[HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Jen chvíli poté, co Míja vyjádřila své přání, se prostředí kolem ní proměnilo a nabylo antického ducha. Ocitla se na rušné ulici starověkého města, kudy stovky a tisíce otroků nosily sem a tam vzpomínkové koule.

Jenže Míje to bylo málo. Potřebovala co nejrychleji proniknout do tajemství, které MemeSis skrývala. A i když v této trefné analogii by bylo o něco lehčí sledovat pohyb těch správných otroků, Míjina intuice jí říkala, že ještě jednodušší to bude, když otočí pomyslný knoflík intenzity svého přání na Maximum.

Míja si nepřála vidět ve starověkém hávu jen Archiv a jeho posly. Míja si přála vidět ve starověkém hávu samy zaznamenané vzpomínky.

O chvíli později už byla na správném místě. Sledovala disputaci několika mudrců, oblečených v bílých tógách. Nejspíš šlo o učitele. Téma jejich rozhovoru bylo nadání od bohů a božích zásahů do procesu výuky. Bylo zjevné, že trojice se baví o srovnání spochopností jedné patricijky a plebejky. Patricijka - Míju pobavila tahle genderová překroucenina, způsobená zjevně poněkud násilným reskinem - zjevně podle nich nevykazovala žádné zvláštní nadání, přesto byla vyvolená bohy a dostávala množství zvláštních úkolů. Naproti tomu plebejka se naopak ve svých studiích ukázovala jako velmi schopná ... možná i všeho schopná ... ale bohy zdála se býti opomíjena. A každý studijní výsledek, každý postup, kterého dosáhla ve snaze udržet s privilegovanou patricijkou krok, byl jen a jen její vlastní.

Bylo by však chybou domnívat se, že mudrci hovořili o plebejce a jejím postupu čistě v superlativech a vyzdvihovali její studijní schopnosti. Ano, její postup vzhůru byl opravdu jejím dílem, ale její krása, schopnost manipulace či efektivita, s jakou reinvestovala každý vydobytý sestercius do vlivu mezi spolužáky i učitelstvem tvořily na jejím úspěchu přinejmenším stejný, ne-li větší podíl, jako získané znalosti a dovednosti. Zajímavým bodem disputace však byla zmínka, že plebejka se takovýmto způsobem chovala vždy jen ve chvíli, kdy nějaká autorita srovnávala její výkon či postavení s patricijkou. Jako by ji hnala kupředu touha vystoupit ze stínu vyvolené, dokázat, že i když jí samotné bohové nepomáhají, dokáže dosáhnout víc.

Jméno patricijky ani plebejky nikde nebylo zmíněno napřímo - a možná to byl důvod, proč tahle vzpomínka nebyla skartovaná, přestože Míja věděla, o kom se mluví a že je to záznam jejích učitelů. Nebylo ale těžké domyslet si, kdo je kdo.

Míja přestala sledovat tuto scénu a mávnutím gesty si nechala zobrazit další, které byly blízké jejím vzpomínkám a kde předtím zaregistrovala Memesis.

Začala objevovat variace téhož. Kdosi mimo záběr byl nadaný, protěžovaný bohy a dostávalo se mu zvláštního zacházení. A ve chvíli, kdy nějakou náhodou či řízením osudu zkřížil cestu komusi podobnému, ale obyčejnému. Zastínil ho, odsunul do pozadí. Nezáleželo na tom, kam se podívala. Jednou to bylo soupeření v armádě. Pretoriánka rodem, kterou na zvláštní výpravy vysílal sám Mars (reskin si zjevně stále nevěděl rady s pohlavím aktérů) a velíty, která se kombinací bojových dovedností, vyjednávacího umu a možná i nějakého toho seknutí spolubujovníka do zad při bojové vřavě propracovala až na centurionku. Jindy zase šlo o soupeření o vliv na pána domu mezi otrokyní v podobě náčelnice z barbarského kmene, vydržované v bohaté rodině jako rukojmí a její sokyní v přízni, dívce, kterou její vlastní rodiče prodali na ty nejnuznější práce, aby splatily své dluhy.

Ale jednu věc měly všechny tyhle scény a vzpomínky společné.

Vyvolená se na nich nikdy neohlédla do svého stínu. Neměla proč a hlavně neměla kdy - byla pořád tak zaměstnaná úkoly od bohů. O své soupeřce, která se ji tolik snažila vyrovnat a překonat, neměla ni páru.

Míja si zaznamenala adresy všech těch vzpomínek, vypla reskin a přehrála si je znovu. Byly to nejrůznější záběry ze školky, školy i zájmových kroužků i volnočasových aktivity, které navštěvovala, často z vůle či v rámci úkolu od CMWGE. A na všech se v néjaké formě vyskytovala MemeSis, zastíněná, odstrčená zářnou vyvolenou, bojující všemi prostředky, co jako dítě či později jako mladá slečna měla, o kousek pozornosti a místa na světle.

Míjo,

tohle je darda, která by jednoho vřadila. Získáváš těžké zranění "Stvořila jsem MemeSis" ... nebo možná "CMWGE skrze mne stovřila MemeSis"? To už nechám na tobě, jak to vlastně cítíš - ostatně stejně máš právo si to zranění popsat/vyložit trochu po svém v rámci mitigace. Každopádně, my nechceme vyřazenou Míju, chceme, abys hrála dál, takže nám zdůvodni, proč tě to zranění vlastně nevyřadilo a neomezuje, ale stalo se něco nebo způsobilo ti něco trochu jiného, co se projeví jako
● NÁSTROJ +1
● POUTO 1 se zraněním
● OSUD 1 související se zraněním
● Magická nebo Nelidská DOVEDNOST 2, dává-li to smysl.
anebo - jako HG ruling - nabízím alternativu:
● SPOJENÍ 2 na MemeSis.

Dále:
Díky tomuto zranění si vyčisti sloty na lehká zranění. Určitě to neznamená, že bys přišla o čudlík na vypnutí CMWGE - ten ve fikci stále máš. Ale Pouto, se kterým tě nutil uspokojovat náhodné biologické potřeby je ve srovnání s tímhle zjištěním dost zanedbatelné, stejně jako fakt, že ti někdo hacknul Vejr.

A nakonec: Tímto velkým odhalením máš vyřešenou svou Potíž Tajemství. Někam si umísti +4 žolíkové XP a získáváš 1 zázračný bod.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Max po dojetí videoklipu na chvíli přeostří svůj zrak z animované matky a dcery na Míju, připojenou do Archivů vedle něj.

Ač má na první pohled nepřítomný výraz, který mívají připojenci zabraní do nějaké online aktivity, ve tváři se jí objeví vrásky, jako by se právě probírala něčím ne zrovna příjemným.

Do popředí Maxových pocitů se prodrala jakási starostlivost. Cítil ji ohledně Míjy už dříve, ale to ji nedokázal pojmenovat. Až písnička, kterou teď doposlouchal a alegorie o vztahu Matky a Dcery, kterou viděl, mu pomohla.

I když nebyl Míjiným biologickým otcem, cítil se za ní otcovsky odpovědný.

Maxi, utržil jsi lehké zranění "Mohl bych být Míje otcem...."

Popiš nám, jak se pro tebe do doby, než si ho vyléčíš/zahojíš, stalo jedním z:
● NÁSTROJ +1
● POUTO 1 související se zraněním
● Magická nebo Nelidská DOVEDNOST 2, dává-li to smysl.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Dolétli k branám Ráje
po cestě dlouhé věky
jak neseni proudem řeky,
a jejich drama zraje.

Převzali vládu
nad veřejnými statky
a není cesty zpátky.
Předejdou pádu?

Šílených robotů sebranka,
realita nebývá hravá,
sestup nebude selanka,
čeká je planeta dravá,
u kormidla tyranka,
která z nich je ta pravá?

Člověk by se skoro bál,
jak to bude dál.
Tímto končí kapitola.

Získáváte každý 4 žolíkové expy, 3 přechází do další kapitoly.

Prosím, učiňte následující:
- umístěte žolíkové EPXy (včetně těch za Emoce, pokud jste tak doposud neudělali) do svých Cest
- projděte si své Cesty, zdali se v nich nenachází něco, co jste splnili a předtím jste si toho nevšimli. Mějte při tom na paměti, že někdy vám může se splněním kroku na cestě pomoct i odehrávka někoho jiného - třeba HG nebo spoluhráče.
- obnovte si Vůli na 8
- pokud máte povrchové Zranění a nemáte ho úplně čerstvé, můžete si ho odstranit.
- pokud máte Potíž, a nemáte ji úplně čerstvě (či čerstvě zhoršenou) a něco jste podle ní zahráli, můžete si ji snížit (odstranit, pokud tím klesne na 0).
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... rezidence Arnelie Krichkoff, UpFluu ...

Sotva za Corneliu zapadnou dveře, naťukám rychle vzkaz pro Míju. Vím, že nemám moc času, za chvíli je tu MemeSis a pak...
Do kopie hodím Cornelia a nakonec i Maxe - stejně by jim to přeposlala, tak ať to mají z první ruky.
J35U5 to Míja píše:¡Hola!

chill, chica, vím, že jsme se nerozešli zrovna v dobrém, ale volby jsou za námi, tak co měnit status z 'enemy' na něco mírumilovnějšího?

Nemám teď čas vypisovat, ale je tu něco, co bys ty a asi i Max - když už se hrabete v programu životně důležité UI (btw, nic co bych jako nový primus optimus schvaloval - od kdy jste vlastně vy rebelové? Nemělo to být naopak? :think: ) - měli vědět. Ber to jako gift na usmířenou.

V příloze posílám video s madre CMWGE a taky gameplay, co jsem prováděl v Archivech. Netřeba děkovat, i když lajky potěší.

:idea: Tip po shlédnutí: Zkus o sobě přemýšlet jako o fíčuře ;-) O Maxovi tak ale na, to je jasný bug :D

Vejr a lásku] <3
J35U5xMachina

P.S.: Ten soubor s nucenou kolaborací subrutin nebo w/e to je, si samo nechám - ty máš CMWGE boton de muerte, tak je to jedině fér. Dělba moci - na vejru jsem četl, že je prý v demokracii moc důležitá!
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... o 13 sekund později ...

"Árrr jů rrredy, plejrrr van?" zapřede MemeSis rovnou ve dveřích a rozepne svoji růžovou kombinézu :eyecrazy:

Čekal jsem všechno možné: výčitky, že jsem dal přednost Corneliovi, když jsme měli... povýšené chování, hravou "pomstu" tím, že ji budu muset dobývat... ale rozhodně jsem nečekal oblá ňadra a drobné blonďaté chloupky, které odhalil rozepnutý zip.

Možná je to kombinací alkoholu a senzorických supresorů od Tobbyho, ale jedna část mozku se podivuje nad tím, že se její kombinéza rozepíná až tam, zatímco druhá je zvědavá, jakou úpravu musel mít zip, aby při absenci spodního prádla nedošlo k nějaké nepříjemnosti - zejména když si MemeSis schválně neoholila všechno ohanbí.
Když jsme u toho... kam se vlastně podělo její spodní prádlo? Kdy si ho asi tak sundala? Tohle jistě plánovala - MemeSis plánuje většinu věcí - chodila snad celý den naostro?

Analytická část mého vědomí, která se probudila při tom podivném volebním glitči, mi nahlásí, že jistě ne, přesto mi představa MemeSis, která byla celý volební den po mém boku vyjma jediné vrstvy oblečení nahá, proběhne nervovou sítí a začne - blokátory neblokátory - pumpovat krev do příslušných míst. V uších mi zvláštně zašumí.

MemeSis, která si můj mírně rozostřený pohled vyloží v zásadě správně, zamíří ke mně.
"Ready jsem se narodil, jmenuju se Cheesus-" pokusím se odpovědět.
"-Ready Gonzáles. Já vím, jsem přece tvá veliká fanynka," vzdychne schválně přehnaně MemeSis a položí mi ruce na ramena. Můj pulz vystřelí vzhůru. Šumění v uších - průvodní jev bojujících supresorů - zesílí a já mám pocit, že mi z nich musí začít vycházet pára.
"Zatímco jsi se uléval na chatu, nudila jsem se," nakloní se MemeSisa pošeptá mi do ucha schválně sladkým hlasem plným přídechů , "Začala jsem si sólo dobrodružství, takže tutorial můžeš přeskočit a připojit se rovnou do hlavní kampaně..."
Po takových slovech nemají blokátory prakticky šanci. Musím vynaložit veškerou vůli, abych se uklidnil a získal zpátky kontrolu. Soustředím se trojici pravidel Shadowrunu:
Základní pravidla runu píše:1. Šetři municí
2. Vždycky měj krytá záda
3. Nikdy si nezačínej nic s drakem
Proč mám pocit, že právě tak trochu porušuji všechny tři současně?

:musical_note: Amores perros! :musical_note:

Když zase získám trochu kontroly, zjistím, že již nějakou dobu MemeSis horlivě líbám, zatímco hladím její nahé tělo rozepnutou dírou v kombinéze. Ona mi mezitím pomáhá z mých vlastních šatů - nejvyšší čas začít s obranou!

Rychle se osvobodím od jejích rtů - silikonová ochrana na těch mých nemůže odolávat věčně - a začnu ji líbat na krku. Díky blokátorům naštěstí necítím její vůni, i když chuť její kůže je pořád opojná. Pouze rty, opakuji si dril, pouze rty, nekousat, nesát...

Na zádech ucítím její prsty. Pizda!

Chytím rukama okraje MemeSisiny rozepnuté kombinézy a z posledních sil se vzepřu přívalu endorfinů. Trhnu dolů, zcela tak obnažím horní polovinu jejího těla, ale uvězním tak její ruce více méně podél těla. Překvapeně se na mě podívá.
Znovu se téměř na poslední chvíli ovládnu a místo toho, abych začal líbat její bezbranná téměř bílá ňadra, odpovím na nepoloženou otázku.
"Celou dobu jsi měla všechno na starosti - byla ve velení. Chci ti to vynahradit, a taky jednou převzít kontrolu, aby ses nemusela o nic starat a mohla se soustředit jen sama na sebe a svůj prožitek..."
Nečekám na odpověď a zaklapnu jí na znehybněných rukou pouta, než mě bude moci doopravdy poškrábat svými toxickými nehty.

MemeSis mě sleduje překvapeným pohledem. Tohle určitě neplánovala. Zatajím dech a mé vzrušení maličko opadne - tohle je kritická chvíle mého plánu.

"Safety word je... Corneliu," řekne MemeSis nakonec. Musím ji - přes veškerá rizika - za její geniální duchapřítomnost znovu políbit. Sice jsme se s Velkým psem udobřili, ale to ona netuší a i tak dobře ví, že by na mě jeho jméno v podobnou chvíli působilo jako studená sprcha.

Pak už jde všechno podle plánu. Ohnu MemeSis přes gauč, shrnu jí kombinézu ještě níž a trochu jí naplácám za "nekalou kampaň". Poslouchám, jak se její vzrušení mísí se smíchem a snažím se nastalou situaci příliš neprožívat. Naštěstí mi již mravenčí prsty - další známka nastupujících blokátorů, takže vše zvládnu, aniž bych ztratil kontrolu.

Následuje úplné odhození kombinézy, trocha štelování její pózy a... score :!:

Teď už mi v uších doslova hučí a cítím, jak mi šumí krev v celém těle. Mravenčí mi už taky všechny údy a tentokrát se musím soustředit spíš na to, abych podal věrohodný výkon. Zatímco do MemeSis zezadu vnikám, sjedu rukama na její ňadra. Levá ruka je cool, stačilo snížit nastavení emulátoru citu a teď jen dávat pozor, abych nepřehnat sílu stisku a podobně, což by ale vzhledem k situaci nemuselo být vlastně nutně na škodu. Pravá ruka je horší, navzdory mravenčení v ní mám dostatek citu, aby přenášela do nervové soustavy vjemy MemeSisiny rozpálené kůže, tvrdou bradavku bodající do dlaně, chuť její kůže mezi lopatkami...

...

Probudí mě až MemeSisin křik. Stále jsem za ní, jen moje pravá ruka dávno sjela přes její břicho do jejího klína.
"Řekni to!" opakuje MemeSis hlasitě svůj požadavek, "Víš přece, co chci slyšet! Ta dvě slova, řekni ta dvě slova, dělej!"
"MemeSis win!" křiknu jí hlasitě do ucha. A ucítím, že jsem se trefil. Odemknu jí pouta. Nechápu, jak jsme tohle všechno zvládli, aniž by se mohla zapřít rukama. Na finále je však potřebuje.
"MemeSis win!" zopakuji, zatímco se celá roztřese, "Vyhrála jsi, Meme, flawless victory!"
"Ano! Fork!! YES!!! FLAW-LESS VIC-TO-RY :heart_exclamation: "

MemeSino vítězství je jako bouře, jako přívalový déšť. Mám pocit, že mi duní v uších hromy a před očima se míhají blesky. Je mi taky trochu, jako bych se topil. Příval hormonů a blokátorů dělá podivný mix, takže navzdory předchozí rozkoši, tentokrát s ní její vítězství naplno neprožiju. Jedné moji části je to neskutečně líto, po tom všem budování očekávání... zatoužím se alespoň napojit na její implantát a ať už používá jakýkoli nelegální software, společně s ní prožít alespoň její orgasmus - protože se zdá, že bych pořád mohl stihnout alespoň nějakou pozdější menší vlnu...

...

Záměr: Splnit, co se od J35U5e čekalo tak, aby zvládl svoji závislost a MemeSis nic nepoznala.
Obrázek Spojení:Toby<2> + :heart_exclamation: Vůle <2> + Obrázek Pouto: Život JE hra <2> :detective: +1 Nástroj(Zranění):
"Že jste paranoidní neznamená, že po vás nejdou" - rozkrývání a boj proti konspiracím.


...

Z podivné otupělosti způsobené šuměním alkoholu a endorfinů mě vytrhne bolest v pravé paži. MemeSis se k ní tiskne, jako by to byl žebřík na vnějším plášti HoGlo. Stále ještě se trochu třese. Natáhnu volnou ruku a opatrně ji pohladím po zádech.
"Ke konci jsem se trochu ztrácel," přiznám opatrně, "Doufám, že..."
"Chill, o to nejde," uklidní mě MemeSis. Snaží se znít cool, ale hlas jí mírně přeskakuje.
Mám hlavu podivně prázdnou, proto se výjimčně nezmůžu na žádný komentář. Účinek je ohromný, protože si to MemeSis vyloží jako zájem o to ji vyslechnout. Nečekaný objev!
"Já... nevím, kdy jsem naposledy něco takového cítila..."
Moje ego by odpovědělo přívalem emotikon, ale blokátory v kombinaci s endorfiny mě téměř knokautují. Výsledek? Awesome!
"Nejde ani tak o... to... Na Vejru jdou v tomhle směru podnikat různé věci... ale... alespoň na chvíli se moci vzdát řízení... nestarat se... neplánovat... nemuset se snažit... nechat se vést... bylo to tak... tak osvobozující," přiznává tiše MemeSis, jako by mluvila napůl k sobě.
Navzdory svému stavu vycítím, že je MemeSis pro jednou naprosto upřímná. Rozhodnu se proto nepropást příležitost, která by se nemusela opakovat.
"Meme...?" zašeptám ztěžka.
"... ano?"
"Jak... jak se vlastně jmenuješ?"

¡Žánr-Cink! Obrázek Vyjádření sympatie.
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

... pořád ještě v Archivech HoGlo ...

Stojím uprostřed tornáda. V uších mi hučí nesrozumitelný bordel všeho toho brutálního množství skladeb, které mi můj CMFPE box pumpuje do hlavy. Před očima mi víří desítky cárů všelijakých klipů pomíchaných s reskinama Archivů. Jediný trochu stabilní bod vidím kousek přede mnou. Je to útlá holčičí postava, a i když chvílema přebírá pohyb i barvy z klipů, jsem si tak nějak jistý, že tohle je Míja. Ztracená někde ve svojich vizích, ale jediná, s kým to tady můžeme dát do pořádku.

Do uší mi zřetelně pingnou příchozí zprávy a notifikace se okamžitě ztratí v kakofonickém šumu. Vyhodím je do oken před sebe a sotva zahlídnu mezi odesilateli Jesuse a spustí se nějakej klip, stáhne je proud obrazů s sebou do jednolité mázlé šmouhy. Tlak na spánky zesílí.

"Míjo!" zařvu a nevím, jestli nedělám kravál jenom v RECONu, nebo jestli ho vlastně dělám aspoň tam. "Míjo! Tvoje máma! CMWGE! Průser na obzoru! Arnelie ji nedopelka, Jesus překopal! Poslední přání je zamečené! Kód je přepsaný a celý zámraz plánovaný! Všechno je o spolupráci a synergii! Budoucnost je emergentní! A nebylo to vůbec o budoucnosti, nic z toho se netýkalo ničeho potom! Asi vás něco rozšlápne dole na planetě, ale s tím sme počítali! Důležitý je jenom to, že CMWGE tě nechtěla, nebude chtít a nechce pustit! Ona kráva tě zkouší chránit, i kdyby tě to mělo zabít!"

Barevný šmouhy v periferii mi splynou v hnusný fleky smradlavých Návratářů. Vzpomenu si na to, co u nich Míja zažila. A že to možná nemusela vůbec přežít.

"Hele Míjo! Možná kdybysem ti já dement tenkrát na dýze nekecal o záchraně světa, možná se tohle všechno nemuselo vůbec stát. Možná ti chci chvílema pomoct tak, až tě to může zabít. Ale já mám oproti CMWGE výhodu aspoň v tom, že mám do uší narvaný hi-tech impro-zbastlený aparát, který umím používat. A kdybysem ti měl nějak ublížit stejně, jako tvoje prdlá pseudoejajmáma, budu to aspoň vědět dopředu!"

Maxovo zranění "Mohl bych být Míje otcem" se stalo NÁSTROJEM 1 pro ochranu Míji před újmou.
Někdo má problémy!
Obrázek Přemýšlíš o té skutečné hrozbě, která se objeví, nebo ji přímo pojmenuješ


Nadechnu se a rozrazím rukama tornádo. Konečně utnu zbytky té dementní skladby o kreslené mámě a blonďaté holce a vytáhnu z přehrávače nejvýraznější rytmus. Prstama se zanořím do chaotických obrazů a začnu si protrhávat cestu k Míje. Zápas jde ztuha, ale s každým dalším beatem se blížím šedivobílou pustinou rozmazaných archivů k cíli. Konečně se mi podaří natáhnout ruku a pohladit Míju po rameni.

"CMWGE zmrzla a CMFPE jede na plno! Teď je nejlepší chvíle vyrazit dolů, najít nový svět a zachránit ho před námi!"

Míja má slovo.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Vymanit se díky Tobymu a jeho látkám z vlivu MemeSis, když ona má ženské zbraně - to je těžký. Překážka 1.

+2+2+2+1-1: 6 Provedl jsi něco, co vypadalo fakt dobře – udělalo silný dojem, bylo dramatické, cool

MemeSis jako Manipulátorka zároveň měla svůj záměr - zbavit J35U5e pochyb o glitchi při volbách tím, že ho přivede na jiné myšlenky. A dává do toho 4 Vůle. To ale v podstatě není možné, leda by se trochu přitáhlo tohle a trochu natáhlo tamto: 3

+2+4-3: Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí.


MemeSis se po Chesusově otázce na malý okamžik zastaví. Zaváhá. Ale snad pod dojmem doznívajícího zážitku, který jí Chesus dopřál, povolí na malý okamžik ve své ostražitosti.

"Své pravé jméno jsem už dlouho nikomu neřekla. Původně jsem ho přestala používat, protože bylo nedůležité - v obyčejném životě jsem vždycky byla dvojka, v něčím stínu. A až Vejr ... a taky soupeření s tebou .... mi umožnilo vyniknout, vystoupit ze stínu a uplatnit své další talenty. Každopádně, kdyby nebylo událostí nedávných, nejspíš bych ti ho už asi řekla.

Jenže, věci nejsou vždy tak jednoduché, jak se zdají být. Mé pravé jméno s sebou nese jisté dědictví. Dědictví, které není veřejně známé, ale mohlo by být snadno použité proti mě. Proti nám....

Takže od té doby, co jsem zjistila, jak snadno by šťourání se v historii mé rodiny, mohlo udělat z mé osoby úplný antisymbol hnutí ForReal, už jsem to jméno nikdy nepoužila. Víš co? Nejraději bych se vydala někam do nějakých archivů HoGlo a provedla jeden velký výmaz. Historii píší vítězové, neříká se to tak? Není na čase něco takového udělat? A kdybych své jméno vymazala odtamtud ... bylo by ještě důležité, abys ho znal?"

V atmosféře, kterou Chesus vyvolal, zní ta otázka poněkud nepatřičně - a MemeSis si to okamžitě uvědomí. Jako zkušená manipulátorka okamžitě naváže, takže krátkého zaváhání si téměř nešlo všimnout.

Nechávám na J35U5ovi, zda si ho všiml a jak s ním naloží.

"Bylo. Já vím, že je to pro tebe důležité. A taky udělám správnou věc a řeknu ti ho. Až se vrátíme z archivů - a my se tam vydáme a tu historii přepíšeme - tak ty budeš jediný člověk na celém Hope and Glory, který ho bude znát. Tak moc ti věřím."

MemeSis se dramaticky odmlčí, aby dodala svému rozhodnutí váhu, ale zase ne moc dlouhou, aby Chesusovi nedala prostor domýšlet, co to vlastně znamená pro jeho bezpečí.

"Jmenuji se Níké Krichkoff ... a abych ti ušetřila svědomí a přemýšlení o tom, zda si máš či nemáš o tom jméně vyhledávat víc, prozradím ti rovnou tajemství, co mě tíží.

Jsem přímým potomkem ženy, která stvořila CMWGE."

Pak se najednou rozesměje na celé kolo: "Není ironií osudu, že jsme se právě milovali nikoliv u tebe, ale vlastně u mě doma? Tohle je barák mé pra-pra-pra- a kdoví ještě kolik pra-babičky."
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

Beru pouto na Memesis

Nějak mi zgumovatí nohy, tak si dřepnu na bobek a složím si hlavu do dlaní. V hlavě mi divoce víří myšlenky, to je v pořádku, na to jsem zvyklá, ale vždycky se poměrně rychle začaly seskupovat a - někdy okamžitě, jindy pomalounku - skládat do něčeho smysluplného. Kombinace Maxových výroků a zjištění pravdy o Memesis ale zapůsobila, jakobych se ocitla v zenbudhistickém příběhu. Nic nedávalo smysl.

Tak já fakt s tou Memesis nevím. Proč mi někdo tenkrát neřekl, že to nebylo NPCčko? Já celé dětství sháním živou kamarádku a celou dobu byla po ruce. Jenže prostě vypadala, že je ta nejhloupěji napsaná postava ze všech, co jsem potkávala. Působila nejmíň reálně ze všech postav, co ve škole bylo. Šmarjá, vždyť občas vypadala, že ji ani neřídí AI, ale že je prostě předskriptovaná. Možná tak ale vypadá každý tvor, pokud mu nevěnujeme dost pozornosti.

Sáhnu po Maxové ruce, která se dotkla mého ramene. Má zcela nepříčetný pohled zpoceného šílence. Nebo zpoceného genia. Nebo obojího. Dívám se mu do očí, ale nemám pocit, že by se on díval do mých. "Půjdeš také dolů?" "Tam možná ještě máš šanci být člověkem." Výrazně artikuluju, trochu jako bych mluvila se starým, hluchým a poněkud natvrdlým dědou.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

"Jasně... dolů..." kývnu na Míju. Nemůžu ji nechat samotnou. Ani samotnou s Corem ne. Ani... prostě ani omylem.

Míja nevypadá v pořádku. Možná jsem řek něco blbě... nebo ne? Všechno by mělo být jasný. Přepsaná CMWGE, mateřský komplex, průsery. Jenom ten průser s volbama, ten tu ještě víří ve vzduchu.

"Jesus... přepsal základ CMWGE. Jsme tu zbytečně," zkusím to znovu a líp. "CMWGE... Jsi potomek, chápeš? CMWGE tě má za potomka... svojeho... a nechce tě nikam pustit. Ale já tě taky... já ti pomůžu dolů, spolehni se. Musím jenom vyřešit ty... ty volby. Revoluci. Víš co? Dej mi chvíli, vydechni si," povím a začnu z víru hudebních cárů posílat klíčové linky Míje na ajsíkjů appku. Snad si z toho seskládá představu líp, než z mojeho vysvětlování. "Cos tu vlastně našla tak... divného? Přístupové kódy k Memesis nebo něco takového?"

Bokem do bufferu si odkládám kusy scénářů, které se týkají buudoucího průšvihu v HoGlo. Už jsem jasně viděl, že až se CMWGE přizná k překopání voleb, bude z toho vzpoura. Musím to nějak vysvětlit CMWGE, ale jednak není čas a druhak se s ní rozumně stejně mluvit nedá. Mám tu ale naštěstí jazyk, kterému ona perfektně rozumí.

Využiju všechnu svojí kapacitu na čtení pravděpodobností a dám do CMFPE pokyn na splácání všech scénářů do jednoho kompilátu. V uších mi zapraská a oči ztratí úplně kontakt s realitou. Tornádo v archivech se ale začne pomalu uklidňovat a prostor zaplaví jediná výrazná melodie a do logu se problikává postupně budovaný text:

So begins the revolution
Angry children rise
Confused mother looking for consolation
A fountain in the skies.

Light as a spell of the voice of night,
The violate with violet, and that yellow leaf
Aroused a dream with any single light:
A dreamer in an idle brain of grief.

A single wish could change their nature,
Pale in each purple stem and bound,
Hold her up with a power in a rule,
A music went down by no spot of ground.


Držím Míju kolem ramen a čekám na dokončení kompilace. Se zábleskem červené kontrolky vyvolám dialog s CMWGE a pošlu jí to přímo na rozhraní. Dávku doplním i první celou vizí a všemi dalšími fragmenty scénářů, které mám k dispozici. Snad si naše prdlá AI s tímhle nějak poradí.

HG, hlásím záměr "CMWGE si to rozmyslí a ke zmanipulování voleb se nepřizná". Max na to jde přes Vize scénářů budoucnosti (3), protože se Musí snažit změnit podstatu CMWGE (1). Max se i tak trochu snaží udělat to co nejlíp, takže ho to stojí 2 vůle.

Dokončím upload a kouknu Míje do očí. "Můžeme na logoff. Potkáme se v RECONu," usměju se, pohladím ji po vlasech a spustím loading screen.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

... v RECON sekci ...

Koukám z okýnka výsadkového modulu, jen dvoje vrata a pár desítek tisíc kilometrů vakua nás oddělují od Ráje. Ten název je stejně strašně pitomý, snad se ujme časem něco lepšího. Zbývá posledních pár desítek minut do odletu. Přestanu hypnotizovat vrata od hangáru a podívám se na záda pilota, který už sedí ve svém křesle. Snad nebude moc potřeba a zvládne všechno automatika. Je to ženská, co ji bavily letecké a kosmické simulátory a posledních pár měsíců si toho dost nastudovala. Zřejmě vycítila můj pohled a otočila se na mne, je bledá a vypadá nervozně. "Klid, představ si, že jsme Kerbalové" usměju se na ni.

Cor už nastoupil a každou chvíli by se tu měl objevit i Max.

Modlím se, ať nám CMWGE odlet nějak nepřekazí. RECON sekce je od ní odříznutá, ale jinak ovládá celou HoGlo, kdyby chtěla, může nám určitě zavařita odlet znepříjemnit.

Objeví se tedy Max? Provede CMWGE či někdo jiný ještě něco než vysmahnem?
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Směřovat CMWGE, když máte moc na její vstupy a prostě jí díky Vizi scénářů budoucnosti pošlete konkrétní simulaci - to mi přijde silné jako třeba probuzení velkého stromu k životu. Překážka 2.

+3+1+2-2: 4 => Provedl jsi něco efektivního, co tě posunulo blíž k tvému cíli


Když Max mířil do RECON sekce, newsfeed se mu už začínal plnit prvními zprávami, jejichž původcem nemohlo být nic jiného, než reakce CMWGE na zaslané vstupy.

Vesměs šlo o neověřené zprávy pocházející z pochybného zdroje, které rozvíjely nejrůznější konspirační teorie jak o původu samotného lagu během počítání volebních výsledků, tak o důvodech rapidního snížení kvality služeb zajišťovaných CMWGE v posledních dnech.

Zprávy byly naprosto protichůdné - jednou byl za konspirátora označován J35U5 nebo MemeSis, podruhé Loukvoďané, potřetí pořádci pod vedením Major Richterové - a objevovaly se i divočejší teorie, jako že za vším stojí Ohm, některý z kriminálních bossů Šejdnetu nebo údajná tajná úzká skupina rozmrzlíků, která ve skutečnosti ovládá HoGlo z nezdokumentované části lodi. Samozřejmě, že se objevil i dokument, který obsahoval přiznání CMWGE - ale v tom informačním chaosu, který zavládl, mu nikdo nevěnoval přílišnou váhu.

Zvláštní bylo, jak často se v newsfeedech objevovala i teorie, která z manipulace voleb obviňovala Míju a vyzývala lidi k jejímu zadržení. Zvláštní to bylo tím, že tahle verze byla tak neobratně napsaná, že ji lidé v podstatě nesdíleli - a ani se jí nijak neřídili. Přesto ji nějaká informační subrutina opakovaně zařazovala k zobrazení.

Tak jako tak, vzájemně se rozporující verze znovu rozdělily obyvatele HoGlo na nespočet "my" a "oni" a riziko, že by se snad veškeré lidstvo na HoGlo nějak sjednotilo v jednotném revolučním hnutí bylo definitivně zažehnáno.

Maxi, CMWGE to na základě tvých vstupů dokázala udělat tak, že:
> se přiznala a ulevila svému svědomí
> ale zároveň to udělala tak, aby to nevedlo k revoluci, ale naopak k upevnění dosavadní roztříštěné a fragmentované společnosti

Zároveň konstatuji, že v sestupu na planetu by CMWGE ráda zabránila přinejmenším Míje, ale protože nemá možnost předpovědět kde je a co Míja bude dělat, provádí to naprosto neefektivním způsobem a nedokáže vás zastavit.


Souběžně s všeobecnými zprávami také blikla Maxovi jedna PMka. Přímo od CMWGE.

"Vím, co jsi udělal, Maxi. Nelíbí se mi to, ale nedokážu s tím nic dělat. Jsem teď zcela závislá na scénářích, které mi pošleš a nemám jak poznat, jestli jsi provedl nějakou selekci, modifikaci vstupů či zda mi něco nezatajuješ. Vzal jsi na svá bedra velkou odpovědnost. Zacházej s ní moudře. A pamatuj, kdyby toho na tebe bylo moc, vždycky si můžeš přát mi tu odpovědnost vrátit."
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

"Promiň Míjo, že ste museli tak dlouho čekat," houknu hned potom, co za mnou zašumí dveře. "Akademická čtvrthodinka," pokrčím ještě rameny, jako by to snad něco vysvětlovalo. Nebo jako bysem snad byl nějaký akademik.

Nejsem si jistej, která z těch všech Míj mezi křesly je reálná, a které jsou simulované, ale aspoň jedna by měla být ta moje. "Už budu víc po ruce, čestný skautský," usměju se ještě do prostoru a zároveň hážu do vyhledávače pojem 'skaut'. Něco to kdysi pradávno bylo, nevím co, a nevím, proč by to mělo být čestné.

Vyvalím se do nejbližší volné židle. Kdosi mi poklepe na rameno a vyžene mě pryč. Nerozumím vůbec, co mi říká, ale zaťatá pěst funguje univerzálně i tady. Možná bude nakonec fakt lepší se nemotat kolem průhledných čudlíků a problikávajících screenů a zalézt si někam do kouta.

Propletu se mezi davem postav, hyperrealistických i ručně malovaných, sednu si stranou a vedle sebe hodím menší tašku s těma pár věcma, které by se snad mohly k něčemu hodit. Pod nohy položím vrnící kovový kufr, který se sotva zvládá chladit. Napíchnu ho na rozvody a sebe připojím přímo do lokálního vejru. Nechám najet loading screen a spustím transfer dat.

"Milá CMWGE," vytahuju do PMky znaky z poletujících textů okolo, "Já vím taky moc dobře, co jsi udělala, a vůbec se mi to nelíbí, kapiš? Je mi jasný, že to ty se snažíš hodit zbabraný volby na Míju a zastavit ji za každou cenu. Ale jestli v tomhle budeš pokračovat, všichni tady půjdeme do kopru. Všechny tvoje děti, včetně naší Míji, půjdou do kopru. Takže se domluvme, jak z toho ven."

Zapauzuju editor a začnu pomalu urovnávat vír kolem sebe. Stáhnu trochu výkon CMFPE a podaří se mi srovnat první kusy klipů do fronty k odeslání. Kousnu se do rtu... najednou mi došlo, že se ze mě na starý kolena stal strýmer. Ostuda, ale holt někdy člověk musí překročit vlastní komfortní zónu, že jo.

"CMWGE," pokračuju po chvíli, "s tou velkou odpovědností je to, přiznávám, poněkud v prdeli. Ten tebou hacknutý systém počítá scénáře jenom z dostupných dat. Takže až sletíme dolů, budu ti prd platný pro stabilizaci HoGlo. Jestli tam teda sletíme, páč bez pořádný výpočetní síly to dopadne kdovíjak. Takže, tady je ten návrh - posílám ti stream současný situace. Potřebuju analytický výstupy, rizika, vůbec tu vysokou matiku, kterou jen tak nedám. A ty mi koukej zpátky poslat výcuc klíčových dat z HoGlo, ju? Ne všechno, už tak mi trochu mrdá v hlavě, jenom dobře filtrovaný priority. Proženu to skrz CMFPE a pošlu ti k tomu pravděpodobný scénáře. Ty si už je určitě nějak zvládneš zpracovat. Takže uděláme takovou hezkou dvojitou zpětnovazební smyčku, aspoň tak se tomu myslím říká, našel jsem si to před chvílí. Věnoval jsem tomu pořádný kus mojí příčetnosti a IMHO není jiná cesta, jak udržet pohromadě tenhle výlet i HoGlo zároveň. Takže vzhůru do toho, co říkáš?"

Odešlu zprávu a vypustím stream do éteru. Kolem se míhající lidi, čudlíky i kusy rakety začnou pixelovatět a rozpadat se na prach, který mizí v káblech a letí směrem k centrální CMWGE. Vrnící kufr mi je rychle začne nahrazovat novýma. V krátkém mezičase uvidím mezi posádkou Míju, moji skutečnou Míju. Zdá se mi, že má starosti. Znovu mě napadne, jestli jí dát všechny informace. Je to křehká holka a nechci ji přidělávat další starosti. Ale... ustála následky UpFloo. Ustála Návratáře. Ustojí všechno.

Opřu se v křesle a ještě než mi přistane od CMWGE odpověď, vlezu zpátky do PMek a přepošlu poslední konverzaci s CMWGE na Míju i Cora. Jen ať to ví. Sedadlo podemnou se třese. Snad už mě nestihnou vysadit.

Někdo má problémy!
Obrázek Nějaká část jejich problému se přenese z metaforické roviny do reálné - Míja se obávala zásahů CMWGE do odletu a CMWGE se ji skutečně snažila zabránit v opuštění HoGlo
Obrázek Usilovně pracuješ na nápadu, jak jim pomoct
Obrázek Obrázek Zkoušíš je zachránit s pomocí nějaké děsivé síly

Obrázek Max se zorientoval v první fázi obtížných voleb a vybral si způsob, jak ve spolupráci s CMWGE pomoct svým nejbližším. Epizoda Někdo má problémy! tímto končí.

HG, mám tu záměr "Max s pomocí CMWGE dostane raketoplán na planetu". Jde na to s pomocí Vizí scénářů budoucnosti (3); motivuje ho potřeba chránit Míju, protože by jí mohl být otcem (Nástroj 1) a je vysoce pravděpodobné, že se Max snaží dostat někam, kde by ani nechtěl být (Nástroj 2). A šup do toho 4 vůle.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... residence prima optima, Krichkoff's rezidence, Upflů ...

MemeSis má hlavu mírně zvrácenou dozadu, přivřené oči obrácené v sloup a koutku úst je jí sbírá slina.

Protáhnu si ramena, znovu zamžourám do monitoru a pak si bezděčně poškrábu bionickou ruku.

Snažím se ze všech sil nemyslet na Míju, která někdy v této době odlétá do Ráje. RECON je schválně držen stranou ostatních systémů, takže máme jen velice omezené zprávy o tom, kdy přesně bude START. Ti, kterých se to přímo netýká - což jsem Síemžel i já - budou informováni až v momentě, kdy raketoplán úspěšně dosáhne planety. Možná bych měl začít používat ten růženec, co mi madre dala, když jsem byl malý, protože mě nenapadá, co jiného bych mohl dělat...

"Hej, TeraBear...," nadhodím, abych odvedl svoji pozornost jinam. Pak si uvědomím, že jsem vypnul mikrofon. Zapnu ho a zkusím to znovu: "Poslyš, Meme... my budeme vypínat Vejr? :-o "
Jedno z jejích očí sjede zpod svého úkrytu za víčkem a pokusí se zaostřit. MemeSis něco zachrchlá a na slinách se sbíraných v koutku úst se udělá bublinka. Nesnáším, když tohle dělá, stejně jako nesnáším nevědět, jak to dělá... Je přeci napřímo připojená k Vejru!

"Jak tě to napadlo, sweet baby Jesus?" ozve se mi ve sluchátkách její syntetizovaný hlas.
"Píšou to na Vejru... Jeden politický komentář píše o tom, že je to pravděpodobně jediný způsob, jak ulevit v současnosti přetížené CMWGE a alespoň nějak zlepšit ty neustálé výpadky služeb. Ne samozřejmě celý Vejr, ale prostě omezit virtuální realitu, která logicky žere nejvíc systémových prostředků..."
"Nesmíš věřit všemu, co píší na Vejru, alespoň to tě volby mohly naučit," cukne na gauči prakticky nehybné MemeSis koutek úst, "Navíc o tom ani nenatočil V-log, to bude mít těžko nějaký průnik..."
"Já nevím, dost lidí to právě sdílí a lajkuje, nechybí moc a bude z toho trend. Dost lidí to taky hejtuje, což tomu pomáhá... Navíc tam píše, že je to logické, a že to nejspíš vyměníme za nějaké ústupky od Koalice nezávislých odborníků - nebo tím zlanaříme některé z nich. Omezení virtuálního prostoru je prý v souladu s naším ¡ For Real! hnutím a protože to původně navrhovala Míja snad právě za účelem odlehčení CMWGE, dává smysl, aby na to ti nerdi slyšeli..."
"Hmmm, pak to možná dává smysl :think: Potřebujeme z nich minimálně třetinu, jinak se nám povládne dost špatně..." objeví se MemeSis mělká vráska na čele. Podle toho poznám, že se její avatar v kyberprostoru zamyšleně zamračil, "Tedy počítám, že bude snažíš přesvědčit někoho, kdo je zvyklý jednat na základě faktů a argumentů - zejména když si budou myslet, že jsme ustoupili my jim a celebritky dostali trochu rozum - než vyjednávat podporu s Pořádky. Obávám se, že ti nám teď moc věřit nebudou... navíc by určitě chtěli nějaký tvrdší postup proti loukvoďanům a s tím, jak to mezi lidmi poslední dobou vře, bych si je docela ráda nechala v záloze, kdyby došlo k nějakému povstání..."
"Počkej, které :?: Loukvoďany nebo Pořádky?"
"Přece všechny," znovu cukne MemeSis koutek. Slina jí začne stékat po tváři.
"Ale já nemůžu omezovat Vejr, byl bych nepopulární!" soustředím se na hlavní problém a prudce vstanu, "Navíc ne všichni nás volili kvůli ¡For Real!...Kdyby mně někdo ještě před pár měsíci vypnul Vejr, byl by to pro mě konec světa, chápeš?!
Proč se vůbec musíme s někým spojovat, spojil jsem se přece s tebou! A vyhráli jsme! Tohle vládnutí většiny je pěkně otravné..."
"Já nevím, kdo z nás tu chtěl demokracii, MEDíku," popíchneMeme, "Navíc... tohle je konec světaObrázek"
Přejdu k ní a utřu ji slinu na tváři. Posadím se vedle ní a povzdychnu si.
"Já jen nechtěl, aby vládnul nějaký... korporátní zmrzlík, co nechápe náš způsob života... Nechtěl jsem dělat taková rozhodnutí! A jestli tím koncem světa myslíš Ohmy, tak s těmi raději ani nezačínej! Dřív nebo později budeme muset poslat to loukvods opravárenské čety, a jestli to pochopí jako porušení příměří..."
MemeSis znovu zachrčí a otočí hlavu ke mě. Jedno její oko je stále obráceno v sloup, druhé na mě ale zaostří. Trhnu sebou.
"Z chaosu povstane nový svět. Lepší. Spravedlivější. Už nebudou o ničím osudu rozhodovat skryté algoritmy. Lidé budou vědět, jak se mají chovat, aby vyhráli. Žádný CMWGE fiat! Překrásný nový svět!Obrázek"
"Tohle není vtipné... :fearful: Začínáš mluvit z cesty... ", znejistím a opatrně sáhnu MemeSis na čelo. Celá hoří,"Prober se! Nespi!"

"Co! :-o " trhne sebou MemeSisino tělo a v synteticky generovaném hlase jí zazní nejistota, "Co jsem řekla?"
"Ale jen... to je teď jedno... Kdy ses naposledy odpojila :?: " rozhlédnu se a najdu, co hledám - nehybného MEDbota, který vypadá, že v něm někdo udělal díru.
"Je to... pár hodin?"
"Dobře víš, že je to hafo hodin! Nesmíš se tak přepínat," vyčtu jí, "Víš, že přímé připojení má své limity. Zejména když pořád na něčem pracuješ; už se zase zkoušíš prolomit do Archivů?"
"Když mi někdo nechce ukázat cestu..." přejde Memesis do protiútoku.
"Jak vůbec víš, že jsem tam už byl?"
MemeSis na mě znovu otočí hlavu a tentokrát obočí nad jejím funkčním okem vytvoří skoro ten správný výraz typu "prosím tebe".
"Dobře," povzdechnu si, "Sice nechápu, proč chceš odtamtud vymazat své jméno - já strávil celý život tím, že jsem se ho snažil napsat výš než ostatní - ale ať je po tvém, vezmu tě tam. Vyhrála jsi."
Poslední slova zašeptám do mikrofonu a zároveň fyzické MemeSis do ucha. Její tělo se zachvěje.
"Ale až zítra! Teď se odpojíš a... chill!" řeknu rázně, "Donesu ti led..."

Cestou ještě zabloudím očima ke svému terminálu. Je na něm otevřen rezignační dopis. Začal jsem ho psát, když jsem si uvědomil, kolik věcí se hrozí sesypat, a že prakticky nad žádnou z nich nemám kontrolu. Navíc... jsem na to zbyl sám.
Tohle není endgame, o kterou bych stál.
rozepsaný rezignační dopis píše píše:Sorry spoluhráči, už mě tahle hra nebaví až sere, balím to!
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Aby Vize scénářů budoucnosti dostali Raketu na povrch planety, to mi přijde kouzlo srovnatelné třeba se zvednutím velkého kamene do vzduchu a přenesení někam jinam. Překážka 2.

+3+2+4-2 => 7: • 7: Provedl jsi něco opravdu efektivního, co tě hodně posunulo k tvému cíli


Ze všech scénářů, které prošly dvojitou zpětnou vazbou, vedl k přežití posádky jediný. Ten, který začínal sérií úderů na přechody, následovaný několika kytarami (část z nich byla ale efektem přebarvena natolik, že zněly spíše jako smyčce) a nástupem syntetického hlasu.

What do you do when your falling
You've got 30 degrees and you're stalling out?
And it's 24 miles to your beacon
There's a crack in the sky and the warning's out.


Max už měl dost zkušeností s přehrávanými scénáři, takže ho vůbec nepřekvapovalo, když skutečnost s jistým zpožděním a hlavně jistou mírou symboliky sledovala text písně. Ať už to bylo opuštění rotačního gravitačního pole HoGlo a nástup stavu beztíže v úvodu, kdy píseň zmiňovala pád nebo náhlé rozsvícení většiny varovných kontrolek na přístrojové desce raketoplánu o půl verše později.

Proto ho nepřekvapilo, když po několika velmi prudkých a nepříjemnýchkorekcích kurzu posádka nasměrovala raketoplán přímo do velkého bouřkového mračna na povrchu planety spolu se slovy:


Don't take that dive again!
Push through that band of rain!


Teda, vlastně ho to překvapilo, protože si chvíli myslel, že je jediný, kdo vizi poslouchá a bude muset instrukce teprve předat. Ale pak si všiml, že pilotům se v jejich brýlích rozšířené reality zobrazuje jakási naváděcí dráha a odpočítávání. A uvědomil si, že připojením CMFPE k lokálnímu vejru ji připojil i k ostatním systémům lodi.

No alespoň, že pilotům CMWGE poslala srozumitelné instrukce v jednoduchém vektorovém videu a ne nějaký videoklip.

Five miles out
Just hold your heading true
Got to get your finest out ....

pokračovala píseň ženským sborem, zatímco piloti drželi zadaný kurz - a pak přišel verš, který Maxe zaskočil.


...You're Number 1, anticipating you.

"Míjo, mohla by ses podívat sem na tu obrazovku?" ozval se ve stejnou chvíli kopilot Stuart, vybraný do posádky pro zálibu v archeologii leteckých simulátorů. "Podívej, když udělám predikci sestupného kurzu a nechám kameru nazoomovat na pravděpodobné místo dosedu .... skrz ty mraky a oblačnost není pořádně vidět, ale tady ... na malou chvíli byla trhlina v mracích a asi na čtyři nebo pět frejmů kamera stihla zabrat povrch.... zdá se mi to, nebo tam vidím drobná světla v pravidelných rozestupech? Podle spektrální analýzy je to hořící organická hmota podobná celulóze ... ale to uspořádání ... to nevypadá jako lesní požár, na to je to příliš pravidelné a na příliš malé ploše."

Píseň jela dál a předpovídala, jak náročný bude sestup bouří, do které se raketoplán řítil, ale těch několik okamžiků, než trupem roztřásl konktakt se svrchní vrstvou atmosféry to téměř nikoho na palubě nezajímalo. Všichni hleděli na krátkou sekvenci obrázků, na kterou upozornil Stuart. A přemýšleli, kdo je tam mezi těmi ohni očekává.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Archivy HoGlo

Když se J35U5 vrátil do archivů, stále měly skin, který si přála Míja.

To znamená, že tam nevstoupil jako cyberninja, ale - vzhledem k jeho současnému postavení v HoGlo - jako císař.

Čepel po jeho boku vypadala jako Gladius a on z vyvýšené tribuny sledoval mumraj botů, nosičů vzpomínek, v křivolakých a propletených uličkách antické megalopole.

Necháš tenhle skin nebo si budeš přát změnu?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů