Figurky a miniatury v RPG

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od alladjex »

Mám takový dotaz, který balancuje na ostří čepelí. Ale páč tohle je jediný RPG forum kam chodím pravidelně, tak se prostě zeptám a admini mě dyžtak pošlou do pekel věčných :evil:

Spolupracoval jsem na vzniku Euthia: Torment of Resurrection, což je deskovka. V týmu jsem myslím jediný, kdo vedle psychopatické záliby v deskovkách, má taky rád a hrává RPGčka, plus má podobné nadšence kolem sebe. Sám při hraní RPGček miniatury a figurky nepoužívám, ale hodně kamarádů na nich naopak ujíždí. Když jsem ale viděl poměr kvality VS ceny figurek, které se dají pořídit, tak jsem byl mírně zaskočen. Euthia je fantasy hra a máme tam partu hrdinů, krabici 4 různých elementálů v packu s 26 miniaturami, draka, gryfina, golema. Jsem dalek tu dělat nějaká přímá srovnání, ale když jsem porovnával ceny, tak bych řek, že jsme na tom setsakra dobře.

A v návaznosti na to, že máme tyhle věci v samostatných packách oddělených od samotné hry jsem si říkal, jestli jsou takové packy zajímavé i pro rpgčkáře, které ani naše hra nemusí zajímat. Stejně tak by mě zajímalo, jestli by lidi třeba zajímali spíš samostatné blistry s jednotlivými figurkami, které jsou pak samozřejmě dražší a nebo jim stačí si pořídit prostě pack miniatur a třeba se s kámoši o to větší množství elementálů podělit.

Absolutně netuším jak to má RPG komunita nastavené a protože chystáme za měsíc dva další kampaň na expanzi, kde budou další věci, tak by mě to docela zajímalo, jestli mám šéfa přemlouvat v tomhle směru k nějaké aktivitě :) protože buďme upřímní, práce je až nad hlavu a vymýšlet nějaké aktivity, které jsou nesmyslené ... by bylo nesmyslné :D

Obrázek
Obrázek
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Jerson »

Část Vypravěčů přirozeně tíhne k hraní s figurkami a hlavně v poslední době se roztrhl pytel s nabídkami figurek a 3D tisku a terénů a tak. Takže ač je sám nepoužívám (i když je mám doma), myslím, že za rozumné peníze pro ně odbyt určitě najdete.
Osobně bych všema deseti bral figurky civilistů v měřítku 1:48 z 30. let, ale očekávám, že byste asi napřed šli do fantasy, že?
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od alladjex »

Já sem to asi blbě formuloval. My neplánujeme dělat samostatné figurky, ale pokud, tak nabízet ty, co máme pro naše hry, ke koupi samostatně i pro ty, co hru jako takovou nechtějí. Jde o to, že když už se investuje tolik energie do vytvoření figurek, proč by nemohli sloužit i jinak než být uzamčeny pro jednu jedinou hru.
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Jerson »

Já to pochopil, a právě bych to bral, protože někdy bych si koupil deskovku jen kvůli figurkám a možná kartičkám.

Ale celkově se mi ten nápad líbí, protože už dvacet let nosím myšlenku používat jednu velikost figurek pro různé, tematicky stejně laděné hry, od deskovek, přes wargaming až po RPG, což ostatně už hodně lidí začalo dělat.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Vitus »

alladjex píše: 3. 2. 2022, 15:21 My neplánujeme dělat samostatné figurky, ale pokud, tak nabízet ty, co máme pro naše hry, ke koupi samostatně i pro ty, co hru jako takovou nechtějí. Jde o to, že když už se investuje tolik energie do vytvoření figurek, proč by nemohli sloužit i jinak než být uzamčeny pro jednu jedinou hru.
Asi to hodně bude závist i na měřítku těch figurek, pokud jsem měl šanci kolem sebe pozorovat, většina herní komunity používá velikost 25mm/28mm (28mm je původně "heroická" velikost pro wargamingových 25mm, ale určitě když sem někdo sumonne Jirona, tak mne opraví). Ten důvod je proto, že v té 25mm/28mm je nejvíce volně dostupných, respektive rozšířených figurek (staré i nové řady D&D Miniatures, původní Warhammer, u těch posledních edic si nejsem už tak jist, Ral Partha a podobně).

Takže třeba pokud by to bylo kompatibilní s 25mm/28mm, tak pro mne by to bylo zajímavé :).

EDIT: BTW když jsem si gůglil cheap miniatures na netu, tak na západě hodně hráčů RPG milovníkům figurek doporučuje koupit si některé deskové hry, jež sice mají jen nenabarvené figurky, ale ve správné velikosti a za jednotkovou cenu mnohem příznivější, než běžné RPG figurky. Takže vlastně vnutit s dobrými a relativně levnými figurkami hráčům RPG celou stolní hru by taky mohla být dobrá prodejní strategie ;).
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Vandalicus »

Vitus ma pravdu. To meritko se teda hejbe nekde mezi 25mm (true-scale) az po 32mm (moderni heroic). Ale celkove pokud se zhruba do toho plus minus vejdete (u samostatnych figur to az tak zasadni neni, debilne mixovani velikosti vypada pri skladani jednotek), tak si to imo trh najde.
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od alladjex »

Dik. To meritko me moc nenapadlo. Nastesti je to neco takoveho jako pisete. Jeste musim overit.
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
Krcmelound
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 3. 2021, 12:03

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Krcmelound »

Doporučil bych tohle téma nadhodit ještě na Discordu Deskofobie ve figurkářské místnosti. Čas od času tam hobbysti řeší, které hry si koupit jen kvůli figurkám, že by něco rádi barvili. Já si takhle nadělil figurky z Forest of Radgost, protože jsou dost netypické a mají zajimavé potvory. I když s tím vyloženě nehraju, rád si je nabarvím a na stole dělají dobrou atmosféru. Takže místo tu pro tenhle nápad podle mě určitě je :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Pieta »

Moje zásoba figurek na D&D je taky z koupené deskovky. Zvlášť když ta deskovka byla s nějakou slevou, ten poměr cena/výkon byl hodně příznivý.
Ale zase už to jsou nějaké roky a spousta lidí od té doby pořídila 3d tiskárny...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Hike »

Figurky obecně při rpg nepoužívám, nemám moc rád taktické hraní. Ale protože zároveň hraji deskovky, tak když se mi "ohrála" hra Dungeons&Dragons: Castle of Ravenloft, tak jsem ji neprodal. A to právě s ohledem na to, že figurky v ní obsažené by mohly dost dobře posloužit, pokud bych já (nebo děti) někdy po figurkách zatoužil.

Právě teď lze na bazaru za Zatrolených hrách najít dvě z her této série za poměrně příznivou cenu (ale vzhledem k tomu, že má nabízející figurky namalované a vymazlený inzert, tak si myslím, že se na takto nízké ceně neudrží): tak jestli máte zájem, můžete se zúčastnit:

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/161028/
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/161027/

více obrázků figurek:
https://boardgamegeek.com/boardgame/599 ... board-game
https://boardgamegeek.com/boardgame/663 ... board-game
Za tento příspěvek děkují uživateli Hike tito uživatelé (celkem 2):
alladjex, mrakømrak
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Jerson »

Vytahuju diskusi pro Yorka.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od York »

Jerson: Díky.
Quentin píše: 8. 6. 2022, 16:46 Lego diskuze mi připomněla tohle
https://www.youtube.com/watch?v=fQ-ccPthhDY
Tohle se mi moc líbí. Je to jednoduchý, funkční a půjde z toho imho hodně rychle něco postavit. Tušíte někdo, jestli se něco takovýho dá u nás sehnat?
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Corny »

Ehm...vážně se ptáš, jestli jde u nás sehnat malý jednoduchý dřevěný kostičky?
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Passingby »

Koukni v hračkářství. Dneska se dá naštěstí nakupovat přes net, takže na tebe nebudou koukat divně... :-D

A jsou i zajímavější tvary, než obyčejný kostičky:
filename_19_l.jpg
filename_573_l.jpg
(Tohle je třeba český výrobce Detoa)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Corny »

Nebo umělecký potřeby, galantérky, obchody specializované na dřevěné zboží...
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Ota, Pan Bača a 10 hostů