[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Mizy píše: 4. 12. 2022, 23:51 Já tu zprávu editoval Markusi. :)
Ha! Super! :D

Nenechte se rušit, klidně plánuje řemeslné akce dál. Takže nejdřív se stařík potká s katem, potom dělníci urazí zoban soše, ti samí dělníci přestěhují sochu... Začíná to znít zajímavě. :)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Mizy »

Já bych si s dovolením vzal Theodora Stumpfnase. Jinak Pierre se budou celou dobu věnovat plánům, jak sochu vytáhnout. Proto bych chtěl navštívit zřejmě místního truhláře koupit kladku, případně pár hřebů a lan. Na nic jiného nemá pomyšlení a i pravidelnou návštěvu Kočičince kvůli tomi vynechá.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Bifi »

Ja teda 7. definitívne nemôžem.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Musím varovat, že máme doma výpadek internetu a existuje malá (doufám, že velmi malá) šance, že to do čtvrtka nespraví. Dám vědět, jakmile bude update.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Hraje se zítra, ne ve čtvrtek. :)
Bifi píše: 5. 12. 2022, 22:12 Ja teda 7. definitívne nemôžem.
Škoda, ale chápu. A pokud to je ze zdravotních důvodů, tak se drž a přeju hodně sil.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Já zas myslel na několik veci naráz a pletu dny. Myslel jsem středu :)
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Stařec píše: 4. 12. 2022, 13:02 Pokud teda půjde stihnout obojí, tak bych se vetřel k Hermíně a zkusil se setkat s katem a pak bych si akorát koupil hudební nástroj.
Hudební nástroj si kup libovolně podle ceníku, nezapomeň na vysokohorskou přirážku. :)

Scénku setkání s katem bych rád ve stručnosti odehrál na sezení. Kat chodí za Hermínou na husí pastvinu k rybníčku, takže se nabízí počíhat na něj tam. (Skutečně? Nebo někde jinde?) Chceš tam být sám, s někým dalším, s celou družinou?
tynian píše: 4. 12. 2022, 21:46 V týdnu se určitě chci vypravil znovu do starožitnictví za Mordechaiem, jednak mu poděkovat za kuličky, které se vážně vyplatily, ale hlavně mu nabídnout ty mystické zvláštnosti, co jsme si přinesli posledně, jsou to vzácné a neobvyklé předměty, které by jistě byly ozdobou jeho krámku a přilákaly mnoho nových zákazníků. (Pokud by bylo potřeba, tak při ověření charismatu jsem neuspěl - 19, fuj google, poprvé jsem zkusil hodit přes tebe online a ty mě takhle podrazíš!) Mno a když už tam budu, tak samozřejmě mrknu, jestli nemá nějaké nové zajímavé zboží.
Taurel Tichý se dál ochomýtal kolem krámku Žida Mordechaie. Žid byl veselý, hovorný, šperkovinici odkoupil, pár slov prohodil, a dokonce nabídl novou kuriozitu:

:arrow? Velkou okrouhlou krabici s čokoládovými pralinkami od nejlepších čokoládoven ze Švajcu. Za 40 zlatých – cena trochu vyšší, ale zaručeně zaimponuje i té nejmlsnější dámě. (1 řádek v inventáři).

Když mu Taurel vysypal na pult pytel plný okultních serepetiček (mumifikované ruce, svazky bylinek, mosazné hořáky s groteskními tvářemi, moždíře, kvákající sušené žáby, hadi plavající ve sklenicích s olejem atd...), vzal si Mordechai dva dny na jejich prohlídku a rozmyšlenou. Nakonec Taurelovi část z nich vrátil (prý bezcenné, zajímavé leda tak pro nějaké pověrčivé babky) a za zbytek vyplatil 200 zlatých – má je prý pro sebe, spíš ze zvědavosti, protože ho podobné „mystické drobnůstky“ zajímají.

„A mimochodem, říkal jste, že tam byly i jakési okultní diagramy na stěnách. Nedokázal byste je třeba nějak obkreslit? Protože to by mě zajímalo poněkud více...“

(Rozhodni, jak s těmi penězi naložíš. Můžeme je rozpočítat minulé výpravě: 5 postav a 5 družiníků s půlpodílem. Anebo z nich můžete založit nějaký společný bank.)
Mizy píše: 5. 12. 2022, 21:31 Já bych si s dovolením vzal Theodora Stumpfnase. Jinak Pierre se budou celou dobu věnovat plánům, jak sochu vytáhnout. Proto bych chtěl navštívit zřejmě místního truhláře koupit kladku, případně pár hřebů a lan. Na nic jiného nemá pomyšlení a i pravidelnou návštěvu Kočičince kvůli tomi vynechá.
Piette sestavil důmyslný plán na stěhování krále, a strávil několik dní chozením po nákupech. Pořídil si kladku (1 řádek), dvě 50stopá lana (2× 2 řádky), kladivo (1 řádek) a hřeby (1 řádek), celkem za 20 zlatých.

Uvažoval taky, jestli by se mu nehodil trakař – pro případ, že by krále bylo nutné nejen tahat do výšky, ale i převážet vodorovně. Trakař se dá koupit za 100 zlatých.

A pak je možné ještě najmout čtyři svalnaté chlapy na odvedení manuální práce – pro případ, že by kolegové dobrodruzi nechtěli přiložit ruku k dílu a raději se věnovali jiným činnostem (např. ochraně manuálně pracujících). Trochu potíž je v tom, že do strašidelného hradu se odváží jen ti největší blázni, kteří doufají, že urvou podíl na pokladech. Běžný nádeník se na to příliš netváří. Nicméně... po pár dnech poptávání se ve vesnici našel Pierre čtveřici svalnatých zoufalců, kteří jsou ochotní za to jít, když dostanou 10 zlatých na hlavu (celkem tedy 40 zlatých). Jmenují se Hans, Franz, Jahns a Manns.

Co všechno tedy Pierre bere? :)

Druhá otázka je, kudy to vzít. Nabízejí se dvě cesty. Jedna je vnitřkem budovy po schodech:
král po schodech.jpg
Anebo se ho pokusit vytáhnout nahoru jediným oknem, které je z nádvoří dostupné:
král oknem.jpg

Pierre si taky bolestně uvědomuje, že existuje šance, že na nádvoří pořád číhá troll.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

Markus píše: 6. 12. 2022, 16:13 Taurel Tichý se dál ochomýtal kolem krámku Žida Mordechaie. Žid byl veselý, hovorný, šperkovinici odkoupil, pár slov prohodil, a dokonce nabídl novou kuriozitu:

:arrow? Velkou okrouhlou krabici s čokoládovými pralinkami od nejlepších čokoládoven ze Švajcu. Za 40 zlatých – cena trochu vyšší, ale zaručeně zaimponuje i té nejmlsnější dámě. (1 řádek v inventáři).

Když mu Taurel vysypal na pult pytel plný okultních serepetiček (mumifikované ruce, svazky bylinek, mosazné hořáky s groteskními tvářemi, moždíře, kvákající sušené žáby, hadi plavající ve sklenicích s olejem atd...), vzal si Mordechai dva dny na jejich prohlídku a rozmyšlenou. Nakonec Taurelovi část z nich vrátil (prý bezcenné, zajímavé leda tak pro nějaké pověrčivé babky) a za zbytek vyplatil 200 zlatých – má je prý pro sebe, spíš ze zvědavosti, protože ho podobné „mystické drobnůstky“ zajímají.

„A mimochodem, říkal jste, že tam byly i jakési okultní diagramy na stěnách. Nedokázal byste je třeba nějak obkreslit? Protože to by mě zajímalo poněkud více...“

(Rozhodni, jak s těmi penězi naložíš. Můžeme je rozpočítat minulé výpravě: 5 postav a 5 družiníků s půlpodílem. Anebo z nich můžete založit nějaký společný bank.)
Krabici pralinek beru. Až bude nejhůř, tak to spořádám sám a alespoň mi to snad zvedne náladu :-)

Ještě požádám tedy Mordechaie o pergamen a psací náčiní, že ty okultní diagramy zkusím nějak obkreslit, když ho to tolik zajímá. A kdyby náhodou měl majzlík a ideálně i pořádnou palici, tak by se mi to taky hodilo. Nebo něco, čím by se dala rozbít kamenná socha.

Ohledně peněz - chtěl bych je rozdělit mezi postavy, ale na družiníky jen tak náhodou zapomenout :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Mizy »

Vozík nechci, 4 chlapi vyjdou levněji. 😄 Viděl bych to oknem. Pokud tam bude trol, tak si Pierre otraveně odfrkne. Sice krále miluje, ale život má jenom jeden. V tom případě si koupím ještě těžké dubové palice a případně nechá chasníky bušit do soch u brány, ať si mzdu odpracují.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Mizy píše: 3. 11. 2022, 09:35
Jezus píše: 3. 11. 2022, 09:44
Vaarsuvis píše: 3. 11. 2022, 09:56
tynian píše: 4. 11. 2022, 15:55
Stařec píše: 6. 12. 2022, 14:28
Vy všichni si prosím pište ještě 40 zlatých za prodej okultních serepetiček z předchozí výpravy – viz Tynian výše.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Internet obnoven!
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Zápis!

Obrázek

:arrow? XY07: Jak stěhováci neodstěhovali sochu krále a vrátili se s nepořízenou
Sedmá expedice do hradu Xyntillan vyráží z nezvyklým cílem. Na minulé výpravě byl jeden z členů skupiny očarován sochou krále, která mu přikázala, aby ji odstěhoval „tam, kde je zpěv a veselí.“ Nebohý zloděj Pierre, momentálně považující krále za svého absolutního vladaře, musel zbytek expedice trpět, jak ostatní společníci ignorovali jeho přání a věnovali se jiným činnostem (především záchraně zajatců).

Ale s tím je konec! Pierre si své kamarády zapřísáhl, že když jim on pomůže se zajatci, oni mu na oplátku pomůžou s přestěhováním krále. A tak na konci června vyráží do Xyntillanu výprava doprovázená čtyřmi urostlými chlapy, Franzem, Hanzem, Jahnsem a Mannsem, najatými na stěhování soch (a rozbíjení jiných).

Kořist
- peněžní žádná!
- Vyneseno magické stínové zrcadlo, ale jeho případné zpeněžení bude vyžadovat vymyslet, co s ním, případě najít kupce. Vyžaduje akci mezi výpravami. Někdo se toho bude muset chopit.

Zkušenosti útěchy
- Za vynesení zrcadla a za účast.
- Dobrodruzi: +100 zk.
- Družiníci: +50 zk.

EDIT: Gerrieke učí Ubertina sebeobraně za dalších +100 zk. (Ten poslední výcvik máš zapsaný, že?)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Markus: Super zápis, díky za něj. Už jsem začínal být nervózní, jak výprava asi dopadla... a zdá se, že... nechvalně :-D

Opět pár drobných poznámek:
6. expedice píše: Má to potenciální zádrhel: po nádvořích se stále pohybuje troll. Pierrův plán na vyřešení trolla: doufat, že tam nebude.

(Umístění určuju hodem na k6: 1 = odešel z hradu (předchozí expedice pootevřela vrata), 2–3 = vnější nádvoří. 4–6 vnitřní nádvoří. Padlo vnější nádvoří.)
1) :face_with_hand_over_mouth:
2) Krom možnosti, že opustí hrad, jsem též doufal v možnost, že třeba jen sežere pár banditů - a ti ho buď zaženou zpátky (zabijí ho? :think: ) nebo utečou (a on třeba za nimi). Nechci ti kecat do rozložení pravděpodobností a tak, ale líbilo by se mi, kdyby jsi o nějakých takových možnostech popřemýšlel...

EDIT: V tom nadpise je taky překlep - je to už sedmá expedice (na začátku to máš správně).
Přehled frakcí píše:Finanční policie

Cíle: Bránit pašování a nelegálnímu prodeji, navracet kradené cennosti majitelům
Stav: Vědí o nemrtvých, ale to je moc netrápí; upozorněni na nekalý prodej cenností; podezíravost, bdělost
Aktuální projekt: Přistihnout dobrodruhy při in flagranti, nasbírat důkazy
Jen překlep: Přebývá ti v poslední větě předložka "při" (in flagranti znamená doslova "v planoucím ohni") takže bys tam měl předložky dvě...

Jinak osobně se mi frakce v tomhle formátu příliš nezamlouvají - imho další překážky způsobí jen ještě pomalejší tempo hry, kdy už teď se toho moc nestíhá - ostatně už teď jsou akce ve městě na dlouhé lokte a ani tam moc úspěchů zatím nemáme... Takže si osobně myslím, že s frakcemi budou chtít interagovat tak dva hráči z deseti, pro zbytek to bude nutné (nudné/zdržující) zlo, nebo jim budou buřt (protože občasné hráče tohle nezajímá/nemají čas). Ale třeba se mýlím a hráči ti nezačnou příští rok odpadat :-)

Já se třeba na další výpravu těším. Mám už i pár nápadů, jak pracovat s tím, co tam ti přede mnou natropili. (A mám plány asi na tři akce ve městě dopředu - takže to ber jako zpětnou vazbu od hráče, že už takhle je toho ve městě dost co dělat, netřeba tam přidávat další věci k řešení mimo hrad - kdybych chtěl hrát intriky, najdu si hru, co má na to jiný systém než čisté DUPJ ;-)).
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od MarkyParky »

Krom možnosti, že opustí hrad, jsem též doufal v možnost, že třeba jen sežere pár banditů - a ti ho buď zaženou zpátky (zabijí ho? :think: ) nebo utečou (a on třeba za nimi). Nechci ti kecat do rozložení pravděpodobností a tak, ale líbilo by se mi, kdyby jsi o nějakých takových možnostech popřemýšlel...
Nevím, jak tohle má nastavené Markus, ale IMHO tohle je věc, která má v hraní OSE vyplynout až emergentně, např tak, že se ti potká rozmístění potvor s random encountert nebo jak s tím, jak si je hráči vodí po lokacích nebo jak odstraňují překážky, které je oddělují.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Však právě to poslední jsem udělal - odstranil jsem překážku mezi trollem (na vnitřním a vnějším nádvoří) a bandity (kteří sídlí v "zahradě u jezera", konkrétně v západní bráně) = doufám v interakci.

Fakt, že druhá výprava pustila trolla skrze stáje přímo do hradu, považuji docela za nešťastný, nicméně zajímavý :-)

Jinak já si myslím, že Markus to tebou zmíněné do úvahy bere - v zásadě mu to jen připomínám, protože vím, že GM nemůže myslet vždycky na všechno :-)
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů