[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Nicméně to znamená jediné - všichni přihlášení povinně na podzimní slezinu, kde se z výzkumných důvodů odehraje nějaká výprava do hradu naživo v osmi až dvanácti lidech :-D
Uživatelský avatar
Elenistar
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 6. 2022, 16:43

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Elenistar »

Mohu 26. v pátek
EDIT: mohu i 25. ve čtvrtek
(v pondělí mám zaklínače rpg a ve čtvrtek zapovězenky.


Pravidla OSE jsou už na cestě z Imaga, tak to snad stihnu i prolistovat.
Naposledy upravil(a) Elenistar dne 9. 8. 2022, 16:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Jezus píše: 8. 8. 2022, 21:39 Nicméně to znamená jediné - všichni přihlášení povinně na podzimní slezinu, kde se z výzkumných důvodů odehraje nějaká výprava do hradu naživo v osmi až dvanácti lidech :-D
A každý najmout aspoň 2-3 ozbrojence! Z výzkumných důvodů prozkoumáme wargamingové kořeny. :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Upozorňuju, že každý ozbrojenec si bere jeden půlpodíl, takže je tam přímá úměra mezi tím, nakolik si snížíte nebezpečí a nakolik výdělek (= zkušenosti). :)

Aktuální seznam henchmanů dodám.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Když už jsme nakousli ty hanchmany... je nějak omezeno, kolik jich můžu s sebou vzít (krom toho, že mě ostatní utlučou za to, že jim změnšuji zkušenosti)?

A expy jsou teda jen za zlato, jop?

A bude i nějaký ceník vybavení? Asi bych uživil ze pár pistolí a nějaký ten kyrys by asi taky nemusel být na škodu :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Dobrá, tak se hecneme. Budou dva termíny. Pokusil jsem se vás do nich rozhodit podle preferencí. Jestli chcete přehodit do druhého termínu, staří říct, třeba se s vámi někdo bude chtít prohodit. Rád bych to držel takhle na 5 hráčích na sezení. Pokud se přihlásí někdo další, píšu ho jako náhradníka.

Pondělí 22.
- Bifi
- KDolecek
- Mizy
- Vaarsuvis
- Mrakomrak

Pátek 26.
(Omlouvám se, že volím 26., když víc z vás preferovalo 25., ale mám-li vést dvě sezení, potřebuju mezi nimi větší pauzu)
- Stařec
- Jezus
- York
- Passingby
- Elenistar

Předpokládaný čas hry je 19:00 až 23:00. Normálně bych rád začínal dřív, ale tenhle týden to nejspíš kvůli práci nebudu stíhat. Bude jistější domluvit se prostě na pozdější čas.

Očekávejte podrobnější pokyny k postavám a nějaká aktuální pravidla, dodám nejspíš o víkendu.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Winnie »

Můžu se přihlásit jako náhradník na 22. srpna...? .)
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Díky, píšu si!
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Ve třetím příspěvku je přehled pravidel, včetně odkazu na volně dostupnou stručnou verzi OSE. Teď je čas na to, abyste se s pravidly seznámili a vytvořili si postavy.

Pokud si chcete vytvořit novou postavu

- Všechno potřebné je ve třetím příspěvku, včetně odkazu na pravidla a dokumentu s domácími úpravami. Prosím prosím, najděte si i portrét a pošlete ho sem do diskuze, udělám z něj token do Owlbearu.

Pokud chcete hrát za některou z předvytvořených postav

Tady jsou na konci prvního příspěvku předvytvořené postavy. Můžete za ně hrát, pokud nechcete postavu tvořit vlastní nebo pokud chcete pokračovat se svou postavou ze Sleziny. Ale jelikož postavy byly tvořené s pracovní verzí domácích pravidel, která se od té doby trochu změnila, bude to chtít pár úprav – nebojte, je toho fakt málo. Co musíte udělat:
- Všechny postavy, co přežily první sezení, dostaly +258 zkušenostních bodů (započtěte si případné bonusy) a 238 zlatých.
- Jestli chcete, mám u sebe fyzické deníky a můžu vám je vyfotit (kvůli změnám, např. předmětům).
- Přepište si prosím postavu do nového deníku a aktualizujte vybavení. Mezi pracovní verzí pravidel a „finální“ verzí se trochu změnil inventář, tak se prosím (1) seznamte s pravidly inventáře podle aktuálních domácích pravidel (hlavní změna: zbroj se zapisuje do jiného sloupce) a (2) u každého předmětu si ověřte, kolik řádků (*) zabírá podle aktuálních domácích pravidel, a zapište si ho na správné místo do deníku.

V každém případě

- Až budete mít postavu, nahrajte prosím deník do sdílené složky (odkaz je i tady v záhlaví) a udržujte ho aktuální – deníky prosím budeme vést elektronicky, ať k nim mám přístup

===
2. expedice: pondělí 22.
- Bifi
- KDolecek
- Mizy
- Vaarsuvis
- Mrakomrak
- (Winnie)
3. expedice: pátek 26.
- Stařec
- Jezus
- York
- Passingby
- Elenistar
Konec prvního zápisu píše:Zachrání společníci uvězněnou Annamáriu? A Tomaszova mezka? Vrátí se pro kamenný orb moci? Pomstí padlého Dumitra? Kterým směrem vyrazí příště? A kdo vůbec bude součástí expedice?
Co udělat teď?

Vytvořte si postavu a nahrajte deník do sdílené složky.

Existující postavy (ty, co hrály minule) zaplatí za živobytí v uplynulém týdnu – tolik zlatých, kolik je 1 % z jejich počtu zkušeností (podrobnosti v domácích úpravách).

Možná si nechejte stranou pár zlatých na najímání ozbrojenců. Seznam dostupných ozbrojenců pošlu později, koncem týdne.

2. expedice by se měla začít domlouvat na tom, co bude jejím cílem. Může jít o něco konkrétního („zachránit Annamáriu“), ale klidně i něco obecnějšího („prozkoumat severovýchodní budovu“, „prozkoumat donžon“). Potřebuju to čistě kvůli tomu, abych si usnadnil přípravu – nedokážu načíst a udržet v hlavě celý megadungeon o 300 místnostech, takže se pojďme prosím dohodnout, kterou oblast chcete zkoumat. Nebylo by od věci mít hlavní a vedlejší cíl pro případ, že ten hlavní nevyjde („zkusíme zachránit Annamáriu, ale když to v celách bude moc těžké, prozkoumáme prostor okolo stájí“).

3. expedice bude nejspíš chtít počkat, co vyvede ta druhá... ale nebráním vám plánovat vaše cíle už teď. Vlastně máte jedinečnou příležitost zkoordinovat se s druhou expedicí a rozdělit si cíle. :)

Cíl druhé expedice potřebuju znát nejpozději v pátek 19., hned druhý den po hře chci zveřejnit zápis a cíl třetí expedice budu chtít znát ve čtvrtek 25. Bude to hodně naknap.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od York »

Mezek nepotřebuje zachraňovat, toho jsem nechal v lese před hradem, stačí zapískat a on zase přiběhne (dobře, možná to zabere pár hodin hledání ;-)). Zato tu nebohou ženštinu určitě musíme najít, pokud to neudělá první výprava. To by mi moje stará dala, kdyby zjistila, že jsem jí nepomohl!

edit: Pokud se máme "informovaně" rozhodnout, asi budeme potřebovat připomenout rumors, který jsme dostali do začátku.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Určitě jste s sebou tahali jedno zvíře, které pak zůstalo na nádvoří, když jste utíkali hradem. Měl jsem za to, že to byl Januszův mezek. Druhé zvíře měla Annamaria: koně, a ta ho nechala zaparkované v lese. Nebo jsem si to popletl a prohodil?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od York »

Markus píše: 13. 8. 2022, 15:41Nebo jsem si to popletl a prohodil?
Je to dost pravděpodobný.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od KDolecek »

Není nějaký seznam drbů nebo možných motivací se Xyntillanu vydat a vracet? Něco specifického pro modul, ne jen "chci být bohatý, slavný/jsem zvědavý".
Nemůže sem vyrazit Jianna během pauzy v OSE kampani?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od York »

KDolecek píše: 13. 8. 2022, 17:15 Není nějaký seznam drbů nebo možných motivací se Xyntillanu vydat a vracet? Něco specifického pro modul, ne jen "chci být bohatý, slavný/jsem zvědavý".
Každá postava měla do začátku nějaký informace. Jen si to už sazmozřejmě od sleziny nepamatujeme.

KDolecek píše: 13. 8. 2022, 17:15Nemůže sem vyrazit Jianna během pauzy v OSE kampani?
Bacha, je to fakt hodně smrtící modul. Takovym tím stylem, že často nejde dopředu poznat, že když něco uděláš, čeká tě jistá smrt.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

KDolecek píše: 13. 8. 2022, 17:15 Nemůže sem vyrazit Jianna během pauzy v OSE kampani?
Tak jestli se dokáže přemístit z Erillionu do Evropy 17. století, proč ne. $D
-------------------------------
Tak jo, co bude cíl naší druhé výpravy? Navrhuji jižní vchod, zpacifikovat oba nemrtvé u vchodu, zkusit poklásobit s duchem lokaje v síni (možné info), vyzvednout moji kouli moci a zkusit zachránit Annamáriu.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů