Ruská invaze na Ukrajinu

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Antharon »

Ruská invaze na Ukrajinu
Dobré drony, na které se dá teď přihodit:

:arrow? AerorozvědkaCZ/VozímDronyNaUkrajinu (stránka, twitter) - Vozí od začátku války a mají větší výrobní kapacitu než peněz za které mohou drony nakoupit. Mrkni na jejich stránky, záberů, kdy jejich drony sundají skřetí vozítka, je tam dost.
:arrow? Dárek Putinovi - operace Drönbumm (stránky) - Zrovna vybírají na operaci Drönbumm, 10 tun plastické trhaviny pro drony.
:arrow? Drony Nemesis (stránky) - Už se vybralo na 10k dronů (zatím jsou na 14k), sbírka pokračuje, cílí na 20k.
:arrow? NoelReports (twitter) - Noel co chvíli vybírá na konkrétní drony nebo vozítka pro nějakou jednotku, která to potřebuje. Teď ještě pár dní vybírají na drony a EW pro jednotky, co bojovaly u Avdijivky. Dostaneš slušivou nášivku, když daruješ víc než 100 E.
----------
:arrow? Constantine (twitter) - Kdo má morální zábrany posílat peníze na zbraně, je spousta možností jiných. Constantine teď třeba vybírá na bagr pro frontové ukrajinské jednotky, aby mohli rychleji budovat obranné pozice. Není to tak sexy jako drony, ale ten bagr je vážně potřeba a taky zachrání životy.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vitus »

Vallun píše: 13. 5. 2022, 15:45 Teorie hezká, ale v tom případě v červenci 2023 dolétají, ještě o něco dříve se prodá poslední nový automobil...a co mne zaujalo nejvíce - prý většina ruských lihovarů jede na evropskou technologii...a bez podpory novou sezonu nerozjedou...:D
O lihovarech nic nevím, ale co se týká pivovarů, tak už když jsem tam byl dlouhodobě napoprvé v 80. letech, tak bylo veřejným tajemstvím, že ty lepší místní pivovary jedou na tom, že to jsou vlastně vyscrapované české pivovary, co tady už dosloužily, měly jít do šrotu, ale odvezly se tam, postavily se znovu a vaří vesele dál. A když jsem tam pak byl napodruhé po roce 2011, tak jsem měl kolegu, co původně dělal technologa na Baltice (největší pivovar v Petrohradu) a otevřeně přiznal, že srdcem celého obrovského areálu je pořád ten původní takto přivezený původně vyscrapovaný pivovar z Čech :).
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše: 13. 5. 2022, 15:45 prý většina ruských lihovarů jede na evropskou technologii...a bez podpory novou sezonu nerozjedou...:D
Takze nejpozdeji do konce roku vetsina Rusu oslepne?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Vitus - to mne nijak nepřekvapuje, od konce 19. století do první republiky jsme platili, zaslouženě, za absolutní světovou špičku na potravinářské průmyslové komplexy...a zase se tam pomalinku vracíme - Dobrovice jsou největší cukrovar na světě s kombinovanou výrobou lihu pro technické i potravinářské použití (protože jeho první francouzský šéf, poté co je koupili TTD, nebyl debil a místo machrování řekl cosi ve smyslu - vy toho hodně víte o zdejším provozu a umíte s ním pracovat, já rozumím západním technologiím, pojďme to dát dohromady... bylo to tak úspěšné, že převzal celou technologickou divizi cukrovarů - což bylo dosud vyhrazeno šéfum některého z francouzských závodů...). Stejně tak Popovický pivovar posunul zase hospodaření s vodou při výrobě piva směrem k šetrnějšímu užívání...(tady podrobnosti neznám a dosud nebyl žádný vhodný soud, abych se tam vloudil na exkurzi:) :)

Kdyby významně poklesla produkce vodky v Rusku, tak by to s lidem pohnout mohlo...jen doufám, že se zde nenajdou jedinci, co budou tvrdit, že je to pro ruZZy základní potravina a proto to omezovat nesmíme...

Sos - nevím, článek jsem viděl jen u kolegy v papírové podobě...ale mám pocit, že tam šlo o to, že bez asistence technologů z EU prostě vůbec nerozjedou ten systém po pravidelné letní odstávce... na jednu stranu mi to přijde přitažené za vlasy, na stranu druhou jsem viděl dosti zblízka provoz právě v Dobrovici a je to složité naprosto brutálně:) a když se počítá, že se to každý rok seřídí a opraví... mohli by jim pomoci Maďaři, ale pak to bude vyrábět čabajky, ne vodku :D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Antharon »

Vallun: vzdy som mal za to ze v madarsku je cukrova repa vyrazna cast polnohospodarstva
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Antharon píše: 13. 5. 2022, 17:25Vallun: vzdy som mal za to ze v madarsku je cukrova repa vyrazna cast polnohospodarstva
To s čabajkou byl sapmozřejmě hloupý vtípek...i když čabajkovice zní zajímavě divně:)

Maďarsko - v 19. století určitě ne, pěstební podmínky mají dobré, ale nezvládali technologii zpracování, později se to zlepšovalo, ale nikdy nebylo tak významné jako v Čechách...a v poslední době logicky upadá, neb třtinový cukr je prostě efektivnější...

ať jsme in topic - Ukraina i Rusko jsou významní producenti řepného cukru, ale ten by chybět neměl - třtina ho v pohodě nahradí...

Ale jak Putler říká, že se letos očekává významná nadúroda pšenice, tak se, být ruZZem začnu bát hladu...zatím to fakt nejde vědět s čímkoliv čemu by šlo byť optimisticky říkat jistota...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Antharon »

Srandicky srandicky, ale paprikovica existuje!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

nemohl by někdo naučit ruzzké šváby cigeretovici?? :D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Ecthelion »

Dobrý odkaz se záběry na jednotku tzv. "doněcké lidové republiky" (čti: "orkové v přestrojení").

Všichni mají staré sovětské ocelové helmy SSH-60 (začaly se vyrábět v šedesátých letech), opakovací pušky Mosin-Nagant z první světové (Rusku došly AKčka?), neprůstřelné vesty bez neprůstřelných plátů (mají jen nosiče, nemají ty neprůstřelné části) a pro celou jednotku jenom 2 vysílačky, která jsou navíc komerční nešifrovaná Baofeng, která se dají koupit v obchodě za 40 eur (a každý může poslouchat co s nimi vysíláš a triangulovat dělostřelectvo na tvoji pozici).
Byli rabovat v muzeu, nebo co to proboha je? :eyecrazy:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od jjelen »

Zajímalo by mne, zda je to spíš ukázka ruské vyzbrojenosti a logistiky, nebo snahy "vyčistit" "DLR" od původních obyvatel anebo nedůvěry vůči tamním jednotkám... anebo všechno dohromady?
(jinak z toho mám celkem silný Enemy at the gate vibes... alespoň že maj zatím zbraně pro všechny)
Naposledy upravil(a) jjelen dne 14. 5. 2022, 12:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 14. 5. 2022, 10:25(Rusku došly AKčka?)
Jak jsou na tom se zásobama nevim, ale slyšel jsem cosi, že mají obrovské problémy je vyrábět, protože linka na výrobu plastových částí je od nějaké německé společnosti a nejsou náhradní díly...:D

jjelen - nejspíš dohromady:)

EDIT:

Indie, která je druhým největším výrobcem pšenice na světě, zakázala s okamžitou platností vývoz této komodity do zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Důvodem jsou rychle rostoucí ceny na domácím trhu. Vláda bude ale moci udělit ze zákazu výjimky. Analytici se obávají dalšího růstu cen pšenice na mezinárodních trzích poté, co omezení vývozu hrozí kvůli válce i v případě dalších dvou velkých světových dodavatelů - Ruska a Ukrajiny.

Před vyhlášením zákazu Indie počítala s tím, že letos do světa vyveze na deset milionů tun pšenice. Hlavními jejími trhy jsou další asijské země, například Filipíny, Indonésie či Thajsko. Kvůli přerušení vývozu z Ruska a Ukrajiny se však indičtí obchodníci chtěli zaměřit i na trhy v Evropě, Africe či na Blízkém východě. Většina indické produkce pšenice však putuje na domácí trh.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9050
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Dovolím si to nedat do Faskal picture of the day, ale sem. Je to z Javořice na Vysočině, foceno 12/5/2022.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od jjelen »

Eh?
Dokázal by mi to někdo přeložit? (dobře, obrázky jsou jasný ale kdo koho a proč navštívil?)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9050
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Faskal »

Dal jsem to sem, protože to nechápu.
Je to z návštěvní knihy na kopci.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Taky nad tim dumam...

Asi vyjadruji zmatene neutralni presvedceni...

EDIT:

Nejen pro Markyho:

Obrázek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Wolfus »

Vallun píše: 16. 5. 2022, 15:56 Taky nad tim dumam...

Asi vyjadruji zmatene neutralni presvedceni...
Spomenul som si na to tricko s napisom "Chaotic stupid is not an alignment!".
DrD (II), Pribehy Imperia

Zpět na „Realita a pseudorealita“