[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 2 - HoGlo se probouzí
Obrázek
Epická fantasy


Aktuální Kapitola: 04/ XP: 14
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 5

Žánrové akce:
Obrázek Víra, věda, magie
Obrázek Rozhodná akce
Obrázek Hřích

Žánrové pravidlo:
"Zpátky! Zpátky!"
Během hry může HG upozornit hráče, že se odehráváním své žánrové akce chystají vystavit nějakému nebezpečí. A hráči pak mohou:
- Vzít svou akci zpět (ale pak není dost rozhodná, ne prověřuje hypotézu či není dost hříšná a není to žánrová akce)
- Přesto pokračovat (a pak se nebezpečí vystaví, a k tomu dostanou +1 bonusový EXP)
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Identifikovat nepřítele podle barvy jeho hlasu, to je kouzlo silné asi jako neviditelnost nebo půjčení si cizích smyslů. Překážka 2.

Vidění hlasů +2 Vůle +2 Pouto +1 Překážka - 2 = 3 Provedl jsi to správně a udělal dojem.


Max si dobře zapamatovat zvláštní vlastnost toho hlasu. Na jeho tónu to nebylo v hlučném prostředí plném ozvěn poznat, ale barva to prozradila.

Měnila se, jak se měnila naléhavost nebo význam vyřčeného, ale nebyly to plynulé přechody. Byla to ostrá přepnutí z jedné stále barvy do druhé. Žádné odstíny, žádné kolísání tónu.

Max si uvědomil, že hlas je syntetický. Také ve stínu zahlédl masku, že které vychází... Nebo to nebyla maska?
10024.jpg
Bradka a dva růžové "knoflíky" na tvářích...

Víc ti zatím neřeknu.

Můžeme ten Intent nechat otevřený, a později dostaneš i bližší identifikaci i uděláš dojem.

Kdykoliv ale můžeš Intent sám dropnout, pokud se ti to nebude hodit.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

Wow, prolítne mi hlavou a trhnu sebou dolů k zemi, protože pár zmatených špinavců se podívá mým směrem. V uších slyším hukot krve a srdce bušící v podivném rytmu. Kovová podlaha mě studí, skoro jakoby až lepila, a aspoň na chvíli mi není tak strašné vedro. I hlava začíná pracovat trochu spolehlivěji.

Zkontroluju mrknutím oka Míju. Zdá se, že je prozatím v bezpečí. Ale jak se zbavit těch tehnofobů? Co o nich víme, odmítačích primitivních... mají na mě pifku, Míju chtějí kdoví na co, vede je někdo s aspoň minimem rozumu, nosí masku a má syntetický hlas... Ha! A mám to! Přece není možné, aby ten jeho hlas byl přirozený, musí v tom být nějaká technologie, i kdyby hodně jednoduchá. A jak se asi zachová smečka vymytých mozků, když zjistí, že je celou tu dobu vedl zrádce? Mno... nevím, ale rád se na to podívám.

Zvednu se na rukách do kliku a vyhlédnu po římse k potrubí. Nemytý vlasatý chlápek očuchává moji košili a nejspíš se fakt snaží chytit stopu, zoufalec. Postava s maskou stojí vedle něj, krytá směsí těl a hranou průrvy, ale... ale to prostě musím trefit. Přenesu váhu na levý loket, pravicí vytasím zbraň a stisknu ji pevně oběma rukama. Prsty si najdou své místo a mířidlo mi napoví, že pravděpodobnost je dostatečná. Napůl vydechnu a stisknu spoušť. Na poslední chvíli se do trjektorie dostane vousatá hlava, ale už je pozdě. Projektil opustí hlaveň a já si říkám, že na tuhle vzdálenost by mohl projít i skrz a najít svůj cíl.

HG, chci sestřelit "vůdci" masku z obličeje a ukázat tak Návratářům jeho technologické tajemství. Jestli je to samostatný intent, jdu na to přes Pistolníka 2, využívám pouto prostředí (zemře blbec co mi vlezl do střely) a přidám i 2 vůle.
A považuji to za Obrázek Víru, vědu, magii - Max vyslovil hypotézu o technologické povaze hlasu a efektu jejího odhalení a teď testuje, co to skutečně udělá.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Sestřelit masku z obličeje, i když ti do cesty vleze někdo jiný, to není možné... Leda že by se přiohnulo tamto, a trochu upravilo tohle... Překážka 3

Pistolník 2+Vůle 2+Vlastnost prostředí 1- Překážka 3 =2. Má to hmatatelný dopad.


Max vystřelí a výstřel skolí vousáče, co se mu připletl do cesty. Rána a její ozvěna na chvíli přeruší kvílení zraněných Návratářů.

Maska si znovu prohlédne Maxovu košili a pak jí knoflíky na tvářích zapulzují.

Najednou se objeví znovu signál. S ním se spustí přehrávač. Zatímco se rozjíždí kytarové intro, v obrovském sále se rozsvěcují světla a začne hučet vzduchotechnika.

Jako by jeho výpadek nebyl způsoben stínění či poruchami, ale všechna elektronika a opakovače v téhle části LoQods byly vypnuté a najednou je někdo zapnul. Není těžké přijít na to, kdo, když knoflíky na tváři masky usilovně blikají.


Oh life is bigger
It's bigger than you
And you are not me

zazní Maxovi v uších, zatímco maska usilovně prohlíží košili ... a přeživší návratáři se s údivem obrací na tvář svého vůdce.

"Max Richter, policista," ozve se syntetický hlas. "Co to děláš, Maxi? Myslíš si snad, že víš líp, než já, co tihle chudáci potřebují?"

The lengths that I will go to
The distance in your eyes


"Máš snad tady dole nějaký úkol, Maxi? Myslíš si, že tvé úkoly jsou větší než moje?"


Oh no I've said too much
I set it up

That's me in the corner
That's me in the spot-light

předvídá přehrávač budoucí události, protože maska se maska otočí a podívá se Míju - a zarazí se způsobem tvora, který si právě uvědomili, že se nějak prořekl.

A neprořekl se jen Míje. "To stroj! To zlo! Zničit zlo!" ozvou se výkřiky těch Návratářů, kteří neskončili pod zhroucenou konstrukcí, a masy nemytých těl se opět dají do pohybu, tentokrát proti svému vůdci.

Píseň v Maxových uších ale pokračuje.


Losing my religion
Trying to keep up with you
And I don't know if I can do it


"Za to můžeš ty! Zničím tě, vymažu tě!" ječí hlas, dá-li se monotóní pískot nazvat ječením, zatímco se na postavu vrhají první z Návratářů. Růžové knofliky zuřivě blikají.
"Jaktože nejsou k dispozici data o to tom, co uděláš? Jaktože nejde předvídat tvá rozhodnutí?" mění se opět tón i barva hlasu s tím, jak tlupa divochů trhá na kousky tělo androida, který jim doteď zvládl.


Oh no I've said too much
I haven't said enough

Musím varov .... že traje ...... xe Rich..... ditelná skřípou poslední slova a jedna z mechanických rukou zvedá z chumlu běsnících těl masku a zvedá ji vzhůru. Růžové knoflíky začínají opět blikat.

Míja celou událost sleduje z vrcholu konstrukce, překvapená, jaké všechny střípky skládačky jedno rychlé Maxovo rozhodnutí odhalilo,

Oba intenty jsou uzavřené.
Andorid chce zjevně z posledních sil odvysílat někomu nějaké varování .... necháte ho? Nebo tomu nějak zabráníte?


Když Návratáři skoncují s androidem, neodvažují se vrhnout na Maxe, i když má v rukou technologii v podobě pistole. Dojem, který na nich zanechaly jeho předchozí akce i průstřel hlavy, kterého se dopustil teď, je hluboký.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Jak se za mnou celá konstrukce zhroutí, otřese to výrazně i ocelovým ramenem, na kterém zrovna stojím. Rychle se skrčím a chytím kovové konstrukce i rukama. Podívám se zpět a dolů. Lidská těla padají, některá cestou trefí nějaká nižší železná ramena, která je nějak převrátí a pak pokračují až dolů na zem, kam není v tom šeru vidět. Oči se mi střídavě přivírají a otvírají, jak nechci ty padající těla vidět.

Vyčerpaně si sednu obkročmo na konstrukci a dívám se na zbytek rozzuřených špinavců nějakou tu desítku metrů ode mne. Celá se třesu a ze staženého krku se mi začnou drát vzlyky. Ani nevím, proč brečím, jejich život byl tak strašný a jejich zaslepení tak velké, že smrt je vlastně pro ně to nejlepší. Ale tyhle úvahy mi moc nepomáhají, tak brečím s neměnnou intenzitou dál.

Možná prostě je mi jich líto? Sice šanci na slušný život neměli ani dřív, ale teď, když jsou rozplesklí na zemi, je to prostě zcela jasné.

... o pár vteřin později, až se odkope týpek s maskou ...

Spadne mi kámen ze srdce. Vedl je robot, takže nějaký Ohmák, CMWGE mi rozkázala, že mám zničit Ohmy. Takže tohle vlastně bylo plnění úkolu! Prostě vypnutí Ohm-robota ... a nešlo to udělat bez odstranění jeho minionů. Vlastně jsem plnila úkol! Utřu si hřbetem ruky oči a tváře a dosuším rukávem. Zarazí mne to poblikávání tváří a divné chování robota. Jestli odvysílá nějakou zprávu o nás, měli bychom se rychle vypařit.

O chviličku později začnu pomalu sešplhávat k mému policajtovi.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

Corneliu Pillat píše: 6. 10. 2021, 22:47 Cyberninjovi, který aspiruje na to být reál-ninja by mělo stačit jen pár vteřin rozptýlení, aby se dostal do pozice, odkud už týpka dožene. Jestli začne utíkat. Až začne utíkat. Corneliu by nevsadil ani kredit na to, že začne utíkat.
Hope and Glory píše: 7. 10. 2021, 04:22 Začal utíkat
Ale mně neuteče. Teda kdyby se tu nemotal ten dron. Vůbec netuším, proč bývalý instalaterský dron - nyní pizza dron - volil tak divnou trajektorii, že sotva jsem vyběhl, už se mi do jeho trubek přimotal batoh.
Madre! Nejen, že jsem dron neviděl, protože mi tu nefunguje navigace, takže mě šipkami ve vizoru neupozorňuje na objekty za mnou <A vůbec, nemají se drony lidem vyhýbat> ale ještě musím řešit takové lameoviny, jako že inventář reálně existuje - freaking IRL!

Jak mám jako ukázat, jaká jsem ¡for real! nově vycházející hvězda, když musím neustále narážet na realitu?

Luckily hrdinové se nevzdávají. ObrázekJe ve mně víc, než jen tohle. Ještě jsem neukázal své veškeré schopnosti a sílu.

Vystartuji proto s novou vervou, smýknu se kolem rohu, přeskočím haldu dosud nezrecyklovaného odpadu, zhoupnu se na jakési nízko vedené trubce, další roh dámtak, že se do něj rovnou odrazím ode zdi a už musím mít kluka v melee range...

Obrázek CyberNindža <4>
:muscle: Vůle <2>
:space_invader: Vlastnost oblasti (překážející dron) <-2>
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Chytit jako Cyberninja kluka, když se ti batoh zamotal do dronu s pizzou, to je těžké. Překážka 1.

Cyberninja 4 + Vůle 2 - Překážka 1 => 5: Provedl jsi něco produktivního, co zlepšilo tvůj život či tvou situaci.


Cheesus se chystá doskočit, ale v tu chvíli zaberou vrtule dronu, který se mu zamotal do batohu a změní trajektorii jeho letu. Pád je o něco vyšší, než Cheesus čekal, a tak instinktivně přejde do kotoulu. Při prudkém manévru konečně povolí držák pizzy a dron se uvolní.

Cheesus dopadne na jedno koleno a ruce, skoro do startovní pozice na sprint. To se mu hodí, protože kluk pokračuje v útěku.

Proti vysportované celebritě e-sportu nemá šanci. Cheesus dostihne kluka za dalšími dvěma rohy. Koutkem oka ale zároveň zahlédne několik mužů s výmluvně vyboulenými plášti, kterak spěchají v protisměru.

Dostihl jsi kluka o trochu dál, než jsi chtěl, ale zároveň jsi vyklouzl z obklíčení, které se stahuje kolem Cornelieu.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Corneliu je dost zkušený, aby zahlédl a odhadl muže v dlouhých pláštích, kteří se na obou koncích ulice velmi rychle objevili. Na každém konci trojice.

Z rychlosti jejich reakce na varování od chlapce usoudil, že už v ulicích byli. Je velmi nepraviděpodobné, že by celou dobu čekali na vás, takže spíš měli blízko nějakou jinou agendu. Podle pohybů a toho, že si nevšimli jak jim nad hlavami prosvištěl Cheesus, to nejsou cvičení profesionálové, na druhou stranu nějak synchronizovaní jsou a boule na pláštích naznačují, že mají delší nejspíš automatické zbraně.

To všechno dobromady naznačuje, že jde v lepším případě o nějaké samozvané strážce pořádku, v horším případě o gang, který kontroluje tuhle část LoQods a zrovna byl na výběru výpalného.

A nebo možná, uvědomí si Cornelieu, když se rozhlédne, platí tady dole obě varianty zároveň. Každopádně teď uzavřeli oba východy a pátrají zrakem v ulici - nejspíš hledají dva vetřelce, pokud jim kluk nahlásil jejich příchod.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

"Gotcha!" strčím do kluka zezadu, takže v běhu málem upadne. Chytím ho, podržím a dál s ním pokračuji v pohybu vpřed, byť už rychlejší chůzí.
"Až ti příště řekne Velkej pes, abys zastavil, uděláš to a ještě dodáš, 'ano, pane!' ¿Entiendes?. Teď ale keep moving, nestojím o to se potkat s těmi tvými čumbas. Alespoň pro zatím. Vlastně..."
Volám <Corneliu> píše: "CíeM, máš tam gangastas, radši deltuj, doporučuji vertikálně. Zatím to zkusím nějak urovnat, neměj strach, v mluvení jsem třída."
Zabočíme s chlapcem za roh. Chytím ho, abych si ho zvedl k očím, protože je to cool, ale švy jeho oblečení vydají protestní zvuk. Tak ho zase pustím a trochu mu uhladím oblečení. Vlastně nevím, jak se k dětským minionům chovat, v LQs:ZvP žádní nejsou, všechna NPC jsou dospělá a i hrát se smí od šestnácti, takže...
"Teď vylaď příjem, čumba," přejdu do slangu, který znám ze hry, "Nejsme žádné kafky z MiDeksu, vlastně jsem docela prim sóla, akorát známý v trochu jiných... kruzích. Na hraní s tvýma čumbas teď ale nemáme čas. Vlastně mám rozjetý nějaký biz s Il Tentacolem, ale někdo odtud byl takový hammer, že ukradl něco, co je moje. Jsem ochotný přimhouřit oči - pro tentokrát - ale potřebuji to zpátky. Včera!
Takže dávej intel - co je vaše guilda zač? A hlavně - jak se dostanu na nějaký ten váš černý trh? Mám nějaký were, co můžu pustit, ale nestojím o podrazy, entiende? Poctivý biz, vyrovnání nákladů, někdo napraví svoji hammerovinu, místo abych ho vypnul...
Teď ty. <3><2><1> 'déééš!"

Obrázek Celebrita <2> - sebejistě mluvím s tím, že jsme hvězdy.
:sunglasses: Vůle <2>
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Vytáhnout z pouličního kluka, který maká pro gang v Loqods něco z pozice Celebrity Vejrové hry je Nemožné. Ale kdyby se trochu natáhlo támhleto a trochu přiohnulo tohle, tak se objeví vzdálený náznak možnosti. Překážka -3

Celebrita +2 Vůle +2 Překážka -3 => 1 Potěšilo tě to, udělal si radost.


"Pusť mě! Jestli mě hitneš, tak se ti Weremoles rivendžnou. Weremoles jsou femili, chápeš? O svý membrs se staraj. A já jsem Weremole, i když jen pár měsíců," vyhrnuje si rukáv a ukazuje ti vytetovanou humanoidní postavu s krtčí hlavou.

Cheesusovi nevadí, že z kluka nedostal víc než jméno gangu. Setkání s opravdovým krtkodlakem, byť mladým, by potěšilo každého dobrodružného Majdexana.

Jinak, kdyby ses nějak rozhodl tomu klukovi ublížit, tak nekecá - opravdu by to bylo nebezpečné (tzn. kdybys to udělal jako žánrovku, byl by za to bonus exp).
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Corneliu přemýšlel. Neměl moc času. Věděli o nich. Nich. Budou pátrat po dvojici, blesklo mu hlavou, když se před pohledem jedné z dvojic skryl za hromadu beden. Přemýšlel dál. Vypadal...ušlo to, ale na zdejší poměry byl málo odraný a špinavý. Přesunul se podél beden ke stěně a dlaněmi shrábl prach, rez a ulpívající mastnotu, zatímco se o zeď otřel zády. Pomazal se špínou a natáhl si kapuci. Hasičák nesl svěšený a sám se shrbil, aby snížil siluetu. Zkoušel se proplétat mezi překážkami a místními, jako kdyby tam patřil. Ale i tak cítil na zátylku upřené pohledy pátračů. Postupně procházeli ulicí a stahovali se. Bylo čím dál těžší takový kurz, aby se jim vyhnul a zároveň udržel takové tempo, aby na sebe neupoutal pozornost ihned a jejich zbraně zůstaly jen v pohotovosti pod kabáty.
Zahlédl možnost - pokud by rychle přeběhl k velkému spletenci kabelů a trubek a skryl se za nimi, jedna ze dvojic by ho mohla přejít, ale ta druhá....ta ho v té chvíli uvidí, jak se před tou první skrývá. Ale musí to risknout. Teď nebo nikdy! Vyrazil vpřed a skrčený překonal posledních pár metrů a přimáčkl se zády k překážce. Koutkem oka zkontroloval blížící se dvojici v protisměru a pak už se díval zpátky a počítal vteřiny. Ti dva, co šli stejným směrem, ho už museli spatřit každou chvílí. Už už se připravoval odlepit od zdi a začít utíkat, když ho zachránila náhoda, nebo snad osud. Mezi něj a jeho pronásledovatele náhodou vlétl údržbářský dron a těch několik drahocenných vteřin krytu stačilo právě na to, aby Cornelia dvojice v protisměru přešla. Teď už se jen prosmýknout za nimi a držet se u krajů a co nejvíc v krytu...a dostat se za Cheesusem.

Corneliu se snaží uniknout pátračům, aniž by je vyprovokoval ke střetu a honičce. Nemá pro to žádnou vhodnou dovednost (nebo by to muselo být hodně za roh), použije 2 Vůle a využije prostředí a toho, že:
Obrázek Při honičkách či skrývačkách musí do pronásledovatelům do výhledu vjet či vstoupit údržbářský droid. @Hope&Glory
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Uniknout dvěma skupinám hlídačů bez dovedností, když znají terén, ale zároveň hledají dvojici a Cornelieu je sám a létají tam ty drony ... to bude těžké.

0 dovednost +2 vůle -1 překážka +2 Vlastnost prostředí => 3 Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí


Cornelie se přitiskne ke stěně a dvojice kolem něj opravdu projde. Po pár krocích se dostanou oba páry tak blízko od sebe, že zvládnou prohlédnout prostor mezi sebou. A Cornelieu stále nemá cestu ven. Každou chvíli se otočí a spatří ho.

"Ahoj fešáku, ty máš ale svaly," ozve se najednou za ním a ze stínu za ním vyklouzne .... no vyzývavé oblečení i na Loukvoďanku, barevné háro, síťovaný top a drobná kabelka jasně sdělují celému okolí, čím si tohle děvče vydělává.

"Víš co? Mě se líbíš, takže pro tebe teď něco udělám," stoupne si přímo před něj a vyskočí tak, že se mu chytne stehnama kolem pasu. Corneliu ji instinktivně chytne a ona mu vrazí dlouhý polibek. Corneliu zavrávorá a udělá krok vzad, kde ho zastaví stěna. Obličej má celý zakrytý tou hromadou nabarvených vlasů páchnoucích levným parfémem, ale dívka .. nebo žena? ... těžko odhadout věk pod tou vrstvou makeupu ... mu rozhodně dopřává víc, než jen předstíraný polibek.

Hlídka projde kolem podruhé a tentokrát Corneliu nevěnuje ani pohled, nejspíš je na podobné výjevy zvyklá. "Fejk alert. Až se mi ten harant dostane pod pazouru..." zashlechne ještě komentář od odcházejících hromotluků.

Konečně jsou pryč a dívka ho přestane líbat a seskočí na vlastní nohy. Teprve teď si uvědomil, že je o hlavu menší než on.

"Tak zmiz. Dneska's to měl frí od čárdž. Líbíš se mi dost na to, abych ti pomohla těmhle ganstas na truc ... ale zas ne tolik na to, abys měl zadarma úplně evryfink, nebo nějaké repete..." usměje se a chystá se zmizet zpátky do stínu.

Pak ale přeci jen udělá krok zpět: "Ale kdybys měl nějaký fajnový guds z Majdexu ... nebo mě tam dokonce vzal šopovat ... to bychom se samozřejmě na protislužbě," až příliš výmluvně a trochu neohrabaně si olízne jazykem rozmatlanou rtěnku, "i s nějakou tou slevou za to tvoje vypracovaný body. Jestli máš teda i dostatečnou výdrž. Luk for Maggie, bejby... nebo luk forward? Možná oboji ..." a opravdu zmizí v tom stínu.

Najít Jezuse o chvíli později už bude bez problémů.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... LoQuods, u obrovské poskládané konstrukce ...

Vyskočím na nohy a s čelistí až u kolen koukám na ten brutálně bizarní výjev. Banda primitivů trhá holýma rukama androida? Tohle se mi vážně nezdá? Fakt mám všech pět pohromadě? Nechce se mi tomu věřit.

Dokázal bych tu asi stát hezky dlouho, kochat se tou šílenou podívanou a přemýšlet nad tím, co ta věc na mě řvala. V hlavě mi už víří nějaké ty teorie, ale snažím se je odsunout někam hluboko a soustředit se místo toho na vymyšlení nějaké cesty pryč. Když o chvíli pozdějc ke mě doskočí z jeřábu Míja, vím, kudy kam.

"Dohodli jsme se, že když zavelím k útěku, utečeme, že jo?" mrknu na Míju a pokusím se o povzbudivý úsměv, který by snad mohl aspoň na pár sekund smáznout ty hromady mrtvých. "Tak teď utíkej!"

Lehce ji zatlačím za sebe na širší římsu a ohlédnu se k chumlu Návratářů. Ještě jednou zahlídnu blikající masku a pak vyběhnu za Míjou. Utíkáme po obvodu haly, chvílemi míjíme pomalu se roztáčející mohutné větráky a přidržujeme se vyčnívajících částí složité konstrukce vedle nás. Nad hlavami nám blikají světla a od stropu kdesi vysoko k nám padají jiskry z blbě zaizolovaných vodičů. Za sebou slyším nezřetelnou směsku lidských výkřiků a nabíhajících motorů nebo generátorů. A do uší se mi spustí nová melodie.

Říká se, že člověk prý nejvíc ocení to, o co přijde. V Majdexu bylo těžké si něco takového představit, ale teď mi stačilo několik dlouhých minut bez jediného tónu nebo náznaku rytmu v uších, abych si uvědomil, co to se mnou dělá. Příznačně můj přehrávač vybere Lost Frequencies a zvolna se rozjíždějící skladbu:

When I saw you for the first time
Days were running by
We were spinning high
I was lost in every message
Collecting all your different pieces
Felt like a secret


Stačí první takt a můj pohled upřený na záda předemnou utíkající dívky a dojde mi, že tahle píseň mi připomíná setkání s Míjou. Její bláznivou procházku vysoko v kabelech a moji snahu ji pak vypátrat v záznamech.

When I saw you for the second time
Pain slowly dries, love lost its pride
Be careful as you leave


Jo a naše druhé setkání bylo, to si mě našla na diskotéce, když jsem si chladil roztržené obočí. A o chvíli pozdějc jsem jí řek, že spolu zachráníme svět, protože jsem to zrovna slyšel v uších. Tak to jsme to teda začali parádně, jen co je pravda. Nejprve Ohm, se kterýma jsme to skouleli jen tak aby se neřeklo a pak tahle šílená krvavá lázeň.

Nad náma to znovu zajiskří a záblesk osvítí Míjin zátylek. Zahlídnu krev kolem poškozeného konektoru a zas mě popadne chuť se otočit, doběhnout zpátky k těm nemytým hajzlům a dodělat svoji práci. Ale jakoby to Míja tušila, ohlídne se na mě a v její zpocené tváři uvidím dvojici rozzářených očí, ze kterých mi přeběhne elektrizující mráz po zádech a v uších se přeladí Lost Frequencies na jiný song:

Tonight, let's light up the sky
And I'm alright, when you're by my side
When you're by my side
You're a firefly, you're shining so bright
And I'm on fire, when you're by my side
When you're by my side
Oh, I feel electrified


Oukej, musím uznat, že Míja má fakt zvláštní kouzlo, teda schopnost, rozzářit věci i lidi kolem sebe. Jenže tohle má taky možná jenom zaúkolované od CMWGE. Neměl bych zapomínat, pro koho dělá a co to znamená. Co když je Míja fakt jenom perfektně nachystaný stroj, kterým se naše šílená AI rozhodla povýšit na další stupeň? Nejsem nakonec fakt jenom figurkou na šachovnici, kterou ani nevidím? V uších slyším to, co mám slyšet a interpretuju to tak, jak se po mně chce. Jsou tohle vůbec moje vlastní myšlenky, nebo impulzy od implantátů ovládaných CMWGE? Nebo mi nějak vlezla do hlavy přímo sama Míja?

Až teď si uvědomím, že jsem zůstal stát v dost podivné póze, napůl v běhu a napůl s rukou u pouzdra s pistolí. Míja se zastavila pár kroků ode mě a zvědavě na mě kouká. A když můžem aspoň na chvíli vydechnout, všimnu si, že její velké zářivé oči jsou lehce opuchlé, zarudlé a uslzené. Vrátím pistoli pomalu zpátky do pouzdra a ztěžka vydechnu. Tohle není dobrý, začínám se v tom tak trochu ztrácet. Měl bych si vyčistit hlavu, na chvíli se zavřít s hrnkem kafe v klidu doma a vyčistit se od všech těhle paranoidních představ. Vždyť proti mě stojí mladá naivní holka, co chce jenom lepší svět. Žádný terminátor, ne? Vždyť je to vlastně krásný život... napadne mě ve stejnou chvíli, kdy se Lost Frequencies přeladí potřetí:

It's a beautiful, beautiful life
Beautiful, beautiful life
Beautiful, beautiful life
With you


...ozve se mi v uších a mě dojde, že tohle už je zase jednou o budoucnosti. Ztěžka dopadnu mezi svazky bzučících drátů a polohlasem Míje zabroukám:

"Anywhere you are and you'll go, I follow
Mountain high and river low, I follow
Take me to the bottom, drive me in low
Wherever you go
Mountain high and river low, I follow"


Pokusím se znovu usmát. Sice mi z toho všeho mrdá v hlavě, ale co se má stát, se stejně stane a já tomu neuteču. Takže je možná nejvyšší čas přestat vymýšlet hovadiny a smířit se s tím. Kdybych víc poslouchal, nemusel umřít Lin. A Míje nemuselo jít dneska o život a mohli jsme tady všichni mít ten beautiful life dřív.

"To jsem tě dostal do pěknýho průseru, co, Míjo? Jsem vážně rád, že jsi v pořádku. Navrhuju pro tuto chvíli tuhle první část osvěty v Loqods přerušit a zajít někam, kde se dáme trochu do pořádku. Vím o jedné uličce, kde mají perfektní místní speciality a nikdo se nás tam myslím nepokusí zabít. Co ty na to, to by mohlo být celkem příjemné odpoledne, ne?"

Míjo, předávám slovo. A myslím, že ses díky Maxovi dostala do šílených potíží.

A Max tu splnil konec druhé epizody.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Sedíme s mojím policajtem v malé hospůdce, prý nedaleko průchodu do MajDexu. Vnitřek vypadá fakt vtipně, nic tu není stejného, každá židlička je jiná, každý stůl taky. Dokonce ani vidlička s nožem, kterýma jím, nemají stejnou rukojeť. Jídlo ale chutná ... zajímavě, máme nějaký plátek masa s kaší. Pozoruhodné je, jak výrazná má to maso vlákna. Jsem zvyklá, že je maso homogenní nebo má jen téměř neznatelná vlákýnka, ale tady jdou úplně normálně ty vlákna od sebe oddělovat a taky není úplně snadné je rozžvýkat.

Jíme mlčky, sama nemám náladu začínat rozhovor a povídat si o tom, co se stalo. Jen nesměle pípnu poděkování. Já vím, že je to jeho práce, ochraňovat Majdexany, ale stejně mu musím za to poděkovat.

Kdokoli pohnu s hlavou, zabolí mne ten poškozený kontektor. Připomíná mi to, že se nemůžu spojit s CMWGE, tady už vůbec, ale i u nás budu muset zajít do nemocnice, aby to opravili.

Jak tak žvýkám nějaké nepoddajné sousto, začne se mi v hlavě honit to, co víme o Ohmech. Začali jako nějaký obyčejný droid s pár milionem neuronů nebo jako něco chytřejšího? Jak moc chytří vlastně jsou a jaký tady mají vliv? Když jsem viděla ty Návratáře, tak to vypadalo, že ještě větší, než CMWGE u nás na Majdexany. O kolik je vlastně CMWGE chytřejší než Ohmové? Nemohli být kdysi stejní, ale každý se vylepšoval jiným způsobem? CMWGE se přece také vyvíjí, ale není to tak, že by lidé ji vylepšovali, pravděpodobně si sama navrhuje a aplikuje různá vylepšení. Znovu mě zamrzí, jak málo toho vím o životě, kdy ještě pro lidi nepracovala AI. Asi byli zodpovědnější, protože se nemohli spolehnout, že za ně starosti vyřeší někdo jiný. Pravděpodobně odvážnější a drželi víc pospolu. Každopádně ta poslušnost návratářů k androidovi mě šokovala, škodil jim zcela záměrně a stejně jej poslouchali. Možná to s nimi myslel dobře, možná byl kdysi jako CMWGE, a pak zešílel. Co když někdy zešílí CMWGE?

Musím zjistit, co za tím vězí a jak k tomu došlo. Prostě musím.

Posunu se k mému policajtovi a začnu mu šeptat do ucha můj plán. Získáme zbraně, pomocníky a zkusíme získat jednoho z Ohm. Musím vědět, co mají s CMWGE společného a co přesně chtějí.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... v koridoru nedaleko ...

Corneliu se přišourá klidným, vycházkovým krokem. Usmívá se. Kluk se tím směrem poplašeně ohlédne.

"Nědělej si starosti. Tvý amígos jsou v cajku. Mají za to, že to byl fejk alert.", zacuká mu koutek, "Z toho koukaj trable."

Cheesus ho přeruší a začne nadšeně vyprávět o gildě Krtkodlaků a že tenhle mladý cápek je jeden z nich. Corneliu na to jen pokývá hlavou a obrátí se zase k němu. Nadechne se, ale zrovna mu pípne v uchu komlink, takže sklopí pohled k displeji na předloktí...
Displej píše:MAX RICHTER JE NYNÍ DOSTUPNÝ PŘEJETE SI ZAHÁJIT HOVOR?
Corneliu zprávu odmávne a ušklíbne se. To nechá na později, teď je třeba věnovat pozornost bezprostřednímu okolí. Dojde k zajatci a hezky zblízka a výhrůžně se na něj zadívá.

"Co s tebou, krutečku?", promne si zamyšleně strniště na bradě, "Víš, i když jsme v tom dobří, sem dolů jsme nepřišli lámat ruce a sekat hlavy. Když nám k tomu nikdo nedá důvod. Tak víš co? Abys z toho nevyšel úplně s prázdnou, tak hodíme řeč a pak můžeš hezky za ostatníma krtečkama vyklopit jim, co víš, deal? A pro mě za mě, jestli nás pak bude chtít vidět táta krtek, tak s ním dáme řeč klidně taky."

"N-no, tady za rohem je taková žrádelna co je i pro non-membrs..."

"Vidíš, že se domluvíme.", Corneliu ho vezme drsně kolem ramen a zazubí se na něj, "Tak veď, mladej, zvu tě na drink nebo prostě něco. Jak ti říkají? Pověz nám něco o tý svý femily, pak ti třeba povíme něco my. Mě můžeš říkat Cor."

Co se Cheesus a Corneliu dozví po cestě a jaká vlastně je ta hospůdka, kam je mladý krtek dovede?
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Klučina je zaražený, zjevně neví, jestli se víc bát vás nebo členů svého gangu.

Takže kráčí k vývařovně a mlčí.

Základní info už z něj dostal J35U5. Pokud chce Cor zkusit vyzvědět víc, prosím nějakou dovednost, vůli, atd, atd...

Taky se můžete spokojit s tím, co víte a dorazit v tichosti do vývařovny, kde se dávají dohromady Max a Míja.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti