AI a společnost

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI a společnost

Příspěvek od MarkyParky »

Jo a mimochodem - celou dobu jsem při zadávání operoval s řadou d4, d6 a d8.
Ale když přišlo na srovnání s grimárovým pravidlem výhoda = "ber lepší kostku" a nevýhoda = "ber horší kostku", tak:

- správně vypočetla, že s d2 se nedá hodit úspěch a rovnou navrhla, že "horší kostka z d4 má buďto zůstat d4 nebo být autofail"
- správně odhadla, že další v řadě je d10, spočítala příslušné pravděpodobnosti a nesměle se zeptala, jestli je to v pořádku, a pokud ne, že to můžu zastropovat na d8.


Jako, za mě je to velmi v pohodě a jestli tomuhle nesmím říkat porozumění .... :think:


Komi: Hej, to s tím vysvětlováním je dobrý trik. Já jí to často zakazoval, pže mě to otravuje, ale ono to asi fakt tomu jazykovému modelu pomáhá.... Díky.

Ono je asi na tu konverzaci nutné hledět ne jako na rozhovor s týpkem, který si něco promyslí a pak ti řekne výsledek, ale jako na čtení myšlenek týpkovi, který si sám pro sebe mumlá odpověď.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Quentin »

MarkyParky píše: 22. 5. 2023, 10:33 Teď zrovna jsem si nechal modelovat nějaké chování kostek (zvažuju, jestli Grimoárové "výhoda = lepší kostka" nenahradit "výhoda = házej 2x a ber lepší" a chtěl jsem vědět, jak to dopadne).
BTW "výhoda = lepší kostka" není ani v Grimoáru ani ve 2400, ale už jsem to viděl v obou hrách lidi používat. Asi to bude hodně intuitivní mechanika :D

Grimoár výhodou a nevýhodou posunuje obtížnosti na stupnici -/2/4/6/-. A hlavní rozdíl s házením dvakrát a počítáním lepší/horší, je výhodný roll k4, který má při obtížnosti 2 šanci na úspěch 75%, a při házení dvěma kostkami pouze 44%.

Zvolil jsem posun obtížnosti namísto házení dvěma kostkama hlavně proto, aby při klesnutí sesílacích kostek na k4 pořád mělo smysl vymýšlet nějaké cool taktiky a nepovažovat to za zbytečné kostky (protože posun z 25% bez nevýhody na 75% s výhodou za to přemýšlení stojí)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

MarkyParky píše: 22. 5. 2023, 10:33 První dvě odpovědi zvládla v4 naprosto v pohodě, včetně vypsání výsledků do tabulek. Pak se jednou zasekla nasekala tam chyby dost zjevné. Po upozornění to "vypočetla" dobře.
A toto je ten problem, ze nakolko je ten bot uzitocny ak sa moze stat, ze mi vyhodi vysledky o ktorych je presvrdceny, ze su uplne v poriadku a pritom nesedia. Je uzitocny ak musim kontrolovat jeho pracu a teda pytat sa iba na veci, ktore poznam aj tak?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI a společnost

Příspěvek od MarkyParky »

Antharon píše: Je uzitocny ak musim kontrolovat jeho pracu a teda pytat sa iba na veci, ktore poznam aj tak?
Pro mě jo, protože
- za mě udělá hrozně moc manuální dřiny
- jeho výsledky nejsou stižené autorskou slepotou.

Než bych si ty tabulky pravděpodobností nasekal v excelu, tak bych to dělal půl hodiny .. a kdybych tam udělal chybu, tak bych jí asi dlouho hledal.
On mi to vyblil za 2 minuty a odhalení chyby a korekci jsme měli hotovou za další dvě.

Je to jako když děláš na něčem s parťákem, který sice není úplně spolehlivý, ale odedře vše otravné, stačí ho lehce kontrolovat a ještě občas přihodí vlastní nápad.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: AI a společnost

Příspěvek od komi »

Antharon píše: 22. 5. 2023, 10:19 Ja som s chatgpt skusal pocitat rozne pravdepodobnosti a spociatku to slo vsetko bez problemov, ale v jednom momente zacal pracovat s divnymi cislami a postupmi a tam uplne vyfailovat. Pocitam, ze skutocne vie aplikovat iba priklady ktore realne niekde videl ale nejaka lepsia abstrakcia zatial nehrozi.
Jo, tak ona je o dost lepší v tom, že ti poradí, jak to vypočítat, nebo ti to rovnou naprogramuje, než to skutečně vypočítá. Což je - vzhledem k tomu, co je zač - logické. A taky je to mnohem užitečnější.

A taky nesuď podle verze 3 či 3.5, ta čtyřka je fakt někde jinde. (Markymu jsem ji taky vnutila :-) )
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

Ja pouzivam iba tu volnu verziu z trojky (chat.openai.com), na take veci ze vyrob mi boilerplate code, urob mi example, zostrucni mi na odrazky a podobne
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od kin »

Holee shiet. $-o

https://twitter.com/rowancheung/status/ ... 7651020802

Microsoft přidá AI helpera "Windows Copilot" do každé lišty ve windowsech: dokáže odesílat zprávy Vašim kontaktům, přepínat nastavení systému, pracovat s dokumenty (například udělat výtah informací z pdfka), komunikuje s aplikacemi, ...

Adobe přidí AI do photoshopu a dokáže za Vás měnit pozadí, vystřihnout co nechcete, přidávat objekty, roztahovat fotky a doplnit okraje.

Bing bude mít ChatGPT jako hlavní vyhledávač.

A další, Ai Google Ads, GitHub copilot.

Jakože před rokem jsme sotva slyšeli o vlně AI obrázků a teď to bude v každých windowsech, každém vyhledávači a i "obyčejní lidé" s tím přijdou denně do kontaktu? Hustý.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Vallun »

Tak jsem si na nějaké pracovní ukoly pořídil, za svoje!, 4ku...ale pokud jde o datasety, tak poskytuje stejné odpovědi jako 3.5 :(
komi píše: 22. 5. 2023, 11:12A taky nesuď podle verze 3 či 3.5, ta čtyřka je fakt někde jinde. (Markymu jsem ji taky vnutila :-) )
pokud jo, tak nevím, jak se k ní dostat:( zaplatil jsem si ten plus program...a z hlediska informací mi to tvrdí stejná omezení jako free 3.5 a že by to něco vyhledalo na netu to fakt ne.
Naposledy upravil(a) Vallun dne 25. 5. 2023, 09:33, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: AI a společnost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Uh, za svoje... to bych si asi hodně rozmyslel, co do toho budeš dávat...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI a společnost

Příspěvek od MarkyParky »

Vallun: Nahoře jak je přepínač mezi 3.5 a 4, tak to tlačítko 4 skrývá rozbalovací menu. V něm si můžeš zapnout vyhledávání na internetu a pluginy.

Jen koukám, že někdy v posledním den či dvěma se to změnilo a nově je tam volba "Browse with bing", což nevím přesně, co znamená?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Vallun »

Ne, u mne nic takového neskrývá...je tam jenom anglický popis modelu 4...

Ale je to vlevo dole u účtu...tak jsem to zapnul a ...stále to hlásí, že aktuální implementace tuto funkci nemá...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI a společnost

Příspěvek od MarkyParky »

V4.jpg
V4.jpg (26.34 KiB) Zobrazeno 152 x
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Vallun »

Problém je v tom, že to neumí změnit nastavení zahájeného chatu... jinak to nějak funguje:) díky

Ale minimálně starší verze neumí překládat do jazyka Quenya:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

Vallun píše: 29. 5. 2023, 22:17 Problém je v tom, že to neumí změnit nastavení zahájeného chatu... jinak to nějak funguje:) díky

Ale minimálně starší verze neumí překládat do jazyka Quenya:(
Ja som to teraz skusal a celkom sa snazil. Neviem ci je ten preklad spravny, ale tu je prva strofa havrana:
chatgpt píše:"Mírë úvealdaronenwa nánahtale, i elenya i cóniëar,
Úrë teldë lómionyar alar nuqentië mirilya lisse—
Úrë lápyar, ná feruva, návalta teucelma, ulcaruva nanta,
Nályaina alcaro ná raita, raita enwina engwar nostë.
'Hísi vehtë," lyeldëni, "raita enwina engwar nostë—
Ananta i sinome ar mordo.'"
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: AI a společnost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Quenya má příliš malý a neautoritativní korpus, než abych tomu jakkoliv věřil.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů