstvou modřinu, se spustí jedna jediná, samostatná slza.

První, co jsem kdy u tak silné ženské, jako je Basira, viděl.

"Obávám se, že za to můžu já ..., i když ne úmyslem. Sadia mě odpoledne viděla na lávových polích. Pokusil jsem se jí ztratit, ona mě pronásledovala a tenká lávová krusta se pod ní propadla," vypálím ze sebe pravdu hned zpříma, protože později bych už nemusel najít odvahu.

🔀 Test your bond Ustojí náš vztah tuhle zprávu? Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 2, 9
✍️ Vztah je křehký a musím prokázat svou věrnost.


Basira zmlkne a dál na mě hledí pohledem, který hovoří za vše. Ať už se stalo ve vesnici cokoliv a ona v tom měla jakýkoliv podíl, díky absenci Sadie se to asi pěkně zvrtlo - a já na tom mám svůj podíl.

Ruka mi ihned sjede k opasku. "Přísahám při železe, že ať se v noci stalo cokoliv, pomůžu ti dosáhnout tvých cílů a zastoupím při tom chybějící Sadii..."

🔀 Swear an Iron WoW pomůžu ti dosáhnout tvých cílů a zastoupím při tom chybějící Sadii... Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 1 = 6 Challenge Dice 4, 7
✍️ you are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1📈, and envision what you do to find a path forward


"Teď mi ale musíš povědět, co se vlastně stalo."
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔀 Gather information. Co všechno dostanu z Basiry? Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 1 = 7 Challenge Dice 1, 4
✍️ you discover something helpful and specific. The path you must follow or action you must take to make progress is made clear. +2📈
🔮Action and Theme
🎲Oracle Result Action [12] Risk Theme [35] History


Basira se rozhodne zariskovat a začne vyprávět celý příběh od začátku. Jak se dala dohromady se Sadií, Kunem a několika dalšími nespokojenci a začali se za úsvitů scházet v tajném kruhu a spřádat plány týkající se budoucnosti osady. Jak se ukázalo, že na schůzkách se řeší jen plané plky a s každou další se ukazovalo, že většina nespokojenců se účastní hlavně kvůli tomu, aby si s tvářemi zakrytými maskami mohli postěžovat a ulevit svému srdci, ale k rázným krokům, jako by byl třeba otevřený výstup proti Cadigan, nikdo odhodlání neměl. Jak se Sadia při jedné ze svých výprav vrátila s tím, že ví, kdy a kde se otevře nový sopouch - Basira se na chvíli odmlčí, jako by přemýšlela, co o tom říct víc, ale nakonec neřekne nic a pokračuje - ale nezanesla jej do map a zamlčela je jak před Cadigan, tak před většinou tajného společenstva a řekla o něm jen Basiře a Kunovi, dvěma největším jestřábům tajného společenství. Jak tahle trojice vymyslela plán na vzpouru, ve kterém figurovalo ohrožení vesnice lávou i najmutí silných paží zvenčí. Jak se Basira na jedné z cest svěřila o tomhle plánu Katanii a opatrně se zeptala cenu, jakou by si její posádka řekla - a Katanie jí odpověděla, že za tak ušlechtilý cíl si nebudou žádat žádné peníze, že jim stačí, kdy Basira dovede jejich loď skrze zrádné vody až na opačnou stranu ostrova. A jak se naivně domnívala, že když dohoda s Katanií bude zahrnovat jen rozdmýchání nepokojů, zůstane jen u toho a pár modřin k tomu.

A nakonec i popsala celý večer. Jak se Sadia neobjevila s varováním a výron lávy zaskočil nejen celou vesnici, ale Basiru a Kuna. Jak poplach přilákal posádku Opuštěné a ta se vmísila do davu s vlastním záměrem. Jak pohár trpělivosti davu přeci přetekl a začal se bouřit sám od sebe, ale maskovaní vyvrhelové místo přilévání do ohně slovy a pěstmi vytáhli dýky a využily zmatku k útoku na Yorath a Strážce.

Před popisem následné bitky se zastaví a pohlédne na mě, jestli jsem si svůj slib nerozmyslel a neodvrátím se. Mě začíná být jasné, že byl trochu unáhlený a že dokončit tento ambiciózní plán asi nebude jen tak.

"Prozraď mi, Basiro, chtěla jsi Cadigan kvůli způsobu, jakým vede osadu, jen odstranit nebo jsi chtěla zaujmout její místo?" zeptám se po krátké tiché výměně pohledů.

🔮 Chtěla Basira nahradit Cadigan (Yes) nebo jen odstranit (No)?
🎲 Rolled 66 vs. 75: HELL YES! You rolled a match! Envision an extreme result or twist.


Basira se na mě podívá lesklýma očima, které zadržují slzy ... a pak propukne v hysterický smích.

Když se dosměje, dá mi ruku na rameno a odpoví: "Nic tak přízemního, Myricku, nic tak přízemního ..."

🔮 Oracle Result Major Plot Twist [88]
🎲 Two seemingly unrelated situations are shown to be connected.


"... odstranění Cadigan bylo jen prvním krokem. Ale přesto, že jsi můj nejlepší přítel - a přestože máš dar, který tě možná i opravňuje dozvědět se víc, já sama ti teď už víc říct nemůžu. Ne bez souhlasu ostatních. To, že s tebou přišel Leno, vnímám jako znamení, že Sadia by nebyla proti. Ale ještě je tu Kuno. A je také možné, že po událostech z večera se na ranní schůzku dostaví nejeden z doposud letargických členů tajného kruhu a bude mít otázky. Spoustu otázek.

Měl by ses vyspat. Já spát nepůjdu, budu si až do rána připravovat odpovědi."

🌕🌕 Dozvěděl jsem se o tom, že spiknutí je hlubší než jsem si myslel a nejde jen o vládu nad ostrovem.

Přikývnu, ale ještě chvíli spád nejdu. Místo toho si sednu k zapálenému ohništi a soustředím se na světlo a teplo, které z něj vychází. Neplánovaná procházka mě dost vyčerpala a potřebuji do sebe nabrat zase trochu světla.

🔀 Světlonoš: Zachytím paprsky ohně z krbu? Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 5, 7
✍️Získávám 3☀️.


Dlouhé bloudění si ale vybralo svou daň a já usnu uprostřed rituálu.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... v přístavišti ...

V ranním světle se toulám na pobřeží mezi dlouhými moly. Jako každé ráno je už dlouho přístav na nohou, i když většina přítomných toho asi moc nenaspala. Pár rybářů a námořníků postává u zapálených ohňů, popíjí a bouřlivě diskutují události uplynulé noci. Zdá se mi, že neví, co mají vlastně dělat. Nikdo nedal pokyny k ničemu, ale od vsi sem už přijíždí první vrchovaté vozy nejvíc vystrašených vesničanů.

V napjaté atmosféře se připojím ke skupince, pozdravím se s nimi srdečně, vyptávám se na počasí a proudy za obzorem a ukazuju v dlani malý štítu podobný amulet. Jistě se tu najde někdo, kdo ho už někdy někde zahlédl.

🔀 Gather information. Co ví námořníci o amuletu? Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 2, 4
✍️ +2📈 + you discover something helpful and specific

🔮 Dovedou mě k Opuštěné? Rolled 18 vs. 75: Yes


Netrvá dlouho a námořník z posádky knarru se mě přímo neomaleně zeptá, kdy jsem sloužil na Opuštěné. Pak vysvětlí, že můj medailon viděl na několika krcích v přístavech okolních Kruhů. A všechny ty krky patřily k posádce Opuštěné. A k dobru dodá pár historek, které se o téhle lodi proslýchají v Hrázných ostrovech.

Takže posádka lodi, která v přístavu samozřejmě není? Tohle je dobrá stopa. Není pravděpodobné, že by se zvládli skrývat až za obzorem a doplout na člunech až do Šedé řeky. Ne, budou tady, jenom je najít. A to je na tomhle ostrově celkem jednoduchý úkol.

🌕🌕 Zjistil jsem, že vrazi pochází z lodě Opuštěná.
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

... ještě večer ...

Skryt před zraky ostatních pozoruji potyčku strážkyně s neznámými útočníky. Přemýšlím, že bych se zapojil, ale nemám pořádnou zbraň a než seberu odvahu, přiběhnou jí na pomoc dva muži. Využiji tedy své nasbírané odhodlání jinak - pokusím se v znásobeném zmatku odtáhnout mrtvé tělo, které jsem před tím obíral - dojde mi totiž, že mrtvý může mít ještě cenu. Zejména, když si pak spiklenci nebudou moci být jistí, že je skutečně mrtev.

🔀 Secure an advantage Ukrýt tělo (Stín) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 2, 3
✍️ Připraven jednat: +2 📈


Ukryji tělo a s potěšením zjistím, že ten kdo ho porazil, mu nechal na krku koženou masku - zřejmě neměl čas v šeru zápasit s jejími řemínky.

Pak již zůstanu vyčkávat v temnotách a sleduji Cadigan, která po východu měsíce řeční a snaží se zorganizovat alespoň část vesnice k alespoň nějaké činnosti, dát jim směr. Příliš úspěšná není - na to byly bezprostřední události příliš bouřlivé.

... později tvé noci ...

"Tak mluv... sýčku," vybídne mne Cadigan unaveným hlasem. Tvář má strhanou, ale v očích jí doutná hněv.
"Má paní?" nadhodím.
"Přestaň s tím!" štěkne v odpověď, "Nemám čas ani náladu na tvé kličky - pluj přímo, jsi-li toho ještě vůbec schopen. Platím tě za to, abys bděl nad tajemstvími mými i... ostatních."
"Bdím, má paní. Ale události včerejšího večera zaskočily i mne. Ohnivý had, který se vyplazil ze sopky nebyl jediným nebezpečím této noci, zvedají se vichry a..."
"To přece vím! K věci, u všech mořských ďasů!"
"Tedy dobrá..."

Vypovím, co jsem viděl i vše, co o tom dosud soudím. Cítím flustraci i únavu vůdkyně tohoto Kruhu, stejně jako strach, že se jí věci nenapravitelně vymkly z rukou. Strach, který brzy překová v hněv.
Proto ji předběhnu. Stejně by mě k tomu donutila, tak se raději ochotně nabídnu, abych v jejích očích vypadal lépe.

"Jsem si vědom toho, že jsem měl znát tajemství těch, co na tě chtěli vztáhnout ruku a svoji chybu napravím, má paní," vyhrnu si rukáv a odhalím železný náramek v podobě mořského hada, který si hryže vlastní ocas. Sáhnu pro svoji dýku, abych do něj udělal zářez a... "Já... ztratil jsem svoji zbraň... kdybych mohl být tak smělý, má paní, a zadoufat, že bys snad..."
Cadigan vstane, tasí vlastní dýku a zvedne mi ji ke krku.
"Tys ztratil zbraň té noci, co mohla být třeba na moji obranu? Jak příhodné... Chtěl jsi ale snad přísahat, tak přestaň křižovat proti větru a..."
"To je těžké, když přede mnou stojí sama bouře."
Cadigan si odfrkne, ale vidím, že ji můj kompliment polaskal ego.
Překvapím ji tím, že sevřu čepel její dýky, až mi poraní dlaň a pevně se zadívám do očí Cadigan:
"Při železe a krvi přísahám, že odhalím ty, kdož se proti tobě spikli, a přivedu tě k jejich vůdci."

🔀 Swear the iron vow Srdce Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 4, 7
✍️ you are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward


Cadigan mi pohled chvíli oplácí a pak přikývne. Vtiskne mi svoji dýku do zdravé dlaně a zeptá se:
"Víš kde začneš?"
"Vyjma mě mě napadá jen jedna osoba, která by sem dokázala propašovat cizince. A ta osoba o tobě v okolních Kruzích nerozpráví zrovna v dobrém, má paní. Taktéž je to žena, která se umí plavit v bouři..."
"Basira..."
"Zjistím, co skrývá. Nebo ještě lépe... koho."

... krátce před úsvitem ...

Spal jsem jen krátce, ale námořník nemůže spát dlouho, když se zvedají větry. Když zapadne měsíc, před tím, než obzor zezlátne, jsem již oděn v šatech mrtvého, zatímco ležím v řídké trávě na návrší, z nějž pozoruji Basiřin dům.
Zdá se, že je doma, tak mi nezbývá, než vyčkávat.

🔀 Secura an advantage Sledovat nenápadně Basiru (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 6, 10
✍️ Take +1 📈.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů