[HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 4 - Obtížné volby
Obrázek
Technogaming


Aktuální Kapitola: 01/ XP: 15
Odehraných žánrovek: 9
Zbývající HG Vůle: 8

Žánrové akce:
Obrázek Vyjádření sympatie
Obrázek Šok
Obrázek Předzvěst
Obrázek Objev
Obrázek (Reakce na) Přechod
Obrázek (Vyvolání)/(Provedení) Rituálu


Žánrová pravidla:
Hraní Technogamingu je o dvou věcech - o tom, že svět kolem je úžasné místo plné zvláštních věcí a o stylizaci. Kdykoliv zahrajete žánrovou akci (krom Rituálu), může nastat jedna z následujících možností:
- Hloubka: Mělo to nějaký význam, hloubku. Něco to vyvolalo, připomnělo. A tak to mám být
- Prázdnota Mělo by to mít význam či hloubku, ale ve skutečnosti nemělo. Bylo to předstírané. Zvýší se ti Issue Obrázek Prázdnota (Hollow)
- Příjemný šum Jasně, že to nebylo nijak hluboké, ale bylo to cool. A tak je za to +1 exp.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

A nadešel čas voleb.

Těch malých i těch velkých.
Některé rozhodnou o osudu jednotlivců, jiné o osudu celého Hope and Glory.
Některé budou provádět jednotlivci, jiné budou rozhodovat masy.

Které jsou které? To rozhodne teprve budoucnost. Ale už teď je jisté - pro mnoho lidí budou volby, které před nimi stojí, obtížné.

Na Hope and Glory nastal volební den ... a my tuto kapitolu zahájíme právě volbami do nově vznikající Rady. Využijeme k tomu mechaniku Rituálu. V rámci vyvolání rituálu vás teď každého požádám, abyste odpověděli na jednu mou otázku. Učiňte tak prosím.

Můžete rovnou navázat i svou Rituální akcí - tedy nám popsat např.:
- jakým způsobem vaše postava reaguje či jaké prožívá emoce v souvislosti s posledními událostmi před volbami
- jakým způsobem vaše postava reaguje či jaké prožívá emoce v souvislosti s volbami samotnými
- zaujmout nějakou pózu či jinak dávat najevo účast na volbách
- dělat cokoliv, co by nějaký volič/kandidát dělal v cyberpunkových volbách
- nebo využít tu energii, kterou přináší volební den a nasměrovat ji ke dosažení nějakého vlastního cíle či spuštění vlastního rituálu.

Zároveň také víme, že volby do rady nejsou jediné volby, které nás v téhle kapitole čekají. Vaše postavy na konci cesty k Ráji čeká spousta rozhodnutí a některá z nich budou poměrně nelehká. A také nám zbývají nějaké Potíže z minulé knihy k dořešení.

Můžete tedy také navázat svou běžnou hrou a jinými žánrovými akcemi, pokud vás účast na Rituálu samotném zas tak nezaujme (ale na otázku spojenou s vyvoláním, kterou vám položím, prosím odpovězte všichni).
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

„Volba pro lidstvo leží mezi svobodou a štěstím a pro velkou část lidstva je štěstí lepší.“
George Orwell


Volební průzkumy, zveřejňované do posledního okamžiku před otevřením online volební ankety, favorizovali tandem J35U5 a MemeSis. Corneliu ale byl z nějakého důvodu hned na druhém místě - jeho podpora zejména mezi staršími a rozvážnějšími Majdexany byla překvapivě vysoká.

A tak se stalo, že ho ve volební den vyhmátl televizní štáb.

V Majdexu neměli žádné skutečné reportéry a skutečné zprávy - o to se staraly automatické newsfeedy plněné obsahem od CMWGE. Ale ve vejru existovalo množství influencerů, vlogerů a také existoval bulvár přinášející aktuální novinky ze společenského života virtuálních celebrit.

A právě z nich se zrekrutovala malá nesourodá skupinka, která zazvonila u Corneliu doma, odhodlaná pokusit se v tento významný den pro Hope and Glory takzvaně "ulovit sólokapra".

Když Corneliu otevřel dveře, ani se nenamáhali s pozdravem, zapnuli kameru, strčili mu mikrofon před obličej a dívka s výrazně namalovaným obličejem mu okamžitě položila první otázku:

"Pane kandidáte Corneliu. Co vás vlastně přimělo probudit se z mrtvých a začít pracovat s námi, mravenečky z Majdexu, jak nám tak rád říkáte?"

Conreliu, co jim odpovíš? Jak zareaguješ?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

„Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“
Winston Churchil


Tady jsem dlužil Míje jedno vyhodnocení. Nalákat lidi k průzkumné misi na jinou planetu tím, že jste roztomilí a mimo ... no, to je naprosté šílenství. -4
+3 +1 +2 -4+4: 6: Provedl jsi něco, co vypadalo fakt dobře – udělalo silný dojem, bylo dramatické, cool


V den před volbami konečně začaly Míje chodit první odpovědi na její rozhodnutí - a výzvu. Pozitivní na nich bylo, že jí vyjadřovaly zejména podporu. I z míst, odkud to nečekala.

Nevěděla od koho, ale její maily leaknuly na veřejnost a stal se z nich hit ke sdílení na celém Vejru. Když trochu zapátrala, zjistila, že její přístupy k Vejru hacknuté. Někdo se jí komplet prohrabal vším možným - včetně soukromých dat a zpráv z posledních dní. Poprvé ocenila, že má "čudlík" implantovaný přímo v hlavě. Kdyby se k němu dostal onen hacker ....

Pak se otřásla - co když dotyčný dokonce přímo hledal "čudlík"? Ta mrcha! Nenalezla ale žádné důkazy, které by tuhle domněnku potvrdily nebo vyvrátily.

Míjo, utržila jsi lehké zranění "Někdo mi hacknul Vejr" .... Protože už máš plné sloty, tak se nemusí projevit. Na druhou stranu - máme konec kapitoly - tak nabízím dvě možnosti:

> Chceš-li být dál bezcitná, buď. Asi to znamená, že s tebou ani tohle nehne ... a zranění vyšumí.
> Chceš-li ale trochu změnu, možná tě tohle zvedne ze židle - a zjistíš, že zas až tak bezcitná nejsi. A nahradíš si "Bezcitná" tímhle novým zraněním.

A pak nám popiš, jak se pro tebe do doby, než si ho vyléčíš/zahojíš, stalo jedním z:
● NÁSTROJ +1
● POUTO 1 související se zraněním
● Magická nebo Nelidská DOVEDNOST 2, dává-li to smysl.


V podstatě to byla jediná událost, která svou publicitou konkurovala blížícím se volbám. Vlogeři komentovali, podcasteři vedli někdy učené a jindy spíš fantaskní hovory na téma, co Míju a odvážlivce, co se k ní přidají, v Ráji vlastně čeká. Fóra hořela plamennými slovními válkami. Lidé si dokonce dávali nápis "Podporuji Míju Zářnou" na profilovky. Ale tím to tak trochu končilo.

Od přímo oslovených lidí byla reakce vlažnější. Některé odpovědi byly odmítavé, další si braly čas na rozmyšlenou s tím, že bude dost záležet na výsledku voleb.

Samozřejmě, spousta oslovených ještě neodpověděla - a Míja sama sebe uklidňovala, že to bude zejména kvůli tomu, že během předvolebního frmolu možná neměli čas. Nebo náladu. Nebo možná jen chtějí počkat, než opadne prvotní haló. Takže zatím nadšení z plánovaného výletu nevyprchalo.

V předvečer voleb přišla první pozitivní odezva. Jméno jí nic neříkalo a byla unavená, rozhodla se tedy, že půjde spát a podívá se, kdo se jí ozval až ráno. Usínala tedy s nadějí, že zítřejší den tenhle zmatek konečně ukončí, další schopní lidé si najdou čas jí odpovědět a ona se bude moct vydat na výpravu do neznáma.


Uprostřed noci se probudila zpocená z toho nejhoršího snu, jaký se jí kdy v posledních dnech zdál.

Míjo, v noci před volbami se ti dostaví ty nejhorší noční můry. Popíšeš nám je?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

„Kdyby měly volby nějaký smysl, nenechali by nás volit.“
Mark Twain


Maxovi nebylo jasné, zda příčinou bylo jeho rozhodnutí vzdát své snahz či nějaká J35U5ova akce ve Archivech, ale pravou bylo, že po svém návratu do všední reality zjistil, že pátrání po jeho osobě bylo zastaveno.

Co víc, lidé byli jeho podobiznou na každém rohu a pátracími akcemi tak přesycení, že Max si teď mohl dělat v podstatě cokoliv, chovat se jako ten největší podivín a dopouštět se všelijakých bláznovin a v lidech kolem to vyvolávalo slabou, jestli vůbec nějakou reakci.

Mohl si zkrátka dělat co chtěl. Nebo ... co chtěl jeho přehrávač? Co chtěla náhoda? Co chtěly jeho CMWGE?

Maxi, popiš nám, jak v posledních hodinách před volbami vypadá Max utržený ze řetězu.....
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

„Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy.“
Josef Stalin


Na shromáždění u volebního štábu J35U5e a MemeSis bylo našlapáno hlava na hlavě.

Hlavní myšlenkou hnutí bylo ForReal! a MemeSis tedy rozhodla, že vítězství se svými fanoušky nebude slavit online, ale pěkně na živo. A proto svolala velký meeting do Esherova parku.

Veškeré přípravné aktivity si vzala na svá bedra, aby Chesus nebyl příliš vyčerpaný a působil na své fanoušky svěže a připraveně na roli Provního radního. "U mě tu trochu únavy zakryje mejkap," říkala mu, "ale ty, ty musíš dobře nejen vypadat, ale i mluvit a jednat."

JE5U5 tak zažíval prazvláštní pocit. Celý ten šílený frmol, celý ten blázinec se točil kolem něj ... a jeho osoby. A zároveň byl uprostřed toho mumraje tak trochu sám. A hlavou mu probíhaly všelijaké myšlenky.

Chesusi, napiš nám něco kryptyckého. To bude v tuhle chvíli stačit.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

... na posteli v teď už mém domku v UpFloo ...

Po nějaké době pobytu na planetě se vracím na HoGlo podat zprávy, předat vzorky a tak dále. A hlavně zjistit, proč vypadlo před pár týdny spojení. Letí se mnou i můj odpadlík. Čekali jsme už několik dní na dobré trochu dobré počasí, aby se dalo odletět a konečně přišlo. I tak s našim modulem pěkně cloumal po startu vítr a radši jsem v rukou celou cestu žmoulala papírový pytlík. Už jsme byli ve slušné výšce, když s námi smýkl prudký poryv větru...

Au, teď už probuzená se sbírám ze země. Sakra nejsem trochu velká na to, abych padala z postele když mám divoké sny? Vylezu nahoru a zase usnu.

...skláním se nad neuklizenou mrtvolou ležící na zemi hangáru. Není vidět žádná krev, kůže je voskově žlutá ale když rozepnu košili, vidím naběhlé uzliny a různé fleky na kůži. Pak "mrtvola" zasténá a natáhne po mne ruku ...

Leknutím se probudím. Před očima ale stále vidím tělo umírajícího, cítím i pach smrti, která z nemocného vycházela. Promnu si tváře, ať ten ošklivý sen zaplaším a pak zase zavřu oči.

... na můstku mi Memesis s Jezusem dopřejí audienci. Všechno je honosně přezdobené, Memesis sedí na nějaké trůně a na klíně drží průsvitnou nádobu s živou Jezusovou hlavou, z níž se vine bílý roztřepený provaz míchy. Stav Jezuse mne nepřekvapí, nějak vím, že ty amputace už dávno dobrovolně podstoupil, aby jeho mozek nemusel pálit výkon na údržbu a ovládání vnitřních orgánů a periferií a aby jej vjemy z nich nerušily. Mít obnažené nervy a nebýt pokrytý kůží umožní vjemy víc real. Memesis lehce klepne nehtem do skla nádoby a Jezusova hlava se otočí ke mně...

Jezusovy oči vypadají tak jinak, že mě leknutí zase probudí. Co to sakra je? Snažím se zaplašit nepříjemný pocit a strach a myslím na hezké věci. Na to, jak zanedlouho doopravdy přistanu na planetě a co tam nového uvidím.

... "Vy jste naživu?" ozve se z reproduktorů, když se Jezusovy rty pohnou. Sakra, už jsem zase v tom snu a teď nebyl ani časový posun, uvědomím si. Chci se probudit, koušu se do rtů, zarývám nehty do dlaní, bolest je slabounká, potvrzuje, že spím a je to jen blbý sen, ale já spát nechci! "Nemoc se začala šířit po vaší první návštěvě. Zatáhli jste ji sem a schválně, abyste zničili nás a celé HoGlo! Závidíte nám úspěch! Nás ale nezničíte! S pomocí Ohmových implantátů nemocní začali přežívat." V panice se rozhlédnu po personálu kolem a ti rozhalují šaty a pod nimi vidím trčící kov, špatně zhojené rány, plech, který prosvítá pod hnijícím masem. S šíleným nepříčetným výrazem se po nás sápou a já ani nemám sílu bojovat nebo utíkat....

