Setkání v Zapovězených Zemích II

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Ota »

Umístěna prozatím finální verze 0_2.

Změny:
- oprava překlepů (děkuji smrqovi, pár jich odhalil)
- v "Klapotu pastí" prohozeny u Nyhandy a Sahity jejich bojové techniky (Nyhanda je navíc uvážlivá a Sahita činorodá)
- v setkání "Skřeti a zrcadlo" je přidána šamanova nejistota ohledně zrcadla a cena, za kterou je šaman ochoten zrcadlo prodat (mrk na smrqa :) )
- ve "Vivisekci" je zmíněno, že účinek odvaru ze zlobřích střev je fáma
- v různých setkáních opraven slovosled a hodnoty některých testů či zranění.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Zkusil jsem dát do kupy dalších sedm setkání v Zapovězených Zemích.
U filmů bývá "dvojka" skoro vždycky horší než jednička, uvidíme zde :).

Občas jsem zkusil trochu "zašpinit" okolní svět možnými následky, snad s mírou.
Opět uvítám jakoukoli zpětnou vazbu.

Za pár dní si to přečtu znovu, opravím překlepy, které teď nevidím, vezmu v potaz případné komentáře a dám sem finální podobu.

Děkuji.
Přílohy
Setkání-v-Zapovězených-Zemích-II-0_2.pdf
(593.48 KiB) Staženo 244 x
Setkání-v-Zapovězených-Zemiích-II-0_1.pdf
(593.55 KiB) Staženo 150 x
Naposledy upravil(a) Ota dne 8. 1. 2022, 11:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od smrq »

Já si to určitě přečtu, Oto, ale musím najít půlhodinku, kdy bude nálada a volno.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Steve
Příspěvky: 22
Registrován: 19. 1. 2021, 15:26

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od Steve »

Četl sem jen první a přijde mi to fajn hratelný, takže použiju. Náhodný setkání si čtu, až při hře, když padne, ať si to trochu užiju s hráčema, tak snad mě tam něco nerozhodí. :) Máme odehráno víc jak třicet sezení, (a pořád sem nečetl většinu náhodných setkání z knížky), takže nějaká obměna se hodí.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od Ota »

Steve: díky za komentář
Až vám nějaké to setkání padne, celkem by mě zajímalo, jak pak v praxi dopadlo :).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od smrq »

Pomalu to pročítám. Obecně mám pocit, že jsi byl posledně nápaditější, tato setkání jsou více normálnější. To ale nemusí být na škodu.

Klapot pastí - dobré.

Zelenáči - tam se vlastně moc neděje, ale hrozně dobrý nápad je ta tabulka Nezájem. Poslední možnost mě vyloženě baví.
Doporučuji změnit věty:
...sebevědomí je na nule.
...hádají, kdo za to může,...

Skřeti a zrcadlo - já bych tam připsal poznámku, že šaman zrcadlo postavám rád prodá (úplňku se přeci jenom obává). Protože teprve tehdy, kdy postavy zrcadlo získají, to bude mít super grády. :)
Jen tak na okraj mě zajímá, zda jsi zrcadlo myslel jako stříbrný rám se sklem nebo opravdu velké stříbrné zrcadlo. Já určitě použiju druhou možnost, protože ZZ beru jako svět, kde je výroba skla (podobně jako mnoho jiného) zapomenutou dovedností a sklo je vzácné a bylo i před krvavou mlhou.

Nový život - napřed jsem si říkal, co to je za ptákovinu. Vážně porod? Ale má to moc hezký přesah do budoucnosti a do orčí vesnice. Nakonec fajn věc.

Otázky u kamene - Přepůlené skřetí tělo s batohem? Krvácí? To je snad jasné, ne?! :) Napsal bych raději: v kaluži čerstvé krve leží přepůlený skřet. Nebo tak něco.
Za mě trochu zmateně popsaný kus, ale asi to je důsledek tvého souboje s prostorem. :)

Skrutátor - 5z6, že si ji DO úspěšně uloží do paměti - jedno DO nadbývá.
Super nápad, baví mě. A je to paráda na předání nějaké informace z okolí.

Vivisekce - uf, to je drsné. Za mě asi nejsilnější část. Velmi kontroverzní. Odehrání může vyvolat velmi silné emoce, ale chce to zkušenou partu hráčů, kteří z toho neudělají srandu nebo něco plytkého.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od Ota »

smrq píše: 7. 1. 2022, 15:14 Obecně mám pocit, že jsi byl posledně nápaditější, tato setkání jsou více normálnější.
smrq: Hele, je to "dvojka", dalo se to čekat :).

Každopádně díky moc za komentář. Zrovna před chvilkou jsem začal odstraňovat překlepy, případně ladit slovosled.
O víkendu to dokončím a samozřejmě se při tom mrknu na Tvé postřehy.

Jenom krátce ohledně stříbrného zrcadla - inspiroval mě seznam cenností v knize pro Vypravěče. O jeho konkrétní podobě jsem vlastně ani neuvažoval. Každopádně je uloupené z bůhvíjaké hrobky, takže kdo ví, jak ho kdysi v minulosti kdo vyrobil :).
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II - koncept

Příspěvek od Ota »

Do úvodního příspěvku nahrána finální verze.
Prosím o přesun do patřičné sekce ohledně Zapovězených Zemí.
Děkuji.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od smrq »

Provedené změny materiál určitě vylepšují. Já setkání, stejně jako první část, určitě využiju a na některé se opravdu těším.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Jekyll »

Tak som si to prečítal aj ja a dovolím si pár postrehov. Vo všeobecnosti sa to drží viac pri zemi než prvý diel, čo je fajn. Celkový dojem mi pokazilo posledné stretnutie, tá explicitnosť násilia prebila všetko ostatné. Čo do istej miery hovorí viac o mne, než diele samotnom, ale tak, je to moje hodnotenie, no... Teraz konkrétne:

Klapot pastí - koncepcia tohto stretnutia mi evokuje taký "doskovkový" charakter. Všetko sa dá v podstate vyriešiť bez roleplayingu. Čo nevnímam negatívne, tentokrát sa mi páči, že je všetko pekne stanovené. Kým minule som vyčítal priveľa čísel, toto je presne ten prípad, kde to má svoje miesto. A pravidlová poznámka: "Učení se talentům Kopiník 1 (Nyhanda) nebo Obouruký 1 (Sahita) pak stojí jen jeden zkušenostní bod a je úspěšné." Nový talent stojí tri body, čiže rozumiem benefitu toho jedného, ale nechápem zmienke o úspešnosti, pretože podľa pravidiel v prípade, že máš učiteľa, tak nehádžeš a úspech je automatický.
Smolaři - páči sa mi, že sa tu tak v pozadí hráš s "lore-om", že škretov prepájaš s hobitmi, aj keď asi má byť správne "pulčíci" (hobitov ZZ nepoznajú), to by som opravil. A zároveň je to z môjho pohľadu presne ten typ náhodného stretnutia, aký v ZZ očakávam. Krátke, jednoduché na odohranie s výsledkom s možným, no nie nejakým brutálnym presahom.
Skřeti a zrcadlo - dobrý koncept, ale po prečítaní mi vôbec nie je jasné, akú výhodu má vlastne rozlúštenie tých symbolov, ďalej sa s tým vôbec totiž nepracuje a na efekty zrkadla to vplyv tiež nemá. Mechanika smoly mi príde dosť prepálená, skúšať šťastie pri takomto nastavení mi príde nereálne. Ale je to vec názoru, osobne by som asi len stiahol jednu-dve kocky, prípadne dal podmienku, že na úspech treba o jeden úspech viac.
Nový život - toto považujem za top, srší z toho až taká peknota. A zároveň obavy z toho, ako by sa zachovala družina :D
Otázky u kamene - na môj vkus príliš prekombinované, resp. je to náhodné stretnutie, ktoré odo mňa vyžaduje priveľa mentálneho vkladu :D
Skrutátor - z tohto mám taký trochu rozporuplný pocit, lebo je to prosté, nápadité aj ľahké na odohranie (opäť oceňujem prácu s lore), ale príde mi to ako niečo, čo je pomerne zaťažujúce pre celú kampaň. Pretože ma núti v podstate po zvyšok hry "trackovať", kam prišiel, ako sa k nemu správali, či sa nechali sčítať, a tak podobne.
Vivisekce - toto je na mňa príliš. ZZ sú pomerne brutálne, a chápem, že sú aj hráči, čo čosi také ocenia, dokonca si viem predstaviť, že v rámci správne naladenej družiny by som to asi aj vedel odohrať, ale... neviem, celé mi to príde ako násilie pre násilie a asi by som sa bál reakcie niektorých dobrodruhov. Totiž, obava z toho, že by si zrazu začali mučenie užívať... Tak ako tak, ak nič iné, minimálne kvôli tomuto by mal byť ten text označený prístupnosťou 18+.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jekyll:
Ota
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Ota »

Jekyll: díky moc za komentáře
Ve Vivisekci jsem se snažil před postavy nastolit otázku, jestli zlo páchané na zlu je zlo akceptovatelné nebo prostě stále to špatné zlo.
Upřímně mě mrzí, že Ti to přišlo moc. Zkusím si na to dát příště trošku pozor :).

Jak jsem avizoval po komentářích ke svazku I, ve svazku II jsem si zkusil vymyslet pár setkání, která by nějakým způsobem "ušpinila" své okolí. No, osobně nemám problém ani z "uzavřenějšími" ani s "otevřenějšími" věcmi a je na každém Vypravěči, jaký poměr mezi oběma druhy bude preferovat.
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Jekyll »

Ota píše: 12. 1. 2022, 16:14 Upřímně mě mrzí, že Ti to přišlo moc. Zkusím si na to dát příště trošku pozor :).
Nemusí ťa to mrzieť, len mám nejaké svoje limity, chápem tú filozofiu za tým, len to prosto tak udrelo. S takými vecami mám zväčša problém preto, lebo vo mne začne blikať kontrolka, či náhodou neprebíja absenciu obsahu nejakým wannabe kontroverzným bullshitom. Čo nie je tento prípad, samozrejme, ale keď v jeden moment čítam o zrode života a o dva momenty neskôr o vývare z čriev :D A už tobôž neber na mňa pri tvorbe nejaké ohľady, ja sa s tým už nejako vysporiadam :P
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od smrq »

Tak já bych rád napsal, že poslední kus považuji za nejsilnější setkání. Ano, je drastické. U mě to ale je ještě na snesitelné úrovni. A při čtení mi běhal mráz po zádech. Velmi silná scéna.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Selhan »

Trochu se zpožděním, ale konečně jsem si našel čas na pročtení tvých náhodných setkání. Líbí se mi ten formát, podle mě je to docela užitečná tvorba, a byť zapovězenky nehraju, dovedu si představit že to použiju. Mučení zlobra bych celkem jistě nehrál, a ten magický menhir mi přijde trochu nepřehledný na to, že to má být příprava kterou vytáhnu "ready to go", a valící se bratři jsou cool nápad, ale taky působí možná trochu moc cartoonovitě - osobně bych to asi upravil tak, že namísto po veselém pohánění se po celém hexu střeží jen místo té dávné bitvy a zkusil bych to vykreslit trochu víc děsivě a prokletě. Rozhodně žádné lítání! :D Jinak asi nemám co dodat.
Napadá mě jen námět k další tvorbě - nevyužíváš příliš přírodu a prostředí. Je to záměr, aby se dalo setkání použít kdekoli?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 643
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Setkání v Zapovězených Zemích II

Příspěvek od Ota »

Díky za názor. Formát 1xA5 mi přišel nejdřív příliš velký, občas jsem ale nakonec stejně musel vážit každé slovo.

Zajímavá poznámka ohledně přírody a prostředí. Záměr v tom nebyl. Jenom mě nějaká vhodná "přírodní" setkání nenapadla, případně se mi nezdála tak vhodná k rozehrání zajímavé situace.
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti