Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Markus »

Jiron píše: 22. 12. 2022, 12:25 Markusi, ono to původní jede na principu Dark Heresy od FFG, ne?
Nee, pokud myslíš takové ty divné kostky, tak to byl WFRP třetí edice. Čtvrtá je prostě skillový k100 systém.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Bifi »

Jiron píše: 22. 12. 2022, 12:25 Markusi, ono to původní jede na principu Dark Heresy od FFG, ne?
Pôvodná WFRP 4e je vlastný systém. Mechanicky stavia na 1e a 2e s nejakými dodatočnými dizajnovými princípmi z 2d20 možno? Ako áno, sú tam nejaké koncepty aj z Dark Heresy, ale DH zase bola len rozvinutím WFRP 2e.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Jiron »

Připouštím, že jsem četl jen Black Crusade nějak do podrobna takže předpokládám, že všechny ty věci jely na procentuálním systému.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jiron:
Bifi
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Wolfus »

Preklad a uprava v jednom <3 Parada, rad by som si WFRP zahral s partiou, ale nikomu sa moc nechce citar dlhe pravidla v anglictine 🙂
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od strucky »

Bylo mi naježíno, a jakože... koukám na to se silným wtf výrazem a jen po letmém projetí vůbec netuším, jak to uchopit, co a o čem to vlastně je. :D Ale na to, že je to work of art zaobalená do RPG produktu, je to aspoň mnohem přehlednější, než Mörk Borg... asi proto, že tam je lepší balanc artu a obsahu a není to tak over-the-top. :-) A jako bonus to jede na Into the Odd, systému, který mám v plánu vyzkoušet jako další z neprobádaných.
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky tito uživatelé (celkem 2):
kin, Markus
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Markus »

Tak pak dej vědět, jaké to je. :)
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Stařec »

To jsem nedávno četl a přišlo mi, ze uz hned na zacatku je to to, co jsem dlouho chtel od encounter designu - zajímavé multi-level clenite prostredi, které vnucuje širší rozsah činnosti a taktiky než jen xy ruznych útočných akcí.

Ale tohle je teda jen výkřik do tmy a ani to nereflektuje hlavní obsah textu.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od strucky »

Nepochybuju, že to tak bude. To, co jsem napsal, byl jen první dojem po projetí bez nějakého pročítání, kdy většinou člověk pochytí aspoň nějakou general ideu. Tady to bude chtít hlubší študýrunk, někdy, až bude čas. :-)
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Jocho »

Storytime!

V robote som zvykol raz za čas hrávať RPGčky a kým nebol covid, hrávali sme aj vianočné špeciály. Začiatkom septembra 2022 ma kontaktoval bývalý kolega s otázkou, či ešte hrávam to dí-en-dí. Povedal som mu, že hej, ale D&D som dlho nehral, hrávam iné veci teraz. Potom sa ma spýtal, či by som bol ochotný jemu a pár jeho kamošom robiť DMa na pár sedení, že mi aj zaplatia. Všetci poznajú počítačové RPGčky, ale okrem neho nemal nik skúsenosť s TTRPG. Súhlasil som s tým, že platiť mi za niečo také im nedovolím, na oplátku by som ale rád skúsil systém, čo vyvíjam jeden a pol roka a on na to, že ok.

Štyri mesiace dopredu a desať sedení v DNGN za nami. Na konci vianočného špeciálu odohraného týždeň pred Vianocami, ktorý, osobne, vyšiel tak na 68 %, sa kolega zdvihol, došiel k stromčeku a zhíkol prekvapením hodným NAT 1. "Aha, čo to tu je, jéje, balík s tvojím menom!" povedal a ja som zhíkol prekvapením hodným NAT 20.

Partia sa poskladala a za to, že som to s nimi nevzdal, mi kúpili pána nazghúlov.

Dostali ste vy niekedy niečo od skupiny ako prejav vďaky? Ako ste reagovali? A najdôležitejšia otázka, čo mám s tou miniatúrou robiť? Ono to nie je práve najmenšia miniatúra a nezmestí sa mi ani na poličku do knižnice, aby mi strážila LotR sériu. Je veľmi nemiestne, keby som sošku predal a kúpil namiesto toho každému sadu krajších hracích kociek s vreckom? Možnosti DNGN sme už takmer vyčerpali, no chalani by radi hrali aj ďalej v inom systéme, takže ich dar nevyjde nazmar.

Obrázek
Hrnček pre porovnanie.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jocho:
Bifi
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3811
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Selhan »

To je hezký, i když chápu to rozpolcení. Pracholapy jsou hrozná věc :D
Já bych to ale popravdě nechal tak, poděkoval jim, maximálně jim zmínil, že je to fakt moc velké a že se ti to nevejde do poličky, tak přemýšlíš co s tím – a strčil to do sklepa a za rok to prodal a koupil si za to nějakou knížku nebo něco. "Vracet" dárek mi přijde blbé.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Jocho »

Prečo to všetci berú ako vracanie darčeka?
Ok, dostanú časť svojej investície späť, ale - aspoň za mňa - je z toho väčší úžitok než mať na skrini takýto pracholap, ako vravíš. Keď im to vrátim v podobe napr. tých kociek, tak z toho budeme mať radosť všetci - chalani dostanú svoje prvé sady kociek, ja sa zbavím sociálneho kontraktu z darovaného darčeka a zároveň uľavím svojmu svedomiu, pretože skutočne nemám pocit, že som taký úžasný DM, aby mi niekto za moju "robotu" musel dávať čokoľvek iné okrem svojho času.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Pan Bača »

Pokud ti to nevleze do poličky, udělej na to novou.

Ti chlapi ti to dali, protože ti chtěli nějak poděkovat. Prodávat to (ať už hned, nebo až po roce dvou) mi přijde jako degradace celého toho daru. Že se na to bude prášit? Pořídíš si prachovku. Ale i za dvacet let si při pohledu na to vzpomeneš, že jsi dělal něco dobře!

Jen bych se s nimi domluvil, že příště už raději ne, že stačí poplácat po rameni, že "mají předplaceno". :-)
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Pan Bača »

Jocho píše: 6. 1. 2023, 15:50 Prečo to všetci berú ako vracanie darčeka?
Ok, dostanú časť svojej investície späť, ale - aspoň za mňa - je z toho väčší úžitok než mať na skrini takýto pracholap
Protože dárky se nedávají proto, že by měly přinášet užitek, ale protože darující má radost z darování obdarovanému?
Tohle se nedá brát čistě materiálně jako "investice".
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Markus »

Jediné správné řešení je udělat nějaké dobrodružství, kde tohle bude závěrečný boss, který způsobí TPK.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 3):
MarkyParky, Pan Bača, Vitus
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3811
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné RPG radosti a chlubeníčko

Příspěvek od Selhan »

Protože dárky se prostě nevrací ¯\_(ツ)_/¯
Jestli jim chceš dát kostky, tak jim dej při nějaké příležitosti kostky. Oplácet je správné. Ale dávat najevo, jak to vybrali blbě, je neslušné. (Neříkám, že mi to přijde jako zrovna efektivní uspořádání věcí, sám nemám taková překvapení rád, ale tak to zkrátka je.)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antharon a 8 hostů