Zařvu když mi utrhnou ruku v lokti. Posadím se na posteli a celá chvějící a plačící rozsvítím. Zajdu do koupelny a umyju si tvář. Najím se, trochu pouklízím, dělám cokoli, ať už nemusím jít spát. Cítím, že ten sen číhá těsně pod povrchem mého vědomí a objevil by se zas, kdybych jen na vteřinu zavřela oči.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... někdy před tím, během kampaně ...
nápis pod Corneliem ukazujícím na čtenáře píše:VELKEJ HAFAN :dog: chce TEBE do své :ant: MRAVENECČÍ ARMÁDY! :ant:
nápis pod gifem se zvolna roztávajícím Corneliu v bojovém obleku píše:Proč zvolit pro HoGlo BUDOUCNOST, když můžete zvolit :skull: MINULOST :?:
Animace končí tím, že se mu jedno oko zlověstně rudě rozzáří.
Hrdě převádím MemeSis další memy, které jsem navrhl.
"To je vážně krutopříné!" pochválí mě, "Já mám zase tohle. Po pravdě, myslím, že je to můj masterpiece..."
3D grafika s Corneliu držícím vodítko vedoucí k uživateli píše:Okie, doggy... :dog2:
Chvíli si ho prohlížím.
"Jako... prim, ale už jsi imho udělala lepší..."
"To říkáš jen proto, že nevíš, jak se to bude používat," začne vysvětlovat MemeSis, "V momentě, kdy nějaký příznivec Cornelia začne na vejru vysvětlovat, jak je hrozně potřeba zvolit racionální a zkušené vedení, obhajovat potřebu vší té těžké práce a osobních obětí, co nás čeká, nutnost bojovat o svůj Ráj... tak tam náš příznivec plácne tohle.
Tím naznačí, že je Corneliův obhájce jen ochočený pejsek Pořádků, zblblý nebo placený a epicky ho vytrollí. Diskuse se utopí v emocích a s těmi umíme pracovat..."
"Já ti nevím... neměla by před volbami probíhat alespoň nějaká rozumná diskuse? Debata o alternativách, přínosech a nevýhodách jednotlivých programů..."
"Tady tě zastavím, lovísku," dá mi MemeSis prst na pusu, "Zaprvé - máš snad nějaký program?"
"Ehm... ne. Většinu času trávím kritizováním Cornelia a tvrzením, že to zvládneme líp a prostě to uděláme..."
"Tak vidíš. A zadruhé... už jsi někdy viděl na vejru diskusi, která by k něčemu vedla? Nemáš zase horečku, Čízi?"

Oplatím jí rozpačitým úsměvem. Jeho okraje jsou trochu křečovité.

INFOscreen s informacemi o organizovaném přesunu a přerozdělování Loukvoďanů píše:Zločinci už zítra i ve VAŠEM sousedství :!: :!: :!:
(Záběry, kterak Corneliu organizuje Pořádky, kteří třídí uprchlíky z Loukvods)
"Ehm, není to trochu moc?" namítnu už trochu nakvašeně, "Vždyť... máme mezi Loukvoďany přátele. Lynu a její gang... vlastně tak trochu i můj gang. Nebo spíš Míjin... 'Míja, Grob a Chesus! Míja, Grob a Chesus!' měla jsi vidět, jak nám skandovali! For real!"
Zamračím se..
"Zase budou, MEDíku, zase budou... a tentokrát všichni, celý Majdex!" odpoví MemeSis, ale zamyslí se, "Jestli něco Majdexané chtějí, je to hlavně klid a hlava ve vejru. Na druhé straně... jestli to dopadne tak, že Loukvoďané dostanou volební právo, nemělo by to vypadat, že je tu ty a já nechceme. Naopak bychom měli připravit něco o tom, jak je Corneliu jeden port s Pořádky a bývalý korporát - ať už to přesně znamená cokoli. A že ty's byl vždycky přítel Loukvods, rebel. Lyna a ten gang by tomu mohly dodat na pravdivosti a rozšířit povědomí o tobě. A ona bude chtít, aby nehlasovali pro Krysysla... Inu, připravím obě verze a vypustíme těsně před volbami tu, která se bude víc hodit..."
"A... co se na tuhle část... víš... vybodnout?," nadhodím opatrně, "Jedna věc je přehánět v tom, co je Corneliu zač. To je normální vejrovina. Ale vyloženě lhát?"
"Jak to myslíš 'lhát'?" zamračí se pro změnu MemeSis, "Vždyť to byl jeho nápad je sem přitáhnout.."
"Jenže můj taky!" ohradím se, "Přece mu nebudeme v kampani vyčítat něco, co bych udělal taky! Navíc už mám i plán, jak je po mém zvolení začlenit do společnosti, dát jim volební práva a..."
"Už jsi o tom někomu řekl?!" vyskočí MemeSis.
"Ne, už jsem ti říkal, že měl jsem moc práce s těmi gify a chatování na vejru o tom, jak jsem awesome a přinesu cool budoucnost, a že Corneliu sucks..."
"Uf... dobrá. Tak... necháme celou tu věc s loukvoďany u ledu, ju? Vychillujeme. Ale ty nebudeš nikam psát ani nikde říkat, co máš v plánu, ano? Programy se zásadně dělají až po zvolení, jinak se totiž nedají operativně měnit. A ty přeci chceš být flexibilní, ne?"
"Že váháš... A... díky," usměju se, "Víš, chci opravdu vyhrát. Ale poctivě. For real!"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... na prahu rezidence ...

"Pane kandidáte Corneliu. Co vás vlastně přimělo probudit se z mrtvých a začít pracovat s námi, mravenečky z Majdexu, jak nám tak rád říkáte?"

Stál tam v teplákách a tílku, jak se chystal jít si zaběhat. V časnou ranní hodinu obvykle zely parky UpFloo prázdnotou a nikdo ho neobtěžoval. Netoliko dnes. Prohlédl si reportérku i její doprovod od hlavy až k patě a promnul si zamyšleně čelo, opatrně, aby si nestrhnul pásku přes oko. Rty se mu zvlnily v hořkém úsměvu.

"Chcete slyšet pravdu, nebo nějakou senzační cool hlášku?", ušklíbl se, "Chci si zaběhat, dokud je tu klid, tak si to nechte na pozdějc..."

Prodral se ven a dveře za ním se zasyčením zapadly. Začal s volným poklusem.

"Chceme slyšet, co si myslíte! Héj! Počkejte! Pane kandidáte!"

Brzy ho dojeli na jednokolkách, na kterých dnešní mládež tak ráda brázdila chodníky a můstky Majdexu.

"Odpovězte nám! Dlužíte nám odpovědi, nám všem!", strčila mu reportérka mikrofon před obličej ze strany.

"Dlužím? Když myslíte...", odfrknul si, ale trochu zvolnil a otočil hlavu na stranu, "Takže proč jsem 'vstal z mrtvých'? Protože CMWGE usoudila, že mě HoGlo potřebuje. Jednoduchý jako facka. A proč s váma pracuju? S kým jiným bych měl pracovat? Nikdo jiný, než lidi z Majdexu a Loukvods nezbyl. Tak pracuju s tím, co je. Mám snad na výběr?"

"Znamená to, že byste byl raději, kdyby se probudilo víc lidí jako vy?"

Zastavil se a kousl se do rtu. Nebyli daleko od 'hrobky pozemšťanů', jak sám pro sebe přejmenoval hibernační sál s kapslemi. Budova se tyčila do výšky nad většinou struktur v Upper Floor jako se kdysi nad obyčejné stavby tyčily věže katedrál, zikuraty nebo pyramidy. Pohlédl tím směrem.

... někdy dříve ...

"Co mám, pizda udělat?! CO JEŠTĚ?!", zakřičel zoufale s pohledem upřeným vzhůru, jak tam stál pod řadami kapslí, které se táhly do výšky. Měl pocit, jako kdyby z nich na něj dolů shlíželi ti, kdo v nich byli uložení. Slyšel jejich šepotání a cítil jejich napjaté pohledy. V koutku mysli věděl, že si s ním pohrává jeho vlastní představivost, únava a alkohol, ale jedna jeho část chtěla věřit, že tu opravdu nějakým způsobem jsou a že mu mohou dát odpovědi, radu nebo ho podpořit. Sen, který se mu minulé noci zdál ho znepokojil a doufal, že ho pobyt mezi mrtvými uklidní. Místo toho cítil větší vztek a bezmoc.

"Jak jim mám otevřít oči a donutit je, aby volili rozumem, he? Volby, taková pitomost...tohle je noční můra, jak nějaký jednadvacátý století...přál bych vám být v mojí kůži, fakt že jo...", láteřil a přecházel sem a tam jako tygr v kleci, "Vy jste z toho vyšli lacino, jako padlí hrdinové. A já mám uklidit svinčík, co jste nadrobili? JEBU VÁM NA TO!"

Vztekle mrštil láhví na jeden z terminálů, ale uspokojení mu to nepřineslo.

"A víte co? Nebude po vašem. Nasrat.", zdvihl ruce a ukázal kapslím vztyčené prostředníky, "Nebudu nikoho přesvědčovat, lámat nebo převychovávat. Náš čas skončil. Nebudu křísit mrtvou civilizaci. Budu následovat Zářnou a její vizi. Ona je ten anděl, na kterýho Lidstvo čeká. Ona je může spasit, ne já. Udělám co můžu, aby nakonec právě ona vyhrála volby. A kdyby to nedopadlo, i tak udělám, co můžu, aby Lidstvo dorazilo do Ráje. I kdybych měl nakonec tu zasranou kocábku vlastnoručně sestřelit z oblohy, to vám můžu slíbit."

ObrázekObrázek Prozkoumal svatyně své rodiny, aby si poradil se znepokojujícími sny a ObrázekPřiznal se ke svým tajným touhám.
Wise man said just walk this way
To the dawn of the light
Wind will blow into your face
As the years pass you by
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and you will find
Passage out of the dark

Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star

Wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns

Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star

Wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and you will find
The way out of the dark

Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star
Send Me An Angel, Scorpions
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 15. 4. 2022, 13:52, celkem upraveno 1 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... volební den je jistě něčeho svátkem - ale demokracie to dávno není ...

Rozdávám úsměvy a podpisy - vlastnoruční ¡for real! Ostatně rozmáchlé, přesto kaligraficky perfektní J35U5xMachina je jediné, co umím vlastní rukou napsat. Přesto se cítím podivně odtržený.

¡Cink! ObrázekZdolej nebo se povznes nad nějaký prvek své situace.

Snad je to tou medikací, kterou mi předepsal Tobby, ale jako by se mě ten vír událostí ani netýkal, i když je zcela nepochybně kvůli mně. Jsem jako divák vlastní show. A přitom se tu píší dějiny...


Vichrem jarních dní
moře hlasů zmítané
na Hranu ostří


Escherův park si MemeSis nevybrala náhodou. Nejde jen o to, že byl Chesusův oblíbený, ale příhodně se hodí k tomu, co za okamžik začnou 3D projektory promítat.

"... mohla vychvalovat celý den (a v noci s ním sbírat další zážitky) :wink:" pokračuje MemeSis v rozdmýchávání publika, "ale myslím, že jste toho o Něm ode mě slyšeli dost - a ještě uslyšíte - lol. Ale teď je čas na slíbené překvapení! Ať vám o J35U5kovi poví taky někdo jiný.
Proto prosím potlesk pro našeho zvláštního hosta - Corneliu Pillata! Tak 'generále'," udělá MemeSis prsty výrazné uvozovky, což zdůrazní i přidřepnutím v kolenou, "Co si skutečně myslíte o J35U5xMachina? A tentokrát pravdu - pěkně prosím!"


Projektory na okamžik promítnou smajlík v podobě prosící kočky, která nakonec pošle děkovný polibek
:kissing_cat:
a pak se již objeví záznam z bezpečnostních kamer Kliniky, který Chesus zachránil před skartací.

Corneliu Pillat píše: 20. 8. 2021, 00:15 "Tohle? To je to důležitý, to OPRAVDOVÝ. Tady se lámal chleba, ty bejku, a ty jsi obstál se ctí! Zachoval ses, jak by se měl zachovat každý - ale dnes se tak naprostá většina zachovat NEDOKÁŽE. Tohle nebyla hra, compadre, tohle byl opravdovej život. To mohl být ošklivej pád, zranění páteře a měsíce nebo i roky léčby a rekonvalescence. Nebo taky dojebanej život. Nebo taky mohl zakrákat. Ale tys udělal správnou věc. A to je přesně to, proč lidi chodili do války...když šli dobrovolně...udělat správnou věc..."

Corneliu se nadechne, narovná se a na chvilku se odmlčí, na tváři pořád, trochu netypický, úsměv.

"Hej, smečko!", houkne na chodbu, "Pojďte sem a koukejte na tohle..."

Jakmile dorazí první zvědavci z úklidového týmu, Corneliu nahodí obraz na jednu z projekčních obrazovek a pustí Chesusův záznam...
Hope and Glory píše: 11. 8. 2021, 06:50 Když se Chesus dal do pohybu, najednou zúročil všechny zkušenosti, které měl z nespočetného množství zápasů i tréninků, které ve virtuální verzi Escherova parku absolvoval. Je pravdou, že i ještě chvíli po zemětřesení létaly vzduchem či padaly nejrůznější neukotvené předměty ... a to ne vždy po úplně předvídatelných drahách. Chesus se jim ale snadno vyhnul ... a ty, kterým se nevyhnul, prostě rozeknul.

Váha kluka ho trochu zaskočila. Ne, že by byl tlustý, ale když ve Vejru hrajete "Save the Hostage", tak si můžete zachraňované enpécéčko prostě hodit na rameno a jen se vám posune progressbar zátěže. Tenhle kluk opravdu něco vážil, a tak to v jeden okažik vypadalo, že Chesusem s ním na zádech nedoskočí a zřítí se přímo na hranu protilehlého jednoho z propletených schodišť. Chesus si na poslední chvíli uvědomil, co hrozí. Místo snahy zachytit se a vyšplhat se na římsu, která ve Vejrové podobě zároveň slouží jako zídka, když hrajete level v režimu otočení o 90*, se odrazil nohou, a přesměroval svůj pád do architektonického prvku v podobě inverzního půloblouku.

Jak letěl vzduchem ve zběsilé otočce, vnímání času se mu trochu zpomalilo. Sledoval zdánlivě rotující prostor kolem sebe (ve skutečnosti to byl on, kdo rotoval) a znovu si uvědomil, že Escherův park i v realitě je postaven tak, aby dával ten samý zážitek, ať už je jeho tělo orientováno jakkoliv. A že ten neobvyklý půloblouk, který přitáhl jeho pozornost, a který se chystá tak mistrně využít, aby zbrzdil svůj pád, by klidně v jiné orientaci mohl být obyčejným kusem klenby, který si ani nezaslouží pohled člověka, který pod ním prochází.

Gravitace je ale neúprosná, čas nabral opět své tempo. Dvojí váha i v tenhle moment ovlivnila trajektorii rotace i skuku, a Chesus se zachráněným klukem byl rád, že místo elegantní dvouapůlotočky dokázal jen tak tak dostat své nohy pod sebe.

Dopadl na zem o něco neobratněji a bez dokonalého superhrdinského telemarku, který si ve své fantasii pro tenhle moment chystal. Ale lidem okolo, kteří se právě vzpamatovali ze zemětřesení, to bylo úplně jedno. Jen stáli, zírali na to a tleskali.
Corneliu pauzne záznam a vztyčí ukazováček a nadšeně se obrátí na ostatní, oči se mu horečnatě lesknou.

"Tohle lidi, TOHLE, byl OPRAVDOVEJ hrdinskej skutek. V Reálu, ne ve hře, ne ve VíáRu, v Reálu. Udělal to, protože musel? Nebo protože mu to CMWGE řekla? Nebo snad za to měl slíbenou odměnu v podobě bodíků? Ne. Udělal to proto, že to bylo správný a protože kdyby nic neudělal, NIKDO by nic neudělal...a ten kluk by dopad zle. Tohle znamená převzít zodpovědnost."

Na chvíli se odmlčí a zavře oči.

"Často si kladu otázku, jestli si lidstvo vůbec zaslouží pokračovat. Tolikrát už jsem měl chuť to vzdát. Ale tohle...tohle jsou ty chvíle, kdy si říkám, že to smysl má. To je to, o čem jsem mluvil na začátku. Ten borec na tom záznamu zachránil člověka. Pomohl. I vy tady pomáháte - taky děláte něco, co byste dělat nemuseli a nikdo vás za to neobodíkuje...ale má to pizda, hmatatelnej a okamžitej dopad na životy lidí okolo vás. Rozhodli jste se přijmout zodpovědnost a udělat správnou věc. Zapamatujte si ten pocit, kdy vás zahřeje na srdci, že jste udělali něco nejenom pro sebe, ale i pro svoje bližní. Pro svojí smečku. To je ta největší odměna. Vzali jste osud do vlastních rukou a udělali svět o něco lepším. A na tom záleží. Na tom, jestli projdete světem okolo jako prchavej stín, uděláte ho horším a nebo naopak lepším místem. Jako to udělal on."

Ukáže prstem na obrazovku a odpauzuje záznam, kde lidé okolo začnou tleskat.
A začnou tleskat i lidé v Escherově parku.

Rád bych vyhrál volby :smiling_imp: :
Obrázek Celebrita <2> + Vůle <4>
:smirk_cat:
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

... RECON sekce ...

"Proč ses chtěl setkat zrovna tady?" ptá se mě máma a rozhlíží se po zasedačce, která vypadá zbrusunově i archaicky zároveň.
"Je tu klid, majore," pokrčím rameny. "Pořád mi ještě nesedí, že už mě nehledáte. To si zas CMWGE na mě určitě jenom něco chystá."
"Jsi paranoidní, Maxi. Všichni teď řeší volby. Corneliu říkal..."
"Nezačínej s ním, jo? Prosímtě. Fakt nechci vědět, co vy dva si říkáte. Jako vůbec. Ani trochu. Stačí, že dost tuším."
"Maxi..."
"Nope, prostě ne. Ještě slovo o Corovi a vyexpeduju tě zpátky do Majdexu, jasný?"
"Co s tebou mám dělat?" pokrčí rameny a opře si hlavu do dlaní. "Je tu s tebou alespoň ta tvoje kamarádka, o které jsi mi psal - Míja? Ta je přece i ve volbách mezi favority, možná bys ji mohl ve volném čase nějak podporovat, co říkáš?"
"Možná tu je, je to tu velký. Nevím, kde zrovna lítá. Teda, vím kam se chystá letět a v tom nemáme momentálně úplně shodu. Musíme to ještě probrat."
"Takže jsi tu vážně úplně sám, že? Víš, že izolace ti nesvědčí. Ani v minulosti..."
"V minulosti, kdy jsi byla od rána do noci v práci, i když nebylo vůbec co dělat, že?" řeknu ostře. Věděl jsem, že tohle mámu zabolí, ale stejně jsem to řekl. Máma se zatváří podobně, jako když trefili Cora. Aspoň že vím, jak ji na chvilku uklidnit. "Ne, neboj... nejsem tu sám. BíBí a Gé zrovna chystají něco vel..."
"Maxi!" skočí mi do řeči máma, "O tomhle jsem s tebou chtěla taky mluvit. Jedna věc je trávit celý život ve vejru, ale mít dvě imaginární kamarádky i v reálu? To přece nemůže být zdravé!"
"Heh, dvě..." vyklouzne ze mě polohlasem a očima sjedu k matnému kovovému boxu, který mi trčí z batohu.

Obrázek Studuješ nebo diskutuješ o svých studiích s aspoň jedním přítelem.

Ještě pár dní zpátky byl tenhle box obyčejné prázdné úložiště, připravené na nahrání pár exabajtů kdovíjakých dat. Pak mi máma pingla zprávu, že jsem zmizel z hledáčků MDPD; zrovna ve chvíli, kdy jsem se definitivně vykašlal na Archivy a rozhodl se zkusit to jinak. Dali jsme s holkama hlavy dohromady a pak to už šlo rychle. Připojená BíBí během pár hodin rozparcelovala box na dost partišnů a Gé je vybavila aspoň základním rozhraním, aby to příliš nepřipadalo vězení. A pak jsme vyrazili na lov.

Prvně jsme samozřejmě vlítli na catering. V UpFloo bylo dost odstavených dronů, kteří měli mraženkám chystat individualizované dobroty až do postele. Řídící subrutina CMWGE byla sdílená, takže to stálo hned ze startu dost práce, ale nakonec se povedlo ji během návštěv Můstku po částech přetahat do boxu. A že mraženky před časem nečekaně efektivně vyřešila Míja, nikdo si toho asi ani nevšimne.

Druhá mise byl pořádný ořech. Reklamní obsah je děsně decentralizovaný, hlavní CMWGE to všechno jenom diriguje a zásadní výpočty běhají kdovíkde na pozadí. Ale na druhou stranu jsou billboardy, drony a projekce vlastně všude. Většinu času jsme jenom hledali ten správně otevřený port a pak už stačila chvilka reverzního brouzdání v šejdnetu a měl jsem v boxu další přírůstek.

Když pak došlo na Tobyho a zdravotnický software, na chvíli jsem to chtěl odpískat. Je přecejenom minimálně stejně dobrý jako já, ale Gé ho zavčas prokoukla. Stačila pak trocha handlování s Drexem, na pár hodin zabavený ošetřovatel a klasicky blbě šifrovaný registr chorob. Tady jsem nakonec stejně radši udělal jen rychlý klon CMWGE algoritmu, úplně ho vycucnout by neprošlo, takže musím doufat, že se kopírováním něco nezlamilo.

A když tak nad tím přemýšlím, tohle vlastně bylo to nejhorší. Dostat do boxu kopie dalších CMWGE štěpů byla pak už hračka. Systém správy úklidu, řídící jednotka populačního růstu, synchronizace odpadního managementu, módní servis i tady v RECONu zapomenutý modul pro předpovídání planetárního počasí - ty všechny jsem si nakopíroval během víkendu. A dneska v noci jsem konečně zaplnil i poslední diskovou jednotku.

Obrázek Montáž výuky, seminárek, testů a/nebo jiných se studiem souvisejících věcí.

"Nemusíš se bát, majore. Nemám tu svoje dvě imaginární kamarádky," dokončím po chvilce vzpomínání myšlenku. Máma si oddechne. Je mi jí líto. "Mám tu sedmdesát čtyři reálných digitálních kamarádů a kamarádek. Sedm desítek skoro plnohodnotných úzce specializovaných subrutin CMWGE. A ty všechny mi dělají parádní společnost."
"Proboha, Maxi, pro... proč?"
"Protože všechny tyhle rutiny mají jeden společný prvek - vynikají v pravděpodobnostních scénářích. Každá to dělá jinak, ale nakonec každá umí hlavně odhadnout, co si kdo bude myslet, co udělá a co si bude přát."
"Tohle přece nemůže být legální..."
"Ne? CMWGE to koncentruje a dělá furt, ne? Proč bych nemohl já? Zrovna, když máme ty volby, že jo?"
"Ty je chceš nějak ovlivnit, je to tak?"
"Ale prosímtě, to vůbec. Jenom si myslím, že je jedno, kdo je vyhraje. Nezáleží na tom, kdo je u kormidla, ale co udělá. A já budu vědět, co udělá, chápeš? A budeš to vědět i ty, proto tu spolu sedíme. Po dnešku se může stát nějaký fakt velký průser, ale nenech se ty ani ostatní do ničeho zatáhnout, ju? Nechci, aby se vám... tobě... něco stalo. Dám ti vědět, kdyby se blížil nějaký průser. Ať už od Jesuse, Cora, Míji nebo kohokoliv jiného. Prostě se nestane nic, co by ohrozilo HoGlo. My dva na to dáme bacha, souhlas, majore?"

Mámin pohled je skelný, oči vlhké a čelo orosené. Dal bych nejeden token za to, abych věděl, co si teď myslí. Ale ona mi to pak poví Gé. Teď je jasný, že mě má buď za blázna, nebo... nebo magora. To je vlastně jedno. Hlavní je, že vedlejší produkt tohohle projektu je nastartovaný.

A co se toho hlavního týká, tam je už snad všechno správně rozehrané. Jen zbývá počkat, až to volební šílenství vypukne. Pak se pozornost lidstva na chvíli upne jinam a já budu mít klid na práci. Na moji volbu, co doprdele práce nakonec provedu s naší labilní CMWGE.

Obrázek Spustíš projekt s aspoň jedním dalším studentem.
EDIT: Obrázek Máš možnost využít tvoje rostoucí znalosti a schopnosti k pomoci na významném výzkumném projektu.

HG, můžeš myslím pokračovat s rituálem.
Naposledy upravil(a) Max Richter dne 22. 4. 2022, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Upfloo, rezidence Cornelia Pillata, pár dní před volbami ...

"...a právě proto musíš vyhrát volby ty, Míjo. Nebo se o to aspoň pokusit. Jestli je teda nemá vyhrát Memesis. Nebo Cheezus. A je v tom vůbec rozdíl? Díky tomu, že se volí celá rada, tak bude důležitý aspoň neprojet na plný čáře."

Povzdechne si, odhodí holtoab vedle sebe na sedačku a dá si ruce za hlavu. Tvář má staženou v přemýšlivém výrazu a měří si náctiletou dívku, která ho nejspíš poslouchá sotva na půl ucha, zatímco komunikuje s kdoví kolika lidmi nebo jinými entitami po síti. Plánování výpravy jí pohltilo možná víc, než jeho samotného.
Už spolu protřídili kvanta údajů z družic i průzkumných sond a strávili hodiny debatami nad nejvhodnějším místem pro přistání. Snažili se dát dohromady plán, který využije předností soudobé generace a zároveň minimalizuje problémy, které nevyhnutelně nastanou při střetu s realitou. S návštěvami RECON sekce museli být opatrní, aby je nikdo nesledoval a raději vyráželi na střídačku, aby zkontrolovali výbavu, funkčnost modulů a taky jestli Max nezapomíná jíst, pít a spát, zatímco pracoval na svém vlastním tajuplném projektu.
Corneliu si ale nemohl dovolit zapomenout na blížící se volby. Dělal si starosti, co všechno by mohlo vítězství Memesis způsobit.

"Víš, když vyhrají oni dva, možná výpravu do Ráje prostě zakážou a my dva hned nato rozšíříme řady odpadlíků. Pak se nám bude všechno dělat hůř. Nemyslím si, že by průzkum dokázali provést správně, spíš by zazdili těch pár pokusů co máme - pokud vůbec o přistání na planetě stojí. Mám pocit, že mimo VíáR toho vlastně nemají lidem moc co nabídnout a jediný o co jim půjde bude udržet se u moci a nenechat rozhodovat nikoho jinýho - ani o věcech, kterým sami nerozumí. Aspoň tak to na mě působí. Vždyť nedali dohromady ani žádný program, všechno staví na hejtu vůči...no, skoro čemukoliv, co řeknu. Za každou dezinformaci a manipulaci, co vyvrátím, vytáhnou s dalšíma třema. Je to jako bojovat s hydrou.", odrkne si, zakloní se a natáhne si nohy, "I kdybych nakrásně zamakal na předvolebním boji a vyhrál, bude to přinejlepším pade na pade a společnost totálně polarizovaná. Připravená na rebelii nebo rovnou na válku. K čemu to bude, když mě půlka lidí bude chtít následovat a druhá půlka bude připravená cokoliv zablokovat nebo začít s protesty, jenom proto, že něco navrhuju já a ne jejich miláčci? Nemůžu ani mluvit o průzkumu planety, jinak to ti dva otočí a zoškliví Ráj všem, co je budou poslouchat."

Sundá nohy ze stolu, přisedne si blíž a udeří pěstí do dlaně.

"Takže navrhuju tohle - necháme je, ať se dál soustředí na mě a na kydání hnoje...a ty zatím vytáhni do boje za lepší budoucnost a představ lidem svůj racionální a srozumitelnej program zaměřenej na budování lepší budoucnosti - dole na planetě, v reálným světě. Budoucnost, co si nový lidstvo vybuduje samo. Ty umíš lidi okouzlit a budeš zajímavá a zkousnutelná volba i pro ty, co mi nikdy důvěřovat nebudou a nebo je prostě neoslovím. Já se aspoň budu moct soustředit na to, abych ti pomohl s praktickou stránkou provedení a jak připravit lidi v nejkratším čase na střet s realitou, místo snahy vyhrát ty pitomý volby. A pak až přijde den voleb, zamotáme lidem trochu hlavičky, když to položím, naženu ti podporu a udělám ti reklamu. To by mohlo zabrat...zkus to zvážit, Míjo, myslím, že to stojí za pokus a něco takového čekat nebudou. Bude dost velký rozdíl provádět ten průzkum s podporou lidí, co se na to těší...a nebo ho dělat navzdory vládcům, co nejspíš zkusí okamžitě utáhnout šrouby a hodit nám do toho vidle..."
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

Poslouchám pana Cornelia. Čekala jsem takový proslov, bála jsem se ho, myslela jsem, že se budu cítit provinile, protože jej zklamu, ale kupodivu ta slova po mne neškodně sklouznou a nijak mne nenahlodají nebo nerozesmutní.

"Ne."

"Vím, že je to pro tebe zklamání." Uvědomím si, že Corneliovi tykám a už to tak nechám. "Ale já se nebudu snažit marně zachraňovat lidi proti jejich vůli, lenosti a pohodlí. Třeba tuhle práci nakonec udělá Memesis, která jim ukáže že o nic se nestarat, jen si užívat a nemít žádnou zodpovědnost je cesta do sraček."

"Nikdy jsem nebyla cvičena v okouzlování a přesvědčování. Byla jsem vybrána a cvičena pro logický úsudek, vhled, intuici a schopnost improvizace. To je to, co umím a chci používat. Nebudu se přetahovat o lajky s Memesis a dělat ze sebe šaška. Pokud jsou lidi tak hloupí a neschopní uvažování, že jí to žerou, je to jejich problém, oni tu promarní životy, já ne."

"Oznámila jsem, že kandidovat nebudu a trvám na tom."

... den před volbami ...
Míjin blog píše:
Ahoj. Chci se rozloučit. Pak se odmlčím, možná na dlouho, možná navždy. Jistě jste obeznámeni s novými výsledky průzkumných sond na planetě, které díky přineseným vzorkům upřesnily původní odhady. Jo, není to úplně ideální, ale to nejdůležitější tam je, dýchatelná atmosféra a pitná voda. S tím se už dá žít.

Tady mám už všeho po krk - ta parodie na volby vůdce, do které mě i Cora přihlásil ani nevím kdo a zřejmě jen z důvodu, aby jim dal nějaký větší význam a mohl z toho udělat líbivou, manipulativní, narcistickou šaškárnu.

Šílím i z naší CMWGE. Jistě, je to skvělý, teplý, bezpečný, pečující (ok, i trochu šílený) inkubátor, který lidský zárodek hýčkal dokud nepřijde jeho čas. Jenže čas na porod už minul. Lidstvo se musí osamostatnit, začít růst a rozvíjet se. Ten přerostlý, přenošený plod už je drcen a deformován stěnami malého inkubátoru a přesto z bezradnosti nebo lenosti tam leží a dál se nechává uměle vyživovat. Nedokážu se na to už dál dívat a doufat, že se něco opravdu změní. Asi proto, že je to i má vina, že nemáme "profi porodníka ze starých časů", když se mám držet přirovnání.

Hm, možná jsem prostě zbabělec a proto mizím.

Fakt se těším se až vypadnu a budu dole. Přesto chci doufat, že tady nahoře vše dobře dopadne, a že už zítra se vše pohne správným směrem: HoGlo se nenechá opít líbivými videjky, cool hláškami a pocitem, že nějaká okouzlující VR celebrita vyřeší mávnutím proutku zázračně všechny problémy. Pomáhala jsem sestavit tým odborníků, kteří chtějí pracovat pro ostatní a mají promyšlené plány, co dál. Pokud jste to ještě neudělali, seznamte se s jejich plány a vizemi (nějaký odkaz na program). Pro každou pozici v radě jsme hledali a vybírali kandidáta s nejlepšími odbornými i osobnostními předpoklady. Je to skvělý tým a věřím, že pod jejich vedením by bylo HoGlo v dobrých rukou.

Bude třeba hodně odhodlání a práce, aby se nakonec z bezmocného, nesamostatného lidského zárodku stalo něco nezdolného a životaschopného.

Budu na ten okamžik čekat.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Upfloo, rezidence Cornelia Pillata, pár dní před volbami ...

Corneliu se zatváří kysele a nespokojeně zamlaská.

"Ale do háje už...co nám potom zbývá? Já tě chápu a mám to dost podobně, ale přece nemůžeme ty volby úplně zazdít a nechat vyhrát ty dva na plný čáře...Míjo, na kolonizace Ráje potřebujeme víc lidí, než malou skupinku. A co všichni ti lidé, co CHTĚJÍ budovat lepší svět tam dole? Přece se na ně nemůžeme vykašlat...", promne si zamyšleně bradu, "Potřebujeme tady mít nějaký zastání, někoho, kdo tady udrží pořádek, zatímco my mákneme na tom, aby mohli co nejdřív přesídlit na planetu..."

... park v UpFloo, ráno v den voleb ...

"Znamená to, že byste byl raději, kdyby se probudilo víc lidí jako vy?"

"Jak se to vezme. Na jednu stranu bych byl rád, že bychom tu nemuseli šaškovat s volbama a vyžral by si to někdo povolanější a schopnější. Na druhou stranu...mí současníci by se zoufale snažili 'srovnat vás' podle zastaralý optiky a držet se původního plánu. A to by nejspíš nemohlo fungovat. Jsou pryč a možná je to tak lepší."

"Tomu nerozumím, vy snad nechcete to, co by chtěli vaši současníci? Držet se původního plánu? Nejste snad hlasem Staré Země?"

Corneliu se pousmál a odkašlal si, když ho začaly zabírat kamery ze všech stran.

"Podívejte, ten 'původní plán' vzal za své už před dávnou dobou. Není, kdo by ho realizoval. Já jsem voják a můj život byl...je...služba lidstvu. Tomu jsem přísahal a tu přísahu hodlám dodržet. Nemám zájem být politik, prosazovat plány mrtvých lidí, přetahovat se s někým o moc a táhnout vás do minulosti. Nikdy jsem takový zájem neměl a do voleb jsem se nehlásil, přihlásili mě druzí. Nepotřebuju si nic dokazovat, svojí roli jsem už sehrál a moje priority jsou pořád stejné - chci aby lidstvo zvolilo optimální strategii pro přežití a trvale udržitelný rozvoj. A to nejde zajistit tady na HoGlo - správu toho, co je tady na oběžné dráze, to milerád přenechám někomu povolanějšímu a schopnějšímu. Moje absolutní priorita je podpořit Míju a její plán průzkumu a kolonizace Ráje. To má totiž jako jediné smysl z dlouhodobé perspektivy. To Míja začala s probouzním Majdexu a pravým ForReal dřív, než se toho chytili oportunisti a populisti. Právě Míja mi ukázala, že vaše generace v sobě má sílu a schopnosti vybudovat novou, lepší budoucnost. To za vás neudělám ani já ani nikdo jiný, to musíte vy sami. Ona mě svým příkladem přesvědčila, že má cenu za vás všechny bojovat, za Majdexany i Loukvoďany. A přesně to hodlám dělat dál, ať už volby dopadnou jakkoliv - ale ne ve volbách, ne v nějaké 'radě HoGlo', ale dole na planetě. Sice jsem relikt minulosti, ale to za co bojuju je vaše budoucnost - dole na planetě."

Zhluboka se nadechl a pohlédl přímo do kamery.

"Vy, co jste nás podporovali - vydržte a vyčkejte, Ráj čeká a už brzy bude schopný vás přivítat. Zatímco Míja a já budeme budovat předmostí pro nový život na planetě, HoGlo musí zůstat v bezpečných rukou. Nesmí se propadnout do anarchie. Namísto mě, podpořte někoho, kdo se staral o vaše bezpečí už roky, někoho, kdo má opravdové zásluhy na tom, že se podařilo zvládnout Přechod i migraci Loukvoďanů. Žádám tak všechny, kteří věří v to co my, hlasujte za udržení vlády zákona a pořádku. Podpořte major Sue Richter - opravdovou a legitimní vůdkyni farakce, která bojuje za vaše bezpečí a zachování klidu a pořádku. Podpořte odborníky, které vybrala Míja. Společně tak zvládneme ustát čas turbulentních změn. A brzy přijde ta největší - přijde váš čas připojit se k nám na povrchu Ráje a vybudovat novou budoucnost. Per aspera ad Paradisum!"

intent: Zmobilizovat podporu voličů pro Major nebo Míjiny odborníky (a nechat tak antikampaň protivníků vůči Corneliovi vyšumět jako prázdnou bublinu), aby alespoň část rady mohla podpořit kolonizační iniciativu..
Je to v zásadě analogie toho, co udělal během VíáRového turnaje pro J35U5e - schytal dobrovolně kulku, aby mohl vyhrát někdo jiný. Na Cornelia se soustředila očerňovací kampaň a byl nejvíc pod dezinfo palbou. Když se rozhodne rezignovat na hlavní post těsně volbami a svou podporu přenese na Major a odborníky, mohlo by to jeho protivníkům trochu 'vzít vítr z plachet', protože celá kampaň 'nevolte minulost' vyjde naprázdno. Také by to mohlo přesvědčit nerozhodné a váhavé voliče, kteří si po očerňovací kampani nebyli jistí, pro koho hlasovat, když chtěli někoho zodpovědného s plánem, ale přestali kvůli systematické antikampani důvěřovat přímo Corneliovi.

Použitá dovednost bude Nelidská nevypočitatelnost (1) a pouto Poslední z Vlků (2) - musí sloužit svému krédu, chránit Gaiu a svou smečku, jakýmikoliv prostředky a za každou cenu - chce ochránit budoucnost HoGlo i za tu cenu, že sám z voleb ustoupí a svěří rozhodování do rukou povolanějších. Dává 4 VŮLE.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

"Cože?! Corneliu... vycouval?" třeštím oči na vejrový kanál, který vře novinkami a pak zoufale pohlédnu na MemeSis, "Ale... co teď budu jenom dělat?! Má vůbec cenu, abych dál kandidoval? Možná bych měl udělat něco podobného a prostě ti předat své fans :think: Možná bych mohl dole na planetě zanalyzovat víc kamenů nebo postavit víc habitatů... nebo co že to tam vlastně budou dělat."
MemeSis zaváhá. Pohled se jí rozostří, jak se jí na sítnici začnou promítat nějaké modely z mikroprojektorů po stranách hlavy a pak dokonce zvrátí oči v sloup, jak se na chvíli plně ponoří do plného rozhraní svého implantátu. Já si mezitím okusuju palec a horečně přemýšlím.

¡Cink!ObrázekObrázek Zoufale pátrej po řešení.

"To by... nevypadalo dobře. Část lidí by tě označila za pozéra, kopírujícího jeho nápad. Část tvých 'fans' by to pak zabalila... Můžeme vyhrát jedině spolu. Navíc... já chci, abychom vyhráli spolu."
"Spolu až do konce..." vstanu a pohladím ji po tváři. Pak se usměju, "Navíc bych se na té planetě unudil k smrti. SimParadise s realistickým budováním základny byla jediná hra, kterou jsem ve vejru zabalil už po stu hodin. Brr..."
"Navíc tohle je pořád Corneliova hra," pokračuje MemeSis, "Způsob, jak zahodit větší část naší vlastní kampaně. Jak já nesnáším tyhle obětavé správňáky, jsou tak... nevypočitatelní! Ale pořád je to on, jeho plán, jeho program, jeho lidi. Možná místo sebe nastrčí... svůj druhý avatar-" MemeSis rychle naťuká nějakou poznámku, "ale pořád bojujeme s Ním. Ty proti němu. Pořád nad ním můžeš vyhrát!"
"Máš pravdu!" zatnu svoji mechanickou ruku v pěst, "Měl jsem čekat nějaké jeho korporátní mumbojumbo! Nechat za sebe vládnout NPCčko a z vpovzdálí posílat příkazy..."
"Ehm, Džej... víš, že Major je opravdová, že jo? Stejně jako já..."
"Neboj, to byl jen takový příměr, jako s tím avatarem. Vím, co je skutečné," chytím ji za ruku, "Ale co s tím teď na poslední chvíli provedeme?"
MemeSis si oddechne, ale uvolnění vystřídá sveřepý výraz.
"Neboj se, MEDíku, tvůj input se o to postará. Ty máš teď jediný quest - zářit!"
"Lovískuju, když mluvíš takhle sprostě," přitáhnu si ji blíž.
"Však se taky těším, až tě odměním po vyhraných volbách," pobílí mě, "a je nejvyšší čas začít tě trochu nažhavovat..."

...

Když se Chesus vrátí na stage, MemeSis otevře komunikační kanál.
"Jo, to jsem já... Co si myslím o Corneliově prohlášení? Typický corpo-shadowing! Cože? Jasně, že mě můžeš citovat, klidně si to nahraj. Ale ještě lepší bude, když to pak řekneš vlastními slovy. Co? To víš, že mi nevadí, když to bude vypadat, že jsi na to přišla sama, ráda ti ten kredit přenechám - jsme přece kamarádky! Ne, vážně, nemáš zač...
A poslouchej, že je Corneliu jeden port s Pořádky, ví každý. A každého určitě taky zajímá, jak moc je to profesionální s ním a Major...
Awesome news, že? Ne, nemám to potvrzené, budeš to muset prozkoumat sama. Investigace, chápeš? Tvůj vejrový kanál vybuchne novými lajky, věř mi. Cool, pusť se do toho raději hned, ať tě někdo nepředběhne. Pa :kiss: "

O něco později se též začne šířit nová řetězová zpráva.

SLUŠNÍ LIDÉ ČTĚTE píše:
INFOscreen s informacemi o organizovaném přesunu a přerozdělování Loukvoďanů píše:Zločinci už zítra i ve VAŠEM sousedství :!: :!: :!:
(Záběry, kterak Corneliu organizuje Pořádky, kteří třídí uprchlíky z Loukvods)
Korporace ze Staré země tahá za nitky Pořádků :!: :!: :!:
Major jako hlavní spojenec Corneliu - nový policejní stát :?: :?: :?:

Věděli jste, že invazi takzvaných uprchlíků z Loukvods řídili Major a Corneliu společně? Ptáte se proč? Protože problémy, které způsobují, posilují autoritu a potřebnost Pořádků!
Major pak požádá novou Radu o nové brance k udržení pokoje a - POKUD VOLBY DOPADNOU, JAK CHTĚJÍ - možná si je sama I schválí!


Obrázek

Uniklé informace navíc naznačují, že druhým bodem jejich plánu je dát časem loukvoďanům volební právo!
Z vděčnosti pak budou volit buď Major, nebo přímo Cornelia, pokud bude kandidovat v příštích volbách. Je to způsob, jak si zajistit trvalou NEOMEZENOU MOC!

unlimited-power-star-wars.gif
unlimited-power-star-wars.gif (2.79 MiB) Zobrazeno 989 x
Zastavte to, dokud je čas :!: :!: :!: NEvolte Cornelia v uniformě Pořádků.
NEvolte Corneliovu loutku. NE loukvoďanům! NE změně společnosti v Majdexu!


Přeposílejte NEŽ TO SMAŽOU!!!

Vyvolávám svůj OSUD Obrázek Chesus je nucen střetávat se se svojí nemesis.
(Která vytáhla opravdu špinavou kartu, se kterou nechtěl mít nic společného).
Chesus
Deník
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti