[SK] Campfire Story

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[SK] Campfire Story

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi
Campfire Story je slovenská (ale anglicky písaná) hra, v ktorej hráč sám alebo spoločne s inými hráčmi tvorí spoločný príbeh o obyčajných ľuďoch, ktorí boli vtiahnutí do víru hrôzostrašných a podivuhodných udalostí. Odrazu musia čeliť silám, ktoré nedokážu poraziť holými rukami, alebo ich ovládnuť, ba dokonca pochopiť. Ich jedinou šancou na prežitie je nájdenie spôsobu, ako sa tejto sile postaviť alebo ako od nej utiecť. (...)
:arrow? Domovská stránka (DriveThruRPG)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Campfire Story

Příspěvek od Markus »

Tak se zdá, že 2022 je rok slovenských RPG, protože tohle je už druhé (akorát teda anglicky psané). A stejně jako Draci a pútníci prostě vyšlo bez předchozího oznámení - a je tu! Díky Retr0vi za zadání anotace. Tady je její kompletní text:
Campfire Story je slovenská (ale anglicky písaná) hra, v ktorej hráč sám alebo spoločne s inými hráčmi tvorí spoločný príbeh o obyčajných ľuďoch, ktorí boli vtiahnutí do víru hrôzostrašných a podivuhodných udalostí. Odrazu musia čeliť silám, ktoré nedokážu poraziť holými rukami, alebo ich ovládnuť, ba dokonca pochopiť. Ich jedinou šancou na prežitie je nájdenie spôsobu, ako sa tejto sile postaviť alebo ako od nej utiecť.

Hra pozostáva z dvoch častí. Prvá časť sú pravidlá, ktorá vie skúsenejší hráč použiť pre svoj vlastný setting alebo modul. Druhá časť je systémovo nezávyislá a zahŕňa story prompts a pomocné tabuľky na randomizáciu priamo počas hrania.

Hra nevyžaduje Rozprávača a dá sa hrať aj sólo. V prípade kooperácie dvoch a viacerých hráčov sa úloha rozprávača môže od scény k scéne meniť. Systém pre rozprávanie využíva zakladne zdroje v podobe Zásob (Resources), Aktív (Assets) a Predtúch (Premonitions), ktoré slúžia na úpravu hodov.

Zakladným prvkom postavy je Inventár (Inventory), ktorý zároveň slúži aj ako její životaschopnosť. To znamená, že Stres (Stress) a Ujma (Harm) sa zaznačuje do Inventára spoločne so Zásobami, Asetmi a Predtuchami, Ujma podobne ako aj Stres zaberá v inventáry miesto a navyše dáva postih na Atribút, ktorého sa týka.

Hra ma hromadu užitočných tabuliek, ktoré priamo využíva, no dajú sa použiť takmer v akejkoľvek inej RPG.

Campfire story je od Slovenského autora a bola publikovaná na DriveThruRPG ako súčasť iniciativy Pocket Quest.
A teda... v rámci zachování encyklopedické neutrality jsem smazal poznámku, že hra se během pár dní po vydání vyšplhala na DriveThru na 6. místo v „hotness“. Ale tady v diskuzi se to hodí zmínit. :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Wolfus
Retr0
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 8. 2022, 12:23

Re: Campfire Story

Příspěvek od Retr0 »

Velmi pekne dakujem Markus za vsetku podporu. Ano som autor. Len dodam, ze hra je zdarma k stiahnutiu cez link v anotacii.
Za tento příspěvek děkují uživateli Retr0 tito uživatelé (celkem 2):
Wolfus, kin
Retr0
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 8. 2022, 12:23

Re: Campfire Story

Příspěvek od Retr0 »

Ahojte od vcera je nahrana novsia verzia pdf na drivetrhu. Pridal som na zaklade poziadavky niekolkych hracov zoznam Assetov a Resourcov. Tiez som upravil zopar preklepov.

Inak Pocket Quest iniciativu od Drivethru hodnotim velmi vysoko. Hra ma k dnesnemu dnu 220 stiahnuti, co na hru od noveho publishera nie je prave najhorsie cislo. Plus mi stranka dava pristup k zaujimavym datam ako napriklad pocet videni na jednu kupu, kolko ludi si dava hru do wishlistu etc..

Velmi odporucam kazdemu kto sa pohraval s myslienkou publishnut svoje dielo. Chodte do toho a to pri najblizsej prilezitosti. Je to skvela experience.

Inak k systemu a celkovo k hre. Tato hra pouziva 2d12 system na ktorom pracujem intenzivne cez rok a pol. System som navrhol na zaklade svojich potrieb a na zaklade toho co ma pri hre naozaj zabava a to aj co sa tyka mechanik. Je to jeden z velkych faktorov ktory sa podpisal na GM-Less system.

Je tam viacero veci ktore su doslova inspirovane inymi hrami ako napriklad inventory system z Knave alebo Mausrittera. Avsak upraveny tak aby mi vyhovoval. Z ironswornu sa mi pacil skill check kedy sa hadze 2d10 spolu s 1d6 a ziskavaju sa Full success a partial podobne ako v PBTA. Mne sa ta 1d6 moc nepacila tiez 1d10. Tak som si swingy 1d6 target number zamenil za fixne dane target number testovanym atributom a d10 som zamenil na mnou najoblubenejsie d12.

Pridal som management hodov vdaka Assetom, Resourcom a Premonitions tak aby vsetko prispievalo k naracii sceny. Takychto hackov a inspiracii je tam viacero. S hrou som neprisiel vynajst teplu vodu, sustredil som sa cisto na svoje potreby.

Summer camp tema bola prisrubovana k systemu pred mesiacom, kedy som sa dozvedel o Pocket queste.

System som potreboval dat co najskor von aby som zbieral feedbacky a pomalicky sa establishoval ako self publisher. Pocket quest bola teda jasna cesta.

So systemom mam velke plany ktore sa dokoncia aj v pripade ak sa hra nestretne s pozitivnym ohlasom. Pretoze ju sam hravam a nesmierne si ju uzivam, je sita na mieru. Takze momentalne pracujem na Sword & Sorcery hre ktora vyuziva moj 2d12 system ale zopar veci ma mierne komplexnejsich.

No najma sa chcem silne zamerat na monstra a i ked ich bude menej, tak chcem aby to nebolo len o tom, ze je to nepriatel s takym a takym utokom etc.. chcem, aby mali vacsiu hlbku a najma neponukali len bojove stretnutia. Chcem, aby som mal ako hrac pocit, ze to monstrum v dungeone nejako funguje a nie len, ze stoji a caka na hrdinov.

Tiez chcem pridat rozvoj ale isto nie v podobe experience a nakupovanie skillov za ne, je mi to skratka proti srsti (nic v zlom DnDckari). Specialne vlastnosti hrac ziska pomocou legiend, je to nieco ako achievement system ktory ked vykonate, ziskate ako specialnu vlastnost, tak aj legendu o vasej postave.

Cize maka sa na tom stale a Campfire je samostatna hra, ktora uz funguje a je plus minus uzavreta. Co neznamena, ze svet v ktorom sa odohrava nemam rozpracovany.

Co sa tyka mna ako autora tak hravam rpg od puberty co su take mid 90' a s pauzami sa tomu venujem do dnesneho dna. Zbieranie a studium RPG je moja vasen a posledne roky sa jedna najma o OSR a indie scenu.

Najoblubenejsi autory: Patrick Stewart, Zack Smith, Gavin Norman, Chris Mcdowall, Ben Milton a Gary samozrejme.

Najoblubenejsie diela: Electric bastionland, Fire on the velvet horizon, Stygian library, Maze of the blue medusa, Mork borg, Haunted almanac, Rappan Athuk, Winter's Daughter, Deep carbon observatory, Mausritter, Trilema adventures, Silen titans, Dungeon crawl classics, 4 against dungeon, Frostbitten and mutilated, death frost doom.
Za tento příspěvek děkují uživateli Retr0 tito uživatelé (celkem 4):
Bifi, Wolfus, Jarilo, Selhan
Retr0
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 8. 2022, 12:23

Re: Campfire Story

Příspěvek od Retr0 »

Len chcem dodat, ze nieco absolutne necakane sa stalo skutocnostou. Campfire story je uz od prveho tyzdna na drivethru rpg pocket quest v top 4 a dnes sa z neho so 630 stiahnutiami z coho bolo 100 platenych stal na drivethru rpg Silver bestseller.

Srdecne dakujem kazdemu kto si to kupil alebo zadarmo stiahol.
Za tento příspěvek děkují uživateli Retr0 tito uživatelé (celkem 4):
Bifi, Muzzug, Wolfus, smrq
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2592
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Campfire Story

Příspěvek od smrq »

To jsou hezká čísla, gratuluji.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Campfire Story

Příspěvek od Log 1=0 »

Bude i Slovenská verze, nebo zůstanete jen u angličtiny?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Retr0
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 8. 2022, 12:23

Re: Campfire Story

Příspěvek od Retr0 »

Dakujem!
Planuje sa Ceska verzia. Robim na nej s mojim dlhorocnym priatelom Permonom, zakladatelom Deskozrouta.

Zopar veci prerobim a hlavne to neporovnatelne rozsirim. Samozrejme ludia na drivethru dostanu zadarmo update na reupload.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 123
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Campfire Story

Příspěvek od mrakomrak »

Retr0 píše: 2. 9. 2022, 10:43
Planuje sa Ceska verzia. Robim na nej s mojim dlhorocnym priatelom Permonom, zakladatelom Deskozrouta.

Zopar veci prerobim a hlavne to neporovnatelne rozsirim. Samozrejme ludia na drivethru dostanu zadarmo update na reupload.
Ahoj,

psal jsi že plánujete hru přeložit do češtiny, jak to vypadá?
Děkuji za odpověd a držím palce
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Retr0
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 8. 2022, 12:23

Re: [SK] Campfire Story

Příspěvek od Retr0 »

Ahoj, prepac prosim ta za tak omeskanu odpoved ale Campfire story sa zatial este nezacal prekladat lebo sa uprednostnilo Entity co je moja v poradi druha hra. Vydavat ju bude v Slovenskom jazyku Ceske vydavatelstvo Dana Vasqueza Casa de Locos (Monster of the week a Masks cz). Preklada to komunita Sci-Fi SK. Campfire by mohol nasledovat ale o tom musi rozhodnut Dan.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů